برای خرید پروتز آرنج مصنوعی ⭐ به کجا مراجعه کنم؟

در زمان خرید پروتز آرنج مصنوعی حتما به انواع آن توجه و دقت داشته باشید

پروتز آرنج مصنوعی، یکی از مهم ترین انواع پروتزهای ساخته شده برای بدن است. انسان ها اغلب کارهای خود را به کمک دستان خود انجام می دهند و اگر دست از ناحیه آرنج قطع شود، زندگی با اختلالات زیادی مواجه خواهد شد.به همین دلیل است که توصیه می کنیم در صورت قطع عضو از ناحیه آرنج، حتما برای ساخت پروتز آرنج اقدام کنید. پیشنهاد می کنیم علاوه برخواندن این مقاله، مقاله مفصل آرنج از چه نوعی است را نیز مطالعه کنید. در افزایش اطلاعاتتان کمک کننده خواهد بود.

در زمان خرید پروتز آرنج مصنوعی حتما به انواع آن توجه و دقت داشته باشید!؟

یکی از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار دهید، انواع پروتز آرنج است. پروتز آرنج را برای دو گروه می سازند؛ یکی، برای کسانی که دستشان در ناحیه بین آرنج تا مچ دست قطع شده است و دیگر گروه، کسانی هستند که دستشان از ناحیه ی آرنج و بالای آرنج قطع شده است. هر یک از این دو گروه با توجه به نوع  قطعی که دارند، می بایست برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز آرنج اقدام کنند. در همین راستا، انواع مختلف پروتز مخصوص آرنج در اختیار متقاضیان قرار داده شده که نام های آنها به شرح زیر است:

1- پروتزهای مکانیکی

یکی از انواع پروتزهایی که برای قطع عضو دست از ناحیه آرنج ساخته می شود، پروتزهای مکانیکی هستند. این نوع پروتز، عملکرد قابل قبولی داشته و وزن آن نسبت به پروتز آرنج مصنوعی الکتریکی، کمتر است. کم بودن وزن پروتز و سبکی آن یکی از مهم ترین عوامل برای ایجاد شرایطی راحت در بیمار است. لازم به ذکر است، هر قدر فرد، قسمت بیشتری از دستش قطع شده باشد، توان و قدرت او برای حمل پروتزهای سنگین کاهش پیدا می کند.

2- پرتزهای الکتریکی

نوع دیگری از پروتزهای موجود در بازار، پروتزهای الکتریکی هستند. این نوع پروتز از قسمت های مختلف، مانند تاچ پد، مایو الکتریکی و مقاومت های حساس به نیرو تشکیل شده است و وزن بالایی دارد. کسانی که توان تحمل این نوع پروتز را دارند، می توانند برای خرید پروتز آرنج مصنوعی الکتریکی اقدام کنند.

3- پروتز عملکردی با نیروی خارجی

از دیگر انواع پروتزهایی که آن نیز می تواند بسیاری از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه آرنج را تحت تاثیر خود قرار دهد، پروتز عملکردی با نیروی خارجی است. دراین نوع، باتری هایی با قابلیت شارژ به کار برده شده است و فرد می تواند آن را به راحتی خم و راست کند. در برخی از انواع این نوع پروتز، مچ دست نیز قابلیت چرخش داشته و این کمک بزرگی برای کسانی است که می خواهند فعالیت های زیادی در طول روز داشته باشند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیر آرنج مصنوعی و پروتز بالای آرنج مصنوعی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مفصل آرنج با پروتز آرنج مصنوعی چه تفاوتی دارد؟

پروتز آرنج مصنوعی، زمانی ساخته می شود که دست فرد از ناحیه آرنج قطع شده باشد. در این مواقع، برای آنکه فرد بتواند به راحتی به زندگی خود ادامه دهد، می بایست برای ساخت پروتزهای مخصوص قطعی عضو اقدام کند. این نوع پروتزها با بهترین متریال ها ساخته می شوند و فرد به راحتی می تواند کارهای خود را به کمک آن انجام دهد.

مهم ترین تفاوتی که پروتزهای مخصوص قطع عضو با مفصل آرنج دارند، نوع عملکرد و شکل آنهاست. پروتزهایی که برای قطع عضو ساخته می شوند، قادرند جای خالی اندام قطع شده را پر کنند. فرد بدون داشتن این پروتزها نمی تواند به مانند گذشته، کارهای خود را انجام دهد. در ضمن این پروتزها به صورت خارجی نصب می شوند.

پروتزهای مخصوص مفصل آرنج به صورت داخلی قرار داده می شوند و افرادی که آسیب شدیدی به مفصل آرنج شان وارد آمده است، در صورتی که به هیچ روش دیگری نتوان آسیب ایجاد شده را درمان کرد، می بایست مفصل آرنج را تعویض کنند. مفصل های مصنوعی به عنوان یک عضو داخلی نصب می شوند.

برای خرید پروتز آرنج مصنوعی چه کنیم

برای خرید پروتز آرنج مصنوعی چه کنیم؟ کدام یک از فروشگاه های لوازم پزشکی کشور، پروتز آرنج مصنوعی می فروشند؟

برای خرید پروتز آرنج مصنوعی نمی توانید به فروشگاه های لوازم پزشکی در کشور مراجعه کرده و از آنها بخواهید تا پروتز مصنوعی مخصوص آرنج را در اختیار شما قرار دهند. اصولا پروتزها، اندام های مصنوعی هستند که باید مطابق با شرایط متقاضی ساخته شوند و هیچ فردی نمی تواند از پروتز ساخته شده برای دیگری استفاده کرده و کارهای روزانه خود را به کمک آن انجام دهد.

پس، در یک کلام می توانیم این گونه بگوییم که برای تهیه و داشتن پروتز آرنج مصنوعی، باید در اولین قدم به کلینیک های ارتوپدی فنی که در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت می کنند، مراجعه کنید. این کلینیک ها تجهیزات، تخصص و توان لازم برای ساخت انواع پروتز را داشته و بهترین گزینه و مرجع برای ساخت پروتزهای مخصوص آرنج به شمار می روند.

اگر به خاطر یک حادثه و یا بنا به دلیل مادرزادی، دست شما از ناحیه بالای آرنج و یا پایین آرنج قطع شده است، بهتر است به کلینیک های مطرح و حرفه ای در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این کلینیک، در حوزه ساخت انواع پروتز لگن، پروتز مچ دست، پروتز مچ پا، پروتز انگشت، ساخت کفی طبی و ساخت کفش طبی فعالیت می کند.

آیا نحوه ساخت پروتز روی قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی تاثیر می گذارد

آیا نحوه ساخت پروتز روی قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی تاثیر می گذارد؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که روی قیمت خرید پروتز آرنج مصنوعی تاثیر دارد، نحوه ساخت پروتز است. وقتی بیمار یا فرد متقاضیِ ساخت پروتز، به یک کلینیک ارتوپدی فنی مراجعه می کند، اندام باقی مانده، ارزیابی و بررسی شده و سپس با توجه به مسائل زیر برای ساخت پروتز اقدام می شود:

  • یکی از مهم ترین فاکتورهای اثرگذار بر نحوه ساخت پروتز و تعیین قیمت آن، نیازهای بیمار است. بیمارانی که نیازهای خاص و ویژه ای دارند، مانند کسانی که ورزشکار حرفه ای هستند و یا به انجام یک کار خاص در طی روز مشغولند، می بایست برای ساخت نوع متفاوتی از پروتز اقدام کنند.
  • نوع قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز نیز بر قیمت و نحوه ساخت آن تاثیرگذار است. امروزه، پروتزها با تحولات و تغییرات زیادی مواجه شده اند. یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتزها، پروتز هوشمند است. در این نوع پروتز، قطعات و تجهیزات بسیار حساسی به کار برده می شود تا قابلیت هوشمندی به اندام مصنوعی، اضافه شود.

با توجه به نکاتی که در فوق و در مورد نحوه ی ساخت پروتز گفتیم، هر قدر یک پروتز، پیچیده تر باشد و کارایی خاصی برای فرد به دنبال داشته باشد، نحوه ساخت آن متفاوت تر، و قیمت ساخت افزایش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *