پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران ⭐ (بررسی و قیمت)

ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران را می توان به جرات، یکی از جدیدترین و مدرن اندام های مصنوعی نامید. کسانی که دستشان قطع شده است، چنانچه بخواهند با مدرن ترین روش ممکن، از حجم مشکلات خود که در اثر قطع عضو به وجود آمده، کم کنند، بهتر است برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. ما در این مقاله قصد داریم از جوانب مختلف در مورد این اندام  مصنوعی صحبت کنیم.

اگر مجبورید برای ساخت پروتز پنجه پا اقدام کنید، توصیه می کنیم دیگر مقاله ی ما که در خصوص قیمت پروتز پنجه پای مصنوعی است، مطالعه کنید؛ به نفعتان خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در پایار

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی چیست؟

انسان، همیشه در معرض خطر است و سلامتی او را حوادث و اتفاقات مختلف، ممکن است در معرض خطر قرار دهد. از جمله حوادث و مشکلاتی که ممکن است منجر به قطع عضو و ایجاد اجبار برای ساخت پروتز آرنج شود، می توان به نقص های مادرزادی، حوادث رانندگی، تروما، سرطان، دیابت تروماتیک و عفونت اشاره کرد. اگر پزشکان ببینند که نمی توان با عمل جراحی، دست حادثه دیده را نگه داشت، چاره ای به جز قطع عضو ندارند. کسانی که چنین حادثه ای را تجربه می کنند می بایست برای ساخت یکی از انواع پروتز دست اقدام کنند.

یکی از انواع پروتزهای دست که این روزها خبرهای زیادی از آن به گوش می رسد، پروتز دست مصنوعی الکتریکی است. افراد، با توجه به نیازهایی که دارند می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. خوشبختانه، در سال های گذشته پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران ساخته می شود و افراد می توانند بسیاری از نیازهای خود را به کمک آن برطرف کنند. این نوع پروتز به قطعات الکترونیکی مجهز شده است و جالب است که قیمت پروتز آرنج الکترونیکی ایرانی یک چهارم قیمت پروتزهای الکترونیکی خارجی است.

ساختار پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چگونه است؟ آیا این نمونه، برتری به نمونه های خارجی دارد؟

خبر خوبی که در سال های گذشته، باعث خوشحالی افراد درگیر با قطع عضو شده است، ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران است. این دست مصنوعی، از حسگرهای حرکتی، باتری هایی با قابلیت شارژ و بخش های مکانیکی تشکیل شده است.

وقتی حسگرهای این نوع پروتز، به دست انسان متصل می شوند، حرکت عضله ها به فرمان های الکترونیکی تبدیل شده و در نهایت به بخش مکانیکی که همان انگشتان دست مصنوعی هستند، انتقال داده می شود. با این نقل و انتقالات انرژی است که فرد می تواند انگشتان خود را خم کند و اجسام را در دست بگیرد و یا حتی با این دست مصنوعی بنویسد.

حسگرهایی که در این نوع پروتز به کار برده شده است، قابلیت تنظیم داشته و فرد حتی بعد از نیم ساعت آموزش دیدن با آن می تواند برخی کارهای ظریف، از جمله برداشتن یک فنجان چای، برداشتن پفک و یا حتی نوشتن با یک مداد و یا خودکار را انجام دهد، بدون آنکه نیاز باشد فرد دیگری به او کمک کند. نکته جالبی که در مورد این پروتز مطرح می کنند، این است که پروتز دست مصنوعی الکترونیکی می تواند تا 50 نیوتن فشار را تحمل کند.

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟ کدام یک از کلینیک ها، این پروتز را با قیمت مناسبی می سازد؟

با توجه به مزیت هایی که در فوق اشاره کردیم، احتمالا، الان می توانید حدس بزنید که هزینه تهیه و ساخت یک پروتز الکترونیکی چقدر است. سازندگان پروتز در کشورمان، برای آنکه از تحمیل فشار مالی به متقاضیان این نوع پروتز کم کنند، این نوع پروتز را در کشور ساخته و با قیمت مناسبی در اختیار افراد قرار می دهند. این خبر، خبر خوبی برای کسانی است که از پوشش بیمه های خصوصی و دولتی بهره نمی برند.

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، یک چهارم نمونه های خارجی است. نمونه همین پروتز، در کشور آلمان تولید شده و با قیمتی بیش از 7 هزار یورو به فروش می رسد. با توجه به اینکه بیمه های دولتی در کشور ما، هزینه ساخت و تهیه این پروتز را تحت پوشش قرار نمی دهند، به همین دلیل، خرید نمونه وارداتی آن، کار بسیار سختی است. ساخت این پروتز در کشور، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را در کشور ایجاد کرده است. برای دریافت قیمت این نوع پروتز مصنوعی باید با کلینیک هایی که تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این پروتز را دارند، صحبت کنید؛ نام یکی از این کلینیک ها در ادامه آورده شده است.

کلام آخر

معرفی و شرح کارکرد پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. این پروتز، به دلیل اجزای داخلی پیشرفته ای که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که به هر علتی دستشان قطع شده است. کلینیک هایی مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار، از تجهیزات لازم برای ساخت این نوع پروتز برخوردار بوده و می تواند این پروتز کاربردی را با قیمتی مناسب در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *