کفش خوب چه ویژگی هایی دارد؟⭐ویژگی های کفش خوب

چرا باید یک کفش یا کتونی خوب بپوشیم؟ فواید کفش خوب چیست؟

برای آنکه بتوانید خوب راه بروید، دچار مشکلات و ناهنجاری های پا نشوید و عوارضی مانند کمر درد به سراغتان نیاید حتما یک کفش خوب به پا کنید. در این سری از مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد کفش های خوب و کتونی های خوب حرف بزنیم؛ پس با ما همراه باشید.

علاوه بر این مقاله، مقاله پیوند انگشت قطع شده را نیز مطالعه کنید.

چرا باید یک کفش یا کتونی خوب بپوشیم؟ فواید کفش خوب چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم در مورد کفش خوب چه ویژگی هایی دارد صحبت کنیم؛ اما دوست داریم قبل از آنکه در مورد این ویژگی ها صحبت کنیم، در مورد فواید کفش خوب نکاتی را بیان کرده و به شما ثابت کنیم که پوشیدن کفش های خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. فواید کفش های خوب به شرح زیر است:

  • از ایجاد برخی ناهنجاری ها و مشکلات در پا جلوگیری می کنند
  • از ایجاد میخچه و یا قارچ جلوگیری می کنند
  • درد را کاهش می دهند
  • وضعیت ایستادن را اصلاح می کنند
  • کفش های خوب مانع از فرورفتن گوشت در ناخن می شوند
  • کفش های خوب اجازه نمی دهند که میکروب و باکتری در پا تجمع پیدا کند

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفش خوب چه ویژگی هایی دارد؟

وقتی می گوییم کفش خوب به پا کنید، قطعا اولین سوالی که به وجود می آید این است که کفش خوب چه ویژگی هایی دارد. برخی از مهم ترین و بارزترین مشخصاتی که کفش های خوب باید داشته باشد در ادامه شرح داده ایم:

1- رویه کفش از حبس هوا در آن جلوگیری می کند

وقتی می خواهید یک جفت کفش بخرید به مهم ترین چیزی که می بایست توجه و دقت داشته باشید، جنس کفش است. جنسی که برای تولید کفش ها و به خصوص ساخت کفش طبی به کار برده می شود باید به پا اجازه نفس کشیدن بدهد و باعث عرق کردن پا در داخل کفش نشود. کفش هایی که وضعیت تهویه خوبی ندارند، پا را در معرض ابتلا به انواع میکروب ها و قارچ ها قرار می دهند.

2- اندازه کفش باید مناسب باشد

به کفش هایی کفش های خوب گفته می شود که کاملا اندازه پا باشند. کفش هایی که بزرگ هستند و در پا لق می زنند و یا کفش هایی که کوچک هستند و پا در آنها تحت فشار قرار دارد، اصلا کفش های خوبی نیستند. این کفش ها نمی توانند تعادل شما را در زمان راه رفتن به خوبی حفظ کنند. وقتی برای ساخت کفش های طبی سفارشی اقدام می کنید این مورد، قویا رعایت می شود و به همین دلیل، قیمت کفش طبی را بالا در نظر می گیرند.

3- کفش در برابر ضربه، مقاوم است

از دیگر ویژگی هایی که مهمی که می بایست در یک جفت کفش خوب وجود داشته باشد، مقاومت آن در برابر ضربه و یا عوامل آسیب زا است. کفش ها باید ضخامت مناسبی داشته و از پا در برابر سرما و گرما به خوبی محافظت کنند. برخی از این کفش ها عاج داشته و حتی از سر خوردن فرد نیز جلوگیری می کنند.

کتونی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

حال که فهمیدید کفش خوب چه ویژگی هایی دارد، خوب است در مورد کتونی ها نیز مقداری حرف بزنیم. برخی از آدم ها به جای پوشیدن کفش، دوست دارند کتونی به پا کنند. برای آنکه بتوانیم به این افراد نیز کمک کنیم، به سوال کتونی خوب چه ویژگی هایی دارد، پاسخ داده و در مورد ویژگی یک کتونی خوب توضیحاتی را در ادامه بیان کرده ایم:

1-کفی آن مناسب است

یک ویژگی کتونی خوب، کفی مناسب آن است. از آنجایی که کف پا در تماس مستقیم با کفی قرار دارد، به همین دلیل کفی کتونی باید از جنس خیلی خوبی باشد. کفی ها باید دوام و ماندگاری بالایی داشته و در ضمن، انعطاف پذیر نیز باشند. وقتی می خواهید کتونی بخرید، کتونی خریداری کنید که بتوان کفی های داخل آن را تعویض کرد.

2- پاهایتان بوی بد نمی گیرد

از دیگر ویژگی های یک کتونی خوب، رویه ی انعطاف پذیر آن است. اگر در ساخت کتونی از چرم طبیعی استفاده شده باشد، کفش به گزینه خوبی برای پوشیدن تبدیل می شود. چرم های طبیعی باعث خنک شدن پا در تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان می شوند. در ضمن، چرم طبیعی از عرق کردن پا در داخل کفش و ایجاد بوی بد در آن نیز جلوگیری می کند.

3-زیره کتونی، انعطاف پذیر است

در ساخت زیره های کتونی از مواد مختلف استفاده می کنند. برخی زیره ها، مانند زیره پی یو، راحت و انعطاف پذیرند و برخی دیگر از زیره ها، مانند زیره ی پی وی سی راحتی کمتری را در پا ایجاد کرده و معمولا ارزان تر هم هستند. زیره هایی که به آنها eva گفته می شود، یکی از بهترین انواع زیره به شمار رفته، سبکند و هم انعطاف پذیری بالایی دارند.

پاسخ به سوال کفش خوب چه ویژگی هایی دارد

راه تشخیص کفش مناسب چیست؟

به سوال کفش خوب چه ویژگی هایی دارد، پاسخ دادیم و حال وقت آن است که در مورد راه و روش تشخیص یک کفش خوب نیز نکاتی را بیان کنیم. اگر در زمان خرید کفش به مشخصاتی که می گوییم توجه و دقت داشته باشید، می توانید یک کفش مناسب خریداری کنید:

1- کفش مورد نظر راحت است

یکی از ساده ترین کارهایی که می توان برای تشخیص کفش های مناسب نام برد، راحتی پا در آن است. اگر زمانی که کفش را پوشیده اید، پای شما راحت است و اذیت نمی شود، باید بگوییم، کفشی که انتخاب کرده اید مناسب بوده و باعث ایجاد آسیب در پای شما نمی شود.

2-پشتی کفش، نرم نیست

دیگر راه تشخیص کفش مناسب، امتحان کردن پشتی کفش است. کفش هایی که پشتی آنها نرم بوده و خیلی راحت خم می شود، کفش های مناسبی نیستند و نمی توانند پشتیبانی خوبی از پاهای شما به عمل آورند. وقتی کفش را در دست می گیرید قسمت پشتی آن را خم کنید؛ اگر این قسمت به راحتی خم شد، از خرید آن اجتناب کنید.

3- کفی کفش ضد لغزش است

حال که دانستید کفش خوب چه ویژگی هایی دارد، بهتر است سعی کنید کفش هایی بخرید که به کفی های ضد لغزش مجهز شده باشد. این برای مواقعی خوب است که برای مثال، برف آمده، و زمین، لیز است. این کفش ها از شما در روزهای برفی سال محافظت می کنند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد کفش خوب چه ویژگی هایی دارد، نکاتی را بیان کردیم. اگر می خواهید کفشی که به پا می کنید، یک حمایت همه جانبه و کامل از پای شما به عمل آورد می بایست برای ساخت کفش های طبی اقدام کنید. در کلینیک هایی مانند کلینیک پایار، کفش های طبی و کاملا استاندارد ساخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *