ویژگی های پای مصنوعی پیشرفته⭐معرفی پیشرفته ترین

پای مصنوعی پیشرفته (جدیدترین پای مصنوعی در ایران) چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از چیزهایی که می توان پیشرفت و مدرنیته را در آن شاهد بود، پاهای مصنوعی هستند. ما در سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد قیمت پاهای مصنوعی پیشرفته و هوشمند، ویژگی های شان و محل ساخت (ساخت پروتز پا زیر زانو) و تهیه آنها صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله درصد موفقیت پیوند انگشت را نیز مطالعه کنید؛ اطلاعات خوبی در مورد این پیوند به شما می دهد.

آیا پای مصنوعی پیشرفته، بهترین پروتز پا در ایران است؟

پای مصنوعی پیشرفته و ویژگی هایی آن را معرفی کردیم و الان، خیلی خوب می دانید که این نوع اندام مصنوعی چه مزیت هایی نسبت به دیگر پاهای مصنوعی دارد. نکته مهمی که در اینجا باید اشاره شود جواب دادن به این سوال است که آیا این پاهای مصنوعی پیشرفته را می توان بهترین پروتز پا در ایران برای همه افراد نامید؟

در جواب به سوال بالا باید بگوییم، خیر. مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل برای قضاوت در مورد این که پاهای مصنوعی پیشرفته می توانند برای فرد بهترین باشند یا خیر، تناسب داشتن پای مصنوعی با نیازهایی است که فرد دارد. کسانی که به انجام یک فعالیت خاص اشتغال دارند، و یا کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، می بایست مطابق با نیازی که دارند اقدام به ساخت پروتز کنند.

یک پروتز، هر قدر هم پیشرفته باشد تا زمانی که نتواند در زندگی فرد موثر واقع شده و به او در رفع نیازهای اساسی اش کمک کند، بهترین نوع پروتز نخواهد بود. البته، خوب است از بابت این مساله نگرانی خاصی نداشته باشید؛ زیرا با مراجعه به ارتوپد فنی پایار، کاربردی ترین و بهترین نوع پروتز برای شما ساخته می شود.

انواع پای مصنوعی چه تفاوتی با پای مصنوعی پیشرفته دارد؟

انواع پای مصنوعی، در دنیا و کشور ساخته می شود که یکی از آنها پاهای مصنوعی پیشرفته است. وقتی به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه می کنید، با توجه به شرایطی که از نظر جسمانی در آن قرار دارید و با در نظر گرفتن فعالیت ها و نیازهایی که دارید یکی از بهترین و مناسب ترین انواع پاهای مصنوعی برای شما ساخته می شود.

نکته ای که در مورد پاهای مصنوعی وجود دارد، تفاوت آنهاست. برخی از آنها به مانند پای مصنوعی پیشرفته، ویژگی ها و مزیت های منحصر به فرد زیادی داشته و افراد به کمک آن می توانند خیلی کارها را انجام دهند؛ اما برخی دیگر مثل پروتزهای سیلیکونی، تنها برای زیبایی به کار برده می شوند و عملکرد خاصی نمی توان از آنها انتظار داشت.

در ساخت پاهای مصنوعی پیشرفته از مقاوم ترین و مستحکم ترین مواد برای ساخت پروتز استفاده می کنند، اما در برخی پروتزها از موادی انعطاف پذیر که ممکن است دوام زیادی نداشته باشند، استفاده می شود.

قطعات به کار برده شده در داخل پاهای مصنوعی نیز دیگر تفاوت بین پاهای مصنوعی پیشرفته و سایر انواع پاهای مصنوعی است. در ساخت پاهای پیشرفته از قطعات بروز و مدرن استفاده شده که این مورد در پاهای مصنوعی ساده دیده نمی شود.

 

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی پیشرفته (قیمت پا مصنوعی هوشمند) چقدر است؟

پای مصنوعی پیشرفته (جدیدترین پای مصنوعی در ایران) چه ویژگی هایی دارد؟

اولین و مهم ترین موضوعی که در مورد جدیدترین پای مصنوعی در ایران (پاهای مصنوعی پیشرفته) باید ذکر شود، ویژگی ها و مشخصات این نوع اندام مصنوعی است. برخی از قابل توجه ترین ویژگی های پاهای مصنوعی مدرن به شرح زیرند:

1- طبیعی بودن حرکات پروتز

علت آنکه باعث شده پای مصنوعی هوشمند و پیشرفته از نظر بسیاری متخصصان، پروتزی کاملا کاربردی معرفی شود، طبیعی بودن حرکات است. در سال های گذشته که پروتزها هنوز هم خیلی پیشرفت نکرده بودند، نمی توانستید ببینید که آنها بتوانند اکثر چالش های افراد درگیر با قطع عضو را پوشش دهند. اما از زمانی که این پروتزها به بازار آمده اند، نه تنها بسیار کاربردی ظاهر شده اند بلکه به افراد امکان می دهند تا به صورت کاملا طبیعی قدم بردارند. شاید به همین علت است که قیمت پروتز زیر زانو هوشمند از سایر پروتزهایی که تنها برای زیبایی به کار برده می شوند، بالاتر و گران تر است.

2- شبیه بودن حرکات به حرکات عضلات بدن

از دیگر ویژگی هایی که می توان در مورد این پروتزها بیان کرد، شبیه بودن حرکات آن به حرکات عضلات و تاندون های بدن است. این موضوع تاثیر بسزایی روی کاهش استرس مفاصل داشته و به افراد کمک می کند تا بدون آنکه هیچ مشکلی برایشان ایجاد شود، مسافت های طولانی را طی کنند و روی زمین های ناهموار نیز به راحتی راه بروند.

3- دیگر ویژگی های پروتزهای هوشمند

موضوع دیگری که باعث شده پای مصنوعی پیشرفته مورد استقبال اغلب افراد قرار گیرد، ویژگی هایی است که در ادامه بیان خواهیم کرد:

  • استفاده از انرژی به شکل درست
  • سازگار بودن با سطوح مختلف
  • پشتیبانی و حمایت موثر از ناحیه جلوی پا
  • نرم بودن چرخش
  • داشتن عملکردهای چند محوری
  • جذب کردن شوک، زمانی که به پاشنه ضربه وارد می شود

قیمت پای مصنوعی پیشرفته (قیمت پا مصنوعی هوشمند) چقدر است؟

پروتزها از جمله اشیائی هستند که نمی توان قیمت ثابتی را برای آنها عنوان کرد. همین قاعده و قانون در مورد پای مصنوعی پیشرفته نیز وجود دارد. پارامترهای زیادی وجود دارد که روی قیمت این نوع پای مصنوعی تاثیر می گذارد که از جمله آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1- میزان قطع عضو

یکی از مواردی که تاثیر غیر قابل انکاری روی قیمت پا مصنوعی هوشمند دارد، میزان قطع عضو است. هر قدر گستردگی قطع عضو بیشتر باشد، هزینه ای که برای ساخت آن دریافت می شود، بالاتر خواهد بود. کسانی که پایشان از زیر زانو قطع شده، هزینه کمتری می پردازند در مقایسه با کسانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است.

2- وجود برخی قابلیت های خاص

موضوع دیگری که روی قیمت پاهای مصنوعی هوشمند و پیشرفته تاثیر می گذارد، وجود برخی قابلیت های خاص در پروتز است. مثلا، پروتزهایی که ضد آب هستند، گران تر از پروتزهایی اند که این قابلیت و خصوصیت در آنها وجود ندارد.

3- ماده اولیه

دیگر پارامتر تاثیرگذار بر قیمت پاهای مصنوعی پیشرفته و هوشمند، ماده ی اولیه ای است که در ساخت این پروتزها به کار برده شده است. متریال هایی که باعث افزایش دوام و ماندگاری پروتز می شوند، قیمت ساخت پروتز های پا را افزایش می دهند.

بررسی قیمت پای مصنوعی پیشرفته (قیمت پا مصنوعی هوشمند) چقدر است؟

4- میزان فعالیت های فرد

موضوع دیگری که روی قیمت پای مصنوعی پیشرفته تاثیر زیادی می گذارد، میزان فعالیت هایی است که فرد در طی روز انجام می دهد. کسانی که به واسطه شغلشان و یا هر موضوع دیگری مجبورند در طی روز مدام در حال حرکت باشند، می بایست پروتزهایی بسازند و نصب کنند که جوابگوی فعالیت های بالای آنها در طی روز باشد. معمولا زمانی که فرد می خواهد برای ساخت پروتز اقدام کند، کارشناسان در مورد سبک زندگی و میزان فعالیت هایی که او دارد سوال کرده و با توجه به آن، پای مصنوعی را می سازند و در اختیار فرد قرار می دهند.

5-نوع بیمه

موضوع دیگری که نمی توان از تاثیر آن روی قیمت پای مصنوعی پیشرفته چشمپوشی کرد، نوع بیمه ای است که فرد از آن استفاده می کند. بیمه های دولتی که هزینه زیادی از بابت ساخت پاهای مصنوعی پیشرفته پرداخت نمی کنند، و این بیمه های خصوصی هستند که با دریافت حق بیمه به شما کمک می کنند تا از پس ساخت هزینه این پروتزها برآیید. برای آنکه بدانید شرکت های بیمه خصوصی تا چه حد از قیمت ساخت پروتزها را می پردازند، می بایست با کارشناسان شرکت بیمه صحبت کنید و اطلاعات تکمیلی را از آنها بخواهید.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بیشتر است یا قیمت پای مصنوعی پیشرفته؟

برای آنکه بتوان در مورد قیمت پای مصنوعی پیشرفته و قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو قضاوت کنیم، باید عواملی را معرفی کنیم که روی قیمت پروتزها تاثیر دارند. از جمله عوامل تاثیر گذار می توان به این موارد اشاره کرد:

1- ماده ای که در ساخت پروتز به کار برده شده است؛

برخی انواع پروتز با موادی مدرن و با دوام ساخته می شوند. یکی از این مواد جدید و مدرن، فیبر کربن بوده که هم سبک است و هم دوام و استحکام قابل قبولی در مقابل ضربه از خود نشان می دهد.

2- میزان قطع عضو؛

در بررسی و ارزیابی تفاوت قیمت بین انواع مختلف پروتز، میزان و وسعت قطع عضو نیز دخالت دارد. هر قدر قطع عضو فرد، وسعت بیشتری داشته باشد، هزینه ساخت پروتز نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

3- عملکرد پروتز؛

عملکرد پروتز نیز در نوع خود تاثیر بسزایی روی هزینه و تفاوت قیمت پروتزها دارد. پروتزهایی که عملکرد بهتری از خود نشان می دهند، در مقایسه با پروتزهایی که عملکردی نبوده و فقط برای زیبایی ساخته می شوند، گران تر هستند.

با توجه به عواملی که در بالا اشاره کردیم، باید بگوییم که نمی توان گفت پاهای مصنوعی پیشرفته با قیمت بیشتری ساخته می شوند و یا پروتزهای ساخته شده با فیبر کربن. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد پروتزها می بایست به مراکز ساخت پروتز و مراکز ساخت پروتز مچ دست مراجعه کرد.

تفاوت پای مصنوعی پیشرفته با پای مصنوعی ژله ای چیست؟

تفاوت پای مصنوعی هوشمند با پای مصنوعی ژله ای چیست؟

پای مصنوعی ژله ای یکی دیگر از انواع پاهای مصنوعی هوشمند به شمار می رود که با پای مصنوعی پیشرفته تفاوت های مشهود و زیادی دارد. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین پاهای مصنوعی ژله ای و هوشمند وجود دارد ماده ای است که در ساخت آن به کار برده شده است. در ساخت پاهای مصنوعی ژله ای از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون، انعطاف پذیر و نرم بوده و کاربران با نصب آن احساس راحتی می کنند. این نوع پای مصنوعی، منعطف بوده و هیچ اذیت و آزاری را برای فرد به وجود نمی آورد. این در حالی است که در ساخت پاهای هوشمند سعی می کنند از بهترین و ماندگارترین متریال ها و مواد اولیه استفاده کنند.

دیگر تفاوتی که بین پاهای مصنوعی ژله ای و هوشمند وجود دارد کاربرد و عملکرد این نوع پاهاست. پاهای مصنوعی هوشمند می توانند به فرد کمک کنند تا روی سطوح متفاوت به راحتی راه برود، در صورتی که پاهای مصنوعی ژله ای، یک نوع پای مصنوعی زیبایی به شمار رفته و عملکرد خاصی را نمی توان از آنها انتظار داشت. این امکان پاهای مصنوعی هوشمند یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث می شود این اندام های مصنوعی با بالاترین قیمت به فروش بروند.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بیشتر است یا قیمت پای مصنوعی پیشرفته؟

پای مصنوعی برای دیابتی ها بهتر است یا پای مصنوعی پیشرفته؟

یکی از سوالاتی که برای برخی افراد ممکن است ایجاد شود این است که پای مصنوعی پیشرفته بهتر است یا پای مصنوعی برای دیابتی ها. پاسخی که به این سوال می توانیم این است که پای مصنوعی که برای افراد دیابتی ساخته می شود با پاهای مصنوعی که برای سایرین ساخته می شود هیچ تفاوتی ندارد. برای مثال، همان پروتزی که فرد قطع عضو در اثر بیماری دیابت نصب می کند، قابل نصب برای فرد قطع عضو در اثر حوادث رانندگی و یا حادثه در حین کار نیز هست. تنها تفاوتی که این جا می توانیم به آن اشاره داشته باشیم علتی است که فرد در اثر آن پای خود را از دست داده است.

به بیان دیگر، اینکه چه عاملی موجب قطع پا شده است هیچ تاثیری روی نوع پروتز ندارد و عواملی که باعث تغییر در نوع پروتز می شوند میزان فعالیت هایی است که فرد در طی روز دارد. پاهای مصنوعی را می توان بهترین برای فرد نامید که بتواند نیازهای روزانه او را پوشش دهد و به او کمک کند تا بتواند به کارهایش رسیدگی کند. حتی اگر یک پا مصنوعی، از نوع پیشرفته و مدرن باشد، چنانچه نتواند نیازهای فرد را پاسخ گوید این پروتز را نمی توان بهترین پا مصنوعی نامید.

پای مصنوعی برای دیابتی ها بهتر است یا پای مصنوعی پیشرفته؟

برای ساخت و اطلاع از قیمت پای مصنوعی مدرن و پیشرفته به کجا مراجعه کنیم؟

برای دریافت قیمت پای مصنوعی پیشرفته اول از همه باید به مراکز ساخت پروتز در کشور مراجعه کرد. اگر در تهران هستید، بهترین موقعیت را دارید تا برای ساخت پروتزهایی کاملا مدرن و پیشرفته اقدام کنید. کلینیک هایی که در تهران حضور دارند و در حال حاضر فعالیت می کنند، هم به تجهیزات لازم برای ساخت پروتزهای هوشمند مجهز هستند و هم کارشناسان آنها دانش و اطلاعات کافی برای ساخت چنین پروتزهایی را دارند.

در هر کجای ایران که هستید، اگر خدای ناکرده به هر علتی پای شما از زیر زانو و یا بالای زانو قطع شد، بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در تهران مراجعه کنید. این کلینیک ها هزینه ی معقول و بسیار مناسبی برای قیمت پای مصنوعی دریافت می کنند و در نهایت به شما این امکان را می دهند که بتوانید با چالش های ایجاد شده ناشی از قطع عضو کنار آیید.

آیا ورزشکاران نیز می توانند برای ساخت، پرداخت قیمت پای مصنوعی پیشرفته و نصب آن اقدام کنند؟

بله؛ ورزشکاران نیز می توانند برای ساخت پای مصنوعی پیشرفته اقدام کنند. در واقع بسیاری ورزشکارانی که پای آنها قطع شده است، برای آنکه بتوانند به مانند گذشته به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهند، می بایست از پاهای مصنوعی پیشرفته استفاده کنند و قیمت پای مصنوعی هوشمند و جدید را بپردازند. در ورزش هایی مانند دویدن، ورزشکاران به پاهای مصنوعی جدید و پیشرفته نیاز دارند. این پاها به افراد کمک می کنند تا بتوانند واقعی تر و بهتر از زمانی که پای مصنوعی غیر پیشرفته و غیر مدرن دارند، حرکت کنند.

در ورزش شنا نیز وجود پای مصنوعی می تواند به افراد کمک کند تا بهتر، واقعی تر و با کیفیت تر شنا کنند. البته برای انجام ورزش هایی چون بسکتبال و والیبال نیز این پاهای مصنوعی، کمک کننده و اثربخش ظاهر خواهند شد.

موضوعی که باعث می شود این پاها کارایی بالایی را در زمان ورزش از خود نشان دهند، امکانات و ویژگی های خاصی است که در آنها به کار برده شده است.  این پاها می توانند تا حد زیادی نقش پاهای طبیعی را بازی کنند و چنانچه مطابق با آخرین متدها ساخته شده باشند، جایگزین مناسبی برای پای طبیعی فرد به شمار می روند.

کلام آخر

برای ساخت پای مصنوعی پیشرفته، تنها کاری که می بایست انجام داد، مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی است. در این مراکز، تجهیزات و دانش لازم برای ساخت پروتز وجود دارد. مراکز معتبر زیادی در کشور، مانند پایار وجود دارد که می توانند پاهای مصنوعی پیشرفته و مدرن را برای افراد بسازند و به آنها کمک کنند تا مشکلاتشان حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *