کمربند قرقره ای چیست؟⭐نحوه بستن کمربند قرقره ای

مزیت های کمربند قرقره ای چیست

امروزه، از ابزارهای متفاوتی برای درمان مشکلات و ناهنجاری های بدن استفاده می کنند. یکی از این ابزارها، کمربند قرقره ای نام دارد. اگر در مورد این کمربند، اطلاعات زیادی ندارید در ادامه این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

کمربند قرقره ای چیست؟ چه کسانی می بایست این کمربند را نصب کنند؟

کمربند قرقره ای، به تازگی از نظر بسیاری افراد محبوب واقع شده است. این کمربند با تکنولوژی روز دنیا طراحی و ساخته شده، و در ساخت آن از پدهای مکانیکی پیشرفته که مناسب با آناتومی بدن و ستون فقرات فرد هستند و همین طور پارچه های نئوپرنی استفاده می کنند. همان طوری که در ساخت کفش و کفی طبی، استانداردهای متفاوتی رعایت شده و آنها را به مناسب ترین کفش ها برای فرد تبدیل کرده است، استانداردهای لحاظ شده در ساخت کمربند قرقره ای نیز آن را به یکی از بهترین و علمی ترین کمربندها در دنیا تبدیل کرده است.

انواع مختلفی از این کمربند در بازار وجود دارد که باید با  توجه به شرایطی که در آن قرار دارید بهترین و مناسب ترین مدل را انتخاب کرده، بخرید و استفاده کنید. حال که متوجه شده اید کمربند قرقره ای چیست، خوب است در مورد کسانی که می توانند از این کمربند استفاده کننده نیز نکاتی را بیان کنیم:

 • یکی از گروه هایی که شاید مجبور شود برای نصب کمربند قرقره ای اقدام کند، افرادی هستند که در زمان کار کردن فشار زیادی به مهره های کمر آنها وارد می شود.
 • افرادی که در قسمت کمر خود آسیب دیدگی دارند نیز می توانند از این کمربندها استفاده کنند و در کنار پرداخت قیمت کفش و کفی طبی و پوشیدن این کفش ها، شرایط نرمال و استانداردی برای خود فراهم کنند.
 • اگر در ستون فقرات خود عمل جراحی انجام داده اید و می بایست به مدت چندین ماه، از این قسمت محافظت کرده و ثبات لازم را در آن ایجاد کنید، کمربند قرقره ای بهترین وسیله و ابزار برای ایجاد ثبات است.
 • اگر آسیب دیدگی خفیفی در کمر خود حس می کنید نیز می بایست از کمربند قرقره ای استفاده کنید. این کمربند، باعث ایجاد انسداد در قسمت انتهایی کمر می شود.
 • اگر گودی کمر دارید نیز ممکن است در آینده نیاز داشته باشید تا با نحوه بستن کمربند قرقره ای آشنا شوید و از آن استفاده کنید.
 • برخی مواقع، برای درمان شکستگی مهره های کمر نیز می توان از این کمربندها استفاده کرد.
 • اگر به خاطر نوع کاری که انجام می دهید مجبورید مدت زمان زیادی را پشت میز بنشینید، حتما در معرض آسیب دیدگی ستون فقرات قرار دارید. استفاده از کمربند قرقره ای می تواند از شما در مقابل این آسیب ها محافظت به عمل آورد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

نحوه بستن کمربند قرقره ای چیست

مزیت های کمربند قرقره ای چیست؟

حال که متوجه شده اید کمربند قرقره ای چیست، خوب است در مورد مزیت های این کمربند نیز صحبت کنیم. از جمله مهم ترین مزیت های این کمربندها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • از بروزترین فناوری و متریال ها برای ساخت کمربند قرقره ای استفاده شده است.
 • این کمربندها بهترین ابزار و وسیله برای ایجاد ثبات در کمر هستند.
 • کسانی که کمربند قرقره ای می بندند می توانند دامنه حرکت های خود را کاهش دهند و از این طریق باعث افزایش ثبات در کمر خود شوند.
 • کمربند قرقره ای با ایجاد ثابت در کمر، باعث جوش خوردگی و ترمیم نقاطی می شود که دچار آسیب شده اند.
 • این کمربندها می توانند به فرد کمک کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود پیدا کنند.
 • بعد از عمل های جراحی که روی کمر انجام شده، می توان از این کمربندها استفاده کرد.
 • نحوه بستن کمربند قرقره ای و باز کردن آن بسیار راحت است و می توان آن را به راحتی تنظیم کرد.

نحوه بستن کمربندی قرقره ای چگونه است؟

بعد از پاسخ به سوال کمربند قرقره ای چیست، می خواهیم در مورد نحوه ی بستن کمربند قرقره ای نیز توضیحاتی را بیان کنیم. البته قبل از توضیح این مساله باز هم تاکید می کنیم که برای اثرگذاری بیشتر کمربند قرقره ای می بایست مدلی که برای شما مناسب تر است انتخاب کنید.

در مورد نحوه ی بستن این کمربند، اولین کاری که انجام می شود قرار دادن کمربند قرقره ای در جای درست و صحیح خود روی کمر است. بعد از این کار، با استفاده از سیستم قرقره ای توکاری که در آن به کار برده شده است می توانید میزان سفتی و محکمی آن را به شکلی تنظیم کنید که فشار زیادی به کمر شما به وارد نکند. موقع بستن و سفت کردن کمربند قرقره ای، باید به شکلی عمل کنید که کمربند، نه خیلی برای شما تنگ باشد و نه خیلی گشاد. شما باید این کمربند را به گونه ای ببندید که استقامت و توان لازم برای انجام کارهای تان در اختیار شما قرار داده شود.

کمربند قرقره ای چیست

قیمت کمربند طبی قرقره ای چقدر است؟

افرادی که مشکل کمر درد دارند، به محض آنکه متوجه می شوند کمربند قرقره ای چیست، می خواهند بدانند که قیمت این کمربند چقدر است و با چه هزینه ای می توانند آن را تهیه کنند. برای تهیه و اطلاع از قیمت خرید این کمربند می توان به فروشگاه هایی مراجعه کرد که در حوزه فروش تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند. مدل های متفاوت کمربند قرقره ای با قیمت های متفاوتی در این مراکز به فروش می رود. بنابراین اگر پزشک از شما خواسته که برای پوشیدن این کمربندها اقدام کنید، حتما سعی کنید مدلی را تهیه کنید که او به شما توصیه کرده است.

اگر در مورد نحوه بستن کمربند قرقره ای سوال دارید و نمی دانید که این وسیله را چگونه نصب کنید، می توانید با پزشک خود مشورت کرده و یا از فروشنده ای که کمربند را به شما فروخته است، کمک بگیرید.

بهترین راه برای خرید کمربند قرقره ای چیست؟

 

بهترین راه برای خرید کمربند قرقره ای چیست؟

حال که متوجه شده اید کمربند قرقره ای چیست و چه کسانی می بایست از آن استفاده کنند، سوال مهمی که برای برخی ها ممکن است پیش آید این است که برای تهیه و خرید این کمربند چه باید کنند و از کجا می بایست آن را تهیه کنند. برای خرید کمربندها، روش های متفاوتی را می توان پیشنهاد کرد. یکی از راه های خرید این کمربند، مراجعه کردن به فروشگاه هایی است که به صورت آنلاین فعالیت می کنند. خرید به این شکل را توصیه نمی کنیم؛ چرا که ممکن است کمربندی که به دست شما می رسد، کیفیت لازمه را نداشته باشد و هزینه ای که برای خرید آن صرف کرده اید به هدر برود.

دیگر راهی که برای خرید این کمربند وجود دارد، مراجعه کردن به مراکزی است که آن را به صورت حضوری به شما می فروشند. کلینیک های معتبر در کشور، از جمله پایار این کمربند را ارائه کرده و هر نکته ای که در زمان بستن آن می بایست رعایت کنید به شما می گویند. این بهترین راه برای تهیه کمربند قرقره ای است؛ چرا که این مرکز، کمربند قرقره ای با بالاترین کیفیت و کارایی به شما معرفی می کند.

کلام آخر

در این مقاله، به سوال کمربند قرقره ای چیست، پرداختیم و در مورد قیمت آن و نحوه بستن نیز نکاتی را با شما به اشتراک گذاشتیم. در کنار این توضیحات، توصیه می کنیم در صورت نیاز به ساخت کفش ها و کفی های طبی و همین طور ساخت اندام های مصنوعی و دریافت قیمت ساخت پای مصنوعی به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک، یکی از مطرح ترین و برجسته ترین کلینیک های سازنده کفش و کفی طبی و اندام های مصنوعی در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *