ویژگی های پای مصنوعی پیشرفته⭐معرفی پیشرفته ترین

پای مصنوعی پیشرفته (جدیدترین پای مصنوعی در ایران) چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از چیزهایی که می توان پیشرفت و مدرنیته را در آن شاهد بود، پاهای مصنوعی هستند. ما در سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد قیمت پاهای مصنوعی پیشرفته و هوشمند، ویژگی های شان و محل ساخت (ساخت پروتز پا زیر زانو) و تهیه آنها صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله درصد موفقیت پیوند انگشت را نیز مطالعه کنید؛ اطلاعات خوبی در مورد این پیوند به شما می دهد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی پیشرفته (قیمت پا مصنوعی هوشمند) چقدر است؟

پای مصنوعی پیشرفته (جدیدترین پای مصنوعی در ایران) چه ویژگی هایی دارد؟

اولین و مهم ترین موضوعی که در مورد جدیدترین پای مصنوعی در ایران (پاهای مصنوعی پیشرفته) باید ذکر شود، ویژگی ها و مشخصات این نوع اندام مصنوعی است. برخی از قابل توجه ترین ویژگی های پاهای مصنوعی مدرن به شرح زیرند:

1- طبیعی بودن حرکات پروتز

علت آنکه باعث شده پای مصنوعی هوشمند و پیشرفته از نظر بسیاری متخصصان، پروتزی کاملا کاربردی معرفی شود، طبیعی بودن حرکات است. در سال های گذشته که پروتزها هنوز هم خیلی پیشرفت نکرده بودند، نمی توانستید ببینید که آنها بتوانند اکثر چالش های افراد درگیر با قطع عضو را پوشش دهند. اما از زمانی که این پروتزها به بازار آمده اند، نه تنها بسیار کاربردی ظاهر شده اند بلکه به افراد امکان می دهند تا به صورت کاملا طبیعی قدم بردارند. شاید به همین علت است که قیمت پروتز زیر زانو هوشمند از سایر پروتزهایی که تنها برای زیبایی به کار برده می شوند، بالاتر و گران تر است.

2- شبیه بودن حرکات به حرکات عضلات بدن

از دیگر ویژگی هایی که می توان در مورد این پروتزها بیان کرد، شبیه بودن حرکات آن به حرکات عضلات و تاندون های بدن است. این موضوع تاثیر بسزایی روی کاهش استرس مفاصل داشته و به افراد کمک می کند تا بدون آنکه هیچ مشکلی برایشان ایجاد شود، مسافت های طولانی را طی کنند و روی زمین های ناهموار نیز به راحتی راه بروند.

3- دیگر ویژگی های پروتزهای هوشمند

موضوع دیگری که باعث شده پای مصنوعی پیشرفته مورد استقبال اغلب افراد قرار گیرد، ویژگی هایی است که در ادامه بیان خواهیم کرد:

  • استفاده از انرژی به شکل درست
  • سازگار بودن با سطوح مختلف
  • پشتیبانی و حمایت موثر از ناحیه جلوی پا
  • نرم بودن چرخش
  • داشتن عملکردهای چند محوری
  • جذب کردن شوک، زمانی که به پاشنه ضربه وارد می شود

قیمت پای مصنوعی پیشرفته (قیمت پا مصنوعی هوشمند) چقدر است؟

پروتزها از جمله اشیائی هستند که نمی توان قیمت ثابتی را برای آنها عنوان کرد. همین قاعده و قانون در مورد پای مصنوعی پیشرفته نیز وجود دارد. پارامترهای زیادی وجود دارد که روی قیمت این نوع پای مصنوعی تاثیر می گذارد که از جمله آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1- میزان قطع عضو

یکی از مواردی که تاثیر غیر قابل انکاری روی قیمت پا مصنوعی هوشمند دارد، میزان قطع عضو است. هر قدر گستردگی قطع عضو بیشتر باشد، هزینه ای که برای ساخت آن دریافت می شود، بالاتر خواهد بود. کسانی که پایشان از زیر زانو قطع شده، هزینه کمتری می پردازند در مقایسه با کسانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است.

2- وجود برخی قابلیت های خاص

موضوع دیگری که روی قیمت پاهای مصنوعی هوشمند و پیشرفته تاثیر می گذارد، وجود برخی قابلیت های خاص در پروتز است. مثلا، پروتزهایی که ضد آب هستند، گران تر از پروتزهایی اند که این قابلیت و خصوصیت در آنها وجود ندارد.

3- ماده اولیه

دیگر پارامتر تاثیرگذار بر قیمت پاهای مصنوعی پیشرفته و هوشمند، ماده ی اولیه ای است که در ساخت این پروتزها به کار برده شده است. متریال هایی که باعث افزایش دوام و ماندگاری پروتز می شوند، قیمت ساخت پروتز های پا را افزایش می دهند.

برای ساخت و اطلاع از قیمت پای مصنوعی مدرن و پیشرفته به کجا مراجعه کنیم؟

برای دریافت قیمت پای مصنوعی پیشرفته اول از همه باید به مراکز ساخت پروتز در کشور مراجعه کرد. اگر در تهران هستید، بهترین موقعیت را دارید تا برای ساخت پروتزهایی کاملا مدرن و پیشرفته اقدام کنید. کلینیک هایی که در تهران حضور دارند و در حال حاضر فعالیت می کنند، هم به تجهیزات لازم برای ساخت پروتزهای هوشمند مجهز هستند و هم کارشناسان آنها دانش و اطلاعات کافی برای ساخت چنین پروتزهایی را دارند.

در هر کجای ایران که هستید، اگر خدای ناکرده به هر علتی پای شما از زیر زانو و یا بالای زانو قطع شد، بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در تهران مراجعه کنید. این کلینیک ها هزینه ی معقول و بسیار مناسبی برای قیمت پای مصنوعی دریافت می کنند و در نهایت به شما این امکان را می دهند که بتوانید با چالش های ایجاد شده ناشی از قطع عضو کنار آیید.

آیا ورزشکاران نیز می توانند برای ساخت، پرداخت قیمت پای مصنوعی پیشرفته و نصب آن اقدام کنند؟

بله؛ ورزشکاران نیز می توانند برای ساخت پای مصنوعی پیشرفته اقدام کنند. در واقع بسیاری ورزشکارانی که پای آنها قطع شده است، برای آنکه بتوانند به مانند گذشته به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهند، می بایست از پاهای مصنوعی پیشرفته استفاده کنند و قیمت پای مصنوعی هوشمند و جدید را بپردازند. در ورزش هایی مانند دویدن، ورزشکاران به پاهای مصنوعی جدید و پیشرفته نیاز دارند. این پاها به افراد کمک می کنند تا بتوانند واقعی تر و بهتر از زمانی که پای مصنوعی غیر پیشرفته و غیر مدرن دارند، حرکت کنند.

در ورزش شنا نیز وجود پای مصنوعی می تواند به افراد کمک کند تا بهتر، واقعی تر و با کیفیت تر شنا کنند. البته برای انجام ورزش هایی چون بسکتبال و والیبال نیز این پاهای مصنوعی، کمک کننده و اثربخش ظاهر خواهند شد.

موضوعی که باعث می شود این پاها کارایی بالایی را در زمان ورزش از خود نشان دهند، امکانات و ویژگی های خاصی است که در آنها به کار برده شده است.  این پاها می توانند تا حد زیادی نقش پاهای طبیعی را بازی کنند و چنانچه مطابق با آخرین متدها ساخته شده باشند، جایگزین مناسبی برای پای طبیعی فرد به شمار می روند.

کلام آخر

برای ساخت پای مصنوعی پیشرفته، تنها کاری که می بایست انجام داد، مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی است. در این مراکز، تجهیزات و دانش لازم برای ساخت پروتز وجود دارد. مراکز معتبر زیادی در کشور، مانند پایار وجود دارد که می توانند پاهای مصنوعی پیشرفته و مدرن را برای افراد بسازند و به آنها کمک کنند تا مشکلاتشان حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *