کفش مناسب برای درد پاشنه ⭐ با بهترین متریال و اسکن پا

   
علت درد پاشنه چیست؟

یکی از مسائل و مشکلاتی که هر فردیقق ممکن است در طول زندگی با آن درگیر شود، درد پاشنه است. چنانچه درد پاشنه دارید و می خواهید از شر این درد خلاص شوید در ادامه این مقاله که در مورد کفش مناسب برای درد پاشنه است و توسط کارشناسان کلینیک ارتوپدی فنی پایار نوشته شده، با ما همراه باشید.

علت درد پاشنه چیست؟

اینکه چرا در پاشنه پا درد ایجاد می شود دلایل مختلفی دارد؛ برخی از این دلایل به شرح زیرند:

1- خار پاشنه؛

وقتی به رباط پلانتار فاسیا فشار زیادی وارد می شود، کلسیم در انتهای استخوان پاشنه پا جمع می شود و خار پاشنه به وجود می آید. برخی افرادی که به خار پاشنه مبتلا هستند، درد زیادی را در این ناحیه حس می کنند. برای درمان خار پاشنه روش های متفاوتی وجود دارد؛ از طب سنتی و سیر برای درمان خار پاشنه گرفته تا جراحی، از جمله روش های درمان این عارضه هستند.

2- شکستگی؛

از دیگر اتفاقاتی که باعث می شود پاشنه یک فرد دچار درد شود، شکستگی است.

3- رگ به رگ شدن و کشیدگی؛

وقتی در یک وضعیت نامناسب قرار می گیرید و یا برخی حرکت های ورزشی را به شکل نادرستی انجام می دهید، پای شما رگ به رگ می شود. در این مواقع، یکی از نشانه هایی که مشاهده خواهید کرد، پاشنه درد است.

4- نپوشیدن کفش های مناسب و استاندارد؛

از دیگر دلایلی که باعث می شود افراد به درد پاشنه پا مبتلا شوند می توان به نپوشیدن کفش های استاندارد اشاره کرد. این گروه می بایست برای درمان کفش مناسب برای درد پاشنه را بپوشند؛ با ساخت کفش و کفی طبی کم کم درد، خوب خواهد شد.

5- بورسیت؛

بورسیت ها نیز از جمله مشکلات و عوارضی هستند که باعث می شوند افراد پاشنه پای شان درد بگیرد. بورسیت به کیسه های مفصلی می گویند که در آنها مایع وجود دارد. این کیسه ها، پوست، بافت عضلانی و تاندون ها را احاطه می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفش مناسب برای درد پاشنه چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

روش های درمان پاشنه درد؟ آیا خرید بهترین کفی برای خار پاشنه، تنها راه است؟

در بالاتر گفتیم که علت درد پاشنه چیست و چرا برخی افراد به این عارضه مبتلا می شوند. حال می خواهیم در مورد روش های درمانی صحبت کنیم که می توانید به کمک آنها درد پاشنه پای خود را درمان کنید؛ این راهکارها و راه حل ها به شرح زیرند:

1- انجام فیزیوتراپی؛

گاهی اوقات ضعیف بودن عضلات است که باعث می شود فرد پاشنه درد بگیرد. در این مواقع، علاوه بر تهیه کفش مناسب برای درد پاشنه بهترین کاری که می توان انجام داد انجام برخی تمریناتی است که فیزیوتراپ ها پیشنهاد می کنند. وقتی شما تاندون آشیل و ساق پای خود را تقویت کنید، به مرور زمان پاشنه درد شما نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

2- خرید بهترین کفی برای خار پاشنه؛

یکی از دلایلی که باعث می شود پاشنه پا درد بگیرد، خار پاشنه است. خار پاشنه را در بالاتر توضیح دادیم و گفتیم که وقتی فشار زیادی به فاسیا پلانتار وارد می شود، خار پاشنه تشکیل می شود. خار پاشنه در برخی افراد با درد همراه است و وقتی آنها وزن خود را روی پایی که خار پاشنه دارد می اندازند، درد زیادی را حس می کنند. این کفی ها یکی از بهترین روش ها برای درمان و جلوگیری از بروز خار پاشنه به شمار می روند. برای ساخت و تهیه این نوع کفی می توانید به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک که تجهیزات و تخصص لازم برای ساخت این کفی ها را دارد مرجع خوبی برای دریافت قیمت کفش و کفی طبی نیز هست.

3- خرید کفش مناسب برای درد پاشنه؛

از دیگر روش هایی که می توان برای درمان پاشنه درد معرفی کرد، خرید کفش های مناسب برای درد پاشنه هستند. در ادامه، در خصوص مزیت ها و امتیازاتی که این کفش ها دارند به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد؛ اما همین اندازه بدانید که کفش های مناسب برای پاشنه درد نیز به مانند کفی ها، حمایت خوبی از قسمت های مختلف پا به عمل می آورند و هم از بروز پاشنه درد جلوگیری کرده و هم در درمان پاشنه درد کمک می کنند. این کفش ها بهترین و مناسب ترین ابزار برای بهبود پاشنه درد در افراد به شمار می روند.

4- روش جراحی؛

اگر خار پاشنه که یکی از دلایل اصلی بروز درد در پاشنه به شمار می رود، با خرید کفش و کفی طبی درمان نشود، هیچ راهی به جز مراجعه به پزشکان و اقدام برای انجام عمل جراحی وجود ندارد. اگر فردی با سایر روش ها درمان نشود این گزینه آخرین گزینه ای است که پزشک پیشنهاد می کند.

آشنایی با کفش مناسب برای درد پاشنه

کفش مناسب برای درد پاشنه چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

حال که می دانید یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه پاشنه، پوشیدن کفش مناسب برای درد پاشنه است، خوب است در مورد مشخصات این کفش ها نیز نکاتی را بیان کنیم. کفش های مناسب برای درد پاشنه پا ویژگی ها و امتیازاتی به شرح زیر دارند:

  • این کفش ها، کفی مخصوص و محکمی دارند. این کفی می تواند فشاری که به ناحیه پا وارد می شود جذب کند و اجازه ندهد هیچ فشاری پاشنه را تحت تاثیر خود قرار دهد.
  • کفی هایی که در این نوع کفش قرار داده می شود با نیازهایی که بیمار دارد کاملا تطابق داشته و بر اساس قوس هایی که او در کف پا دارد ساخته می شوند. به این منظور، از کف پای فرد اسکن می گیرند و بر اساس اسکن، کفش و یا کفی را می سازند.
  • در قسمت جلویی این کفش ها فضای کافی برای حرکت کردن انگشتان وجود دارد.
  • کفی های این کفش ها به گونه ای ساخته شده که افراد بتوانند خیلی راحت، آن را در مواقع لزوم تعویض کنند.
  • جنسی که برای ساخت رویه این کفش ها به کار برده می شود، انعطاف پذیری بالایی دارد.
  • دیگر مشخصه کفش مناسب برای درد پاشنه، ساپورت و پشتیبانی از پاشنه پا است. کفش هایی برای درد پاشنه مناسب هستند که اجازه نمی دهند پاشنه پا به سمت داخل و یا خارج از پا چرخش داشته باشد. حتی کسانی که به کجی پا مبتلا هستند باید در هنگام خرید کفش به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشند.
  • مناسب بودن پاشنه نیز در نوع خود دارای اهمیت است. کفش ها باید به اندازه کافی پاشنه داشته باشند تا فرد در زمان راه رفتن و قدم برداشتن، راحت باشد و فشار زیادی روی ناحیه پا و کمر وارد نیاید.
  • اگر حوصله ندارید کفش های بندی بپوشید، بهتر است از خرید این کفش ها صرف نظر کرده و کفشی را تهیه کنید که به سادگی می توان آن را پوشید و از پا خارج کرد.کفش مناسب برای درد پاشنه، بهتر است فضای کافی برای قرار دادن ارتزهای درمانی را نیز داشته باشند. گاهی اوقات، یک فرد علاوه بر آنکه به پاشنه درد مبتلا است از دیگر مشکلات و ناهنجاری های پا نیز رنج می برد. کفشی که در این مواقع انتخاب می شود باید فضای مناسبی برای قرار دادن ابزارهای درمانی داشته باشد.

توصیه می کنیم، اگر به دنبال خرید یک کفش مناسب هستید به کلینیک هایی مراجعه کنید که ساخت کفش و کفی طبی یکی از تخصص های آنها به شمار می رود. برخی از آنها، مانند پایار در حوزه ساخت پروتز مچ پا نیز فعالیت می کنند.

قیمت خرید کفش مناسب برای درد پاشنه چقدر است ؟

قیمت خرید کفش مخصوص خار پاشنه مردانه و زنانه چقدر است؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در زمان خرید و تهیه کفش مناسب برای درد پاشنه ممکن است ایجاد شود، قیمت است. از آنجایی که یکی از علل درد در پاشنه پا می تواند خار پاشنه باشد به همین دلیل ما تصمیم گرفتم در مورد قیمت خرید کفش مخصوص خار پاشنه مردانه و زنانه نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

حقیقت و واقعیتی که در مورد قیمت این کفش وجود دارد این است که ما نمی توانیم یک قیمت ثابت و مشخص برای آن به شما بگوییم؛ زیرا قیمت این کفش ها تحت تاثیر عوامل و پارامترهای متفاوتی قرار دارد که از آن جمله می توانیم به کلینیک سازنده کفش مناسب برای درد پاشنه، متریالی که برای ساخت کفش استفاده شده، نوع کفی که در آن قرار داده شده، و همین طور شهر محل قرارگیری کلینیک سازنده کفش اشاره کنیم.

پس، اگر به دلیل داشتن خار پاشنه، درد پاشنه دارید و این درد برایتان غیر قابل تحمل شده است حتما به کلینیک هایی همچون پایار مراجعه کرده و برای ساخت این کفش ها اقدام کنید. این کلینیک می تواند به شما بگوید که قیمت دقیق این کفش چند است.

بررسی کفش مناسب برای درد پاشنه

برای ساخت کفش مناسب برای درد پاشنه چه باید کرد؟

اگر به دلیلی دردی که در پاشنه خود حس می کنید نیاز به ساخت کفش مناسب برای درد پاشنه دارید، می بایست به مراکزی مراجعه کنید که این کفش ها را به صورت اختصاصی برای شما می سازند. از جمله مراکزی که در حوزه ساخت کفش های طبی فعالیت می کنند می توان به کلینیک های ارتوپدی فنی اشاره کرد. این کلینیک ها، تجربه و تجهیزات لازم برای ساخت کفش های طبی که خاصیت درمانی دارند را در اختیار داشته و به این وسیله می توانند کاربردی ترین و بهترین نوع کفش را بسازند و در اختیار شما قرار دهند.

یکی از کلینیک های ارتوپد فنی مطرح در کشور، پایار نام دارد که شما می توانید به آنجا مراجعه کرده و از کارشناسان آن بخواهید تا برای درد پاشنه پای تان، کفش مناسبی بسازند. این کلینیک، مجهز به دستگاه اسکنر قوی و پیشرفته ای است و با گرفتن یک اسکن از کف پا قادر است یک کفی طبی مناسب بسازد، و به این واسطه به شما کمک کند تا درد کف پای تان به مرور زمان بهتر شده و از بین برود. برای دریافت قیمت کفی و کفش طبی نیز می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

 

برای ساخت کفش مناسب برای درد پاشنه چه باید کرد؟

کلام آخر

معرفی بهترین کفش مناسب برای درد پاشنه موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با توجه به نکاتی که بیان کردیم به این باور رسیده باشید که خرید کفش های استاندارد از بروز بسیاری مشکلات و ناهنجاری ها در پا جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *