فاسیای کف پا چیست؟⭐آنچه از التهاب فاسیای کف پا باید بدانید

علت فاسیای کف پا چیست

یکی از دلایلی که باعث می شود ما درد پاشنه داشته باشیم، ملتهب شدن فاسیای کف پا است. اگر در مورد فاسیای کف پا چیزی نمی دانید و نمی دانید که چگونه باعث ایجاد درد در پای انسان می شود ادامه این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار را مطالعه کنید.

فاسیای کف پا چیست؟ فاسیای کف پا کجاست؟

فاسیای کف پا یکی از قسمت های بدن ما است. فاسیا، یک رباط توری و ضخیم است که در کف پا قرار دارد. این رباط، پاشنه پا را به جلوی پا متصل می کند. پس با این توضیحات، به خوبی متوجه شدید که فاسیای کف پا کجاست.

موضوعی که شاید دانستن آن برای برخی ها جالب باشد مزیت های وجود این رباط است. فاسیای پا، به حفظ قوس پای فرد کمک می کند و فرد به همین واسطه می تواند بهتر راه برود. کسانی که اعتقادی به ساخت کفش و کفی طبی ندارند و به این مساله بی توجه هستند، برای فاسیای کف پا خود مشکلات زیادی به وجود می آورند که یکی از آنها، درد کف پا و التهاب فاسیای کف پا است.

نکته ای که لازم می دانیم در اینجا به آن اشاره کنیم این است که در برخی منابع، به فاسیای کف پا فاشیای کف پا نیز گفته می شود. این دو واژه به یک موضوع اشاره می کنند و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت خرید کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین روش درمان فاسیای کف پا چیست

علت فاشیای کف پا چیست؟

حال که متوجه شدید فاشیا یا فاسیای کف پا چیست، خوب است در مورد علت های بروز التهاب در این قسمت از بدن نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. واقعیتی که در مورد ملتهب شدن این رباط وجود دارد، پارگی و تنش است. وقتی که کشش و پارگی فاسیا ادامه پیدا می کند، التهاب و درد نیز از جمله وقایعی است که باید منتظر آن بود. ما در اینجا می خواهیم از عللی پرده برداری کنیم که باعث می شوند به فاشیای کف پا آسیب وارد شود. این دلایل به شرح زیر هستند:

1- اضافه وزن

کسانی که اضافه وزن دارند و ترجیح می دهند که هزینه ای برای قیمت کفش و کفی طبی پرداخت نکنند، فشار بالایی را به فاسیای کف پا خود وارد می کنند. این گروه، اگر می خواهند برای کاهش وزن خود به ورزش و یا پیاده روی بپردازند می بایست کفش های طبی به پا کنند و اجازه ندهند که فشار زیادی به فاسیای کف پا وارد شود. این، یکی از مهم ترین دلایلی است که می توانیم در پاسخ به سوال علت فاسیای کف پا چیست، عنوان کنیم.

2- ورزش کردن

برخی انواع ورزش باعث می شوند که فشار زیادی به فاسیای کف پا وارد می شود. از جمله این ورزش ها می توانیم به دویدن در مسافت های طولانی، رقص باله و یا رقص های هوازی اشاره داشته باشیم. اگر این گروه به درد کف پا مبتلا شوند می توانند با پوشیدن کفش طبی برای درد کف پا به درمان درد خود کمک کرده و آن را کاهش دهند.

3- شغل فرد

برخی مشاغل نیز هستند که باعث التهاب فاسیای کف پا می شوند. از جمله این مشاغل می توان به آنهایی اشاره کرد که فرد مجبور است مدت زمان زیادی را روی پا بایستد؛ مانند کسانی که معلم هستند، افرادی که در یک کارخانه کار می کنند و یا همه کسانی که برای انجام وظایف خود می بایست راه بروند و یا ایستاده به کار خود رسیدگی کنند. این گروه در معرض ملتهب شودن فاسیا کف پا هستند.

4- برخی ناهنجاری های پا

در ادامه بررسی و پاسخ علت فاسیای کف پا چیست، لازم است در مورد ناهنجاری هایی صحبت کنیم که در پا وجود دارند. برای مثال، کسانی که کف پای آنها صاف است و کسانی که قوس کف پای آنها خیلی زیاد است، به این دلیل که الگوی راه رفتن آنها تغییر کرده، فشار زیادی به فاسیای کف پای شان وارد می شود. وقتی که فشارهای وارده به فاسیا کف پا زیاد باشد، التهاب و درد از جمله علائمی است که حتما این گروه آن را مشاهده می کنند.

5- سن فرد

موضوع دیگری که آن نیز روی ملتهب شدن فاسیا کف پا تاثیر می گذارد، سن فرد است. کسانی که در بازه سنی 40 تا 60 سالگی قرار دارند بیش از بقیه در معرض التهاب فاشیا کف پا قرار دارند. این گروه می بایست نسبت به پوشیدن کفش های و کفی های طبی توجه بیشتری داشته باشند. پوشیدن کفش های طبی، یکی از بهترین راه برای جلوگیری از بروز آسیب به فاسیای کف پا است. اگر به سلامت پای خود اهمیت می دهید و می خواهید زندگی با کیفیتی را تجربه کنید، به کلینیک های ارتوپدی فنی همچون پایار مراجعه کرده و از کارشناسان آنها بخواهید تا کفش طبی مناسبی برای شما بسازند.

فاسیای کف پا چیست

بهترین راه برای درمان فاشنیت پلانتار یا فاسیای کف پا چیست؟

برای آنکه بحثمان پیرامون فاسیای کف پا چیست را کامل کنیم، لازم می دانیم در خصوص روش های درمان آن نیز صحبت کنیم. روش هایی که برای درمان فاسیا پلانتار ملتهب پیشنهاد می کنند به این شرح است:

1- مراجعه به فیزیوتراپی

یکی از کارهایی که برای درمان التهاب فاسیای کف پا می توان انجام داد، مراجعه به فیزیوتراپی است. متخصص فیزیوتراپی، تمرین هایی را برای ایجاد کشیدگی در فاسیای کف پا، تقویت کردن عضله های ساق پا و تاندون آشیل به بیمار آموزش می دهد. این متخصصان، به بیماران یاد می دهند که از نوارهای ورزشی استفاده کنند تا بتوانند حمایت خوبی از کف پای خود به عمل آورند.

2- بستن آتل

آتل ها نیز از دیگر روش های درمان برای فاسیای ملتهب شده هستند. پزشکان این آتل را به بیمار توصیه می کنند تا تاندون آشیل پا در موقعیت بلند نگه داشته شود. این وضعیت باعث افزایش کشش در زمان خواب شده و در درمان التهاب فاشیا تاثیر خوبی خواهد داشت.

بهترین راه برای پیشگیری از فاسیای کف پا چیست؟

 

3- مصرف دارو

یکی دیگر از داروهایی که می توانیم در پاسخ به سوال روش های درمان فاسیای کف پا چیست، بدهیم، مصرف دارو است. داروهایی که برای این مورد مصرف می کنند نقش مسکن داشته و باعث کاهش درد می شوند. از جمله داروهای مورد استفاده می توانیم به داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی اشاره کنیم. این داروها، حتما می بایست توسط پزشکان تجویز شوند و بهتر است افراد از مصرف خودسرانه آنها اجتناب کنند. دوز تجویز شده باید تا زمانی که پزشک صلاح می بیند مصرف شود.

4- پوشیدن کفش های طبی

از دیگر کارهایی که می توان برای درمان فاسیای کف پا بیان کرد، پوشیدن کفش های طبی است. کفش های طبی بهترین شرایط را برای پا به وجود می آورند و اجازه نمی دهند که این قسمت، درگیر بسیاری ناهنجاری ها شود. پوشیدن کفش ها، علاوه بر آنکه به درمان کمک می کند نقش پیشگیری کنندگی نیز داشته و بسیاری کسانی که برای کارهای روزمره و یا سایر اهدافی که دارند، برای پوشیدن کفش های طبی اقدام می کنند از بروز مشکلات و ناهنجاری های متفاوت در پا جلوگیری می کنند. با شناخت و دریافت اطلاعات کافی در خصوص سوال فاسیای کف پا چیست، توصیه می کنیم برای ساخت این کفش ها اقدام کرده و آنها را پوشید.

کلام آخر

فاسیای کف پا چیست، عللی که باعث ایجاد التهاب در این قسمت می شود و روش هایی که برای درمان باید انجام شود موضوع صحبت ما در این مقاله بود. خاطر نشان می کنیم، پایار علاوه بر ساخت کفش و کفی طبی در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت می کند. شما برای دریافت قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو می توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *