کفش مناسب برای پا درد چه ویژگی هایی دارد؟⭐باید بدانید

   
آیا کفش مناسب برای پا درد یک درمان سریع پا درد است؟

کفش مناسب برای درد در پا موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اگر شما نیز پا درد دارید و می خواهید بدانید که کفش های مناسب این مشکل چه ویژگی هایی دارند در ادامه با ما همراه باشید. توصیه می کنیم مقاله کفش طبی برای درد کف پا را نیز بخوانید؛ ما در این مقاله اطلاعات خوبی در مورد درمان درد کف پا با کفش های طبی بیان کرده ایم.

آیا کفش مناسب برای پا درد یک درمان سریع پا درد است؟

موضوعی که قطعا شما نیز آن را تایید می کنید، این است که وقتی پاهایمان درد می گیرد و این درد چند روز ادامه پیدا می کند، ما نمی توانیم به کارهای روزانه مان آن طور که می خواهیم رسیدگی کنیم. به عبارت دیگر، پا درد یکی از دردهایی است که افراد را زمین گیر کرده و باعث کاهش کیفیت زندگی آنها و کاهش احساس رضایتمندی آنها از زندگی خواهد شد.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید روش های درمانی پا درد است که یکی از بهترین آنها اقدام برای ساخت کفش و کفی طبی است. ما در ادامه در مورد این موضوع که چگونه این کفش ها پا درد را درمان می کنند، نکات بیشتری ارائه خواهیم کرد. اما همین قدر بدانید که کفش های مناسب پا درد، به عنوان یک درمان سریع پا درد به شمار نمی روند. این کفش ها بیشتر نقش پیشگیری دارند و از اینکه پای شما درد بگیرد، جلوگیری می کنند. پس اگر می خواهید در طی پیاده روی های روزانه تان پا درد نگیرید و بتوانید خیلی راحت تر به کارهایتان رسیدگی کنید توصیه می کنیم برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا کفش مناسب برای زیاد ایستادن از ایجاد درد در پا جلوگیری می کند؟

به غیر از کفش مناسب برای پا درد، می توانید از روش های درمانی زیر نیز برای درمان پا درد بهره ببرید:

1- نزد پزشک بروید؛

یکی از اولین کارهایی که می بایست انجام دهید، ویزیت شدن توسط پزشک است. وقتی پا درد می گیرید، نزد پزشک بروید تا مشخص شود که به چه علت این مشکل برای شما به وجود آمده است. در این مواقع نیز پزشک برای آنکه با اطمینان بیشتری در مورد شرایط شما نظر دهد، از شما می خواهد یک عکس رادیوگرافی آورده و به سوالاتش در مورد سبک زندگی و شغلتان پاسخ دهید. معمولا بعد از آنکه این موارد آماده شدند دلیل اصلی درد مشخص می شود.

2-کفش مناسب برای درد پا را تهیه کنید؛

در مورد این کفش های مناسب درد پا چه ویژگی هایی دارند و چگونه به ما کمک می کنند در ادامه صحبت خواهیم کرد؛ اما همین قدر بدانید که پوشیدن این کفش ها به شما کمک می کند تا بتوانید خود را از شر این درد در امان نگه دارید.

آیا کفش مناسب برای زیاد ایستادن از ایجاد درد در پا جلوگیری می کند؟

نه تنها زیاد نشستن برای ما مضر است و ما را با مشکلات زیادی درگیر می کند، بلکه زیاد ایستادن، آن هم با کفش های غیر استاندارد نیز سلامت ما را به خاطر می اندازد. اگر از آن دسته کسانی هستید که به خاطر شغلشان مجبورند از صبح تا شب روی سطوحی مانند سطوح سیمانی، اسفالت و یا سنگی راه بروند، توصیه می کنیم حتما کفش های مناسب بپوشید.

هر قدر پوشیدن کفش های استاندارد را به تعویق بیندازید، قطعا به این دلیل که طولانی مدت سر پا می ایستید و راه می روید، خود را در معرض عوارض زیادی قرار خواهید داد. یکی از این عوارض که با پوشیدن کفش مناسب برای پا درد احتمال بروز آن به شدت کاهش پیدا می کند، کمر درد است. اگر سابقه و تجربه کمر درد را داشته باشید، حتما می دانید کمر درد یکی از دردهایی که اجازه نمی دهد ما به راحتی به کارهایمان رسیدگی کنیم. پس، توصیه می کنیم با پوشیدن کفش مناسب برای زیاد ایستادن، یک قدم موثر در جهت جلوگیری از بروز کمر درد بردارید.

کفش مناسب برای پا درد نوع کفشی است؟

بهترین کفش برای پا چه نوع کفشی است؟

حال که متوجه شده اید کفش مناسب برای پا درد چه نوع کفشی است و چه مشخصاتی دارد خوب است با بهترین کفش برای پا نیز آشنا شویم. از جمله مشخصات یک کفش مناسب برای پا می توان به این موارد اشاره داشت:

 • یک کفش مناسب، کفشی است که پشتی آن سفت باشد.
 • این کفش باید مقداری گشتاور داشته باشد. برای امتحان کردن این مورد خوب است کفش مورد نظر را در دو دست بگیرید و آن را اندکی بچرخانید. شما باید بتوانید این کفش را کمی بچرخانید.
 • کفش های مناسب از جمله کفش های راحت هستند. وقتی شما این کفش ها را می پوشید و راه می روید، اصلا احساس خستگی و درد نکرده و کاملا با آنها راحت هستید.
 • کفش هایی که پنجه های پهنی دارند نه تنها کفش مناسب برای پا درد به شمار می روند، بلکه افراد معمولی نیز می توانند آنها را بپوشند و از داشتنش لذت ببرند.
 • کفش های خوب باید متناسب با فعالیتی باشند که شما می خواهید آن را انجام دهید. اگر می خواهید ورزش کنید بهتر است کفش مخصوص ورزش و اگر می خواهید با کفش خود پیاده روی کنید، بهتر است کفش های مخصوص این فعالیت را تهیه کنید.
 • در بهترین کفش ها برای پا کفی قرار داده شده است که کاملا با شرایط پا متناسب است.
کفش مناسب برای درد پاشنه و درد پا چه ویژگی هایی دارد؟

کفش مناسب برای درد پاشنه و درد پا چه ویژگی هایی دارد؟

کفش مناسب برای درد پاشنه و به صورت کلی، کفش مناسب برای پا درد ویژگی ها و امتیازات زیادی دارد. در واقع، همین امتیازات و ویژگی هاست که باعث شده این کفش ها به افراد مبتلا به کمر درد توصیه شوند. از جمله مهم ترین این ویژگی ها به این موارد می توانیم اشاره کنیم:

 • کفش هایی که مناسب درد پا هستند، در قسمت داخلی، سطح صاف و یکدستی دارند. منظورم ما از سطح داخلی، از قسمت پاشنه تا انگشت پا است.
 • پاشنه این گونه کفش ها، بسیار محکم است و سُر نمی خورد.
 • قسمت جلویی این کفش ها، گرد است و انگشتان خیلی راحت می توانند در آن حرکت کنند.
 • کفی که در این کفش ها به کار برده شده است، قوس دار بوده و از قوس کف پا به خوبی حمایت می کند.
 • قالبی که این کفش ها از روی آنها ساخته شده اند، می توانند بیشترین ضربات و آسیب ها را جذب کنند. برای افرادی که در طول روز خیلی سر پا می ایستند، این کفش ها بسیار مناسبند.
 • در ساخت و دوخت این کفش ها از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده است. بهترین جنس ها، چرم طبیعی است که باعث عرق کردن پا نمی شوند.
 • از دیگر مشخصه هایی که می توان برای این کفش ها عنوان کرد، کفی انعطاف پذیر و نرمی است که در آنها به قرار داده شده است.
 • از رویه این کفش ها، هوا به داخل جریان پیدا می کند و شرایط مناسبی برای عرق کردن پا فراهم نمی شود.
 • پاشنه کفش های مناسب پا درد، پاشنه ای متعادل دارند. پاشنه این کفش ها بین 1.5 تا 3 سانتی متر است.
 • کفش های مناسب پاشنه درد و پا درد، سفت و محکم هستند. وقتی پشتی این کفش ها را فشار می دهد، تا نشده و خم نمی شود.
برای ساخت کفش طبی برای درد کف پا (کفش مناسب برای پا درد) چه کنیم؟

آیا ساخت کفش مناسب روزانه و کفش مناسب برای پا درد، با توجه به نوع ناهنجاری پا انجام می شود؟

یکی از مسائلی که شاید در زمان انتخاب کفش مناسب روزانه و همین طور کفش مناسب برای پا درد، ممکن است فراموش شود این است که کفش ها می بایست با نوع ناهنجاری که ما در پای خود داریم متناسب باشند. برای مثال، فردی که مچ پای او به سمت داخل چرخیده است می بایست با در نظر گرفتن وضعیتی که دارد برای تهیه ی کفشی متناسب با ناهنجاری اش اقدام کند. اگر در مورد علت های چرخش مچ پا به داخل اطلاعات زیادی ندارید، مقاله چرخش مچ پا به داخل چیست، را مطالعه کنید.

در مقابل چرخش مچ پا به سمت داخل، چرخش مچ پا به سمت خارج نیز وجود دارد. کسانی که با این عارضه و مشکل درگیرند می بایست برای تهیه کفش هایی اقدام کنند که برای چرخش پا به سمت خارج ساخته شده باشند. چنانچه در مورد چرخش پا به سمت خارج اطلاعات زیادی ندارید توصیه می کنیم مثاله چرخش مچ پا به خارج چیست را بخوانید.

با توجه به نکته ای که در بالا اشاره کردیم، چنانچه می خواهید کفش های طبی، نقش درمانی قابل ملاحظه و فوق العاده ای روی درمان ناهنجاری های پا از خود نشان دهند، خوب است که با توجه به نوع ناهنجاری که دارید برای ساخت کفش طبی تان اقدام کنید.

در مورد کفش مناسب برای پا درد چه می دانید؟

برای ساخت کفش طبی برای درد کف پا (کفش مناسب برای پا درد) چه کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد کفش مناسب برای پا درد به وجود می آید این است که برای ساخت کفش طبی برای درد کف پا به کجا باید مراجعه کنیم. ساخت کفش هایی که مناسب یک مشکل خاص هستند پیچیدگی های زیادی دارد و در صورتی که این پیچیدگی ها در ساخت آن رعایت نشود نمی توان انتظار داشت که کفش مربوطه بتواند مشکلی را حل کند.

برای ساخت کفش هایی که برای پا درد مناسب هستند باید به مراکزی مراجعه کرد که امکانات و تجهیزات کامل برای ساخت این کفش ها را دارند. از جمله مراکزی که در این حوزه فعال است، می توان به کلینیک های ارتوپدی فنی اشاره کرد. این کلینیک ها می توانند خدمات متفاوتی از جمله ساخت کفش ها و کفی های طبی، ساخت پروتزهای متفاوت و همین طور ساخت ارتزهای اختصاصی ارائه کنند.

اگر به کلینیک های معتبر در کشور مانند پایار بروید، به این دلیل که اسکنرهای پیشرفته ای دارند، می توانند یک اسکن و تصویر دقیق از پا تهیه کرده و با کمک آن یک کفی و کفش بسیار مناسب برای درمان پا درد بسازند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد کفش مناسب برای پا درد نکاتی را بیان کردیم. اگر می خواهید کفش هایی به معنای واقعی استاندارد به پا کرده و از بروز پا درد و کمردرد پیشگیری کنید، بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. در این مرکز، یک اسکن از پای شما می گیرند و بر اساس آن یک جفت کفش مناسب برایتان می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *