پروتز مصنوعی چیست؟⭐معرفی انواع پروتز مصنوعی

انواع پروتز مصنوعی چیست

پروتز مصنوعی چیست؛ موضوعی است که در این متن در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد. اگر نمی دانید که چرا مردم برای ساخت آنها اقدام می کنند، در ادامه با ما همراه باشید و مقاله ی خرید پروتز آرنج مصنوعی را مطالعه کنید.

پروتز چیست؟ چه تفاوتی با اندام مصنوعی هوشمند دارد؟

وقتی افراد، طی یک حادثه و یا به صورت مادرزادی، قسمتی از بدن خود را از دست می دهند، از زندگی کردن به صورت عادی، ناتوان می شوند. این افراد برای آنکه این فقدان را جبران کنند، چاره ای به اقدام برای ساخت پروتزهای مصنوعی، مانند ساخت پروتز لگن و یا پروتز مچ دست ندارند. در واقع، اگر بخواهیم خیلی واضح تر بگوییم، پروتزها به وجود آمده اند تا جای خالی اندام قطع شده را پر، و به فرد کمک کنند تا به انجام کارهای روزانه اش بپردازد و زندگی اش با چالش های جدی رو به رو نشود.

برخی انواع پروتز مصنوعی، هوشمند هستند. اندام مصنوعی هوشمند با تعریفی که ما از پروتز چیست، تفاوتی نداشته و هر دو برای یک هدف، که همان پر کردن جای خالی اندام قطع شده است، استفاده می شوند. اندام های مصنوعی هوشند، جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتزهایی هستند که افراد درگیر با قطع عضو می توانند داشته باشند.

موضوع دیگری که خوب است در خصوص پروتزها مورد توجه قرار دهید، این است که برخی از پروتزها نقش ترمیمی و یا زیبایی دارند و با توجه به نقشی که دارند، با قیمت های متفاوت ارائه می شوند. به خاطر داشته باشید، قیمت پروتزهای زیبایی مانند پروتزهای سینه، از قیمت پروتز لگن که یک پروتز کاملا کاربردی و اختصاصی است، کمتر است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز  مصنوعی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پروتز مصنوعی مخصوص زانو بالاتر است، یا قیمت مفصل مصنوعی زانو

انواع پروتز مصنوعی چیست؟ با انواع پروتز زیبایی چه تفاوت هایی دارند؟

در ادامه ی صحبت در خصوص پروتز مصنوعی چیست و معرفی انواع آن، می بایست در مورد تفاوت هایی که این نوع پروتز با انواع پروتز زیبایی دارد، نکته ای را بگوییم. پروتزهایی زیبایی، همان طوری که از نامشان مشخص است، تنها برای افزایش زیبایی افراد ساخته می شوند، اما پروتز مصنوعی، یک اندام مصنوعی است که جایگزین اندام قطع شده بیمار می شود. این بزرگ ترین تفاوتی است که بین این دو نوع پروتز می توان مشاهده کرد.

حال که با این تفاوت ها آشنایی پیدا کردید، خوب است به معرفی پروتزهای مصنوعی که برای قطع عضو ساخته می شود، بپردازیم. انواع این نوع پروتز به شرح زیر است:

1- پروتزهای طبیعی یا سیلیکونی

یکی از انواع پروتزهایی که برای عضو قطع شده ساخته می شود، پروتزهایی هستند که در ساخت آنها از سیلیکون استفاده می کنند. زمانی که فرد می خواهد یک اندام مصنوعی کاملا شبیه به بدن طبیعی انسان داشته باشد، از این نوع پروتز استفاده می کند. این پروتز وزن زیادی نداشته و در ضمن، حرکت فعالی را نیز نمی توان از آن انتظار داشت.

2- پروتزهای کابلی

در ادامه پاسخ به پرسش پروتز مصنوعی چیست، خوب است پروتزهای کابلی را نیز معرفی کنیم. این نوع پروتز، با کمک کابل به بدن فرد متصل می شود و کسانی که کارهای دستی انجام می دهند، می توانند به خوبی از وجود این پروتز استفاده کنند و کارهای خود را با آن خیلی راحت تر انجام دهند.

3- پروتزهای برقی

دیگر اندام مصنوعی که تکنولوژی ساخت آن در ایران نیز وجود دارد، پروتزهای برقی هستند. در این نوع، یک موتور و باتری قرار داده شده است. فرد با کمک این موتور و باتری می تواند، پروتز را حرکت، و کارهای خود را انجام دهد. تشخیص حرکت، از جمله مزیت های این نوع است.

قیمت پروتز مصنوعی مخصوص زانو بالاتر است، یا قیمت مفصل مصنوعی زانو؟

مفاصل، یکی از قسمت های بدن هستند که در صورت بروز هر گونه آسیب و یا صدمه، باید تعویض شوند. مفاصل تعویضی، به صورت مصنوعی و توسط انسان تهیه می شوند. برای تعویض مفصل زانو، ناحیه زانو طی یک عمل جراحی، باز شده، پروتز طبیعی بدن برداشته و این پروتز مصنوعی قرار داده می شود.

در برخی موارد، قیمت مفصل مصنوعی زانو، پایین تر از قیمت پروتز زانو است که در زمان قطع عضو ساخته می شود. این تفاوت در قیمت نیز به دلیل پیچیدگی هایی است که در ساختار و عملکرد پروتزهای مخصوص قطع عضو مشاهده می شود. به یاد داشته باشید، برخی پروتزهایی که در قطعی عضو ساخته می شوند، قیمت بالایی دارند؛ از میان این پروتزهای گران قیمت می توان به پروتزهای هوشمند و یا پروتزهایی با قابلیت های خاص اشاره کنیم.

پروتز لگن چیست؟ تفاوت آن با پروتز مصنوعی چیست

پروتز لگن چیست؟ تفاوت آن با پروتز مصنوعی چیست؟

پروتز لگن چیست؛ سوالی است که در همین ابتدا می خواهیم به آن پاسخ دهیم. پروتز مخصوص لگن، یک نوع مفصل مصنوعی لگن است و برای کسانی که در اثر حادثه، مفصل لگن شان دچار شکستگی شده و امکان ترمیم وجود ندارد، نصب می شود. در ساخت این نوع پروتز از فلز استفاده شده و انواع و اقسام مختلف دارد. در جراحی های مربوط به مفصل لگن و ران، این مفصل در سر استخوان ران قرار داده می شود.

با توجه به توضیحی که در خصوص پروتز مخصوص لگن بیان کرده و در بالاتر نیز به سوال پروتز مصنوعی چیست، پرداختیم الان می توانیم به تفاوت هایی که بین این دو نوع پروتز وجود دارد، اشاره کنیم. پروتزهای مصنوعی که به آنها اندام های مصنوعی نیز گفته می شود، همان طوری که از نامشان مشخص است، برای مواقعی ساخته می شوند که فرد، یک قسمت از بدن خود را از دست داده و مجبور است برای جبران این نقص عضو، اندام مصنوعی بسازد؛ اما پروتز مخصوص لگن، یک قطعه فلزی کوچک است و زمانی استفاده می شود که خودِ مفصل لگن دچار شکستگی شده است؛ در اینجا، فقط مفصل لگن آسیب دیده است.

کلام آخر

در این متن در خصوص پروتز مصنوعی چیست و معرفی انواع پروتز مصنوعی نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. برای ساخت هر یک از انواع پروتزهای مصنوعی مخصوص قطع عضو، به کلینیک هایی مراجعه کنید که در حوزه ساخت و ارائه این اندام های مصنوعی، تجربه و مهارت بالایی دارند. از جمله این موسسه ها می توانیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کنیم که در آن پروتز لگن، پروتز مچ دست، پروتز مچ پا، پروتز انگشت، پروتز انگشت پا، کفش و کفی طبی ساخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *