علت بیماری استئوآرتریت چیست؟⭐آن را جدی بگیرید

ایا می دانید علت بیماری استئوآرتریت چیست؟

اگر در مورد بیماری استئوآرتریت اطلاعات زیادی ندارید، نمی دانید علائم آن چیست و چه روش هایی برای درمان آن پیشنهاد می کنند، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

استئوآرتریت چیست؟ علت بیماری استئوآرتریت چیست؟

استئوآرتریت که به آن آرتروز نیز گفته می شود از جمله شایع ترین التهاب هایی است که در مفصل های بدن ایجاد می شود. این بیماری تعداد زیادی از مردم جهان را به خود درگیر کرده و مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود استئوآرتریت بروز پیدا کند، از بین رفتن غضروف ها در مفصل هاست. این بیماری می تواند هر نوع مفصلی را در بدن، تحت تاثیر خود قرار داده و باعث کاهش کیفیت زندگی فرد شود. این بیماری در مفصل هایی که کار بیشتری می کنند و تحرک بیشتری دارند، بیشتر به چشم می خورد.

نکته ای که خوب است در مورد این بیماری بدانید قابل کنترل بودن علائم آن است. علائم استئوآرتریت را می توان با داروها و برخی روش های دیگر کنترل کرد، اما آسیب دیدگی که در مفصل ها ایجاد می شود را نمی توان به راحتی درمان کرد. برای مثال، کسانی که مفصل مچ پای آنها آسیب دیده است برای آنکه بتوانند با علائم این بیماری، بهتر کنار آیند می توانند برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کرده و با پوشیدن این کفش ها اندکی از درد خود بکاهند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت ازتز شانه، ارتز دست و ارتز زانو اختصاصی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا میدانید علت بیماری استئوآرتریت چیست؟

همانطوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، یکی از مهم ترین دلایلی که باعث بروز استئوآرتریت می شود، از بین رفتن غضروف در ناحیه مفصل است. اینکه چرا غضروف در نواحی مفصل های بدن از بین می رود به خاطر دلایل زیر است که می تواند بهترین پاسخ برای سوال علت بیماری استئوآرتریت چیست باشد:

 • بالا رفتن سن، یکی از دلایل از بین رفتن غضروف است.
 • بیماری استئوآرتریت در زن ها بیشتر از مردها دیده می شود.
 • صدمه به دلیل تصادف و در حین ورزش نیز می تواند باعث آسیب به غضروف ها و بروز بیماری استئوآرتریت شود.
 • چاقی و اضافه وزن نیز باعث ایجاد بیماری استئوآرتریت می شود. هر قدر که وزن فردی بیشتر باشد فشاری که به غضروف ها وارد می شود بیشتر بوده و آسیب پذیری آنها نیز افزایش پیدا می کند.
 • در برخی افراد، بیماری استئوآرتریت جنبه ژنتیکی دارد.
 • با وارد آوردن فشارهای مکرر روی مفصل ها و غضروف ها، بروز بیماری استئوآرتریت اصلا دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به اینکه مشخص شد علت بیماری استئوآرتریت چیست و چه عواملی باعث می شوند که فرد به این بیماری دچار شود، لازم است بدانید که برخی ابزارهای کمک درمانی، مانند ارتز شانه می تواند به فرد کمک کند تا دردی که در این قسمت حس می کند، کمتر شده و کاهش پیدا کند.

از آنجایی که استئوآرتریت ممکن است در هر یک از مفصل های بدن ایجاد شود بر ما، لازم و واجب است تا به شکلی زندگی کنیم که شرایط را برای آسیب به مفصل و غضروف ها فراهم نکنیم. یکی از بهترین کارهایی که می توان در همین راستا انجام داد، ساخت کفش و کفی طبی است. ساخت کفش ها و کفی های طبی از بروز آسیب در مفصل زانو و مچ پا جلوگیری به عمل می آورد. توصیه می کنیم، هر زمان که خواستید برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنید به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید.

علائم استئوآرتریت چیست؟

با پاسخ به سوال علت بیماری استئوآرتریت چیست، حال می خواهیم در مورد علائم این بیماری نکاتی را با شما در میان بگذاریم. از جمله علائم استئوآرتریت می توان به این موارد اشاره داشت:

 • ضعف عضلات قرار گرفته در اطراف مفصل
 • کاهش انعطاف پذیری مفاصل؛ فردی که چنین علامتی را مشاهده می کند ممکن است نتواند مفصل را به صورت کامل حرکت دهد.
 • ایجاد ورم و التهاب
 • احساس درد مداوم و پیوسته در طی انجام فعالیت های هر چند معمولی
 • بی ثباتی و بیرون آمدن زانو
 • احساس درد در صبح و یا بعد از انجام فعالیت های سنگین
 • خشک شدن و سفت شدن مفصل ها
 • حساسیت به لمس
 • احساس شنیدن یک صدا در مفصل

در صورتی که چند تا علامت های بالا را مشاهده کردید، می بایست هر چه سریع تر به یک پزشک مراجعه کنید. پزشکان، با استفاده از معاینه فیزیکی و یا با ملاحظه عکس هایی که شما از قسمت آسیب دیده گرفته اید، می توانند تشخیص دهند که آیا شما به استئوآرتریت مبتلا شده اید یا خیر.

علت بیماری استئوآرتریت چیست

داروی استئوآرتریت چیست؟

اینکه بدانیم علت بیماری استئوآرتریت چیست، کافی به نظر نمی رسد و بیماران بعد از آنکه متوجه علت این بیماری شدند می بایست برای درمان اقدام کنند. هر قدر اقدام برای درمان، سریع تر صورت گیرد می توان به نحو موثرتر و بهتری جلوی گسترش این بیماری را گرفت. از جمله داروهای مناسب برای استئوآرتریت می توان به این موارد اشاره داشت:

1- داروهای مسکن خوراکی

یکی از داروهایی که برای بیماری استئوآرتریت تجویز می کنند داروهای مسکن خوراکی هستند. مصرف این داروها، باعث کاهش درد می شود و فرد با وجود آنکه بیماری استئوآرتریت دارد می تواند زندگی بدون دردی را تجربه کند. به خاطر داشته باشید که این داروها هیچ تاثیری روی کاهش میزان تورم ندارند.

2- مصرف داروهای حاوی امگا 3

از دیگر داروهایی که می توان برای درمان و تخفیف علائم استئوآرتریت پیشنهاد کرد، قرص های امگا 3 هستند. امگا 3، که در ماهی های چرب نیز وجود دارد، به کاهش درد و بهبود عملکرد کمک قابل توجهب می کند. نکته ای که در مورد مصرف مکمل ها باید به خاطر داشته باشید، مشورت با پزشک و سپس مصرف آنهاست. بهتر است اگر می خواهید مصرف دارو هیچ گونه عارضه جانبی برای شما به همراه نداشته باشد، حتما با پزشک خورد مشورت کرده و خودسرانه دارو مصرف نکنید.

در مورد علت بیماری استئوآرتریت چیست، چه میدانید؟

 

Djd در پزشکی چیست؟ چه ارتباطی بین این واژه و استئوآرتریت وجود دارد؟

در ادامه بررسی علت بیماری استئوآرتریت چیست، می خواهیم به سوالی پاسخ دهیم که بی ارتباط با بیماری استئوآرتریت نیست. سوالی که از آن حرف می زنیم، سوال  Djd در پزشکی چیست، است. برای پاسخ به این سوال ابتدا می بایست تکلیف حروف اختصاری djd را مشخص کنیم. Djd همان بیماری آرتروز مفصل بوده و مخفف عبارت degenerative joint disease است. این عبارت را در زبان فارسی، بیماری مخرب مفصل ترجمه می کنند و در واقع، هیچ تفاوتی بین واژه djd و بیماری استئوآرتریت وجود ندارد.

پس، به جرات می توانیم بگوییم همان دلایل و مواردی که در پاسخ به سوال علت بیماری استئوآرتریت چیست، می توانیم در خصوص djd نیز بیان کنیم. این عبارات و واژه هایی که در پزشکی به کار برده می شود نباید باعث سردرگمی و ترس شما شده و باعث شود که در صورت ابتلا به بیماری، از مراجعه به پزشک خودداری کنید. ما این اصطلاحات و واژه ها را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در خصوص آن افزایش پیدا کند. به هر صورت، بیماری استئوآرتریت یا آرتروز از جمله بیماری هایی است که کیفیت زندگی فرد را به شدت کاهش می دهد. به همین دلیل، بهتر است افراد در صورت ابتلا به آن حتما به پزشکان مراجعه کنند و از تخصص و دانش آنها برای درمان بهره ببرند.

کلام آخر

علت بیماری استئوآرتریت چیست، داروهایی که برای درمان و کاهش درد مصرف می کنند و علائم این بیماری از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. امیدواریم نکات ارائه شده، در افزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد. در بالاتر اشاره کردیم که برای ساخت کفش ها و کفی های طبی می توانید به پایار بروید، خوب است بدانید که این مجموعه در حوزه ساخت اندام های طبی نیز فعالیت می کند و شما برای دریافت قیمت ساخت پروتز انگشت دست نیز می توانید با این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *