کفش استاندارد چه نوع کفشی است؟⭐ویژگی کفش استاندارد

کفش مناسب روزانه چه نوع کفشی است؟ آیا آن نیز باید استاندارد باشد؟

یکی از لوازمی که به افراد کمک می کند زندگی سالمی داشته باشند، کفش ها هستند. پا را قلب دوم بدن می خوانند به همین دلیل، باید به سلامتی آن توجه ویژه و خاصی شود. ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد ویژگی های یک کفش استاندارد صحبت کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم در کنار این مقاله، مقاله کفش خوب چه ویژگی هایی دارد را بخوانید و اطلاعاتتان را در مورد کفش ها کامل کنید.

کفش استاندارد چه نوع کفشی است؟

بعید می دانیم کسی نداند که چقدر راحتی پا در کفش مهم است. این راحتی مشخصه ای است که با توجه به خصوصیات کفش بروز پیدا می کند. کفش هایی که به آن‌ها کفش های استاندارد گفته می شود، مشخصاتی به شرح زیر دارند:

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

راه تشخیص کفش مناسب چیست؟ در این رابطه چه می دانید؟

1- تهویه کفش، مناسب است

کسانی که همیشه نگران ابتلا به بیماری های قارچی در پای خود هستند، بهتر است برای خرید کفش هایی اقدام کنند که هوا به راحتی در داخل آن‌ها جریان پیدا می کند. جنس کفش باید به گونه ای باشد که هوا در آن جریان پیدا کرده و میکروب ها و قارچ ها نتوانند در داخل آن رشد کنند. تحقیقاتی که روی کفش های چرم طبیعی انجام شده است، نشان می دهد این جنس کفش انتخاب خوبی برای ساخت کفش طبی و کفش های استاندارد است.

2- به اندازه کافی انعطاف پذیر است

از دیگر پاسخ هایی که می توانیم به سوال کفش استاندارد چه نوع کفشی است بدهیم، انعطاف پذیر بودن کفش است. اگر فرض کنیم شما به مدت نیم ساعت در روز هم می خواهید کفش بپوشید، در این مدت زمان نیز کفش باید به اندازه کافی انعطاف پذیر بوده و موجب خستگی پای شما نشود. این ویژگی در کفش های طبی به خوبی دیده می شود. درست است که قیمت کفش طبی از سایر کفش های موجود در بازار بالاتر است، اما توجه و دقت داشته باشید که این کفش انعطاف لازم برای راه رفتن را فراهم می کند و مانع از تغییر شکل راه رفتن شما می شود. با این کفش ها، هیچ وقت دچار میخچه نخواهید شد.

3- پاشنه کفش، استاندارد است

کفش استاندارد، پاشنه ای بین 2 تا 4 سانتی متر دارد. اگر پاشنه کفش بیشتر یا کمتر از این مقادیر باشد، ستون فقرات و زانوها اولین قسمت هایی از بدن هستند که در معرض خطر و آسیب قرار می گیرند.

کفش مناسب روزانه چه نوع کفشی است؟ آیا آن نیز باید استاندارد باشد؟

در ادامه صحبت در مورد سوال کفش استاندارد چه نوع کفشی است، می خواهیم در مورد کفش های روزانه نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. کسانی که به صورت روزانه، ساعات زیادی را پیاده روی می کنند، می بایست کفش های راحتی را برای خرید انتخاب کنند. از ویژگی های یک جفت کفش مناسب روزانه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کفش های مناسب روزانه کفش هایی هستند که پای فرد را اذیت نمی کنند.
 • این کفش ها هم در قسمت پاشنه و هم در قسمت پنجه راحت بوده و هیچ فشاری به پا وارد نمی کنند.
 • وقتی پا در داخل این کفش ها قرار می گیرد، پنجه به راحتی خم و راست می شود.
 • در گودی پا و جاهایی که انگشتان خم می شوند، کفش انعطاف پذیری بالایی دارد.
 • پاشنه این کفش ها کاملا استاندارد است.
 • کفی این کفش ها کاملا ارتجاعی و نرم است و فشارهای وارد شده به پا را کاهش می دهند.

فواید کفش خوب چیست؟ در این رابطه چه می دانید؟

علت اینکه ما در مورد سوال کفش استاندارد چه نوع کفشی است، نوشتاری را آماده کردیم به دلیل فوایدی است که این کفش ها دارند. کفش هایی که اصول و استانداردهای یک کفش خوب در آنها رعایت می شود، فواید زیادی دارند. برخی از مهم ترین فواید کفش خوب و استاندارد در ادامه آورده شده است:

 • یکی از فوایدی که کفش های خوب برای پا ما دارند، محافظت کردن از پاها در مقابل میکروب ها، قارچ ها و یا هر اتفاق ناخوشایند دیگر است.
 • گاهی اوقات، کفش ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم حتی نحوه ایستادن خود را نیز درمان کنیم. اگر کفشی که می خرید استاندارد باشد، این مورد خیلی راحت محقق خواهد شد.
 • کفش های مرتب و استاندارد، به ما اعتماد به نفس داده و ما راحت تر و بهتر می توانیم در جامعه فعالیت کنیم.
 • کفش های استاندارد، تاثیر بسزایی در افزایش جذابیت خانم ها دارند.
 • اگر کفشی که به پا می کنید استاندارد باشد، عوارضی چون، میخچه، فرورفتن ناخن در انگشت پا و یا برخی عفونت های قارچی در آن بروز نخواهد کرد.
 • اگر کفش نامناسب به پا کنید، زانو ها و پا دچار درد می شوند. این مساله حتی می تواند منجر به ایجاد درد در ناحیه کمر نیز شود. پس اگر نمی خواهید در طی روز، فعالیت هایتان محدود شود، برای خرید کفش های استاندارد اقدام کنید و برایتان مهم باشد که کفش استاندارد چه نوع کفشی است.
بدانید کفش استاندارد چه نوع کفشی است

راه تشخیص کفش مناسب چیست؟ در این رابطه چه می دانید؟

به سوال کفش استاندارد چه نوع کفشی است، پاسخ دادیم و حال لازم می دانیم در مورد راه تشخیص کفش مناسب نیز نکاتی را بیان کنیم. اگر می خواهید برای خرید یک جفت کفش استاندارد اقدام کنید، نکاتی را که در ادامه بیان می کنیم مورد توجه قرار دهید:

 • کفش هایی را می توان جزء کفش های مناسب دانست که سایز آن با سایز پای فرد تناسب داشته باشد. درست است که کفش ها بعد از خرید جا باز می کنند، اما این قانون در مورد همه کفش ها صادق نیست و ممکن است کفش بعد از استفاده جا باز نکرده و همچنان تنگ باشد.
 • برای آنکه بتوانید یک جفت کفش مناسب بخرید لازم است که از ساعت 4 بعد از ظهر به بعد که فعالیت کرده اید و سایز پای تان بیشتر شده است، اقدام کنید.
 • اگر می خواهید مطمئن شوید که کفش مورد نظرتان راحت است و باعث عذاب شما نمی شود، وقتی کفش را خریداری می کنید حتما دو لنگه آن را به پا کرده و با آن‌ها در داخل مغازه راه بروید. اگر در زمان راه رفتن حس بدی نداشتید و پایتان اذیت نمی شد، آن کفش را خریداری کنید.

ویژگی کفش مناسب ورزشی چیست؟ از استانداردهای آن چه می دانید؟

در مورد کفش استاندارد چه نوع کفشی است، صحبت کردیم و گفتیم که کفش های مناسب روزانه نیز باید استاندارد باشند. سوالی که در اینجا ممکن است به وجود آید این است که آیا تنها کفش های مناسب استفاده های روزانه باید استاندارد باشند و کفش های ورزشی نباید مطابق با استاندارد ها ساخته شوند؟

قطعا کسانی که ورزش می کنند و در حین ورزش نیز پاهایشان فعالیت زیادی دارد، باید کفش مناسب خریداری کرده و بپوشند. در این گروه، ضرورت پوشیدن کفش های استاندارد بیش از سایر گروه ها احساس می شود و این نیز به دلیل سنگین بودن فعالیت هایی است که در حین ورزش انجام می شود. پس توصیه می کنیم اگر به صورت حرفه ای ورزش می کنید نسبت به استاندارد بودن کفش ورزشی خود اطمینان حاصل کرده و در این رابطه کوتاهی نکنید. برخی از ویژگی های یک کفش ورزشی استاندارد به شرح زیر  است:

 • پاشنه این کفش ها کاملا راحت است.
 • رویه کفش نباید فشار زیادی به پا وارد کند.
 • آستر و پوشش به کار برده شده در داخل کفش نباید هیچ گونه برآمدگی داشته باشد.
 • قسمت های داخلی کفش باید راحت و نرم باشد.
 • پهنای قسمت جلویی کفش باید به شکلی باشد که فرد، خیلی راحت انگشتان پای خود را حرکت دهد.

قطعا اگر به پاسخ سوال کفش استاندارد چه نوع کفشی است، اهمیت می دهید، برایتان خرید یک جفت کفش ورزشی استاندارد، خیلی مهم تر از ظاهر و زیبایی آن است.

کلام آخر

کفش استاندارد چه نوع کفشی است؛ سوالی بود که ما در این مقاله به آن پاسخ دادیم. امیدواریم با نکاتی که در اینجا به آن‌ها اشاره کردیم، توانسته باشیم به شما کمک کنیم یک جفت کفش استاندارد و راحت بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *