ساخت و خرید بهترین اسپلینت هالوکس والگوس

بهترین اسپلینت هالوکس والگوس چیست؟

معرفی اسپلینت هالوکس والگوس، نحوه استفاده از آن و اینکه از کجا آن را تهیه کنیم، موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

هالوکس والگوس چیست؟ بهترین اسپلینت هالوکس والگوس چه تاثیری روی درمان هالوکس والگوس دارد؟

اولین موضوعی است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، این است که هالوکس والگوس چیست. در این عارضه، انگشت شست پای فرد درگیر می شود و مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد. در هالوکس والگوس، انگشت شست به سمت سایر انگشتان متمایل شده و در قسمت خارجی این انگشت، یک برآمدگی دیده می شود. اینکه چرا برخی ها به این مشکل مبتلا می شوند دلایل متفاوتی دارد که یکی از آنها، نپوشیدن کفش های مناسب و استاندارد است. کسانی که برای ساخت کفش و کفی طبی اقدامی نکرده و به این موضوع اهمیتی نمی دهند یکی از اولین کسانی اند که با انحراف شست پا درگیر می شوند.

حال که می دانید هالوکس والگوس چیست و چرا ایجاد می شود، خوب است بدانید که روش های درمانی متفاوتی را برای درمان این عارضه پیشنهاد می کنند که یکی از آنها استفاده از اسپلینت است. از آنجایی که این عارضه با درد، مشکلات حرکتی و مشکلاتی در تعادل همراه است به همین دلیل، توصیه می شود که از این اسپلینت ها استفاده شود.

بهترین اسپلینت هالوکس والگوس، به شکل زیر باعث درمان هالوکس والگوس می شود:

 • کاهش علائم یکی از تاثیرات مثبت این وسیله است.
 • این اسپلینت، ساختار شست پا را تنظیم کرده و آن را به حالت تعادل نزدیک می کند.
 • این اسپلینت، باعث بهبود تعادل عضله های پا شده و عملکرد فیزیکی آنها را بهبود می دهد.
 • ایجاد کشش و فشار مناسب بر روی نقاط استراتژیک پا از دیگر مزیت های استفاده از این اسپلینت ها به شمار می رود.
 • تصحیح انحراف انگشت شست پا از دیگر تاثیرات مثبت این نوع وسیله به شمار می رود.
 • با کمک اسپلینت مخصوص هالوکس والگوس، بافت های پا نیز مستحکم می شوند.

خاطر نشان می کنیم، گرچه انحراف انگشت شست پا منجر به قطع عضو از ناحیه انگشت پا نشده و باعث نمی شود که فرد برای ساخت و پرداخت قیمت ساخت پروتز انگشت پا اقدام کند، اما با این حال، خوب است برای آنکه کیفیت زندگی تان کاهش پیدا نکند، با پوشیدن کفش های مناسب از ایجاد عوارض این چنینی در پای خود پیشگیری کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت خرید ارتز انگشت پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین اسپلینت هالوکس والگوس

طرز استفاده از بهترین اسپلینت هالوکس والگوس (پد پیشرفته هالوکس والگوس) چگونه است؟

اولین موضوعی که خوب است در مورد بهترین اسپلینت هالوکس والگوس بدانید، این است که اسپلینت ها انواع و اقسام متفاوت دارند و اینکه از آنها چگونه استفاده کنید به نوع آنها بستگی دارد. به این ابزار، پد پیشرفته هالوکس والگوس نیز گفته می شود و خوب است زمانی که می خواهید آنها را استفاده کنید به خوبی بدانید که این ابزار را چگونه نصب می کنند.

اسپلینت یا آتل هالوکس والگوس، به شکل یک قاب پلاستیکی و سخت طراحی شده و روی پای بیمار قرار داده می شود. این آتل، بندهایی دارد که باید روی پای بیمار بسته شوند. این بندها کمک می کنند تا آتل در جای خود ثابت و محکم باقی بماند. در صورتی که فرد به صورت مداوم از این آتل یا اسپلینت استفاده کند، به مرور زمان، انگشت شست پا به جای خود بازگشته و فشار اضافی از روی آن برداشته می شود. برای نصب این آتل به شرح زیر عمل کنید:

 • ابتدا آتل را کنار شست پای خود قرار دهید به شکلی که برجستگی آتل در نزدیکی مفصل انگشت شست پا قرار گیرد.
 • استرپ های این آتل را باید با فشاری مطلوب و مناسب بست. فشار وارد شده نباید به حدی باشد که انگشت پا به خواب برود و بی حس شود.
 • از آنجایی که ممکن است راه رفتن با این آتل سخت و دشوار باشد، بهتر است در زمان هایی که فرد در حال استراحت است از این آتل استفاده کند.

توصیه می کنیم، اگر نمی خواهید با سختی ها و مشکلات بستن آتل هالوکس والگوس درگیر باشید، برای تهیه و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کنید. به این شکل، از بروز انحراف در انگشت شست پای خود پیشگیری به عمل آورده و اجازه نمی دهید که این عارضه، زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. پوشیدن کفش های طبی یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از انحراف شست پا به شمار می رود.

درمان با خرید بهترین اسپلینت هالوکس والگوس

کفش مخصوص هالوکس والگوس بهتر است یا تهیه بهترین اسپلینت هالوکس والگوس؟

برای درمان عارضه هالوکس والگوس، روش های درمانی زیادی را پیشنهاد می کنند. یکی از این روش ها تهیه بهترین اسپلینت هالوکس والگوس است که در این مقاله در مورد تاثیر آن توضیحاتی را بیان کردیم. دیگر روشی که برای درمان هالوکس والگوس پیشنهاد می دهند، پوشیدن کفش مخصوص هالوکس والگوس است. این کفش ها مزیت هایی به شرح زیر دارند و به واسطه همین مزیت هاست که در درمان موثر واقع می شوند:

 • ارتفاع پاشنه آنها مناسب و بین 2 تا 2.5 سانتی متری است. پاشنه هایی که بیش از اعداد بیان شده هستند، باعث افزایش فشار روی انگشت شست پا شده و وضعیت هالوکس والگوس را تشدید می کنند.
 • از دیگر مزیت های که می توان در خصوص این کفش ها بیان کرد، پهن بودن پنجه آنهاست. این کفش ها پنجه پهنی داشته و انگشتان پا فضای کافی برای تحرک دارند.
 • کفی که در این کفش ها قرار داده شده است، از دیگر مزیت های در خور توجه کفش های مخصوص هالوکس والگوس است. کفی های این کفش ها با کمک اسکن ساخته شده اند و تناسب و تطابق بسیار بالایی با ساختار و کف پای فرد دارند.
 • جنسی که در ساخت این کفش ها به کار برده شده است، نرم و انعطاف پذیر بوده و به انگشت پا هیچ فشاری وارد نمی شود.

کسانی که به دلیل داشتن هالوکس والگوس، با دردسرها و مشکلاتی در حین راه رفتن مواجه شده اند بهتر است به صورت هم زمان، هم از کفش های مخصوص این عارضه را بپوشند و هم اسپلینت ها را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

کفش مخصوص هالوکس والگوس بهتر است تا تهیه بهترین اسپلینت هالوکس والگوس؟

برای تهیه بهترین اسپلینت هالوکس والگوس چه کنیم؟

در مورد اینکه بهترین اسپلینت هالوکس والگوس، چگونه باعث می شود که فرد هالوکس والگوس و انحراف شست پای خود را درمان کند اطلاعاتی را به شما دادیم. نکته ای که شاید برای برخی افراد به یک سوال تبدیل شده باشد این است که برای تهیه این اسپلینت ها باید به کجا مراجعه کنند.

اسپلینت های مخصوص هالوکس والگوس، در فروشگاه های کالای پزشکی ارائه می شود. اگر پزشک به شما توصیه کرده است که آنها را تهیه کنید به این فروشگاه ها مراجعه کرده و در جهت تهیه و خرید آنها برآیید.

بهتر است در زمان خرید این اسپلینت ها به توصیه هایی که پزشک به شما کرده است، توجه و دقت کامل داشته باشید و مدل هایی از آن را خریداری کنید که پزشک از شما خواسته است. به این شکل، و در صورتی که در استفاده از این اسپلینت ها تداوم به خرج دهید به مرور زمان شاهد درمان انحراف انگشت شست پا خود خواهید بود. به یاد داشته باشید، انواع متفاوت اسپلینت هالوکس والگوس، با قیمت های متفاوتی ارائه می شود.

کلام آخر

بهترین اسپلینت هالوکس والگوس، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با توضیحاتی که بیان کردیم اطلاعات کافی در مورد این عارضه به دست آورده باشید. توصیه می کنیم، اگر دوست دارید با ساخت کفش ها و کفی های طبی از انحراف شست پای خود پیشگیری کنید به کلینیک های ارتوپدی فنی همچون پایار مراجعه کرده و از کارشناسان این مجموعه بخواهید تا کفش طبی مناسب برای شما بسازند. این مجموعه در حوزه ساخت اندام های مصنوعی، مانند ساخت پروتز مچ پا نیز فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *