درمان خار پاشنه با آجر ممکن است؟⭐کاربردی

خار پاشنه چیست؟ آیا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟

درمان خار پاشنه با آجر موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. اگر شما نیز به این مشکل مبتلا شده اید و به دنبال یک راه قطعی برای درمان آن هستید با ما در ادامه همراه باشید.

خار پاشنه چیست؟ آیا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟

خار پاشنه همان طوری که از نام آن مشخص است، به صورت یک زائده خار مانند روی پاشنه پا ایجاد می شود. اگر جزء یکی از گروه های زیر هستید، بروز خار پاشنه نباید برایتان غیر منتظره باشد:

 • اگر چاق هستید و اضافه وزن دارید؛
 • اگر کفش های نامناسب به پا می کنید؛
 • اگر ورزشی می کنید که به پای شما فشار زیادی وارد می کند؛
 • اگر به مدت طولانی می دوید و یا پیاده روی می کنید؛
 • اگر کف پای صافی دارید؛

اگر یکی از شرایطی که گفتیم در شما وجود دارد، پس باید خیلی مواظب و مراقب باشید. درست است که خار پاشنه در برخی افراد هیچ نمود ظاهری ندارد، اما در برخی دیگر ممکن است با درد زیادی همراه باشد. به همین سبب توصیه می کنیم اول از همه برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنید تا حتی در صورت قرار داشتن در یکی از گروه های بالا، برای جلوگیری از ابتلا به این مساله قدم موثری برداشته باشید.

پاسخ به سوال آیا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است موضوع دیگری است که علاوه بر درمان خار پاشنه با آجر می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اگر در اثر خار پاشنه درد زیادی را حس می کنید، امکان پیاده روی برای شما فراهم نخواهد بود؛ زیرا این درد به شما اجازه نمی دهد که پیاده روی کنید. اگر به این ورزش بسیار مفید علاقه دارید سعی کنید کفش های مناسب به پا کنید و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی را در اولویت قرار دهید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا درمان خار پاشنه با آجر یک درمان فوری خارپاشنه است؟

آیا درمان خار پاشنه با آجر یک درمان فوری خارپاشنه است؟

درمان خار پاشنه با آجر، یک روش سنتی برای درمان و از بین بردن این عارضه است و به عنوان یک روش درمانی فوری برای حل این عارضه مطرح نیست. در مورد این روش در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد و حال می خواهیم برخی راهکارهای مناسب برای از بین بردن خار پاشنه را به شما معرفی کنیم؛ این روش ها به شرح زیرند:

1-ماساژ دادن

یکی از کارهایی که می توانید برای درمان خار پاشنه انجام دهید، ماساژ دادن است. برای ماساژ دادن می توانید از توپ های کوچکی استفاده کنید. این توپ ها فشار ملایم و کمی را به پاشنه پا وارد کرده و به مرور زمان خار پاشنه را درمان می کنند.

2-مصرف دارو یا قرص

مصرف دارو یا قرص را می توان به عنوان یک روش درمان فوری خارپاشنه مطرح کرد. این داروها باعث کاهش درد و التهاب در خار پاشنه می شوند و به فرد کمک می کنند تا در زمان راه رفتن فشار و درد زیادی را تحمل نکند.

3- پوشیدن کفش های طبی

شاید پوشیدن کفش ها و کفی های طبی یک راه حل فوری برای درمان خار پاشنه نباشد، اما می توان از آن به عنوان یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری یاد کرد. این کفش ها، شرایط بسیار نرمالی را در پای فرد ایجاد کرده و فشاری که به ناحیه پا وارد می شود به صورت یکنواخت در کل پا پخش می کنند و اجازه نمی دهد که پاشنه پا فشار زیادی را تحمل کرده و خار پاشنه ایجاد شود.

با توجه به همه نکاتی که در بالا اشاره کردیم از شما درخواست می کنیم، اگر خار پاشنه درد زیادی را در پای شما ایجاد می کند، به هیچ عنوان در مصرف داروها و مسکن ها زیاده روی نکنید و آنها را طبق همان دستوری که پزشک صادر کرده است مصرف کنید. درست است که مسکن ها می توانند درد ناشی از این عارضه را کاهش دهند، اما مصرف بیش از حد آنها عوارض جدی تر و به مراتب بدتری را برای شما به وجود خواهد آورد.  

درمان خار پاشنه با آجر چگونه ممکن است؟

درمان خار پاشنه با آجر، کاملا سنتی است و اگر در جایی بودید که هیچ گونه دسترسی به روش های درمانی مدرن وجود نداشت ممکن است بتوانید از این روش استفاده کنید. برای استفاده از آجر جهت درمان خار پاشنه به شکل زیر عمل کنید:

 1. آجر را داخل یک پارچه و یا یک دستمال بپیچید.
 2. پایی که خار پاشنه دارد روی آجر قرار دهید و با کمک وزنی کمتر از وزن بدنتان آن را به سمت جلو هُل بدهید، به صورتی که خار پاشنه روی آجر قرار داشته باشد.
 3. توصیه می شود که این کار را 10 تا 15 دقیقه در روز انجام دهید و بعد از آن پای خود را با آب سرد بشویید.

یک نکته مهم: هر زمانی که خواستید از این روش استفاده کنید، حتما در صورتی که یک متخصص به شما اجازه داده است، آن را انجام دهید وخودسرانه از هیچ یک از روش های درمان خار پاشنه پیروی نکنید.

درمان خار پاشنه با آجر چگونه ممکن است؟

به جز درمان خار پاشنه با آجر، چه روش های دیگری برای درمان خار پاشنه در منزل وجود دارد؟

به جز درمان خار پاشنه با آجر روش های دیگری را می توان برای درمان این عارضه پیشنهاد کرد که قابلیت انجام در خانه را دارند. این روش ها به شرح زیرند:

 • یکی از بهترین کارهایی که برای درمان خار پاشنه در منزل می توان انجام داد، کاهش وزن است. اضافه وزن داشتن به دلیل فشار زیادی که به پا وارد می کند، باعث می شود که این عارضه ایجاد شود. بهتر است قد و وزن، تناسب داشته باشد.
 • اگر در منزل خود خیلی راه می روید بهتر است دمپایی بپوشید که از قوس پای شما خیلی خوب حمایت کند. بهتر است از برهنه راه رفتن در خانه اجتناب کنید. دمپایی های طبی در این مواقع، کمک خوبی برایتان هستند. برای ساخت دمپایی های طبی، به مانند ساخت پروتز بالای زانو به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر مراجعه کنید.
 • اگر خار پاشنه شما خیلی درد می کند، هر روز 3 یا 4 بار و هر بار به مدت 15 دقیقه، چند تکه یخ را داخل یک حوله قرار دهید و سپس آن را روی محل درد بگذارید.
 • استفاده کردن از چسب های مخصوص خار پاشنه نیز می تواند در درمان خار پاشنه در منزل کمک کننده باشد. این چسب ها در داروخانه ها به فروش می روند و روش خوبی برای درمان خار پاشنه به شمار می روند.
آشنایی با درمان خار پاشنه با آجر
 • به جز درمان خار پاشنه با آجر روش های دیگری را نیز می توان برای درمان خار پاشنه پیشنهاد کرد که یکی از آنها، استفاده از زنجبیل است. ماساژ این ماده روی خار پاشنه می تواند در درمان آن موثر باشد. اگر بتوانید از ترکیب زنجبیل با دیگر مواد نیز استفاده کنید اثربخشی آن چندین برابر خواهد شد. به این منظور بهتر است از روغن های گرم استفاده کرده و مقداری زنجبیل داخل آن بریزید. ترکیب به دست آمده را روی خار پاشنه بگذارید و با یک کیسه پلاستیکی آن را بپوشانید. این روش نیاز به گذشت زمان دارد و به مرور نیز خار پاشنه را از بین می برد.
 • دیگر روش مناسب برایدرمان خار پاشنه با آجر که آن هم به زمان نیاز دارد، استفاده از موبر برای درمان خار پاشنه است. از آنجایی که خار پاشنه به دلیل جمع شدن و بالا بودن میزان کلسیم در بدن ایجاد می شود می توان با کمک موبر از میزان این کلسیم کاست و به مرور زمان نیز خار پاشنه را درمان کرد. درست است که این روش، یک روش قطعی نیست اما ممکن است در درازمدت بتواند خار پاشنه را درمان کند و از شدت درد فرد در این ناحیه کم کند.
به جز درمان خار پاشنه با آجر، چه روش های دیگری برای درمان خار پاشنه در منزل وجود دارد؟

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ در این رابطه چه می دانید؟

می خواهیم با پاسخ به سوال اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود، به کسانی که به درمان خار پاشنه با آجر اهمیتی قائل نیستند، هشدارهای لازم را بدهیم. این گروه نباید تصور کنند که با رها کردن خار پاشنه به حال خود، این عارضه کم کم برطرف و درمان می شود.

یکی از بدترین عوارضی که بی توجهی به خار پاشنه به همراه دارد، کاهش کیفیت زندگی است. اگر زمانی که در حال راه رفتن هستید، این خار به زمین برخورد کند، شما احساس درد می کنید. حتی اگر سعی کنید خیلی آرام و آهسته هم راه بروید، درد را حس کرده و به همین دلیل نمی توانید به راحتی راه بروید. اوایلی که متوجه بروز خار پاشنه می شوید، ممکن است درد متناوب را حس نکنید، اما بعد از مدتی این درد، ثابت و دائمی شده و لحظه ای دست از سر شما بر نمی دارد.

اگر به درمان خار پاشنه با آجر اعتقادی ندارید و فکر می کنید که این روش،پ نمی تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند بهتر است با پزشکان مشورت کرده و از آنها درخواست کنید تا یک روش درمانی علمی و ثابت شده به شما معرفی کنند. اجازه ندهید که خار پاشنه زندگی شما را بیش از این مختل کند.

درمان خار پاشنه با آجر و درمان خار پاشنه با دیگر راه ها

درمان خار پاشنه با اسفند بهتر است یا درمان خار پاشنه با آجر؟

درمان خار پاشنه با آجر و درمان خار پاشنه با اسفند، هر دو جزء روش های سنتی درمان خار پاشنه به شمار می روند و هنوز هم هیچ مطالعه و تحقیق علمی روی اثر بخش بودن آنها انجام نشده است. پس نمی توان با قطعیت تمام گفت که این دو روش می توانند در درمان مشکلات و عوارض ناشی از خار پاشنه کمک کننده باشند.

بهتر است اگر درد ناشی از خار پاشنه خیلی اذیتتان می کند و باعث شده نتوانید رضایت لازم را از زندگی تان داشته باشید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. آنها با توجه به وخامت اوضاعی که دارید بهترین روش درمان را به شما معرفی کرده و کمکتان می کنند تا به راحتی و خیلی سریع از شر دردی که به آن مبتلا هستید، خلاص شوید.

کلام آخر

درمان خار پاشنه با کمک آجر موضوع صحبت ما در این مقاله بود. توصیه می کنیم برای کاهش درصد ابتلا به این مشکل، به کلینیک هایی معتبر در کشور همچون پایار مراجعه کرده و برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *