آیا درمان میخچه پا با گوجه فرنگی⭐امکان پذیر است؟

میخچه چیست؟ اگر میخچه درمان نشود چه میشود؟

یکی از عوارضی که ممکن است زندگی عادی برخی افراد را تحت تاثیر قرار دهد، میخچه است. برای درمان این مشکل، روش های متفاوت خانگی را پیشنهاد می کنند که یکی از آنها درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است. اگر می خواهید در این رابطه، اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

میخچه چیست؟ اگر میخچه درمان نشود چه میشود؟

میخچه، یک ضایعه پوستی بوده و جنس آن نیز از پوست مرده است. وقتی به کف پا، فشاری بیش از حد وارد می آید این عارضه ایجاد می شود. در اغلب اوقات، این ضایعه پوستی بین دو تا از انگشتان پا ظاهر می شود. از آنجایی که این عارضه در برخی ها با درد زیادی همراه است، روش های متفاوتی، هم برای برای درمان آن و هم برای پیشگیری از آن بیان می کنند. یکی از بهترین روش های درمان این عارض که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت، ساخت کفش و کفی طبی است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

درمان میخچه پا با گوجه فرنگی چگونه است؟

شما با دانستن دلایلی که باعث ایجاد میخچه می شوند می توانید قدم های موثرتری برای درمان میخچه پا بردارید. برخی از دلایل ایجاد این عارضه به شرح زیر است:

  • پوشیدن کفش های خیلی تنگ و غیر استاندارد؛
  • پوشیدن کفش های پاشنه بلند به صورت مداوم؛
  • پیاده روی طولانی مدت با کتونی ها غیر استاندارد؛

سوالی که برای برخی افراد ممکن است در همین جا ایجاد شود این است که اگر میخچه درمان نشود چه میشود. درست است که این عارضه مشکل و مساله خیلی جدی را زمینه سازی نمی کند، اما همین که از کیفیت زندگی شما به طور محسوسی کاسته شده و شما نمی توانید به مانند گذشته به فعالیت های خود رسیدگی کنید، یکی از مهم ترین دلایلی است که شما را مجبور می کند به فکر درمان میخچه پا با گوجه فرنگی بیفتید.

اگر پیاده روی های طولانی مدت در طی روز دارید و یا کار شما به شکلی است که مجبورید ساعات زیادی را سر پا بایستید، بهتر است هر چه سریع تر به کلینیک سازنده کفش ها و کفی های طبی مراجعه کرده و با پرداخت قیمت کفش و کفی طبی، در جهت جلوگیری از ایجاد این عارضه، اقدامی پیشگیرانه انجام دهید.

درمان میخچه پا با گوجه فرنگی چگونه است؟

برای درمان عوارض مختلف جسمانی، روش های متفاوتی وجود دارد که برخی از آنها با دخالت مستقیم داروهای شیمیایی، روش های پزشکی و علمی درمان می شوند، و برخی دیگر نیز با روش های سنتی. درمان میخچه پا با گوجه فرنگی از جمله روش های درمانی سنتی برای درمان میخچه است.

برای درمان میخچه با کمک گوجه فرنگی، یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید، قرار دادن یک تکه گوجه فرنگی روی میخچه است. یک عدد گوجه فرنگی را برداشته، از وسط نصف کنید و سپس نصف آن را بروی میخچه پای خود قرار دهید. بعد از آن به کمک یک دستمال یا باند، کاری کنید که گوجه فرنگی حداقل به مدت 12 ساعت در تماس کامل با میخچه قرار گیرد. بهتر است اگر میخچه پای شما به مدت طولانی است که به وجود آمده، مدت زمان تماس گوجه با میخچه را بیشتر کنید.

با کمک رب گوجه فرنگی نیز می توانید میخچه را درمان کنید. به این منظور، مقداری از آن را برداشته و در تماس کامل با میخچه و اطراف آن قرار دهید. اجازه دهید که برای چندین ساعت رب گوجه فرنگی روی میخچه باقی بماند. اگر بعد از قرار دادن رب گوجه روی میخچه، برایتان سخت است که راه بروید، شب ها و قبل از خواب این کار را انجام دهید.

آیا درمان میخچه پا با گوجه فرنگی یک درمان فوری میخچه پا است؟

بعضی منابع، از درمان میخچه پا با گوجه فرنگی به عنوان یکی از بهترین راه ها برای درمان این عارضه یاد می کنند. از جمله مزیت های این روش درمانی می توان به ساده بودن، اقتصادی بودن، طبیعی بودن، نداشتن عوارض، نماندن آثار و عوارض میخچه روی پوست و نداشتن درد و خونریزی اشاره کرد.

گرچه این روش مزیت های زیادی دارد، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که برای گرفتن جواب از طریق روش های سنتی، مدت زمان زیادی باید صبر کرد و گاهی اوقات نیز ممکن است بنا به هر دلیلی این روش ما را به نتیجه ای که می خواهیم، نرسانَد. به همین دلیل شاید نتوان از درمان میخچه با کمک گوجه فرنگی به عنوان یک درمان فوری میخچه پا یاد کرد. بهتر است اگر شرایط و استعداد ایجاد میخچه در پای شما وجود دارد به جای آن که به فکر درمان باشید، اقدامات پیشگیرانه را در اولویت های خود قرار دهید.

آیا درمان میخچه پا با گوجه فرنگی یک درمان فوری میخچه پا است؟

آیا کندن میخچه با ناخن گیر جایگزین خوبی برای درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است؟

از آنجایی که خار پاشنه، یک عارضه دردناک است، بسیاری سعی می کنند با کندن آن، از شر دردی که آنها را به خود درگیر کرده است، به سرعت رها شوند. کندن میخچه با ناخن گیر روشی است که از نظر برخی افراد درمان فوری این عارضه است و به آنها کمک می کند تا دیگر چنین دردی را در ناحیه پاشنه پای خود حس نکنند. خبر بدی که برای جستجوکنندگان یک روش درمانی جایگزین درمان میخچه پا با گوجه فرنگی داریم این است که در صورت کندن میخچه با چاقو، ناخن گیر و وسایلی از این دست، نه تنها میخچه آنها درمان نمی شود، بلکه وضعیت وخیم تر نیز خواهد شد.

یکی از مشکلاتی که برای این گروه ممکن است پیش آید، عفونت است. اگر برای کندن میخچه از وسایل آلوده استفاده کنید، حتما محل میخچه عفونت خواهد کرد. به یاد داشته باشید برداشتن میخچه، از جمله کارهای تخصصی است که تنها از عهده پزشکان بر می آید. آنها در مطب و با وسایل تخصصی و استریلی که دارند می توانند خیلی راحت و در کوتاه ترین زمان ممکن میخچه را بردارند. توصیه می کنیم با انجام اقدامات خودسرانه وضعیت میخچه را از این که هست بدتر نکنید.

آیا کندن میخچه با ناخن گیر جایگزین خوبی برای درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است؟

آیا سوزاندن میخچه با میخ داغ جایگزین خوبی برای درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است؟

یکی از بدترین کارهایی که می توان برای درمان میخچه انجام داد، از بین بردن آن با روش هایی است که آسیب ها و خطرات بیشتری با خود به همراه دارد. یکی از این روش های آسیب زا، سوزاندن میخچه با میخ داغ است. ممکن است این روش، از درمان میخچه پا با گوجه فرنگی، سریع تر جواب دهد، اما آیا در مورد خطراتی که ممکن است با خود به همراه داشته باشد فکر کرده اید؟

سوزاندن میخچه با وسایلی مانند میخ داغ، می تواند باعث سوختن ناحیه اطراف میخچه که سالم هستند نیز بشود. در پی این اتفاق نیز ممکن است ناحیه ای که سوخته است، دچار عفونت شود و دردسرهای بیشتری از زمانی که میخچه داشتید، گریبان شما را بگیرد. پس به هیچ وجه توصیه نمی کنیم برای درمان این عارضه پوستی که به راحت ترین روش ها نیز درمان می شود، از میخ داغ استفاده کنید.

اگر فکر می کنید که پای شما مستعد بروز این عارضه است، به فکر روش های پیشگیرانه باشید که از جمله آنها می توانیم به پوشیدن کفش های طبی اشاره کنیم. برای ساخت کفش های طبی، به مانند ساخت پروتز پا بالای زانو بهتر است به ارتوپدی فنی های معتبری چون پایار مراجعه کنید.

آیا سوزاندن میخچه با میخ داغ جایگزین خوبی برای درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است؟

آیا تنها راه درمان میخچه پا در منزل، درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است؟

برای درمان میخچه راه های متفاوتی وجود دارد که درمان میخچه پا با گوجه فرنگی، فقط یکی از آنهاست. ما در این قسمت قصد داریم در مورد دیگر روش های درمان میخچه پا در منزل  نکاتی را بیان کنیم. این روش ها به شرح زیر است:

  • یکی از کارهایی که می توان برای درمان کردن میخچه در خانه انجام داد، استفاده از روغن کرچک است. اگر این روغن به صورت مدام استفاده شود، پوست میخچه کم کم نرم شده و به مرور زمان نیز کاملا درمان خواهد شد. البته به یاد داشته باشید این روش ممکن است کمی طول بکشد.
  • با کمک سنگ پا نیز می توانید این عارضه را درمان کنید. از آنجایی که سطح سنگ پا زبر است، اگر روی میخچه کشیده شود می تواند سلول های مرده پوست این قسمت را از بین ببرد. برای آنکه بیشترین نتیجه را از این روش بگیرید بهتر است قبل از کشیدن سنگ پا، ابتدا پاهای خود را در آب گرم قرار دهید.
  • سرکه سیب نیز خواص خود را در جهت درمان و از بین بردن میخچه پا نشان داده است. این ماده، خاصیت لایه برداری داشته و با گذشت زمان می تواند سلول های مرده میخچه را از بین برده و آن را کم کم درمان کند.
آیا تنها راه درمان میخچه پا در منزل، درمان میخچه پا با گوجه فرنگی است؟
  • علاوه بر درمان میخچه پا با گوجه فرنگی استفاده از سیر نیز می تواند روش خوبی برای درمان این عارضه و مشکل باشد. به این منظور، مقداری سیر را پوست کنده، له کنید و به صورت یک ضماد روی میخچه قرار دهید. یک پارچه روی آن قرار دهید و اجازه دهید که از یک شب تا صبح باقی بماند. بهتر است برای آنکه این عمل به نتیجه برسد چند شب این کار را تکرار کنید. سیر تاثیر بسیار خوبی دارد و معمولا در طی یک هفته می تواند میخچه را درمان کند.
  • حنا نیز می تواند به درمان میخچه کمک کند. به این منظور، مقداری حنا را در آب بریزید تا یک خمیر به دست آید. خمیر به دست آمده را روی میخچه قرار دهید و چند ساعت صبر کنید. برای آنکه نتیجه این روش را مشاهده کنید می توانید چندین بار این عمل را تکرار کنید. این روش بر خلاف روش درمان میخچه پا با گوجه فرنگی، پوست را نیز تقویت کرده و از بروز میخچه های مجدد در پای فرد جلوگیری می کند.
  • میخک و آبلیمو نیز می توانند به درمان میخچه کمک کند. در این روش می توانید دو عدد گل میخک را در مقداری آبلیمو بریزید، یک ساعت صبر کنید و سپس مقداری از این ترکیب را روی میخچه بگذارید. بهتر است 4 بار در روز از این ضماد استفاده کنید تا نتیجه آن را مشاهده کنید.
درمان میخچه پا با گوجه فرنگی یک روش سریع درمان میخچه است؟

آیا درمان میخچه پا با گوجه فرنگی را سریعترین راه درمان میخچه پا می دانند؟

از آنجایی که درمان میخچه پا با گوجه فرنگی مدتی طول می کشد به همین جهت نمی توان آن را سریع ترین روش درمان این عارضه معرفی کرد. معمولا، اگر وضعیت میخچه خیلی وخیم شده باشد از روش های پزشکی برای درمان استفاده می کنند که از جمله آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

1- لیزر درمانی

یکی از روش های درمان میخچه، لیزر درمانی است. زمانی که میخچه ها خیلی عمیق شده اند و پزشک نیز صلاح نمی بیند که از تیغ استفاده کند، این روش را به عنوان سریعترین راه درمان میخچه پا توصیه می کنند. از جمله مزیت های درمان میخچه با لیزر می توان به کوتاه بودن دوره نقاهت و درمان ریشه ای میخچه اشاره کرد.

نکته ای که در مورد این روش باید مورد توجه قرار داده شود این است که در صورت بروز میخچه به دلیل بیماری خاص و یا برخی عفونت های قارچی، استفاده از لیزر فایده خاصی ندارد. در این موارد، باید بیماری درمان شود تا میخچه نیز به مرور زمان از بین برود.

2- عمل جراحی

در مواقعی که عمق ریشه میخچه زیاد است و با کمک چسب های مخصوص میخچه نمی توان آن را درمان کرد، بیمار باید تحت عمل جراحی قرار گیرد. عمل جراحی برداشتن میخچه، یک عمل جراحی سرپایی است، بسیار ساده بوده و دوره نقاهت آن نیز طولانی نیست.

آیا درمان میخچه پا با گوجه فرنگی امکان دارد؟

بهترین دارو برای درمان میخچه پا چیست؟

درمان میخچه پا با گوجه فرنگی را توضیح دادیم و گفتیم که چگونه با کمک این ماده خوراکی، در جهت درمان اقدام کنید؛ اما موضوع بسیار مهمی که می بایست در مورد آن نیز نکاتی را بیان کنیم، معرفی بهترین دارو برای درمان میخچه پا است. شما برای درمان میخچه پا می توانید به روش های متفاوتی که در ادامه آورده ایم، عمل کنید:

1- پوشیدن کفش های طبی؛

پوشیدن کفش های طبی یکی از بهترین روش های درمانی میخچه پا است. این کفش ها، هم از بروز این عارضه جلوگیری می کنند و هم به شما کمک می کنند تا در مدت زمانی کوتاه از شر میخچه خلاص شوید. توصیه می کنیم اگر می خواهید قلب دوم بدن شما همیشه در بهترین و نرمال ترین شرایط قرار گیرد، به کلینیک های معتبری چون پایار مراجعه کرده و از این طریق برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنید.

2- استفاده از چسب میخچه؛

دیگر روش درمان میخچه، استفاده از چسب مخصوص میخچه است. این چسب ها، حاوی یک ماده موثره برای درمان میخچه هستند. می توانید به داروخانه ها بروید، این چسب را خریداری کنید و آن را در تماس با میخچه قرار دهید. این روش، مزاحمت چندانی برای انجام کارهای روزانه تان ایجاد نمی کند.

کلام آخر

درمان میخچه پا با گوجه فرنگی موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات کافی برای درمان این عارضه ارائه کرده باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *