برای خرید پروتز آرنج مصنوعی ⭐ به کجا مراجعه کنم؟

در زمان خرید پروتز آرنج مصنوعی حتما به انواع آن توجه و دقت داشته باشید

پروتز آرنج مصنوعی، یکی از مهم ترین انواع پروتزهای ساخته شده برای بدن است. انسان ها اغلب کارهای خود را به کمک دستان خود انجام می دهند و اگر دست از ناحیه آرنج قطع شود، زندگی با اختلالات زیادی مواجه خواهد شد.به همین دلیل است که توصیه می کنیم در صورت قطع عضو از ناحیه آرنج، حتما برای ساخت پروتز آرنج اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم علاوه برخواندن این مقاله، مقاله مفصل آرنج از چه نوعی است را نیز مطالعه کنید. در افزایش اطلاعاتتان کمک کننده خواهد بود.

در زمان خرید پروتز آرنج مصنوعی حتما به انواع آن توجه و دقت داشته باشید!؟

یکی از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار دهید، انواع پروتز آرنج است. پروتز آرنج را برای دو گروه می سازند؛ یکی، برای کسانی که دستشان در ناحیه بین آرنج تا مچ دست قطع شده است و دیگر گروه، کسانی هستند که دستشان از ناحیه ی آرنج و بالای آرنج قطع شده است. هر یک از این دو گروه با توجه به نوع  قطعی که دارند، می بایست برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز آرنج اقدام کنند. در همین راستا، انواع مختلف پروتز مخصوص آرنج در اختیار متقاضیان قرار داده شده که نام های آنها به شرح زیر است:

1- پروتزهای مکانیکی

یکی از انواع پروتزهایی که برای قطع عضو دست از ناحیه آرنج ساخته می شود، پروتزهای مکانیکی هستند. این نوع پروتز، عملکرد قابل قبولی داشته و وزن آن نسبت به پروتز آرنج مصنوعی الکتریکی، کمتر است. کم بودن وزن پروتز و سبکی آن یکی از مهم ترین عوامل برای ایجاد شرایطی راحت در بیمار است. لازم به ذکر است، هر قدر فرد، قسمت بیشتری از دستش قطع شده باشد، توان و قدرت او برای حمل پروتزهای سنگین کاهش پیدا می کند.

2- پروتزهای الکتریکی

نوع دیگری از پروتزهای موجود در بازار، پروتزهای الکتریکی هستند. این نوع پروتز از قسمت های مختلف، مانند تاچ پد، مایو الکتریکی و مقاومت های حساس به نیرو تشکیل شده است و وزن بالایی دارد. کسانی که توان تحمل این نوع پروتز را دارند، می توانند برای خرید پروتز آرنج مصنوعی الکتریکی اقدام کنند.

3- پروتز عملکردی با نیروی خارجی

از دیگر انواع پروتزهایی که آن نیز می تواند بسیاری از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه آرنج را تحت تاثیر خود قرار دهد، پروتز عملکردی با نیروی خارجی است. دراین نوع، باتری هایی با قابلیت شارژ به کار برده شده است و فرد می تواند آن را به راحتی خم و راست کند. در برخی از انواع این نوع پروتز، مچ دست نیز قابلیت چرخش داشته و این کمک بزرگی برای کسانی است که می خواهند فعالیت های زیادی در طول روز داشته باشند.

4- پروتز های زیبایی

از دیگر انواع آرنج های مصنوعی که حتما در زمان خرید پروتز آرنج مصنوعی توجه شما را به خود جلب می کند انواعی از آنها هستند که پروتز زیبایی نام دارند. در ساخت این نوع از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می شود. سیلیکون، یک ماده نرم و انعطاف پذیر است و به پروتوزیست ها امکان می دهد تا بتوانند یک پروتز شبیه به دست بسازند و در اختیار افراد قرار دهند. کسانی که ظاهر پروتز آنها اندکی عجیب به نظر می آید می توانند برای ساخت این نوع نیز اقدام کرده و با کمترین جلب توجه، در میان عزیزان و خانواده و حتی جامعه ظاهر شوند.

5- پروتزهای هیبریدی

یکی از جدیدترین انواع دست های مصنوعی در کشور، پروتزهای هیبریدی به شمار می روند. این نوع، ترکیبی از پروتزهای مکانیکی و پروتزهای مایوالکتریک است و معمولا کسانی برای ساخت آن اقدام می کنند که دستشان از ناحیه بالای آرنج قطع شده است. در این نوع، یک سیستم کمربند شانه ای استفاده شده و یک منبع خارجی نیز برای به راه انداختن موتورها در نظر گرفته شده است. با خرید پروتز آرنج مصنوعی از نوع هیبریدی، بسیاری از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه بالای آرنج برطرف می شود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیر آرنج مصنوعی و پروتز بالای آرنج مصنوعی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مفصل آرنج با پروتز آرنج مصنوعی چه تفاوتی دارد؟

پروتز آرنج مصنوعی، زمانی ساخته می شود که دست فرد از ناحیه آرنج قطع شده باشد. در این مواقع، برای آنکه فرد بتواند به راحتی به زندگی خود ادامه دهد، می بایست برای ساخت پروتزهای مخصوص قطعی عضو اقدام کند. این نوع پروتزها با بهترین متریال ها ساخته می شوند و فرد به راحتی می تواند کارهای خود را به کمک آن انجام دهد.

مهم ترین تفاوتی که پروتزهای مخصوص قطع عضو با مفصل آرنج دارند، نوع عملکرد و شکل آنهاست. پروتزهایی که برای قطع عضو ساخته می شوند، قادرند جای خالی اندام قطع شده را پر کنند. فرد بدون داشتن این پروتزها نمی تواند به مانند گذشته، کارهای خود را انجام دهد. در ضمن این پروتزها به صورت خارجی نصب می شوند.

پروتزهای مخصوص مفصل آرنج به صورت داخلی قرار داده می شوند و افرادی که آسیب شدیدی به مفصل آرنج شان وارد آمده است، در صورتی که به هیچ روش دیگری نتوان آسیب ایجاد شده را درمان کرد، می بایست مفصل آرنج را تعویض کنند. مفصل های مصنوعی به عنوان یک عضو داخلی نصب می شوند.

آشنایی با نکات خرید پروتز آرنج مصنوعی

آیا در عمل آرنج دست شکسته، به خرید پروتز آرنج مصنوعی نیاز است؟

اگر مجبورید تحت عمل آرنج دست شکسته قرار بگیرید، نیازی به خرید پروتز آرنج مصنوعی ندارید. آرنج های مصنوعی را کسانی می بایست نصب کنند که دستشان از ناحیه زیر آرنج و یا بالای آرنج قطع شده است.

کسانی که آرنج دستشان شکسته است، در صورتی که استخوان آرنج آنها سالم باشد، با عمل جراحی آرنج و تعویض مفصل ارنج شکسته با مفاصل مصنوعی آرنج به راحتی درمان می شوند و می توانند بدون هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه دهند. معمولا این عمل در بسیاری مواقع جواب می دهد و نگرانی از بابت آن وجود نخواهد داشت.

آرنج های مصنوعی را کسانی نصب می کنند که در اثر حوادث رانندگی و یا یک اتفاق در زمان کار، دستشان از ناحیه آرنج قطع شده است. به خاطر داشته باشید، عمل تعویض مفصل آرنج با عمل قطع عضو از ناحیه آرنج و نصب آرنج های مصنوعی تفاوت بسیار زیادی دارد. کسی که دستش قطع شده است، مجبور است برای ساخت آرنج های مصنوعی اقدام کند؛ اما کسی که مفصل آرنج او دچار آسیب شده با تعویض مفصل آرنج می تواند درد ایجاد شده در این ناحیه را به راحتی درمان کند.

برای خرید پروتز آرنج مصنوعی چه کنیم

برای خرید پروتز آرنج مصنوعی چه کنیم؟ کدام یک از فروشگاه های لوازم پزشکی کشور، پروتز آرنج مصنوعی می فروشند؟

برای خرید پروتز آرنج مصنوعی نمی توانید به فروشگاه های لوازم پزشکی در کشور مراجعه کرده و از آنها بخواهید تا پروتز مصنوعی مخصوص آرنج را در اختیار شما قرار دهند. اصولا پروتزها، اندام های مصنوعی هستند که باید مطابق با شرایط متقاضی ساخته شوند و هیچ فردی نمی تواند از پروتز ساخته شده برای دیگری استفاده کرده و کارهای روزانه خود را به کمک آن انجام دهد.

پس، در یک کلام می توانیم این گونه بگوییم که برای تهیه و داشتن پروتز آرنج مصنوعی، باید در اولین قدم به کلینیک های ارتوپدی فنی که در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت می کنند، مراجعه کنید. این کلینیک ها تجهیزات، تخصص و توان لازم برای ساخت انواع پروتز را داشته و بهترین گزینه و مرجع برای ساخت پروتزهای مخصوص آرنج به شمار می روند.

اگر به خاطر یک حادثه و یا بنا به دلیل مادرزادی، دست شما از ناحیه بالای آرنج و یا پایین آرنج قطع شده است، بهتر است به کلینیک های مطرح و حرفه ای در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این کلینیک، در حوزه ساخت انواع پروتز لگن، پروتز مچ دست، پروتز مچ پا، پروتز انگشت، ساخت کفی طبی و ساخت کفش طبی فعالیت می کند.

آیا نحوه ساخت پروتز روی قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی تاثیر می گذارد

هزینه تعویض مفصل آرنج بیشتر است یا هزینه خرید پروتز آرنج مصنوعی؟

اولین و مهم ترین نکته ای که می بایست در مورد تفاوت هزینه تعویض مفصل آرنج و خرید پروتز آرنج مصنوعی بدانید این است که آرنج مصنوعی، برای کسانی ساخته می شود که دست آنها از ناحیه پایین آرنج یا بالای آرنج قطع شده است. به مانند کسانی که پای آنها از ناحیه زیر زانو قطع شده و می بایست برای ساخت پروتز پا زیر زانو اقدام کنند، افرادی که آرنج شان قطع شده است نیز می بایست برای ساخت یکی از انواع آرنج های مصنوعی اقدام کنند. این موضوع، در حالی است که متقاضیان نصب مفصل آرنج کسانی اند که مفصل آرنج آنها دچار آسیب شده و فرد را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. در این حالت، پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند، برای تعویض، و نَه قطع آرنج اقدام کنند.

در مورد تفاوت قیمت آرنج مصنوعی و مفصل آرنج، به دلیل تفاوت های عملکردی فاحشی که بین آنها وجود دارد نمی توانیم نظر قطعی بیان کنیم. برای اطلاع از قیمت آرنج مصنوعی می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید و برای دریافت قیمت مفصل مصنوعی آرنج نیز می بایست با آن دسته از شرکت هایی صحبت کنید که مفصل مصنوعی می فروشند.

هزینه تعویض مفصل آرنج بیشتر است یا هزینه خرید پروتز آرنج مصنوعی؟

آیا نحوه ساخت پروتز روی قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی تاثیر می گذارد؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که روی قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی تاثیر دارد، نحوه ساخت پروتز است. وقتی بیمار یا فرد متقاضیِ ساخت پروتز، به یک کلینیک ارتوپدی فنی مراجعه می کند، اندام باقی مانده، ارزیابی و بررسی شده و سپس با توجه به مسائل زیر برای ساخت پروتز اقدام می شود:

  • یکی از مهم ترین فاکتورهای اثرگذار بر نحوه ساخت پروتز و تعیین قیمت آن، نیازهای بیمار است. بیمارانی که نیازهای خاص و ویژه ای دارند، مانند کسانی که ورزشکار حرفه ای هستند و یا به انجام یک کار خاص در طی روز مشغولند، می بایست برای ساخت نوع متفاوتی از پروتز اقدام کنند.
  • نوع قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز نیز بر قیمت و نحوه ساخت آن تاثیرگذار است. امروزه، پروتزها با تحولات و تغییرات زیادی مواجه شده اند. یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتزها، پروتز هوشمند است. در این نوع پروتز، قطعات و تجهیزات بسیار حساسی به کار برده می شود تا قابلیت هوشمندی به اندام مصنوعی، اضافه شود.

با توجه به نکاتی که در فوق و در مورد نحوه ی ساخت پروتز گفتیم، هر قدر یک پروتز، پیچیده تر باشد و کارایی خاصی برای فرد به دنبال داشته باشد، نحوه ساخت آن متفاوت تر، و قیمت ساخت افزایش پیدا می کند.

پروتز دست مصنوعی هوشمند گران تر است یا قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی سیلیکونی؟

قیمت پروتز دست مصنوعی هوشمند، بیشتر است یا قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی سیلیکونی؟

یکی از سوالاتی که همیشه برای متقاضیان نصب آرنج ها یا دست های مصنوعی مطرح می شود، تفاوت قیمتی است که بین انواع مختلف دست های مصنوعی وجود دارد. آرنج های معمولی انواع و اقسام متفاوت دارند و همین عامل، یکی از اساسی ترین و اصلی ترین پارامترهایی است که باعث تغییر می شود. برای مثال، دست های مصنوعی هوشمند را در نظر بگیرید؛ این دست ها یا آرنج های مصنوعی به دلیل قابلیت های بی شماری که در آنها به کار برده شده است گران تر از برخی دیگر از آرنج های مصنوعی هستند. کسانی که این نوع دست را نصب می کنند می توانند به انجام بسیاری کارها بپردازند و به شکل طبیعی تری دستشان را حرکت دهند.

آرنج های مصنوعی که در ساخت آنها از سیلیکون استفاده می شود از جمله ارزان ترین دست های مصنوعی هستند. متریالی که در ساخت این نوع به کار برده می شود، تنها مزیتی که به پروتز می بخشد ایجاد شکل و ظاهری طبیعی در آن است.

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره کردیم، می توانیم بگوییم که قیمت پروتز دست مصنوعی هوشمند از قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی سیلیکونی بیشتر است و این تفاوت قیمت نیز به خاطر قابلیت هایی است که در پروتزهای هوشمند وجود دارد اما در پروتزهای سیلیکونی به چشم نمی خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *