قیمت پنجه پای مصنوعی چقدر است؟

قیمت پنجه پای مصنوعی در کلینیک پایار

قیمت پنجه پای مصنوعی تحت تاثیر عوامل و پارامترهای مختلف است. کسانی که می خواهند برای ساخت پروتز مچ پا یا همان پروتز پنجه پا اقدام کنند، می بایست به عوامل تاثیرگذار بر قیمت، توجه داشته باشند؛ ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این عوامل بپردازیم. توصیه می کنیم، مقاله قیمت پای مصنوعی را نیز مطالعه کنید؛ تا اطلاعات کامل تری در این باره به دست آورید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پنجه پای مصنوعی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پنجه پای مصنوعی در پایار

پنجه پای مصنوعی چیست؟ انواع آن کدام است؟

وقتی فرد در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزادی، پای خود را از ناحیه پنجه از دست می دهد، چاره ای به جز نصب پروتزهای مخصوص پنجه پا ندارد. این نوع پروتزها، به جای پنجه طبیعی پا قرار داده می شوند و از متریال های متفاوتی چون، فیبرهای کربنی، اورتان، لاستیک، چوب و فایبرگلاس ساخته می شوند. برخی از این پروتزها، ویژگی های بارزی چون، دینامیک بودن، ذخیره انرژی و قابلیت تنظیم ارتفاع دارند. اگر دوست دارید پروتزی با این قابلیت ها داشته باشید، کارشناسان ساخت پروتز را در جریان قرار دهید.

انواع متفاوتی از پروتز پنجه پا در بازار موجود است و به همین دلیل، انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع پروتز، کار سختی به نظر خواهد آمد. موضوعی که تکلیف شما را در خصوص این پروتزها تعیین می کند، مشخص کردن نیازهایتان در زمان ساخت پروتز است. اگر نیازهایی که دارید مشخص باشد، پروتزِکاربردی تری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به یاد داشته باشید، قیمت پروتز مچ پا یا قیمت پنجه پای مصنوعی تحت تاثیر نوع آن قرار دارد.

در زمان ساخت این پروتز، باید به قابلیت فلکسیون پلانتار توجه داشته باشید. با این قابلیت، کاربر می تواند پای خود را به سمت زمین خم کند و در هنگام راه رفتن یا ایستادن با مشکلات کمتری مواجه شود. انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا به شرح زیر است:

  • پنجه های کربنی
  • پنجه های مفصلی تک محوری
  • پنجه های مفصلی چند محوری
  • پنجه های SACH

هر یک از پنجه هایی که در فوق نام بردیم، مزیت ها و معایب خاص خود را داشته و می توانند در رفع نیازهای کاربر، موفق ظاهر شوند.

با عوامل تاثیرگذار بر قیمت پنجه پای مصنوعی آشنا شوید!؟

حال که فهمیدیم پنجه مصنوعی چیست، خوب است در مورد عوامل اثرگذار بر قیمت پنجه پای مصنوعی نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. این نکات به شرح زیر هستند:

1- ماده به کار برده شده در ساخت پروتز

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت پروتز پنجه، ماده به کار برده شده در تولید آن است. ساخت پروتز با برخی مواد، مانند سیلیکون، با هزینه کمتری همراه خواهد بود و این در حالی است که اگر در ساخت یک پروتز، از کربن استفاده شود، هزینه ساخت آن افزایش پیدا می کند.

2- قالب گیری

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پای مصنوعی، قالب گیری است. در قالب گیری، تلاش می شود تا قالبی متناسب با پای بیمار ساخته شود؛ پروتز ساخته شده به کمک این قالب، کاملا بی عیب و نقص است.

3- حفظ ظاهر طبیعی پنجه

دیگر عاملی که باعث می شود قیمت و هزینه ساخت پنجه پای مصنوعی افزایش پیدا کند، ایجاد ظاهری طبیعی در پروتز به کمک طراحی و ساخت ناخن، ایجاد رنگی طبیعی در پروتز و رعایت الگوهای ظاهری پروتز است.

قیمت پروتز انگشت پا بیشتر است یا قیمت پنجه پای مصنوعی؟

قطع عضو ممکن است در نواحی مختلف بدن اتفاق بیفتد. یکی از قسمت های بدن که معمولا در معرض خطر قطع شدگی قرار دارد، پاهای ما هستند. قطع شدگی پا از ناحیه پنجه و یا گاهی اوقات از ناحیه انگشتان پا، مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد. برای آنکه بتوان با این فقدان، کنار آمد باید جهت ساخت پروتزهای مخصوص پنجه اقدام کرد. اگر قطع شدگی از ناحیه پنجه اتفاق افتاده باشد، راه رفتن فرد به کاری سخت و دشوار تبدیل می شود، اما قطع شدگی از ناحیه انگشتان پا، تنها ممکن است راه رفتن فرد را تغییر دهد.

معمولا گستردگی قطع عضو در ناحیه پنجه پا بیشتر است و فرد، مجبور است هزینه بیشتری برای ساخت آن بپردازد. در قطع عضو از ناحیه انگشت، با پروتزهای سیلیکونی نیز می توان مشکلات به وجود آمده را حل کرد؛ زیرا سیلیکون، قیمت پایین تری از سایر متریال های مورد استفاده در ساخت پروتز دارد.

اگر کسی بخواهد برای ساخت پروتزهای کربنی پنجه پا اقدام کند، می بایست هزینه بیشتری برای آن پرداخت کند؛ زیرا فیبر کربن یکی از گران ترین متریال ها برای ساخت پروتز به شمار می رود.

قیمت پنجه پای مصنوعی در کشور چقدر است

در مراکز ساخت پروتز پا در تهران، کدام یک از انواع پنجه های مصنوعی ساخته می شود؟

یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت پنجه پای مصنوعی، انواع مختلف این نوع پروتز است. در مراکز ساخت پروتز پا در تهران، انواع مختلف پروتز پنجه پا به شرح زیر ساخته می شود:

1- پروتز سیلیکونی یا سبک

یکی از انواع پنجه های مصنوعی پا، پروتز سیلیکونی است که به آن پروتز سبک هم گفته می شود. در ساخت این نوع، از ماده ای انعطاف پذیر به نام سیلیکون استفاده می شود. پروتز سیلیکونی پنجه پا خیلی سبک است و بیشترین شباهت ظاهری را به بدن انسان دارد.

2- پنجه پای چند محوری و تک محوری

در زمان ساخت پنجه های مصنوعی، می توان آن را هم به صورت تک محوری ساخت و به هم به صورت چند محوری. ساخت پروتزهای چند محوری این قابلیت را دارد که فرد بتواند به کمک آنها روی زمین های هموار، و رو به سمت بالا و یا پایین حرکت کند. با پروتزهای چند محوری نیز فرد می تواند به سمت راست و چپ حرکت کند.

3-پنجه های کربنی

یکی از جدیدترین متریال هایی که برای ساخت پروتز استفاده می شود، فیبر کربن نام دارد. به خاطر خواص بی نظیر و منحصر به فردی که در این ماده یافت می شود، قیمت پنجه پای مصنوعی کربنی از برخی انواع پنجه های کربنی بیشتر و بالاتر است.

در مراکز ساخت پروتز پا در تهران، کدام یک از انواع پنجه های مصنوعی ساخته می شود؟

آیا بیمه، قیمت پنجه پای مصنوعی را پرداخت می کند؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای متقاضیان ساخت پنجه های مصنوعی ایجاد می شود، این است که آیا بیمه قیمت، پنجه پای مصنوعی را پرداخت می کند؟ جواب این سوال، خیر است. معمولا بیمه های دولتی در کشور، یا هزینه ای بابت ساخت این پروتزها پرداخت نمی کنند و یا مبلغ داده شده بسیار ناچیز است و کسانی که برای ساخت این پروتز اقدام کرده اند، می بایست کل هزینه ساخت و یا مقدار قابل توجهی از آنها را خودشان و بدون کمک بیمه های دولتی پرداخت کنند.

البته، این محدودیت هایی است که تنها برای بیمه های دولتی در کشور وجود دارد. بیمه های خصوصی که به آنها بیمه های تکمیلی نیز می گویند حمایت و پشتیبانی بیشتری از بیمه شوندگان شان به عمل می آورند. اگر شغل خطرناکی دارید و یا چنانچه فرد آینده نگری هستید، می توانید خود را تحت پوشش بیمه های دولتی ببرید. این بیمه ها تا جایی که ضوابطشان به آنها اجازه می دهد، هزینه ساخت پروتز را پرداخت می کنند.

البته دقت داشته باشید وقتی برای بستن قرارداد با این شرکت ها اقدام می کنید، همه خدماتی که نیاز دارید در نظر بگیرید. با توجه به خدماتی که می خواهید از آنها استفاده کنید، می بایست مبلغی را به صورت ماهانه پرداخت کنید.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو بیشتر است یا قیمت پنجه پای مصنوعی؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو بیشتر است یا قیمت پنجه پای مصنوعی؟

یکی از عواملی که روی قیمت پروتز ها تاثیر زیادی دارد، گستردگی قطع عضو است. هر قدر وسعت قطع عضو بیشتر باشد، هزینه ای که می بایست برای ساخت پروتز پرداخت شود، افزایش چشمگیری خواهد یافت. البته تنها عامل تاثیر گذار روی قیمت پروتزها، تنها این عامل نیست.

از دیگر عواملی که باعث تغییر قیمت اندام های مصنوعی می شود، نوع پروتز و ماده به کار برده شده در ساخت پروتز است. برای مثال، فرض کنید که شخصی می خواهد برای ساخت پروتز پا زیر زانو زیبایی اقدام کند و شخص دیگری نیز می خواهد برای ساخت پنجه های کربنی اقدام کند. در اینجا، تنها به این دلیل که میزان قطع عضو در متقاضی پای مصنوعی زیر زانو بیشتر از فرد درگیر با قطع عضو از ناحیه پنجه است، نمی توان گفت که پنجه مصنوعی با قیمت پایینی برای فرد ساخته می شود. پنجه های کربنی از جمله مقاوم ترین و سبک ترین متریال هایی هستند که برای ساخت پروتز به کار برده می شوند. در این مواقع، قیمت پای مصنوعی زیر زانو خیلی کمتر از قیمت پنجه پای مصنوعی کربنی خواهد بود.

در صورتی که به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید، کارشناسان به شما کمک می کنند تا بهترین و کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار بگیرید.

آیا بیمه، قیمت پنجه پای مصنوعی را پرداخت می کند

قیمت پنجه کربنی بیشتر است یا قیمت پنجه پای مصنوعی سیلیکونی؟

پروتزهایی که برای پنجه پا ساخته می شود انواع و اقسام متفاوت دارند. یکی از انواع پنجه های مصنوعی پا، پنجه سیلیکونی و نوع دیگر آن، پنجه پای کربنی است. در ساخت پنجه های کربنی از الیاف کربن استفاده می کنند و در ساخت پنجه های سیلیکونی از سیلیکون استفاده می کنند. پنجه های کربنی یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین انواع پنجه پای مصنوعی به شمار می رود و مزیت های زیادی برای فردی که آن را نصب کرده است، فراهم می کنند.

به دلیل مزیت هایی که پنجه های کربنی دارند، قیمت پنجه کربنی از قیمت پنجه پای مصنوعی خیلی بیشتر است و به همین دلیل کسانی که توانایی مالی پایینی دارند بهتر است برای ساخت پنجه های سیلیکونی اقدام کنند. افرادی که به یک ورزش خاص مشغول هستند بهتر است برای ساخت پنجه هایی اقدام کنند که در ساخت آنها از کربن استفاده شده است.

هم برای ساخت پروتزهای کربنی و هم برای ساخت پروتزهای سیلیکونی باید به سراغ کلینیک هایی رفت که تخصص و مهارت کافی برای ساخت انواع و اقسام پروتزها را دارند. از جمله این کلینیک های معتبر و مطرح می توانیم به پایار اشاره کنیم. کارشناسان پایار تجربه خوبی در این حوزه دارند و می توانند به افراد مختلف کمک کنند تا بتوانند با مشکل قطع عضو خود کنار آیند.

 

قیمت پنجه کربنی بیشتر است یا قیمت پنجه پای مصنوعی سیلیکونی

قیمت پنجه پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

قیمت پنجه پای مصنوعی دست دوم، سوال دیگری است که ممکن است برای برخی افراد به وجود آید. اصولا هر چیزی که به صورت دست دوم به فروش می رسد، قیمت پایین تری از قیمت نو آن کالا دارد. البته، این قضیه در مورد کالاهایی صادق است که امکان استفاده ی مجدد از آنها وجود دارد و در مورد پروتزها اصلا صادق نیست.

برای ساخت کلیه انواع پروتز، هم پروتزهای مخصوص اندام فوقانی و هم پروتزهای مخصوص اندام تحتانی، یکی از مراحل مهم در حین ساخت پروتز، قالب گیری است. در کلینیک های ارتوپدی فنی، قالب با توجه به ساختار و فرم بدن کاربر صورت تهیه می شود. از آنجایی که فرم بدن هر فرد، حتی در کوچک ترین جزئیات، با بقیه تفاوت دارد، افراد مختلف در صورتی که از یک ناحیه دچار قطع عضو شده باشند، باز هم نمی توانند یک نوع کاملا مشابه از پروتز را نصب کنند. پس به خاطر داشته باشید، پروتزهای دست دوم، هر قدر هم که می خواهند ارزان باشند، باز هم گزینه های خوبی برای خرید و نصب به شمار نمی روند؛ زیرا به صورت اختصاصی برای یک نفر ساخته شده اند.

 

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی (لیست قیمت پنجه پای مصنوعی) چه باید کرد؟

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی (لیست قیمت پنجه پای مصنوعی) چه باید کرد؟

همان طوری که در این مقاله نیز اشاره کردیم، پنجه های مصنوعی پا انواع و اقسام مختلف دارند و این، یکی از مهم ترین مسائلی است که روی قیمت پنجه پای مصنوعی تاثیر می گذارد. در واقع، هر چه یک پنجه مصنوعی پا، مدرن تر بوده و از متریال با کیفیت تری در ساخت آن استفاده شده باشد، در این صورت، اندام مصنوعی ذکر شده با قیمت بالاتری در اختیار افراد قرار داده می شود. سوالی که در اینجا ممکن است به وجود آید این است که ما برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی که پنجه مصنوعی نیز شامل آن می شود چه باید کنیم و از کجا متوجه شویم که چه نوع پنجه مصنوعی برای ما مناسب است.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بهترین کاری که می توان برای دریافت قیمت انجام داد مراجعه کردن به کلینیک هایی است که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند. این کلینیک ها در کشور ما به کلینیک های ارتوپدی فنی مشهورند. در کلینیک های ارتوپدی فنی، کارشناسان ساخت پروتز و اندام مصنوعی حضور دارند و با در نظر گرفتن مسائل مختلف می توانند یک نوع اندام مصنوعی مناسب برای فرد بسازند و او را در جریان قیمت نیز قرار دهند. به خاطر داشته باشید، ذکر قیمت، بدون بررسی شرایط بیمار و معاینه او امکان پذیر نیست.

کلام آخر

قیمت پنجه پای مصنوعی، موضوع بحث ما در این متن بود. همان طوری که در بالاتر گفتیم، عوامل مختلف، اعم از متریال به کار برده شده در ساخت پروتز، نوع قالب گیری و رعایت الگوهای طبیعی و ظاهری در ساخت پروتز روی قیمت آن تاثیر می گذارد. اگر می خواهید ساخت پروتز پا با مناسب ترین هزینه برایتان تمام شود، به کلینیک های با سابقه و مطرح در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *