آیا سیر برای درمان خار پاشنه خوب است؟⭐همه چیز درباره آن

آیا میدانید اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟

سیر، از جمله گیاهانی است که خواص زیادی دارد. یکی از جاهایی که سیر می تواند به کمک آید، درمان خار پاشنه است. اگر در مورد سیر برای درمان خار پاشنه اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار همراه ما باشید.

آیا میدانید اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟

بعضی ها ممکن است خار پاشنه داشته باشند و اصلا ندانند خار پاشنه دارند، اما برخی دیگر نیز ممکن است تصور کنند که خار پاشنه ندارند اما در واقع به این عارضه مبتلا هستند. معمولا کسانی که در طی روز خیلی راه می روند؛ کسانی که اضافه وزن دارند و چاق هستند و اغلب کسانی که کفش های نامناسب و غیر طبی به پا می کنند جزء همان گروهی هستند که بیش از بقیه در معرض ابتلا به خار پاشنه قرار دارند. این گروه حتما باید برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کرده و از پاهای خود به کامل ترین شکل ممکن محافظت به عمل آورند.

سوال بسیار مهمی که در اینجا می خواهیم به آن جواب بدهیم، سوال اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود، است. کسانی که با علائم خار پاشنه درگیر هستند، درد زیادی را تحمل کرده و نمی توانند نسبت به درمان آن بی تفاوت باشند. اگر برای درمان به موقع این عارضه اقدامی صورت نگیرد، کیفیت زندگی به شدت کاهش پیدا کرده و فرد نمی تواند به مانند گذشته به زندگی خود رسیدگی کند. این یکی از مهم ترین عوارض و مشکلاتی است که در اثر عدم درمان خار پاشنه ممکن است ایجاد شود.

ما نمی گوییم از سیر برای درمان خار پاشنه استفاده نکنید، اما از شما درخواست می کنیم، چنانچه به ایجاد شرایطی سالم و امن در پاهای خود اهمیت می دهید و اگر دوست دارید زندگی با کیفیتی را تجربه کنید، حتما به مجموعه هایی مانند پایار مراجعه کرده و با پرداخت هزینه مربوط به قیمت کفش و کفی طبی، قدمی کاملا موثر در جهت درمان و پیشگیری از بروز خار پاشنه بردارید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

روش استفاده از سیر برای درمان خار پاشنه چگونه است؟

روش استفاده از سیر برای درمان خار پاشنه چگونه است؟

کسی نیست که با خواص سیر برای درمان بیماری های متفاوت آشنایی نداشته باشد. اگر خار پاشنه دارید و می خواهید از سیر برای درمان آن کمک بگیرید، با استفاده از روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم از خواص سیر برای درمان خار پاشنه بهره ببرید:

1- ماساژ با سیر

یکی از روش های درمان خار پاشنه با کمک سیر، ماساژ خار پاشنه با آن است. یک سیر را بردارید، پوست آن را جدا کرده و له کنید و سپس زمانی که دارید پاشنه پای خود را ماساژ می دهید، از سیر استفاده کنید. اگر می خواهید این روش با بیشترین اثرگذاری همراه باشد، سعی کنید ماساژ دادن را به صورت اصولی انجام دهید.

2- مصرف سیر

دیگر روش استفاده از سیر برای از بین بردن خار پاشنه، خوردن سیر است. شما می توانید حبه های کوچک سیر را پوست بکنید و سپس آنها را به مانند قرص قورت بدهید. درست است که بعد از مصرف سیر ممکن است دهان شما بو بگیرد، اما به دلیل خواصی که این ماده دارد بهتر است برای خوردن آن بهانه تراشی نکرده و بعد از مصرف سیر، راهکارهای موثر جهت از بین بردن بوی سیر به کار بگیرید.

سیر برای درمان خار پاشنه بهتر است، یا برای درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه اقدام کنیم؟

در مورد روش های مصرف سیر برای درمان خار پاشنه توضیحاتی را ارائه کردیم. نکته ای که در تکمیل این بحث می بایست بیان کنیم این است که سیر توان و قدرت اصلاح مزاج را نیز دارد. در طب سنتی، کسانی که مزاج سردی دارند بیش از بقیه در معرض ابتلا به خار پاشنه هستند. شما می توانید از سیر کمک گرفته و با گرم کردن مزاج، فرصت بروز این عارضه را از پای خود بگیرید. برای اصلاح مزاج، سیر به تنهایی کافی نیست و شما حتما باید تحت نظر یک متخصص طب سنتی باشید. یادتان باشد خودسرانه عمل کردن می تواند مشکل شما را وخیم تر کرده و اوضاع را بدتر از آنچه که هست کند.

دیگر روش سنتی که برای درمان خار پاشنه استفاده می شود، شیشه نوشابه است. برای درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه، کافی یک شیشه نوشابه خالی را آماده کرده و کف پای خود را روی آن بغلطانید. توجه داشته باشید که در این روش نباید فشار زیادی به خار پاشنه وارد آورید؛ زیرا ممکن است که این عارضه بدتر شده و مشکلات شما بیشتر شود. در نهایت آرامش، کف پا را روی شیشه نوشابه و یا هر جسم استوانه ای دیگری قرار دهید و آن را زیر پای خود به سمت جلو و عقب هل بدهید.

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ در این رابطه چه میدانید؟

برای آنکه به فکر انجام روش های درمانی، از جمله استفاده از سیر برای درمان خار پاشنه بیفتید، شاید لازم باشد به یکی از سوالات مهمی که در این رابطه مطرح می کنند، پاسخ دهیم. آیا خار پاشنه خطرناک است، یکی از سوالاتی است که برخی افراد زیاد می پرسند. نکته ای که خوب است در این رابطه بدانید این است که خار پاشنه، عوارض خطرناکی چون قطع عضو و حوادث این چنینی برای شما به دنبال ندارد، اما بهرحال آن نیز مشکلات و خطراتی را برای فرد ایجاد می کند. برخی از خطراتی که این عارضه ایجاد می کند به شرح زیر است:

  • این عارضه به دلیل دردی که در محل پیدایش ایجاد می کند، باعث می شود که فعالیت های فرد به شدت محدود شود.
  • افراد، روز خود را با درد ناشی از خار پاشنه شروع می کنند. معمولا در طول روز، از شدت این درد کاسته می شود.
  • رگ به رگ شدن نیز می توان دیگر دلیل قانع کننده برای استفاده از سیر برای درمان خار پاشنه باشد.
  • ممکن است شکستگی نیز در پا اتفاق بیفتد.
  • انداختن وزن روی پایی که خار پاشنه دارد، غیر ممکن و بسیار دردناک است.
همه چیز در رابطه با سیر برای درمان خار پاشنه

ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟

برای آنکه سیر برای درمان خار پاشنه اثر بخش تر عمل کند، باید به یکی از سوالات مهم این حوزه پاسخ داده شود که آن هم سوال، ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است، می باشد. کسانی که خار پاشنه دارند، پیاده روی کردن برایشان سخت است؛ زیرا آنها نمی توانند کف پای خود را به صورت کامل روی زمین قرار دهند. با این حال، برخی ها اعتقاد دارند که خار پاشنه باعث بدتر شدن وضعیت خار پاشنه نمی شود و برای آن خطرناک نیست.

اگر خار پاشنه دارید بهتر است مناسب ترین و بهترین نوع کفش را برای این منظور انتخاب کنید. این کفش ها باید کیفیت خوبی داشته باشند و اجازه دهند که پاها در منطعف ترین حالت خود به تحرک بپردازند. کسانی که خار پاشنه دارند، بهتر است پیاده روی را به مرور زمان به برنامه روزانه خود اضافه کنند. سعی کنید اگر خار پاشنه دارید، ابتدا به درمان آن بپردازید؛ برای مثال، استفاده از سیر برای درمان خار پاشنه می تواند کمک خوبی برای این مورد باشد. در صورت نداشتن خار پاشنه، بهتر است کفش های استاندارد بپوشید تا کمترین مشکل برای شما ایجاد شده و به خار پاشنه مبتلا نشوید. در کنار این مورد، درست راه رفتن نیز می تواند در کاهش درصد احتمال ابتلا به خار پاشنه موثر باشد.

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ در این رابطه چه میدانید؟

آیا سیر برای درمان خار پاشنه، تنها درمان خار پاشنه در منزل است؟

برای درمان خار پاشنه در منزل روش های متفاوتی را می توان پیشنهاد داد که آنها نیز به مانند استفاده از سیر برای درمان خار پاشنه، می توانند به فرد کمک کنند تا خار پاشنه شان از بین برود. برخی از این روش ها به شرح زیرند:

1- انجام تمرینات فیزیوتراپی؛

اگر برای درمان خار پاشنه خود به یک متخصصان مراجعه کرده باشید، احتمالا به شما گفته اند که برخی تمرینات برای درمان آن مفید هستند. اگر این تمرینات را در خانه انجام دهید، قطعا خار پاشنه پای شما به زودی درمان خواهد شد.

2- ماساژ؛

از دیگر کارهایی که می تواند برای درمان خار پاشنه مفید باشد، ماساژ است. در حین ماساژ می توانید از یخ و روغن نیز  استفاده کنید. برای ماساژ با روغن، روغن هایی چون روغن سیاهدانه، روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن کنجد و روغن کوهان شتر مفید و موثر هستند.

3-کم کردن وزن؛

افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند، بیش از بقیه در معرض ابتلا به خار پاشنه قرار دارند. این افراد برای آنکه فشار مضاعف ناشی از بالا بودن وزن را از روی پای خود بردارند، می بایست وزن خود را کاهش دهند. البته این افراد نیز می توانند همراه با کاهش وزن خود، کفش های طبی نیز بپوشند. مراکز ساخت پروتز زیر زانو می توانند در این مورد کمکتان کنند.

آیا سیر برای درمان خار پاشنه می تواند خوب باشد؟

4- استفاده از توپ

سیر برای درمان خار پاشنه، یکی از روش هایی است که می توانید برای درمان در خانه استفاده کنید. از دیگر روش هایی که می تواند به بهبود خار پاشنه کمک کند استفاده از توپ است. می توانید یک توپ را زیر پاشنه پای خود قرار دهید و پاشنه را روی آن بغلطانید. با این کار، التهابی که در ناحیه خار پاشنه وجود دارد، کاهش پیدا می کند. استفاده از توپ یا بطری آب یکی از روش های ساده برای درمان خار پاشنه است و به مرور زمان باعث از بین رفتن آن می شود.

5- بستن آتل

بستن آتل را می توانید در کنار سیر برای درمان خار پاشنه به کار بگیرید و شاهد درمان سریع خار پاشنه باشید. آتل های مخصوص خار پاشنه در شب بسته می شوند و با نگه داشتن ساق پا و قوس پا باعث درمان آن می شوند. این آتل ها، باعث افزایش انعطاف تاندون آشیل و کف پا نیز خواهند شد. گرچه این روش به عنوان یک روش سریع درمان خار پاشنه مطرح نیست، اما با گذشت زمان باعث کاهش درد خار پاشنه می شود. اگر می خواهید این آتل ها را تهیه کنید حتما به فروشگاه های لوازم پزشکی بروید و این آتل را از آنجا تهیه کنید.

آیا سیر برای درمان خار پاشنه، تنها درمان خار پاشنه در منزل است؟

سیر برای درمان خار پاشنه، کم عارضه تر است یا مصرف قرص درمان خار پاشنه؟

سیر برای درمان خار پاشنه، یک روش سنتی برای درمان این عارضه به شمار می رود. برخی هایی که درد این خار امانشان را بریده است و می خواهند خیلی زود از درد آن خلاص شوند، می توانند به مصرف قرص درمان خار پاشنه روی آورند. داروهایی چون ایبوپروفن و سلکوکسیب می توانند به فرد کمک کنند تا درد کمتری را حس کند. این داروها مسکن هستند و می توانند به صورت موقت، دردی که این ناحیه حس می کنید از بین ببرند تا شما هیچ دردی را متوجه نشوید.

نکته ای که در مورد مصرف این قرص ها و داروها باید مورد توجه قرار دهید، عوارضی است که مصرف طولانی مدت آنها با خود به همراه دارد. اگر به مدت طولانی این داروها را مصرف کنید ممکن است در  ادامه به مشکلات گوارشی دچار شوید. پزشکانی که از بیمار می خواهند این دارو را به مدت طولانی مصرف کنند برای جلوگیری از ایجاد زخم معده، داروهایی مانند بنتوپرازول، امپرازول و رانیتیدین نیز تجویر می کنند.

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره کردیم اگر نمی خواهید که سلامت دیگر قسمت های بدن شما تهدید شود، بهتر است به جای مصرف طولانی مدت دارو، هر چه سریع تر خار پاشنه خود را درمان کنید. کفش های طبی حتما به شما کمک می کنند تا این مشکل را برطرف کنید. هم برای ساخت کفش های طبی و هم برای ساخت و دریافت قیمت پروتز زیر زانو به کلینیک هایی چون پایار مراجعه کنید.

سیر برای درمان خار پاشنه، کم عارضه تر است یا مصرف قرص درمان خار پاشنه؟

کدام روش، درمان فوری خار پاشنه است؟

سیر برای درمان خار پاشنه خوب است، اما ممکن است به عنوان یک درمان فوری خار پاشنه مطرح نباشد. اگر جزء آن گروهی هستید که درد زیادی در اثر خار پاشنه حس می کنید، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید؛ او به شما خواهد گفت که از کدام روش برای درمان عارضه خار پاشنه بهره ببرید زودتر به نتیجه خواهید رسید. از دیگر روش های درمان خار پاشنه می توان به این موارد اشاره داشت:

1- تزریق دارو

یکی از روش های فوری برای درمان خار پاشنه تزریق آمپول کورتیزون است. این آمپول، جهت مبارزه با التهاب هایی که در بدن وجود دارد تجویز شده و در کسانی که درد زیادی در اثر خار پاشنه حس می کنند، مفید و موثر به نظر می رسد. این آمپول را با کمک یک سوزن نازک به محلی که درد شدیدی در آن حس می شود، تزریق می کنند. سعی کنید 2 تا 3 روز بعد از تزریق این آمپول استراحت کرده و فشار زیادی به پاهای خود وارد نکنید.

2-پوشیدن کفش های طبی

دیگر روش بسیار مفید و موثر برای درمان خار پاشنه و حتی پیشگیری از بروز آن، پوشیدن کفش ها و کفی های طبی است. این کفش ها مانع از وارد آمدن فشار به یک نقطه از کف پا شده و به شما کمک می کنند تا بدون نگرانی از بابت بروز خار پاشنه به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید.

کلام آخر

سیر برای درمان خار پاشنه، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکات ذکر شده، در افزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *