کفش طبی برای درد کف پا⭐کفی طبی برای درد کف پا

   
بررسی کفش طبی برای درد کف پا

کفش طبی برای درد کف پا، یکی از بهترین راه حل ها برای همه کسانی است که کف پای آنها درد می کند. اگر می خواهید در مورد این کفش ها اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید. علاوه بر کفش، می خواهیم مرجع ساخت کفی طبی برای درد کف پا را نیز معرفی کنیم.

ارتباط بین کفش نامناسب و درد زانو و درد کف پا چیست؟

کفش نامناسب و درد زانو، و کفش نامناسب و درد کف پا، ارتباط مستقیم با هم دارند. بدون شک، اغلب کسانی که کفش های غیر استاندارد می پوشند و در طی روز هم، پیاده روی های طولانی مدت دارند، این دردها را تجربه کرده و با آنها دست و پنجه نرم می کنند؛ اما اینکه چرا کفش های مناسب باعث درد در ناحیه زانو و کف پا می شوند، موضوعی است که می خواهیم در اینجا به آن بپردازیم.

یکی از دلایلی که باعث می شود کفش های مناسب به ناجی زانوهای ما تبدیل شوند، تاثیر آنها روی تاندون ها است. کسی که کفش نامناسب می پوشد و در یک کلام برای ساخت کفش و کفی طبی و استاندارد اقدام نمی کند، باعث می شود که ناحیه زانو دچار کشیدگی شود. در زمان هایی که کشیدگی، سطحی است مساله و نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت، اما به مرور زمان، این کشیدگی روی تاندون های پا تاثیر بد گذاشته و باعث درد در ناحیه زانو می شود. چنانچه نمی خواهید چنین تجربه ای داشته باشید، برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کنید.

دیگر دلیلی که باعث می شود متخصصان توصیه کنند که افراد برای پوشیدن کفش طبی برای درد کف پا و زانو اقدام کنند، این است که وقتی ما کفش های غیر استاندارد می پوشیم، مجبوریم قدم های کوتاهی برداریم. این کوتاه قدم برداشتن نیز باعث می شود که فرد، دچار زانو درد شود. به همین دلیل است که می گوییم ارتباط بین کفش نامناسب و درد زانو را باید جدی گرفت و تا جایی که می توان برای پوشیدن کفش و کفی طبی برای درد کف پا اقدام کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفش طبی برای درد کف پا، چه مشخصه هایی دارد؟

کفش طبی برای درد کف پا که به آن کفش های اتوتیک هم گفته می شود، مشخصات و امتیازات زیادی دارد. در واقع، همین امتیازاتشان است که باعث می شود بسیاری از متخصصان پا توصیه کنند که در مواقع پا درد آنها را بپوشید. از جمله مزیت ها و مشخصه های مثبت این کفش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- راحت هستند؛

هم در ساخت کفش های طبی و هم در ساخت و تهیه کفی طبی برای درد کف پا، از پا اسکن می گیرند. اسکنی که از پا گرفته شده و در ساخت کفش و کفی به کار برده می شود، کمک می کند تا کفش و کفی ساخته شده بیشترین تناسب و هماهنگی را با پا داشته باشد. در چنین شرایطی، حتما کفش و کفی، راحتی وصف ناپذیری را برای فرد، به خصوص در زمان راه رفتن فراهم می کند. حتی کسانی که کف پاهای آنها مشکل دارد نیز می تواند این کفش ها و کفی ها را پوشیده و به راحتی راه بروند.

2- انحنای بیشتری دارند؛

دیگر موضوعی که باعث می شود یک کفش، به کفشی مناسب برای مواقع پا درد تبدیل شود، انحنای مناسب و به اندازه آن است. کفش هایی که انحنای بیشتری دارند، به پا اجازه می دهند که حرکت بیشتری داشته باشد و در کل، در وضعیت مناسب و مطلوبی قرار گیرد. این افراد به پاهای خود اجازه می دهند که به صورت مستقیم و صحیح قرار گیرند.

3- این کفش ها، قوس مناسبی دارند؛

وقتی فشار زیادی به ناحیه پلانتار فاسیا وارد می شود، بروز درد و عوارضی چون خار پاشنه، اجتناب ناپذیر خواهد بود. وقتی فرد کفش مناسب به پا می کند، کمترین فشار را به پلانتار فاسیا آورده و به این شکل سبب می شود که او، هم راحت تر راه برود و هم نگران عوارضی چون خار پاشنه نباشد.

4- کفش طبی برای درد کف پا، از مچ و ساق حمایت می کند؛

کفش های طبی که توسط مراکز معتبر ساخته می شوند، از قسمت های مچ پا و ساق پا حمایت خوبی به عمل می آورند. شما برای تهیه این کفش ها می توانید به مراکزی چون پایار مراجعه کنید. این مرکز، علاوه بر ساخت کفش های طبی در حوزه ساخت پروتز پا بالای زانو نیز فعالیت می کند.

5- این کفش ها، انعطاف پذیری بالایی دارند؛

کفش مناسب برای درد پاشنه از جمله کفش هایی است که انعطاف پذیری بالایی از خود نشان می دهد. معمولا در کفش هایی که انعطاف پذیر نیستند، دردی که فرد در زمان پوشیدن حس می کند، خیلی بیشتر است. به همین دلیل، بهتر است کفش هایی را به پا کنید که کفش در قسمت سینه پا، اندکی خم می شود. کفش هایی که سفتی و سختی آنها بسیار زیاد است به هیچ عنوان نمی توانند کفش های مناسبی برای کسانی باشند که پاشنه پای آنها درد می کند. برای آنکه مطمئن شوید یک کفش، انعطاف پذیری لازم را دارد یا خیر، بهتر است کفش را در دست گرفته و آن را اندکی خم کنید.

6- این کفش ها، فضای کافی برای انگشتان پا دارند؛

دیگر مزیتی که می توان در خصوص کفش مناسب برای درد پاشنه اشاره کرد، مناسب بودن فضای کافی برای قرار گیری انگشتان پا است. متاسفانه برخی از ما عادت کرده ایم کفش هایی بخریم که قسمت پنجه آنها تنگ باشد. این کفش ها یکی از بدترین کفش ها، نه تنها برای افراد درگیر با پاشنه درد بلکه برای افراد سالم به شمار می روند. اکیدا توصیه می کنیم هیچ وقت کفش هایی که سرپنجه تنگی دارند نپوشید. برای ساخت کفش های طبی و استاندارد، باید به ارتوپدی فنی های معتبر در کشور مراجعه کنید. این مراکز در حوزه ساخت پروتز پا زیر زانو نیز فعالیت می کنند.

آشنایی با کفش طبی برای درد کف پا

بهترین کفش برای پا چه امتیازاتی دارد؟

حال که در مورد کفش طبی برای درد کف پا اطلاعات خوبی به دست آورده اید، لازم می دانیم در مورد امتیازاتی که بهترین کفش برای پا دارد نیز نکاتی را مطرح کنیم. این امتیازات به این شرح اند:

 • یکی از امتیازاتی که کفش های مناسب دارند این است که آنها اجازه نمی دهند پای شما دچار چرخش شود. چرخش پا به سمت بیرون و داخل مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کند.
 • این کفش ها بسیار راحت هستند و فرد با پوشیدن آنها اصلا احساس خستگی و ناراحتی نمی کند.
 • یکی از امتیازات بسیار مهمی که این کفش ها دارند این است که آنها حجم داخلی زیادی دارند و فرد می تواند به راحتی یک کفی طبی در داخل آن قرار دهد. کسانی که مجبورند کفی های درمانی در کفش خود قرار دهند می توانند با خیالی راحت این کفش ها را تهیه کنند.
 • انگشت های پا در این کفش ها فضای کافی دارند و به هیچ عنوان تحت فشار نیستند.
 • این کفش ها به دلیل کاهش درد می توانند بهترین کفش طبی برای درد کف پا باشند.
 • کفش های مناسب برای پا، پشتی سفتی دارند. این پشتی به راحتی خم نمی شود و شرایط خوبی برای قرارگیری پا فراهم می کند.
 • در کفش های مناسب برای پا، پای فرد عرق نکرده و بوی بد نمی گیرد.
آشنایی با کفش طبی برای درد کف پا

کفی طبی برای درد کف پا چیست؟

در مورد کفش طبی برای درد کف پا اطلاعاتی را بیان کردیم و حال، لازم می دانیم در خصوص کفی طبی برای درد کف پا نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. این کفی ها نیز به دلیل مشخصاتی که دارند می توانند در درمان علت درد در کف پا، مفید و موثر ظاهر شوند.

نکته ای که خوب است در مورد کفی ها به خاطر داشته باشید این است که آنها را با توجه به دلیلی که باعث ایجاد درد شده است، می سازند. برای مثال، در قسمت پاشنه پای برخی ها، خار پاشنه ایجاد شده است. این گروه، برای آنکه خار پاشنه شان را به مرور زمان درمان کنند کفی های مخصوص خار پاشنه را در کفش خود قرار می دهند و به این شکل، قدمی موثر برای درمان خار پاشنه و از بین بردن درد کف پا بر می دارند.

تنها کسی که می تواند تشخیص دهد بهترین کفی طبی برای درد کف پا چیست، پزشکان هستند. آنها با توجه به علائم و نوع عارضه ای که به آن مبتلا شده اید، بهترین نوع کفی را به شما پیشنهاد می کنند. فرد برای درمان درد کف پای خود، هم می تواند از کفی های طبی مخصوص درد پا استفاده کند و هم از کفش طبی برای درد کف پا.

کفش طبی برای درد کف پا وکفی طبی برای درد کف پا

برای ساخت و دریافت قیمت کفش طبی ارتوپدی (کفش طبی برای درد کف پا) چه کنیم؟

کفش طبی برای درد کف پا، نوعی کفش ارتوپدی به شمار می رود. کفش های ارتوپدی، همان کفش هایی هستند که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور ساخته می شوند. نکته مهمی که می بایست در مورد قیمت کفش طبی ارتوپدی خاطر نشان کنیم، این است که این کفش ها با قیمت ثابت و مشخصی در کشور ساخته نمی شود و عوامل و پارامترهای متفاوتی را می توان نام برد که روی قیمت آنها تاثیر گذار است. از جمله این پارامترها می توان به اینها اشاره داشت:

 • کلینیکی که برای ساخت کفش و کفی طبی برای درد کف پا به آن مراجعه می شود؛
 • متریال به کار برده شده در ساخت کفش و کفی؛
 • وجود مشکلات و ناهنجاری ها در پا، مانند صافی کف پا و یا کج شدگی پا؛
 • سایز و اندازه پا؛
 • شهری که کلینیک سازنده کفش و کفی طبی در آن قرار دارد؛

با توجه به همه مواردی که در اینجا اشاره کردیم، خوب است مراکزی را برای ساخت این کفش ها و کفی ها انتخاب کنید که هم این خدمت خود را با قیمتی مناسب ارائه می کنند، و هم در انجام کار، به کوچک ترین جزئیات توجه کرده و سعی می کنند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

هزینه ساخت کفش طبی برای درد کف پا

کلام آخر

معرفی کفش و کفی های مناسب برای درد کف پا، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که گفتیم، توانسته باشیم اطلاعات شما را در مورد این کفش و کفی ها و لزوم ساخت آنها بیان کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *