ایا پیوند دست امکان پذیر است؟ جدیدترین پیوند دست

ایا پیوند دست امکان پذیر است

پیوند دست یکی از روش های ترمیمی برای کسانی است که یک یا هر دو دست آنها قطع شده است. اگر شرایط انجام پیوند وجود داشته باشد این روش می تواند نگرانی فرد را به میزان زیادی کاهش دهد. این عمل، یکی از عمل های تخصصی در کل دنیاست و در صورتی که موفقیت آمیز نباشد، بیمار می بایست به فکر راه دیگری برای جبران نقص عضو ایجاد شده باشد. اگر می خواهید در خصوص پیوند دست اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

ایا پیوند دست امکان پذیر است؟

اولین سوالی است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم این است که آیا امکان انجام پیوند دست وجود دارد یا خیر. امکان انجام پیوند دست وجود دارد اما در برخی مواقع و شرایط خاص. شرایط پیوند دست، در زمانی که یک اهدا کننده و گیرنده عضو حضور دارند با زمان هایی که فرد دستش قطع شده و پزشکان می خواهند دست قطع شده را به جای خود باز گردانند، تفاوت می کند. برای پیوند دست در زمانی که یک اهدا کننده و گیرنده وجود دارد، در ادامه مفصلا توضیح خواهیم داد.

در مواقعی که دست، قطع شده است نیز امکان انجام پیوند وجود دارد، ولی به این شرط که اندام باقیمانده کمترین میزان آسیب را دیده و له نشده باشد. به غیر از این دو موضوع، نحوه نگهداری و رساندن اندام باقیمانده به بیمارستان تخصصی پیوند انگشت نیز در نوع خود از اهمیت زیادی برخوردار است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز مچ دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

ایا پیوند دست امکان پذیر است؟در این رابطه چه میدانید؟

برای آنکه بتوانیم به سوال ایا پیوند دست امکان پذیر است، جواب بله بدهیم باید سعی کنیم ساعات طلایی پیوند را افزایش دهیم. به بازه زمانی که دست قطع می شود تا زمانی که به بیمارستان انتقال داده می شود ساعات طلایی می گویند. در این ساعات طلایی، دست قطع شده را می بایست در شرایطی مناسب نگهداری کرد. یکی از این شرایط، نگه داشتن دست در دمای زیر 4 درجه سانتی گراد است. در این دما، سلول ها دیرتر دچار مرگ شده و احتمال موفقیت در پیوند نیز افزایش پیدا می کند. اگر دست در دمای محیط نگهداری شود امکان انجام پیوند تا 6 ساعت و اگر در دمای زیر 4 درجه نگهداری شود این مدت زمان 2 برابر شده و به 12 ساعت می رسد. در ضمن، دست قطع شده نباید در تماس مستقیم با یخ باشد؛ این کار، سلول های دست را از بین می برد. بهتر است آن را در یک کیسه قرار داد و کیسه را نیز در تماس با یخ گذاشت.

مواقعی که امکان انجام پیوند دست وجود ندارد قرار نیست فرد تا اخر عمرش بدون دست زندگی کند. در این حالت، ساخت پروتز بهترین کاری است که می توان انجام داد. اگر اطلاعات زیادی در این خصوص ندارید صفحه قیمت ساخت پروتز مچ دست را مطالعه کنید و دانش خود را در خصوص دست های مصنوعی افزایش دهید.

آیا پیوند دست از فرد مرگ مغزی شده امکان پذیر است؟

در ادامه پاسخ به سوال ایا پیوند دست امکان پذیر است، می خواهیم در مورد پیوند دست از فرد مرگ مغزی شده نیز اطلاعاتی را به شما بدهیم. کسانی که هر علتی دستشان قطع شده است، می توانند از کسانی که دچار مرگ مغزی شده اند، دست دریافت کنند که این نیز شرایطی دارد. پزشکان برای آنکه مطمئن شوند فرد اهدا کننده عضو می تواند به فرد گیرنده، عضوی بدهد ابتدا شرایط متفاوتی را بررسی می کنند؛ این شرایط به این شرح زیرند:

  • گروه خونی
  • نوع بافت
  • اندازه دست
  • رنگ پوست
  • هم جنس بودن فرد گیرنده و دهنده
  • سن گیرنده و اهدا کننده عضو
  • حجم عضلات

اگر با بررسی هر یک از موارد بالا پزشکان به این نتیجه برسند که امکان انجام پیوند وجود دارد دست فرد دهنده عضو قطع شده و به فرد گیرنده پیوند زده می شود. این عمل یکی از حساس ترین و پیچیده ترین عمل های جراحی در دنیا به شمار می رود و پزشکان و جراحان کشور ما یکی از محدود پزشکانی هستند که توانسته اند این عمل بسیار سخت را با موفقیت به پایان برسانند.

درصد موفقیت پیوند دست قطع شده چقدر است؟

در ادامه پاسخ به سوال ایا پیوند دست امکان پذیر است، می خواهیم در مورد درصد موفقیت پیوند دست قطع شده نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. یکی از مسائلی که روی درصد موفقیت این عمل جراحی، تاثیر مستقیم می گذارد میزان مهارت جراح است. جراحانی که سابقه و تجربه انجام این عمل را دارند می توانند باعث شوند که عضو قطع شده با درصد اطمینان بالایی به بدن پیوند زده شده و پس زده نشود.

دیگر موردی که روی درصد موفقیت تاثیر می گذارد، شرایط انتقال اندام قطع شده است. این مورد، برای کسانی بسیار مهم است که در حین کار، دستشان قطع شده است. اگر اطرافیان بتوانند دست قطع شده را در بهترین شرایط به مراکز جراحی برسانند، می توان امیدوار بود که عمل جراحی نتایج مثبت و رضایت بخشی به همراه داشته باشد. برای مثال، یکی از نکاتی که باید در زمان انتقال اندام قطع شده مورد توجه قرار گیرد، این است که اندام قطع شده در یک محل خنک نگهداری، و انتقال داده شود. بهتر است عضو قطع شده را یک یک کیسه پلاستیکی گذاشت و کیسه را در معرض تماس با یخ قرار داد. اگر این شرایط رعایت شود، آن وقت است که می توان به سوال ایا پیوند دست امکان پذیر است، با پاسخِ بله داد.

ایا پیوند دست امکان پذیر است؟ در این مورد چه میدانید؟

پیوند دست مصنوعی با پیوند دست چه تفاوتی دارد؟

حال که پاسخ سوال ایا پیوند دست امکان پذیر است، را دریافت کرده اید خوب است در مورد پیوند دست مصنوعی با پیوند دست نیز اطلاعاتی را به شما بدهیم. دست مصنوعی، یک نوع اندام مصنوعی بوده و ساختار برخی انواع آن به شکلی است که جراحان می توانند آن را به بدن فرد پیوند بزنند. کسانی که این نوع دست مصنوعی را دریافت می کنند مزیت های زیادی شامل حال خود کرده و علاوه بر انجام کارهای متفات، می توانند به شکل طبیعی تری دست مصنوعی خود را حرکت دهند.

با توجه به تعریفی که در خصوص دست مصنوعی اشاره کردیم حال باید متوجه شده باشید که چه تفاوت هایی بین پیوند دست های مصنوعی با پیوند دست وجود دارد. در پیوند دست، دست خودِ فرد و یا دست فرد دیگری پیونده زده می شود اما در پیوند دست های مصنوعی، دست مصنوعی است که پیوند زده می شود.

در صورت موفق آمیز نبودن جدیدترین پیوند دست، چه باید کرد؟

ابهامی که در مورد سوال ایا پیوند دست امکان پذیر است، وجود دارد این است که گاهی اوقات به دلیل شرایط موجود، نه می توان از فرد دهنده عضو، عضوی را دریافت کرد و نه امکان پیوند دست قطع شده فرد وجود دارد. در این مواقع، تنها کاری که می توان انجام داد، اقدام برای ساخت دست های مصنوعی است. امروزه، پیشرفت های بسیار خوبی در حوزه ساخت اندام های مصنوعی به وقوع پیوسته و همین امر باعث کاهش نگرانی افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست شده است.

اگر شما نیز دستتان به دلیل بیماری و یا در اثر حادثه قطع شده است با کارشناسان کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار تماس بگیرید. این کارشناسان با توجه به نیازها و فعالیت هایی که دارید یک نوع دست مصنوعی را ساخته و در اختیار شما قرار می دهند.

کلام آخر

ایا پیوند دست امکان پذیر است، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم جواب این سوال را دریافت کرده و متوجه شده باشید که پیوند عضو در چه شرایطی و برای چه کسانی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *