معرفی بهترین مرکز پروتز انگشت دست ⭐ [خاورمیانه]

بهترین مرکز پروتز انگشت دست (معرفی بهترین مراکز پروتز انگشت دست)

بهترین مرکز پروتز انگشت دست، مرکزی است که با توجه به شرایط جسمی بیمار و با توجه به نیازهایی که او دارد، انگشت مصنوعی را می سازد. قطع انگشتان دست به این دلیل که ما اغلب کارهایمان را با این عضو از بدنمان انجام می دهیم، از سایر قسمت های دست شایع تر است. بروز ناهنجاری های جسمی، موقعیت اجتماعی افراد را به خطر می اندازد و دقیقا به همین دلیل است که افراد بعد از قطع انگشتان دست برای ساخت و سفارش پروتز اقدام می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع پروتز انگشت به دست آورید.

ساخت انواع پروتز انگشت در مرکز پروتز انگشت دست پایار

اگر دچار قطع عضو شده باشید و به یک مرکز پروتز انگشت دست مانند پایار مراجعه کنید، با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارید و با توجه به فعالیت های روزمره تان یکی از انواع پروتز انگشت که در ادامه معرفی خواهیم کرد، برای شما ساخته می شود. انواع پروتز انگشت به این شرح است:

پروتزهای مخصوص انجام یک فعالیت ویژه

پروتزهای مخصوص انجام یک فعالیت ویژه، همان طوری که از نامشان مشخص است برای انجام فعالیت های خاص ساخته، و طراحی می شوند. این نوع پروتز به فرد کمک می کند که به مانند گذشته به کارهای خویش رسیدگی کرده و احساس کمبود نداشته باشد.

پروتزهای فعال به کمک انرژی الکتریکی

از دیگر پروتزهایی که در مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود، پروتز فعال به کمک انرژی الکتریکی است. این نوع پروتز به یک موتور مجهز شده و این موتور است که نیروی لازم برای حرکت انگشتان دست مصنوعی را در اختیار آن قرار می دهد. الکترودهای حساسی که در این پروتز به کار رفته، حرکتی را که قسمت باقی مانده از اندام فرد از خود نشان می دهد، شناسایی می کند. پروتز به کمک این فرآیند می تواند حرکت کند و یاری رسان فرد در انجام کارهایش باشد. پوشیدن دستکش های سیلیکونی شبیه به دست برای ایجاد ظاهری طبیعی در این نوع پروتز و پروتز مچ دست توصیه می شوند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین مرکز پروتز انگشت دست

پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار

از دیگر انواع پروتز که مرکز پروتز انگشت دست در ساخت آن تجربه و مهارت زیادی دارد، پروتز های فعال به کمک نیروی بدن بیمار هستند. نیروی مورد نیاز برای حرکت این نوع پروتز توسط بخش باقی مانده از اندام فرد، تامین شده و نوع حرکات و دامنه حرکت در آن بسیار طبیعی به نظر می رسد. دوام بالا و داشتن ظاهر پیشرفته از جمله مزیت های این نوع ساخت پروتز انگشت دست به شمار می رود.

پروتز سیلیکونی

یکی دیگر از انواع پروتز انگشت که توسط مرکز پروتز انگشت دست توصیه می شود، پروتز سیلیکونی است. در ساخت و تولید این نوع، از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون، انعطاف پذیری بالایی داشته و در تماس با پوست دست نیز سازگاری بالایی از خود نشان می دهد. پروتز های سیلیکونی که با مواد با کیفیت ساخته می شوند، از نظر عملکرد و زیبایی در سطح خوبی قرار دارند. مقاومت سیلیکون در برابر اشعه فرابنفش و دما از دیگر ویژگی های برجسته این نوع پروتز به شمار می رود. قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی مناسب پایین تر از پروتزهای انگشت هوشمند است. این نوع پروتز نیز در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود.

پروتز غیر فعال انگشت دست

از دیگر انواع پروتز ساخته شده توسط مرکز پروتز انگشت دست، پروتز از نوع غیر فعال است. این نوع پروتز، کارایی خاصی نداشته و تنها برای پر کردن جای خالی اندام از دست رفته به کار برده می شود. این نوع پروتز در بلند کردن اشیاء و یا رها کردن آنها کاربرد نداشته و به نصب آن تنها برای اهداف ظاهری است.

نحوه عملکرد پروتز های انگشت سیلیکونی چگونه است؟

موضوعی که در مرکز پروتز انگشت دست روی آن تاکید می شود، عملکرد پروتز سیلیکونی است. پروتز سیلیکونی عملکرد خوب و قابل قبولی داشته و به فرد دچار قطع عضو کمک می کند کارهایش را به راحتی انجام دهد. برای مثال، یکی از توقعات و انتظاراتی که این نوع پروتز به راحتی آن را برآورده می کند، نگه داشتن اشیاء است.

این نوع پروتز کاملا شبیه به انگشتان دست ساخته می شود و به همین دلیل اصلا قابل تشخیص نیست و هر کسی به راحتی نمی تواند متوجه حضور این نوع پروتز شود. ظاهر بیرونی پروتز سیلیکونی را با توجه به رنگ بدن بیمار و شکل انگشتان او می سازند و همین موضوع باعث شده که این نوع پروتز نسبت به سایر انواع، محبوبیت بیشتری به دست آورد. طبیعی ترین پروتز ها تنها در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود.

معرفی بهترین مراکز پروتز انگشت دست

آیا هزینه پروتز انگشت دستِ قطع شده با هزینه پروتز فردی که به صورت مادرزاد انگشت دست ندارد، تفاوت می کند؟

هر فردی که به هر دلیلی انگشتان دستش قطع شده است، مجبور است به مرکز پروتز انگشت دست مراجعه کرده و برای ساخت یک پروتز کاربردی درخواست دهد. معمولا قیمت پروتز انگشت سیلیکونی برای فردی که به صورت مادرزادی انگشت دست ندارد، با هزینه ی پروتز فردی که انگشتان دستش در اثر حادثه در حین کار قطع شده، یکسان است. تا به اینجای مساله، هیچ موضوعی باعث افزایش قیمت نخواهد شود. افزایش قیمت ساخت پروتز، مربوط به زمانی است که انگشتان دست فرد در اثر یک حادثه رانندگی یا بیماری و یا حتی در حین کار، قطع شده است.

اگر بخواهیم از هزینه ساخت پروتز ناشی از قطع عضو در اثر حادثه، یک برآورد کلی داشته باشیم، باید به هزینه های ناشی از انجام عمل جراحی که شامل بستری شدن در بیمارستان و هزینه جراحی  است نیز اشاره کنیم. در یک نگاه کلی، کسی که انگشت دستش قطع شده است، باید هزینه بیشتری پرداخت کند در مقایسه با کسی به صورت مادرزادی، انگشت دست ندارد. کسی که می خواهد هزینه ساخت این نوع پروتز با مناسب ترین قیمت برای او تمام شود، خوب است به یک مرکز پروتز انگشت دست با سابقه مراجعه کند.

 

ساخت پروتز انگشت سیلیکونی در مرکز پروتز انگشت دست

پروتز انگشت دست در شیراز ارزان تر است یا پروتز مرکز پروتز انگشت دست تهران؟

اغلب ما عادت داریم وقتی دچار یک مشکل جسمانی می شویم، به نزدیک ترین پزشکان و مراکز درمانی مراجعه می کنیم؛ این قانون در مورد ساخت انگشت های مصنوعی نیز تا حدودی صادق است. مثلا، کسی که در شیراز ساکن است و انگشت دستش قطع می شود برای ساخت و تهیه پروتز انگشت دست در شیراز اقدام می کند. سوالی که در اینجا به وجود می آید این است که آیا این روش، تنها روش موجود است؟ آیا مرکز پروتز انگشت دست در تهران نمی تواند در این حوزه کمک کننده باشد؟

برخی مراکز ساخت انگشت های مصنوعی که در تهران فعالند، برای ساخت پروتز، تجربه و مهارت زیادی دارند و به جرات می توان برخی از آنها را بهترین مرکز پروتز انگشت دست نامید. پروتزی که در مراکز تهران ساخته می شود به مراتب با کیفیت تر و ارزان تر از پروتزهایی است که در شیراز ساخته می شود.

مراکز تهران، از حضور کارشناسانی زبده و ماهر بهره می برند و علاوه بر این مورد به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت، پروتزهایی با کیفیت در اختیار متقاضیان قرار می دهند. پس فرقی نمی کند که در کجای ایران هستید، توصیه می کنیم اگر خدای ناکرده انگشت دستتان قطع شده است علاوه بر مراکز ساخت پروتز در شهر محل زندگی تان به مراکز ساخت پروتز در تهران نیز مراجعه کنید.

پروتز انگشت دست در شیراز ارزان تر است یا پروتز مرکز پروتز انگشت دست تهران؟

طول عمر و ماندگاری پروتز انگشت دست؟!

سوالی که با مراجعه به مرکز پروتز انگشت دست ممکن است برایتان پیش آید، این است که طول عمر و ماندگاری پروتز انگشت دست چقدر است. جواب این سوال را نمی توان با ذکر یک عدد، عنوان کرد؛ مثلا گفت، پروتز انگشت دست 2 سال و یا 4 سال دوام دارد. در واقع، موضوعی که روی دوام و طول عمر پروتز ها اثر مستقیم دارد، میزان فعالیت های فرد است.

کسی که فعالیت های زیادی در طول روز دارد و از پروتز انگشت خود زیاد استفاده می کند، نباید انتظار داشته باشد که پروتز به مدت طولانی و با همان عملکرد روزهای اولیه به کار خود ادامه دهد. البته خوب است بدانید که رنگدانه های به کار برده شده در پروتز سیلیکونی، دائمی است و تغییر و یا کاهش رنگ در این نوع پروتز به وقوع نمی پیوندد. با دوام ترین پروتزها در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود.

معرفی بهترین مرکز پروتز انگشت دست

قیمت پروتز انگشت قطع شده بیشتر است یا قیمت ایمپلنت انگشت دست؟

حوزه پزشکی در زیر شاخه های متفاوت، با تحول عجیبی رو به رو شده است. یکی از این زیر شاخه ها ساخت پروتزهای مخصوص اندام قطع شده است. با توجه به این پیشرفت می توان فقدان عضو را به راحتی جبران کرد. برای مثال کسانی که انگشت دستشان قطع شده است، می توانند به بهترین مرکز پروتز انگشت دست مراجعه کرده و با پرداخت قیمت پروتز انگشت قطع شده، نقص عضو پیش آمده را به شکلی موثر جبران کنند.

پروتزهای مخصوص انگشت دست، انواع و اقسام مختلف دارند که انتخاب بهترین نوع پروتز را شرایط مالی و جسمانی بیمار تعیین می کنند. در موقعیتی که فرد قسمت عمده ای از انگشت دستش قطع شده است، برای آنکه بتواند به مانند روزهای گذشته به کارهای خویش رسیدگی کند، می بایست از روش انگشت مصنوعی ایمپلنت شده استفاده کند.

این روش به دلیل حساسیت ها و عمل های جراحی ویژه ای که باید در آن انجام شود، قیمت بالاتری نسبت به برخی پروتزهای مخصوص انگشت دست دارد. در این روش، ایمپلنت های انگشت دست مصنوعی را به استخوان فرد پیوند می زنند و به این شکل کمک می کنند تا فرد با داشتن این نوع پروتز، شرایط با ثبات تری را تجربه کند. در بهترین مرکز پروتز انگشت دست، شرایط و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت انگشت مصنوعی از نوع ایمپلنت وجود دارد. برای ساخت کاربردی ترین پروتز دست باید به بهترین مرکز پروتز انگشت دست مراجعه کرد.

جمع بندی

ما در این مقاله در مورد انواع پروتز انگشت که در مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شوند، صحبت کردیم و به صورت خلاصه و مختصر آنها را به شما شناساندیم. جدای از کاربردی که هر یک از این پروتز ها باید داشته باشند، رعایت آخرین متدها و تکنولوژی روز دنیا در تولید آنها مساله دیگری است که باید به آن توجه داشت. پروتز هایی که با توجه به این مشخصه تولید می شوند، کارایی و عملکرد بالاتری داشته و در رفع نیازهای روزانه فرد موثرتر ظاهر خواهند شد. اگر خدای نکرده به دلیل یک اتفاق و یا به صورت مادرزادی و یا حتی در اثر بیماری، انگشت دست خود را از دست دادید، به کلینیک های حرفه ای و با سابقه ای همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک، با ساخت انگشتان مصنوعی به شما کمک خواهد کرد تا کیفیت زندگی تان دچار افت نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *