معرفی بهترین پای مصنوعی پیشرفته در جهان

بهترین پای مصنوعی پیشرفته

پا مصنوعی پیشرفته، به دلیل قابلیت های زیادی که دارد یکی از محبوب ترین و گران ترین انواع پا مصنوعی در دنیا به شمار می رود. اگر می خواهید در مورد قابلیت های این نوع پا اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

در مورد مزیت های بهترین پای مصنوعی پیشرفته چه می دانید؟

برای آنکه بدانیم چرا پاهای مصنوعی پیشرفته محبوب ترین انواع اندام مصنوعی در کل دنیا به شمار می روند ابتدا می بایست در مورد مزیت هایی که دارد نکاتی را با شما در میان بگذاریم. این مزیت ها به این شرح هستند:

1- حرکت های آن طبیعی به نظر می رسد؛

مهم ترین و بازر ترین مشخصه ای که می توان در خصوص پاهای مصنوعی پیشرفته بیان کرد، طبیعی به نظر آمدن حرکات آن است. این پروتزها به کمک مغز کنترل می شوند و به همین علت است که حرکت های آنها طبیعی و بسیار نزدیک به حرکت های پای انسان به نظر می آید. این پای مصنوعی امکان ارتباط دو طرفه را برقرار می کنند. به عبارت دیگر، سیگنال هایی که از مغز به سمت پا هدایت می شود توسط این قسمت دریافت شده و پاسخ آن نیز به سمت مغز ارسال می شود. همین عامل است که به شخص کمک می کند تا بتواند پای خود را به مانند پای طبیعی حرکت دهد.

برخی تحقیقاتی که روی بهترین پای مصنوعی پیشرفته انجام شده است، نشان می دهد که افراد به کمک این پروتز و در زمان بالا و پایین رفتن از پله ها به صورت طبیعی انگشتان خود را به سمت پایین و بالا می برند. این موردی است که شاید در برخی انواع پای مصنوعی مشاهده نشود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پای مصنوعی و قیمت پروتز پا زیر زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

2-فرد به کمک این پاها روی سطوح مختلف راه می رود؛

از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص بهترین پای مصنوعی پیشرفته بیان کرد، این است که فرد به کمک آنها می تواند روی سطوح متفاوت راه برود. این پاهای مصنوعی می توانند حرکت عضلات و تاندون های پا را که قطع شده اند شبیه سازی و دنبال کنند و به فرد امکان دهند که روی سطوح متفاوت راه برود. راه رفتن به کمک این پروتزها باعث کاهش استرس وارد شده روی مفاصل می شود و در مسافت های طولانی کمک خوبی برای افرادی است که روی این سطوح راه می روند.

3- بهترین پای مصنوعی پیشرفته، از مقاومت لازم و کافی برخوردار است؛

از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص پاهای مصنوعی پیشرفته و مدرن بیان کرد این است که آنها مقاومت لازم را برای فعالیت فرد فراهم کرده اند. این مورد برای کسانی که زیاد راه می روند و یا دویدن یکی از مهم ترین قسمت های زندگی آنهاست، اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که در زمان راه رفتن و دویدن، نیروی گشتاور زیادی به پا وارد می شود، این پروتز ها بهترین به شمار می روند؛ زیرا همان طوری که اشاره کردیم مقاومت لازم برای تحمل این نیروی گشتاور را دارند.

برخی از پاهای مصنوعی، داخل یک پوسته قرار داده شده اند؛ اضافه کردن این پوسته، اولا باعث می شود که ظاهر پا آناتومیک و طبیعی به نظر برسد و در ضمن، فرد در زمان استفاده از پروتز می تواند کفش نیز بپوشد. شاید این مورد برای کسانی که برای ساخت پروتز مچ پا اقدام می کنند اهمیت بیشتری داشته باشد.

4-قابلیت تنظیم سرعت

از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص بهترین پای مصنوعی پیشرفته بیان کرد این است که اگر فرد تصمیم بگیرد با این پروتز، سریع تر راه برود پروتز نیز سریع تر راه رفته و به فرد امکان آن را می دهد که بتواند با سرعت های مختلف قدم بردارد. حتی در زمان بالا و پایین رفتن از پله ها و گذر کردن از روی پستی ها و بلندی ها نیز این پروتز، فرد را با هیچ محدودیتی مواجه نمی کند. افرادی می خواهند از پله ها بالا بروند و یا از روی بلندی ها عبور کنند، در صورتی که سرعت شان را کم کنند، می توانند به راحتی با این پا مصنوعی جدید و پیشرفته، این اعمال را انجام دهند.

5- قابلیت پوشیدن کفش

دیگر مزیتی که در بهترین پای مصنوعی پیشرفته به چشم می خورد و از نظر برخی ها بسیار مهم و قابل توجه است، قابلیت پوشیدن کفش است. کسانی که این نوع اندام مصنوعی را نصب می کنند می توانند کفش بپوشند و با آن راه بروند. این مورد نیز هیچ محدودیتی برای راه رفتن فرد ایجاد نکرده و از قابلیت های پا مصنوعی پیشرفته کم نخواهد کرد. پس، اگر توان مالی برای ساخت این اندام مصنوعی را دارید بهتر است هر چه سریع تر برای ساخت آن اقدام کنید.

در مورد ویژگیهای بهترین پای مصنوعی پیشرفته چه میدانید؟

قیمت بهترین پای مصنوعی پیشرفته چقدر است؟

موضوع دیگری که می بایست در مورد آن صحبت کنیم قیمت بهترین پای مصنوعی پیشرفته است. با توجه به همه دلایلی که در بالاتر اشاره کردیم احتمالا حدس زده اید که قیمت پاهای مصنوعی پیشرفته نمی تواند پایین باشد. در این رابطه باید بگوییم که بله، حدس شما کاملا درست است و پاهای مصنوعی که با وجود شرایط و مزیت های بالا ساخته می شوند قطعا یکی از گران قیمت ترین انواع پاهای مصنوعی در دنیا به شمار می روند.

نکته مهمی که در خصوص قیمت این پاهای مصنوعی باید در جریان باشید این است که هیچ کلینیکی نمی تواند بدون بررسی و ارزیابی کامل، قیمت دقیق این نوع پروتز را به شما بگوید. افرادی که نیاز دارند برای ساخت پاهای مصنوعی پیشرفته اقدام کنند اول از همه می بایست به کلینیک های ارتوپدی معتبر و مطرح، همچون پایار مراجعه کنند. در این کلینیک ها شرایط فرد و اندام باقیمانده ارزیابی شده، میزان فعالیت های او مشخص شده و هدف او از ساخت پروتز نیز در نظر گرفته می شود. بعد از طی این مراحل کارشناسان ساخت پروتز می توانند یک قیمت دقیق در خصوص پای مصنوعی بیان کنند.

آیا پای مصنوعی هوشمند (بهترین پای مصنوعی پیشرفته) در کشورمان ساخته می شود؟

بهترین پای مصنوعی پیشرفته که به آن پای مصنوعی هوشمند نیز گفته می شود، از جمله پیشرفته ترین اندام های مصنوعی است و هنوز هم، همه کشورهای دنیا به تکنولوژی و فناوری ساخت آن دست پیدا نکرده اند. تنها برخی کشورها می توانند این پروتز را بسازند و در اختیار متقاضیان قرار دهند.

درست است که کشور ما نیز به دستاوردهای خوبی در حوزه ساخت اندام های مصنوعی دست پیدا کرده، اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که هنوز ما در کشورمان نمی توانیم این نوع پروتز را بسازیم و در اختیار افراد قرار دهیم. ضمن اینکه در کشورهای پیشرفته تر و برای ساخت این اندام مصنوعی باید شرایط خاصی فراهم باشد و همه کلینیک ها و مجموعه هایی که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند نمی توانند پاهای مصنوعی پیشرفته را بسازند.

درست است که پاهای مصنوعی هوشمند و پیشرفته مزیت های زیادی دارند، اما این به آن معنا نیست که سایر انواع پاهای مصنوعی نمی توانند نیازهای متقاضیان را برآورده کنند. بهتر است برای آنکه بهترین و کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار بگیرید با کارشناسان ساخت اندام های مصنوعی مشورت کنید.

 کلام آخر

بهترین پای مصنوعی پیشرفته، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با مواردی که بیان کردیم توانسته باشیم اطلاعات شما در خصوص این نوع پای مصنوعی افزایش داده باشیم. هر سوالی که در مورد عملکرد و قیمت انواع اندام های مصنوعی داشتید با کارشناسان ما در پایار تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *