پروتز اعضای بدن چیست؟ ⭐ و چگونه ساخته می شوند؟

پروتز اعضای بدن چیست؟ آیا تفاوت هایی بین آنها با انواع پروتز زیبایی وجود دارد

پروتز اعضای بدن، از جمله جدیدترین ابزارها برای جایگزین کردن اعضای از دست رفته بدن هستند. پروتزها انواع مختلف دارند که ما در ادامه به صحبت در مورد آنها خواهیم پرداخت. اگر می خواهید در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید، و توصیه می کنیم، مقاله ی پروتز مصنوعی چیست را نیز مطالعه کنید.

پروتز اعضای بدن چیست؟ آیا تفاوت هایی بین آنها با انواع پروتز زیبایی وجود دارد؟

اگر برای شما سوال پروتز اعضای بدن چیست، به وجود آمده، باید بگوییم که این پروتزها در واقع اندام های مصنوعی هستند که برای قطع عضو ساخته می شود. کسانی که در اثر حادثه و یا به صورت مادرزادی، قسمتی از دست و پای شان قطع شده است، می بایست برای آنکه زندگی راحت تری داشته باشند، برای ساخت پروتزهای مخصوص هر عضو اقدام کنند؛ مثلا، کسی که دستش از ناحیه آرنج قطع شده است، مجبور است برای ساخت پروتز بالای آرنج اقدام کند و یا کسی که از مچ به پایین او قطع شده است، می بایست برای ساخت پروتز مخصوص مچ پا اقدام کند.

موضوع دیگری که باید در مورد آن صحبت کنیم، تفاوتی است که بین پروتزهای زیبایی و پروتزهای بدن وجود دارد. برخی کسانی که از ساختار بدن خود ناراضی نیستند و یا کسانی که در اثر بیماری مجبور شده اند، قسمتی از سینه خود را بردارند، از جمله افراد مناسب برای نصب و استفاده یکی از انواع پروتز زیبایی به شمار می روند.

به یاد داشته باشید، هدف از ساخت پروتز، مهم ترین تفاوتی است که بین پروتزهای زیبایی و پروتزهای اعضای بدن وجود دارد. پروتز زیبایی، برای جبران نقص در زیبایی، اما پروتز بدن برای پر کردن جای خالی عضو قطع شده ساخته می شود.

قیمت برخی پروتزهای زیبایی، در حد مناسب و معقولی قرار دارد و نمی توان قیمت آنها را با هزینه ی ساخت اندام های مصنوعی، مانند قیمت پروتز بالای آرنج مقایسه کرد. پروتزهای مخصوص قطع عضو، کارکرد و عملکردی کاملا متفاوت نسبت به پروتزهای زیبایی دارند؛ البته، هر چند هر دو آنها مسئولند نبود و یا فقدان یک قسمت از بدن را جبران کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز  اعضای بدن با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اندام مصنوعی هوشمند چیست

اندام مصنوعی هوشمند چیست؟ آیا می توان آن را مدرن ترین پروتز اعضای بدن نامید؟

پروتز اعضای بدن و هدف از ساخت آن را در بالا توضیح دادیم و حال می خواهیم در خصوص یکی از انواع پروتز که اندام مصنوعی هوشمند نام دارد، نکاتی را با شما در میان بگذاریم. اندام های مصنوعی هوشمند، پروتزهایی هستند که با توجه به آخرین متدهای روز دنیا ساخته می شوند. این پروتزها، به موتورهایی فعال، مجهز بوده و به بیمار کمک می کنند تا دامنه انجام حرکاتش را گسترده تر کند. اندام های مصنوعی هوشمند، به شکلی تنظیم شده اند که با حرکت های کاربر، حرکت کنند و به همین جهت است که این پروتزها، به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند؛ هر چند قیمت آنها از قیمت برخی اندام های مصنوعی در کشور بالاتر است.

در برخی از پیشرفته ترین انواع این پروتز، تراشه هایی در نظر گرفته شده است. می توان به کمک این تراشه ها، دستوراتی را که از مغز صادر می شود، به اندام مصنوعی انتقال داد و آن را در جهتی که کاربر می خواهد، به حرکت درآورد. با این تکنولوژی، حرکات طبیعی اندام مصنوعی اولین نتیجه ای است که حاصل می شود.

پروتز پا چیست چه تفاوتی با سایر پروتز اعضای بدن دارد

پروتز پا چیست؟ چه تفاوتی با سایر پروتز اعضای بدن دارد؟

پروتز اعضای بدن، انواع و اقسام مختلف دارد و افراد با توجه به نوع قطع عضوی که برایشان پیش آمده است، می بایست برای ساخت یکی از آنها اقدام کنند. یکی از انواع پروتزهایی که برای بدن ساخته می شود، پروتز پا نام دارد. اگر نمی دانید پروتز پا چیست، باید بگوییم که این پروتز با قالب گیری از پای فرد، با توجه به نیازهایی که او دارد و با توجه به فعالیت هایی که در طی روز انجام می دهد، به صورت کاملا اختصاصی و منحصر به فرد ساخته می شود.

پاسخ به سوال تفاوت پروتز پا با انواع پروتز اعضای بدن چیست، در هدف از نصب آن خلاصه می شود. این نوع پروتز با توجه به محلی که نصب می شود، مسئول است به فرد کمک کند تا راحت تر راه برود. سایر پروتزها، با توجه نوع قطع عضو، در محل هدف نصب شده و کارهایی که قبلا عضو طبیعی انجام می داده است، به عهده می گیرند و به فرد کمک می کنند زندگی طبیعی را در پیش گیرد.

کلام آخر

پروتز اعضای بدن، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر خدای ناکرده نیاز دارید یکی از انواع پروتزهای مخصوص قطع عضو را نصب کنید، بهتر است مجموعه هایی را انتخاب کنید که در حوزه ساخت پروتز، به عنوان یک حرفه ای مطرح هستند. از جمله این کلینیک ها که سابقه طولانی در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند پروتز لگن، پروتز انگشت پا، پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو و ساخت کفش و کفی طبی دارد، می توان به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *