پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران ⭐ (بررسی و قیمت)

ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران را می توان به جرات، یکی از جدیدترین و مدرن اندام های مصنوعی نامید. کسانی که دستشان قطع شده است، چنانچه بخواهند با مدرن ترین روش ممکن، از حجم مشکلات خود که در اثر قطع عضو به وجود آمده، کم کنند، بهتر است برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. ما در این مقاله قصد داریم از جوانب مختلف در مورد این اندام  مصنوعی صحبت کنیم.

اگر مجبورید برای ساخت پروتز پنجه پا اقدام کنید، توصیه می کنیم دیگر مقاله ی ما که در خصوص قیمت پروتز پنجه پای مصنوعی است، مطالعه کنید؛ به نفعتان خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در پایار

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی چیست؟

انسان، همیشه در معرض خطر است و سلامتی او را حوادث و اتفاقات مختلف، ممکن است در معرض خطر قرار دهد. از جمله حوادث و مشکلاتی که ممکن است منجر به قطع عضو و ایجاد اجبار برای ساخت پروتز آرنج شود، می توان به نقص های مادرزادی، حوادث رانندگی، تروما، سرطان، دیابت تروماتیک و عفونت اشاره کرد. اگر پزشکان ببینند که نمی توان با عمل جراحی، دست حادثه دیده را نگه داشت، چاره ای به جز قطع عضو ندارند. کسانی که چنین حادثه ای را تجربه می کنند می بایست برای ساخت یکی از انواع پروتز دست اقدام کنند.

یکی از انواع پروتزهای دست که این روزها خبرهای زیادی از آن به گوش می رسد، پروتز دست مصنوعی الکتریکی است. افراد، با توجه به نیازهایی که دارند می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. خوشبختانه، در سال های گذشته پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران ساخته می شود و افراد می توانند بسیاری از نیازهای خود را به کمک آن برطرف کنند. این نوع پروتز به قطعات الکترونیکی مجهز شده است و جالب است که قیمت پروتز آرنج الکترونیکی ایرانی یک چهارم قیمت پروتزهای الکترونیکی خارجی است.

ساختار پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چگونه است؟ آیا این نمونه، برتری به نمونه های خارجی دارد؟

خبر خوبی که در سال های گذشته، باعث خوشحالی افراد درگیر با قطع عضو شده است، ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران است. این دست مصنوعی، از حسگرهای حرکتی، باتری هایی با قابلیت شارژ و بخش های مکانیکی تشکیل شده است.

وقتی حسگرهای این نوع پروتز، به دست انسان متصل می شوند، حرکت عضله ها به فرمان های الکترونیکی تبدیل شده و در نهایت به بخش مکانیکی که همان انگشتان دست مصنوعی هستند، انتقال داده می شود. با این نقل و انتقالات انرژی است که فرد می تواند انگشتان خود را خم کند و اجسام را در دست بگیرد و یا حتی با این دست مصنوعی بنویسد.

حسگرهایی که در این نوع پروتز به کار برده شده است، قابلیت تنظیم داشته و فرد حتی بعد از نیم ساعت آموزش دیدن با آن می تواند برخی کارهای ظریف، از جمله برداشتن یک فنجان چای، برداشتن پفک و یا حتی نوشتن با یک مداد و یا خودکار را انجام دهد، بدون آنکه نیاز باشد فرد دیگری به او کمک کند. نکته جالبی که در مورد این پروتز مطرح می کنند، این است که پروتز دست مصنوعی الکترونیکی می تواند تا 50 نیوتن فشار را تحمل کند.

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

آیا قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاتر از قیمت دست مصنوعی هوشمند است؟

پروتزها، پیشرفت های فوق العاده ای داشته اند و به همین واسطه توانسته اند بسیاری از نیازهای خاص کاربران را برآورده کنند. یکی از انواع پروتزهای پیشرفته، پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران است. برای ساخت این نوع پروتز باید به یک کلینیک ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید؛ کارشناسان این مراکز، قیمت دقیق این نوع پروتز را به شما می گویند و شما در صورتی که از عهده هزینه آن برآیید، می توانید برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنید. به یاد داشته باشید، قیمت دست های مصنوعی الکترونیکی در کشور، کم نیست و هر کلینیک ممکن است قیمت متفاوتی به شما اعلام کند.

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن صحبت کنیم، دست های مصنوعی هوشمند هستند. این نوع پروتز نیز، از جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتزهای موجود به شمار رفته و به دلیل تجهیزات پیشرفته و حساسی که در آنها به کار برده شده است، قیمت بالایی دارند. قیمت این دو نوع پروتز را نمی توان به صورت دقیق و مشخص اعلام کرد؛ زیرا پارامترهای زیادی در ساخت و تعیین قیمت پروتز دخالت دارند و این موضوع است که باعث تغییر قیمت پروتزها در کشور می شود.

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، ارزان است؟

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاتر است یا قیمت دست مصنوعی ثابت؟

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، جزء جدیدترین انواع پروتزهای دست در کشور به شمار می رود. در مورد این پروتزها و قیمت آنها در این مقاله صحبت کردیم و حال می خواهیم مقایسه ای بین قیمت این نوع پروتز و قیمت دست مصنوعی ثابت انجام دهیم.

پروتزهای ثابت، پروتزهایی هستند که تنها کاربرد زیبایی دارند. این پروتزها، مانند پروتزهای محرک نیستند و نمی توانند به فرد کمک کنند تا کارهای روزانه اش را انجام دهد. پروتزهای ثابت، ساختار کاملا ساده ای دارند و تجهیزات پیچیده ای در آنها به کار برده نشده است. این پروتزها سبک هستند و وزن زیادی ندارند و کاربر از نصب و انتقال آنها احساس بدی را تجربه نخواهد کرد.

به دلیل ساده تر بودن عملکرد و طراحی دست های مصنوعی ثابت، قیمت این پروتز از قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، پایین تر است. دست های مصنوعی الکترونیکی، پیچیدگی های زیادی دارند؛ سنگین تر هستند و کاربر به صورت مفیدتر و موثرتری می تواند از آنها استفاده کند. تمامی این مزیت ها بر افزایش قیمت این نوع پروتز، بی دلیل نیست.

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در کلینیک پایار

با انواع دست مصنوعی در ایران آشنا شوید؟

پروتزهایی که در ایران ساخته می شوند، محدود به پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران نیست. انواع دیگر پروتز نیز در کشور ما ساخته می شود که نام برخی از آنها را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

1- پروتزهای زیبایی

یکی از انواع دست مصنوعی در ایران، پروتزهای زیبایی نام دارد. در ساخت این نوع پروتز، از ماده ای انعطاف پذیر به نام سیلیکون استفاده می کنند. این پروتزها به بدن انسان شباهت زیادی دارند و قیمت آنها از دیگر انواع دست های مصنوعی در کشور پایین تر و مناسب تر در نظر گرفته می شود.

2- پروتز با نیروی خارجی

از دیگر دست های مصنوعی در کشور، می توان به پروتز با نیروی خارجی اشاره کرد. این نوع پروتزها نیز کاربردهای بسیاری داشته و برای کسانی که می خواهند بدون نیاز به کمک دیگران کارهای خود را انجام دهند، گزینه خوب و مناسبی به نظر می رسد که این قابلیت نیز به این دلیل است که آنها با کمک انرژی الکتریکی کار می کنند.

3- پروتز با قابلیت های خاص

دست های مصنوعی که برای یک نوع خاص از فعالیت ساخته می شوند به پروتزهایی با قابلیت های خاص معرف هستند. قیمت این نوع پروتز نیز به مانند قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاست.

با انواع دست مصنوعی در ایران آشنا شوید؟

قیمت دست مصنوعی (پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران) را با توجه به چه عواملی تعیین می کنند؟

عوامل متفاوتی را می توان نام برد که روی قیمت دست مصنوعی تاثیر دارد. یکی از این فاکتورهای تاثیرگذار، ساده بودن یا هوشمند بودن است که باعث افزایش قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران شده است.

موضوع دیگری که روی قیمت دست های مصنوعی تاثیر دارد، میزان و وسعت قطع شدگی عضو است. کسانی که مقدار بیشتری از دستشان قطع شده است، می بایست هزینه ی بالاتری برای ساخت پروتز پرداخت کنند.

امکانات و قابلیت هایی که در ساخت پروتز دست به کار برده شده است، از دیگر عوامل موثر برای قیمت ساخت پروتز است. برای مثال، اگر در ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، فاکتور ضد آب بودن نیز اضافه شود، به طور قطع و یقین قیمت پروتز افزایش پیدا می کند. به پروتزهایی که برای شرایط خاصی ساخته می شود، پروتزها با قابلیت های خاص گفته می شود و معمولا قیمت آنها از هزینه ساخت سایر پروتز ها در کشور بیشتر است.

موضوع دیگری که بر قیمت ساخت دست های مصنوعی تاثیر دارد، کلینیک ارتوپدی فنی است که به آنجا مراجعه می شود. متاسفانه، برخی کلینیک های فعال در کشور، بدون آنکه دلیل خاصی داشته باشد، قیمت بالایی برای ساخت پروتز دریافت می کنند.

قیمت دست مصنوعی (پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران) را با توجه به چه عواملی تعیین می کنند؟

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟ کدام یک از کلینیک ها، این پروتز را با قیمت مناسبی می سازد؟

با توجه به مزیت هایی که در فوق اشاره کردیم، احتمالا، الان می توانید حدس بزنید که هزینه تهیه و ساخت یک پروتز الکترونیکی چقدر است. سازندگان پروتز در کشورمان، برای آنکه از تحمیل فشار مالی به متقاضیان این نوع پروتز کم کنند، این نوع پروتز را در کشور ساخته و با قیمت مناسبی در اختیار افراد قرار می دهند. این خبر، خبر خوبی برای کسانی است که از پوشش بیمه های خصوصی و دولتی بهره نمی برند.

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، یک چهارم نمونه های خارجی است. نمونه همین پروتز، در کشور آلمان تولید شده و با قیمتی بیش از 7 هزار یورو به فروش می رسد. با توجه به اینکه بیمه های دولتی در کشور ما، هزینه ساخت و تهیه این پروتز را تحت پوشش قرار نمی دهند، به همین دلیل، خرید نمونه وارداتی آن، کار بسیار سختی است. ساخت این پروتز در کشور، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را در کشور ایجاد کرده است. برای دریافت قیمت این نوع پروتز مصنوعی باید با کلینیک هایی که تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این پروتز را دارند، صحبت کنید؛ نام یکی از این کلینیک ها در ادامه آورده شده است.

کلام آخر

معرفی و شرح کارکرد پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. این پروتز، به دلیل اجزای داخلی پیشرفته ای که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که به هر علتی دستشان قطع شده است. کلینیک هایی مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار، از تجهیزات لازم برای ساخت این نوع پروتز برخوردار بوده و می تواند این پروتز کاربردی را با قیمتی مناسب در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *