آیا درمان میخچه با وازلین⭐امکان پذیر است؟

میخچه چیست؟ اگر میخچه درمان نشود چه میشود؟

درمان میخچه با وازلین، موضوعی است در این سری از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید و مقاله درمان میخچه پا با گوجه فرنگی را نیز مطالعه کنید.

میخچه چیست؟ اگر میخچه درمان نشود چه میشود؟

قبل از آنکه در مورد روش های درمان میخچه نکاتی را با شما در میان بگذاریم، خوب است خیلی مختصر و کوتاه این عارضه را معرفی کنیم. میخچه، یک ضایعه پوستی است و معمولا روی انگشتان پا، کف پا و کناره های پا ایجاد می شود. میخچه ها معمولا دایره ای شکل هستند و از جمله عوارضی که ممکن است ایجاد کنند، درد در زمان راه رفتن است. اگر جزء یکی از گروه های زیر هستید، باید بدانید که در معرض ابتلا به میخچه بوده و بهتر است هر چه سریع تر برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنید:

 • کسانی که کفش های تنگ و یا پاشنه بلند می پوشند؛
 • کسانی که جوراب به پا نمی کنند؛
 • کسانی که قوس کف پای خود را درمان نمی کنند؛
 • خانم هایی که حامله هستند؛
 • کسانی که خیلی می دَوند؛
 • افرادی که ساعات زیادی را در طول روز، سر پا می ایستند؛

اگر در یکی از گروه های بالا قرار دارید و از درمان میخچه با وازلین به نتیجه نرسیدید، می بایست هر چه سریع تر به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کرده و با پرداخت قیمت کفش و کفی طبی، صاحب کفش هایی کاملا استاندارد و نرمال شوند. این کفش ها در مقابل هر واقعه ای از پاهایتان محافظت می کنند.

اگر میخچه درمان نشود چه میشود؛ سوال مهم دیگری است که می خواهیم به آن پاسخ دهیم. شاید میخچه، عوارض جدی و خطرناکی برای فرد نداشته باشد، اما همینکه شما در زمان راه رفتن درد دارید و نمی توانید با حس خوبی به کارهای روزانه خود بپردازید، بزرگ ترین مشکلی خواهد بود که با آن دست و پنجه نرم می کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

درمان میخچه با وازلین به چه شکل است؟

درمان میخچه با وازلین به چه شکل است؟

درمان میخچه با وازلین یکی از ساده ترین راه هایی که می توان برای درمان این عارضه پیشنهاد کرد. برای درمان آن با وازلین به شکل زیر عمل کنید:

 1. با مقداری وازلین، همه ی قسمتی که به میخچه مبتلا شده است، چرب کنید.
 2. بعد از آن، یک تکه پنبه آماده کرده و آن را به سرکه آغشته کنید.
 3. پنبه ای که به سرکه آغشته شده است، روی میخچه قرار دهید و بگذارید 24 ساعت باقی بماند.
 4. بعد از 24 ساعت، با یک سنگ پا که بهتر است پلاستیکی هم باشد و مقداری صابون، روی میخچه را ماساژ دهید.
 5. بعد از گذشت 2 تا 3 ساعت، دوباره این کار را انجام دهید. معمولا 3 تا 5 روز بعد، میخچه بلند شده و به کلی از بین خواهد رفت.

شاید به این قسمت از متن ما ارتباطی نداشته باشد، اما توصیه می کنیم برای درمان میخچه از ابزارهایی چون تیغ و ناخن گیر استفاده نکنید. این ابزارها آسیب های جدی به میخچه وارد کرده و باعث می شوند که پروسه و فرایند درمان، طولانی تر شود.

درمان میخچه با وازلین بهتر است یا درمان میخچه با پیاز؟

درمان میخچه با وازلین و درمان میخچه با پیاز دو مورد از روش های سنتی هستند که برای این عارضه وجود دارند. نکته ای که در مورد روش های سنتی درمان میخچه پا وجود دارد آن است که برخی از آنها مدت زمان زیادی طول می کشند و ممکن است نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشند. درست است که این روش ها کمترین عارضه ها را دارند، اما اگر میخچه به شما اجازه نمی دهد بدون احساس درد زندگی کنید و به کارهای روزانه خود برسید، بهتر است هر چه سریع تر به سراغ روش های درمانی بروید که پزشکان متخصص پیشنهاد می کنند.

اگر میخچه پای خود را درمان کرده اید و در یکی از گروه هایی که در بالا نام بردیم نیز حضور دارید، بهتر است بعد از آنکه درمان را به اتمام رسانید، حتما برای پیشگیری از این عارضه نیز فکری جدی کنید. میخچه، در صورتی که شما به آن بی توجهی کنید، دو مرتبه خود را نشان می دهد و به شما اجازه نمی دهد که زندگی بدون نگرانی و دغدغه ای را تجربه کنید. در ادامه به شما خواهیم گفت که برای پیشگیری از بروز این عارضه چه کنید.

آیا پیشگیری، بهترین دارو برای درمان میخچه پا است؟

آیا درمان سریع میخچه با سیر امکان دارد؟ درمان میخچه با وازلین سریعتر است یا سیر؟

یکی از چیزهایی که عده ای برای از بین بردن میخچه استفاده می کنند، سیر است. سیر از جمله گیاهانی است که فواید زیادی دارد و شاید بتوان از آن نیز به عنوان یک روش سریع برای درمان میخچه یاد کرد. سرعت درمان کنندگی این روش از سرعت درمان میخچه با وازلین بیشتر است و به همین علت است که شاید برخی افراد به جای استفاده از وازلین از سیر استفاده می کنند.

برای درمان سریع میخچه با سیر می توانید یک عدد سیر را به دو قسمت تقسیم کنید. یک قسمت از آن به مدت یک دقیقه روی میخچه بمالید. بعد از این کار، نصف دیگر سیر را روی میخچه قرار داده و آن را با باند ببندید. برای آنکه بوی سیر شما را اذیت نکند، بهتر است در شب این کار را انجام دهید و اجازه دهید که سیر تا صبح روی میخچه باقی بماند.

به خاطر داشته باشید، این، سریع ترین روش درمان میخچه نیست و استفاده از لیزر و یا انجام عمل جراحی، نتایج قطعی تر و سریع تری در مقایسه با طب سنتی دارد. البته، همان طور که در این مقاله هم اشاره کردیم، بهتر است به جای پیدا کردن یک روش درمانی مناسب برای میخچه، کفش مناسب بپوشید تا دچار عارضه میخچه نشوید.

آیا درمان سریع میخچه با سیر امکان دارد؟ درمان میخچه با وازلین سریعتر است یا سیر؟

آیا کندن میخچه با ناخن گیر به جای درمان میخچه با وازلین کار درستی است؟

درست است که درمان میخچه با وازلین یکی از روش های سنتی درمان این عارضه به شمار می رود و ممکن است اندکی پروسه درمان را طولانی کند، اما این دلیل بر آن نیست که فرد از روش های غیر منطقی و آسیب زایی چون کندن میخچه با ناخن گیر استفاده کند. برخی افراد، تصور می کنند که اگر میخچه را با اشیاء نوک تیزی مانند چاقو و یا ناخن گیر جدا کنند، در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند میخچه پای خود را درمان کنند؛ تصوری که این گروه دارند کاملا اشتباه است.

جدا کردن و برداشتن میخچه از پا یک کار تخصصی است و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد. پزشکان با توجه به تخصص و مهارتی که دارند، در مطب با ابزار مناسب و کاملا استریل میخچه را برداشته و به این شکل آن را درمان می کنند. کندن میخچه با کمک چاقو و ناخن گیر خطر بروز عفونت را در این ناحیه افزایش می دهد و مشکلی به مشکلات به شما می افزاید. پس اگر می خواهید این عارضه را هر چه سریع تر درمان کنید به پزشکان مراجعه کنید. توصیه می کنیم، هم برای حل این مشکل و هم برای ساخت پروتز مچ پا به متخصصان مراجعه کنید.

آیا کندن میخچه با ناخن گیر به جای درمان میخچه با وازلین کار درستی است؟

آیا پیشگیری، بهترین دارو برای درمان میخچه پا است؟

درمان میخچه با وازلین را گفتیم و به این نکته نیز اشاره کردیم که این روش، از جمله روش های سنتی درمان میخچه است و شاید در یک بازه زمانی طولانی مدت، خار پاشنه را درمان کند. از طرف دیگر، بهتر است به فکر روش هایی باشید که هم میخچه پا را درمان می کنند و هم از بروز آن پیشگیری به عمل می آورند. اگر بخواهیم در یک عبارت، بهترین دارو برای درمان میخچه پا را معرفی کنیم، می توانیم به کفش ها و کفی های طبی اشاره داشته باشیم.

کفش ها و کفی های طبی با توجه به اسکن پای افراد ساخته می شوند؛ به همین جهت است که بیشترین تطابق و تناسب را با پای افراد دارند. این کفش ها هیچ گونه فشاری را به پا وارد نکرده و به همین جهت، میخچه در پا ایجاد نخواهد شد.

توصیه می کنیم اگر شغلتان به شکلی است که مجبورید ساعات طولانی را در روز، سرپا بایستید و یا اگر به صورت طولانی مدت پیاده روی می کنید، حتما برای ساخت این کفش ها و کفی ها اقدام کرده و شرایطی نرمال و ایده آل را برای تحرک پا فراهم کنید. کلینیک هایی همچون ارتوپد فنی پایار، با داشتن سابقه چندین ساله می توانند در داشتن یک کفش و کفی طبی استاندارد به شما کمک کنند.

کلام آخر

درمان میخچه با وازلین، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم در افزایش اطلاعات شما راجع به این موضوع کمک کننده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *