پروتز اعضای بدن چیست؟ ⭐ و چگونه ساخته می شوند؟

پروتز اعضای بدن چیست؟ آیا تفاوت هایی بین آنها با انواع پروتز زیبایی وجود دارد

پروتز اعضای بدن، از جمله جدیدترین ابزارها برای جایگزین کردن اعضای از دست رفته بدن هستند. پروتزها انواع مختلف دارند که ما در ادامه به صحبت در مورد آنها خواهیم پرداخت. اگر می خواهید در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید، و توصیه می کنیم، مقاله ی پروتز مصنوعی چیست را نیز مطالعه کنید.

پروتز اعضای بدن چیست؟ آیا تفاوت هایی بین آنها با انواع پروتز زیبایی وجود دارد؟

اگر برای شما سوال پروتز اعضای بدن چیست، به وجود آمده، باید بگوییم که این پروتزها در واقع اندام های مصنوعی هستند که برای قطع عضو ساخته می شود. کسانی که در اثر حادثه و یا به صورت مادرزادی، قسمتی از دست و پای شان قطع شده است، می بایست برای آنکه زندگی راحت تری داشته باشند، برای ساخت پروتزهای مخصوص هر عضو اقدام کنند؛ مثلا، کسی که دستش از ناحیه آرنج قطع شده است، مجبور است برای ساخت پروتز بالای آرنج اقدام کند و یا کسی که از مچ به پایین او قطع شده است، می بایست برای ساخت پروتز مخصوص مچ پا اقدام کند.

موضوع دیگری که باید در مورد آن صحبت کنیم، تفاوتی است که بین پروتزهای زیبایی و پروتزهای بدن وجود دارد. برخی کسانی که از ساختار بدن خود ناراضی نیستند و یا کسانی که در اثر بیماری مجبور شده اند، قسمتی از سینه خود را بردارند، از جمله افراد مناسب برای نصب و استفاده یکی از انواع پروتز زیبایی به شمار می روند.

به یاد داشته باشید، هدف از ساخت پروتز، مهم ترین تفاوتی است که بین پروتزهای زیبایی و پروتزهای اعضای بدن وجود دارد. پروتز زیبایی، برای جبران نقص در زیبایی، اما پروتز بدن برای پر کردن جای خالی عضو قطع شده ساخته می شود.

قیمت برخی پروتزهای زیبایی، در حد مناسب و معقولی قرار دارد و نمی توان قیمت آنها را با هزینه ی ساخت اندام های مصنوعی، مانند قیمت پروتز بالای آرنج مقایسه کرد. پروتزهای مخصوص قطع عضو، کارکرد و عملکردی کاملا متفاوت نسبت به پروتزهای زیبایی دارند؛ البته، هر چند هر دو آنها مسئولند نبود و یا فقدان یک قسمت از بدن را جبران کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز  اعضای بدن با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اندام مصنوعی هوشمند چیست

اندام مصنوعی هوشمند چیست؟ آیا می توان آن را مدرن ترین پروتز اعضای بدن نامید؟

پروتز اعضای بدن و هدف از ساخت آن را در بالا توضیح دادیم و حال می خواهیم در خصوص یکی از انواع پروتز که اندام مصنوعی هوشمند نام دارد، نکاتی را با شما در میان بگذاریم. اندام های مصنوعی هوشمند، پروتزهایی هستند که با توجه به آخرین متدهای روز دنیا ساخته می شوند. این پروتزها، به موتورهایی فعال، مجهز بوده و به بیمار کمک می کنند تا دامنه انجام حرکاتش را گسترده تر کند. اندام های مصنوعی هوشمند، به شکلی تنظیم شده اند که با حرکت های کاربر، حرکت کنند و به همین جهت است که این پروتزها، به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند؛ هر چند قیمت آنها از قیمت برخی اندام های مصنوعی در کشور بالاتر است.

در برخی از پیشرفته ترین انواع این پروتز، تراشه هایی در نظر گرفته شده است. می توان به کمک این تراشه ها، دستوراتی را که از مغز صادر می شود، به اندام مصنوعی انتقال داد و آن را در جهتی که کاربر می خواهد، به حرکت درآورد. با این تکنولوژی، حرکات طبیعی اندام مصنوعی اولین نتیجه ای است که حاصل می شود.

پروتز پا چیست چه تفاوتی با سایر پروتز اعضای بدن دارد

پروتز پا چیست؟ چه تفاوتی با سایر پروتز اعضای بدن دارد؟

پروتز اعضای بدن، انواع و اقسام مختلف دارد و افراد با توجه به نوع قطع عضوی که برایشان پیش آمده است، می بایست برای ساخت یکی از آنها اقدام کنند. یکی از انواع پروتزهایی که برای بدن ساخته می شود، پروتز پا نام دارد. اگر نمی دانید پروتز پا چیست، باید بگوییم که این پروتز با قالب گیری از پای فرد، با توجه به نیازهایی که او دارد و با توجه به فعالیت هایی که در طی روز انجام می دهد، به صورت کاملا اختصاصی و منحصر به فرد ساخته می شود.

پاسخ به سوال تفاوت پروتز پا با انواع پروتز اعضای بدن چیست، در هدف از نصب آن خلاصه می شود. این نوع پروتز با توجه به محلی که نصب می شود، مسئول است به فرد کمک کند تا راحت تر راه برود. سایر پروتزها، با توجه نوع قطع عضو، در محل هدف نصب شده و کارهایی که قبلا عضو طبیعی انجام می داده است، به عهده می گیرند و به فرد کمک می کنند زندگی طبیعی را در پیش گیرد.

در مورد تفاوت پروتز آلت و پروتز اعضای بدن چه میدانید؟

در بالاتر گفتیم، پروتز اعضای بدن اندام های مصنوعی هستند که برای مواقع قطع عضو ساخته می شوند و کسانی که در اثر حادثه و یا بیماری، دست و پای شان قطع شده است می بایست برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند.

واژه دیگری که ممکن است به گوشتان خورده باشد، واژه پروتز آلت است. نقشی که این پروتز در بدن ایفا می کند با نقشی که سایر پروتزهای بدن دارند، تفاوت اساسی دارد. پروتز آلت، آلت کاشینه ای است و در داخل آلت تناسلی مردان قرار داده می شود. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این نوع پروتز، درمان اختلال نعوظ در مردان است. مردانی که نتوانسته اند اختلال در نعوظ خود را به وسیله سایر روش ها درمان کنند، یکی از آخرین راه هایی که می توان به آنها توصیه کرد تا انجام دهند استفاده از همین روش است.

قرار دادن این پروتز در داخل بدن باید تحت نظارت پزشک و طی یک عمل جراحی صورت گیرد. نکته بسیار مهمی که در خصوص آلت های کاشتینه ای باید مورد توجه قرار داد این است که این روش درمان برای همه افراد مناسب نیست و فقط پزشک می تواند تشخیص دهد که آیا اختلال در نعوذ با این روش حل می شود یا خیر.

تفاوت پروتز اعضای بدن و پروتز صورت چیست

تفاوت انواع پروتز سينه و پروتز اعضای بدن چیست؟

در مورد پروتز اعضای بدن نکاتی را بیان کردیم و حال به خوبی می دانید که این پروتزها به چه منظوری ساخته می شوند. تنوع پروتزها در کشور ما بالاست و به همین جهت  افراد دچار سردرگمی می شوند که برای مشکل و خواسته ای که در حال حاضر دارند، کدام یک از انواع آنها باید ساخته شود. ما در این بخش می خواهیم یکی دیگر از انواع پروتز را که این روزها نصب آن با محبوبیت زیادی رو به رو شده است، معرفی کنیم. این پروتز، پروتز سینه نام دارد و همه کسانی که می خواهند تغییراتی را در سینه خود ایجاد کنند از آن استفاده می کنند.

در ساخت انواع پروتز سينه از مواد مختلف استفاده می کنند و پزشکان نیز با توجه به شرایط، برای نصب یکی از آنها اقدام می کنند. از جمله مواد اولیه به کار برده شده در ساخت پروتزهای سینه می توانیم به سالین و سیلیکون اشاره کنیم.

با توجه به توضیحاتی که در اینجا اشاره کردیم باید بگوییم که انواع پروتز برای اعضای بدن، زمانی نصب می شود که فرد به هر دلیلی عضو خود را از دست داده است؛ در این شرایط، برای آنکه نقص عضو ایجاد شده مشکلاتی را به وجود نیاورد، هیچ چاره ای به جز اقدام برای ساخت پروتز، مانند ساخت پروتز مچ دست وجود ندارد؛ اما پروتزهای سینه، به هدف زیبایی انجام می شوند و در صورت عدم انجام آنها مشکل خاصی برای فرد پیش نیامده و او بدون این پروتز نیز می تواند به زندگی خود ادامه دهد.

 

شرکت ساخت اعضای مصنوعی بدن (پروتز اعضای بدن) چه نام دارد؟

شرکت ساخت اعضای مصنوعی بدن (پروتز اعضای بدن) چه نام دارد؟

کسانی که در اثر بیماری و یا در اثر حادثه در حین کار و یا رانندگی دچار قطع عضو شده اند، برای آنکه بتوانند به روال عادی زندگی برگردند چاره ای به جز اقدام برای ساخت پروتز اعضای بدن ندارند. این افراد باید به جاهایی مراجعه کنند که در آنجا، پروتز یا همان اندام های مصنوعی ساخته می شود. به کلینیک هایی که اندام های مصنوعی بدن را می سازند، کلینیک های ارتوپدی فنی می گویند. در این کلینیک ها، کارشناسان خبره و ماهری حضور دارند و با کمک تجهیزات و وسایل پیشرفته با توجه به نیازهایی که فرد دارد، دست مصنوعی، پای مصنوعی و غیره را می سازند و در اختیار فرد قرار می دهند.

از جمله کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی تجربه و مهارت بالایی دارد، می توان به ارتوپدی فنی پایار اشاره کرد. این کلینیک، هم از حضور و وجود پروتوزیست های ماهر و زبده بهره می برند و هم، تجهیزات مدرن و پیشرفته ای دارد. برای ساخت هر نوع اندام مصنوعی، اعم از پای مصنوعی مخصوص زیر زانو، پای مصنوعی مخصوص بالای زانو، دست مصنوعی زیر آرنج، مچ مصنوعی دست، دست مصنوعی مخصوص بالای آرنج، انگشت مصنوعی دست و پا می توانید به آنجا مراجعه کنید.

تفاوت انواع پروتز سينه و پروتز اعضای بدن چیست؟

تفاوت پروتز اعضای بدن و پروتز صورت چیست؟

تفاوت پروتز اعضای بدن و پروتز صورت چیست؛ یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای عامه مردم ممکن است پیش آید. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین پروتزهای مخصوص اعضای بدن و پروتز صورت وجود دارد، کاربرد و عملکرد آنهاست. پروتزهای مخصوص قطع عضو، برای جبران نقص عضو و قطعی عضو در بدن ساخته می شوند؛ حال آنکه پروتزهای صورت، بیشتر جنبه زیبایی دارند. از جمله پروتزهای زیبایی می توانیم به پروتز گونه اشاره کنیم؛ این پروتز برای برجسته سازی گونه های صورت مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع و اقسام گوناگون وجود دارد.

دیگر پاسخی که می توانیم به سوال تفاوت بین پروتزهای مخصوص صورت و پروتزهای اعضای بدن بدهیم، نحوه ساخت آنهاست. در نحوه ساخت پروتز قطع عضو، می بایست شرایط اندام باقی مانده، مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و در نهایت با توجه به این ارزیابی است که یک نوع پروتز برای فرد ساخته می شود. در حالی که پروتزهای صورت، از قبل ساخته شده و در اختیار افراد قرار داده می شوند. تنها ارزیابی انجام شده از فرد، قبل از عمل برجسته سازی گونه ها، بررسی وضعیت سلامت او و نداشتن حساسیت به برخی داروهاست.

کلام آخر

پروتز اعضای بدن، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر خدای ناکرده نیاز دارید یکی از انواع پروتزهای مخصوص قطع عضو را نصب کنید، بهتر است مجموعه هایی را انتخاب کنید که در حوزه ساخت پروتز، به عنوان یک حرفه ای مطرح هستند. از جمله این کلینیک ها که سابقه طولانی در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند پروتز لگن، پروتز انگشت پا، پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو و ساخت کفش و کفی طبی دارد، می توان به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *