بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی چیست؟ و چه نام دارد؟

نام بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی چیست

معرفی بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی، موضوع صحبت ما در این مقاله است. اگر دیابت دارید و در پاهایتان زخمی را مشاهده می کنید، این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار را مطالعه کنید.

با انواع زخم پای دیابتی آشنا شوید؟

کسانی که دیابت حاد، مزمن و درمان نشده دارند زخم هایی را در پای خود مشاهده می کنند. دیابت از بیماری هایی است که در مدت زمانی که فرد به آن مبتلا شده است، مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد می کند.

شاید برای برخی کسانی که در مورد بیماری دیابت اطلاعات کافی ندارند این سوال ایجاد شود که، چگونه وقتی زخمی در پا ایجاد می شود فرد مبتلا متوجه آنها نشده و برای درمان اقدامی نمی کند. واقعیت تلخی که در مورد بیماری دیابت وجود دارد این است که دیابت به اعصاب بدن و از جمله اعصاب پا آسیب وارد می کند. وقتی که عصب ها آسیب می ببیند، فرد درد ایجاد شده به خاطر زخم ها را متوجه نمی شود و برای درمان اقدامی نمی کند. این گونه است که این زخم ها، حالت درمان نشده و کهنه پیدا کرده و باعث می شوند که فرد، در معرض خطر قطع عضو و به خصوص قطع پا قرار گیرد و این گونه، شرایط برای داشتن یک زندگی عادی بسیار سخت می شود. اگر شما نیز در چنین شرایطی هستید، پیشنهاد می کنیم برای ساخت پاهای مصنوعی اقدام کنید. ما در صحفه قیمت ساخت پروتز مچ پا اطلاعات زیادی را در این خصوص بیان کرده ایم.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پای مصنوعی و پروتز پا بالای زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

موضوع دیگری که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، معرفی انواع زخم در پای دیابتی است. انواع زخم های دیابتی به این شرح است:

 • زخم درجه صفر: زخم های این درجه، باز نیستند و ممکن است بهبود پیدا کرده باشند.
 • زخم درجه 1: زخم های این درجه، سطحی بوده و هنوز آثار آن در لایه های زیرین به چشم نمی خورد. این گروه می توانند از بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی استفاده کنند.
 • زخم درجه 2: زخم های درجه 2، حالت عمیق تری پیدا کرده اند و به استخوان ها، تاندون ها و کپسول های مفصل رسیده اند.
 • زخم درجه 3: زخم های این درجه، لایه های بیشتری از پوست را درگیر کرده و باعث ایجاد آبسه، تاندونیت و یا استئومیلیت شده اند.
 • زخم درجه 4: بیماری قانقاریا مقداری از پا را به خود درگیر کرده است.
 • زخم درجه 5: بدترین نوع از انواع زخم پای دیابتی است و در آن، بیماری قانقاریا بیشتر قسمت های پا را به خود درگیر کرده است.

با بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی آشنا شوید؟

حال که با انواع زخم های دیابتی آشنا شده اید، خوب است نام بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی را نیز بدانید. چندین پماد در بازار وجود دارد که برای درمان زخم دیابت موثر است. ما در اینجا برخی از آنها را معرفی خواهیم کرد:

 • یکی از پمادهایی که برای درمان این زخم ها استفاده می شود، پماد دیابتی شنجار است. این پماد، عفونت و التهاب های ناشی از بیماری دیابت را از بین برده و در درمان زخم های ناشی از این بیماری، موثر عمل می کند. از دیگر تاثیرات آن می توان به خواص آنتی اکسیدانی و تکثیر سلول های بنیادی اشاره کرد.
 • از دیگر کرم هایی که می تواند در درمان زخم های ایجاد شده در پای افراد دیابتی، مفید و موثر واقع شده، پماد دکتر کامکار است که در آن، ترکیبات متفاوتی از جمله روغن بادام شیرین، زردچوبه، آرنیکا و چای سبز به کار برده شده است. در ساخت این کرم هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده و احتمال آنکه با داروهای دیگر تداخل داشته باشد خیلی کم است.
 • پماد زخم دیابت درماهیل نیز از دیگر پماد ها برای کسانی است که زخم دیابتی دارند. این دارو یکی از داروهایی است که در طب سنتی ساخته شده است و در اختیار بیماران مبتلا به زخم دیابتی قرار داده شده است. از جمله موادی که در این دارو وجود دارد می توان به آلکانین و فلاونوئید اشاره کرد. این دارو، خواص ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد التهابی داشته و با از بین بردن اثر رادیکال های آزاد بدن باعث بهبود زخم در پای افراد دیابتی می شود.

 

نام بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی

آیا استفاده از بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی، تنها راه درمان زخم دیابتی در منزل است؟

بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی، تنها راه درمان زخم های دیابتی نیست و برای درمان این زخم ها روش های دیگری نیز وجود دارد که در خانه نیز می توان از انجام داد؛ این روش ها به این شرح هستند:

 • زردچوبه یکی از موادی است که به دلیل داشتن خواص ضد التهابی، ضد قارچی و ضد باکتریایی تاثیر خوبی روی درمان زخم های فرد دیابتی دارد. برخی تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه خواص درمانی دارد. کورکومین موجود در این ادویه، فاکتورهایی که روی رشد دخالت دارند تحریک می کند و به این شکل، بهبود زخم ها سرعت پیدا می کند.
 • روغن نارگیل، نیز از دیگر موادی است که باعث می شود زخم پاهای افراد دیابتی، بهبود پیدا کند و حالت عفونی و قانقاریایی به خود نگیرد. این روغن، خواص ضد میکروبی داشته و اسید های چربی که در آن وجود دارد باعث می شود که زخم ها خیلی سریع تر خوب شوند. برخی تحقیقات از موثر بودن این روغن روی کاهش عفونت زخم ها گزارش می دهند.
 • عسل نیز از جمله موادیست که با داشتن خواص ضد التهابی و باکتریایی می تواند در درمان زخم، تاثیر خوبی از خود نشان دهد. کسانی که دیابت دارند می توانند از این ماده نیز استفاده کنند. کسانی که به دلیل بیماری قند نمی توانند عسل را مصرف کنند بهتر است به سراغ عسل های پزشکی بروند. ترکیب این عسل ها با عسل های عادی متفاوت است.

کلام آخر

بردن نام بهترین پماد برای درمان زخم پای دیابتی، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم که توانسته باشد در افزایش اطلاعات شما در خصوص درمان زخم های دیابتی کمک کننده بوده باشد. گرچه آرزو داریم همیشه سالم باشید، اما اگر به دلیل زخم های دیابتی پا شما قطع شده است بهتر است با کارشناسان پایار تماس گرفته و همه سوالات و ابهاماتتان را طی صحبت با آنها از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *