آیا درمان میخچه با سیب زمینی⭐امکان پذیر است؟

درمان میخچه با سیب زمینی به چه شکل است؟

درمان میخچه پا با سیب زمینی، موضوعی است که در این سری از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. اگر می خواهید در مورد این روش درمانی، اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه با ما همراه باشید و مقاله درمان میخچه پا با گوجه فرنگی را نیز مطالعه کنید.

درمان میخچه با سیب زمینی به چه شکل است؟

اول از همه خوب است بدانید که میخچه نوعی ضایعه پوستی است و عوارض جدی و خطرناکی با خود به همراه ندارد. از جمله علائم این عارضه می توان به تکه ای شدن پوست، افزایش برجستگی، حساسیت پوست در محل ایجاد میخچه و خشن و ضخیم شدن پوست پا اشاره کرد. میخچه ها یک مرکز سفت دارند و در صورتی که فشار داده شود، فرد دردی را در آن ناحیه حس می کند.

اگر با وجود اقدامی که برای ساخت کفش و کفی طبی انجام داده اید هنوز هم این عارضه شما را اذیت می کند، بهتر است سیب زمینی را برای درمان این عارضه امتحان کنید. برای درمان میخچه با کمک سیب زمینی، در صورتی که به آن آلرژی ندارید، به شکل زیر عمل کنید:

 • یک عدد سیب زمینی را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید.
 • یک تکه سیب زمینی را روی میخچه پا قرار دهید.
 • از آنجایی که بهتر است این کار را در شب انجام دهید، حتما یک جوراب بپوشید.
 • برای درمان میخچه پا با سیب زمینی، اجازه دهید که سیب زمینی تا صبح در تماس با میخچه پای شما قرار گیرد.
 • صبح، پای خود را با آب گرم بشویید و سعی کنید این کار را برای چند روز دیگر هم ادامه دهید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا درمان میخچه با سیب زمینی بهترین دارو برای درمان میخچه پا است؟

درمان میخچه با سیب زمینی، روش بی دردسری است؛ عوارض چندانی نداشته و یکی از روش های راحت برای درمان میخچه به شمار می رود. اما دقت داشته باشید، کسانی که میخچه پا پیدا می کنند، در صورتی که باز هم شرایط بروز آن را ایجاد کنند، ممکن است دو مرتبه با این عارضه درگیر شوند. به همین جهت توصیه می کنیم به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید و با پرداخت قیمت کفش و کفی طبی، یک قدم فوق العاده موثر برای پیشگیری از بروز میخچه بردارید.

آیا درمان میخچه با سیب زمینی بهترین دارو برای درمان میخچه پا است؟

هر چه که باشد، درمان میخچه با سیب زمینی یک روش درمانی سنتی برای میخچه پا است و ممکن است در برخی افراد با توجه به نوع میخچه ای که دارند، اصلا جواب ندهد. میخچه ها انواع و اقسام متفاوت دارند و فرد می بایست با توجه به نوع میخچه ای که به آن مبتلا شده است، برای درمان آن اقدام کند.

بهترین دارو برای درمان میخچه پا را زمانی می توان تجویز کرد و تشخیص داد که نوع میخچه مشخص شده باشد. تشخیص نوع میخچه نیز یک عمل تخصصی بوده و تنها از عهده پزشکان بر می آید. پزشکان نیز گاهی اوقات با یک معاینه ظاهری می توانند نوع میخچه را تشخیص دهند و گاهی اوقات نیز از بیمار می خواهند که از پای خود عکس بگیرد.

به هر جهت، اگر سابقه ابتلا به میخچه را دارید و با کمک سیب زمینی آن را درمان کرده اید می توانید باز هم از این روش استفاده کنید؛ اما دقت داشته باشید که تا زمانی که شرایط بروز این عارضه را از میان بر ندارید، باز هم در معرض ابتلا به آن هستید.

درمان میخچه با سیب زمینی بهتر است یا درمان میخچه با زردچوبه؟

در مورد درمان میخچه با سیب زمینی، در بالاتر توضیحاتی را ارائه کردیم و خوب است در مورد درمان میخچه با زردچوبه نیز نکاتی را بیان کنیم و به این نتیجه برسیم که کدام یک بهتر عمل می کنند.

زردچوبه، یکی از موادی است که خواص زیادی دارد و ایرانی ها نیز زیاد از آن استفاده می کنند. از جمله خواص این ماده می توان به ضد میکروبی بودن آن اشاره کرد. در برخی موارد از این ماده برای درمان میخچه نیز استفاده می کنند. برای از بین بردن میخچه به کمک زردچوبه مطابق با دستور زیر عمل کنید:

 1. یک قاشق مربا خوری زردچوبه را آماده کنید.
 2. سپس یک قاشق غذاخوری عسل را نیز به آن اضافه کنید.
 3. این ترکیب را مخلوط کنید تا عسل و زردچوبه خیلی خوب با هم مخلوط شوند.
 4. ترکیب آماده شده را روی میخچه بزنید و روی آن را باز نگه دارید تا خشک شود.
 5. وقتی خشک شد، آن را بشویید و دو بار در روز این کار را انجام دهید.

از آنجایی که زردچوبه خواص زیادی دارد، احتمال آنکه بتواند میخچه را درمان کند، وجود خواهد داشت. اگر قبلا برای درمان میخچه پا با سیب زمینی اقدام کرده و نتیجه خوبی را آن گرفته اید، می توانید باز هم به آن روش عمل کنید؛ اما اگر میخچه پای شما درمان نشده می توانید از زردچوبه استفاده کنید. در صورتی که هیچ یک از این دو روش، مفید واقع نشدند و اگر درد زیادی در ناحیه میخچه حس می کنید، بهتر است هر چه سریع تر به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

چرا برای درمان میخچه با سیب زمینی اقدام کنیم؟ اگر میخچه درمان نشود چه میشود؟

برخی افراد هستند که با وجود روش های درمانی بی خطر و بی هزینه ای چون درمان میخچه با سیب زمینی، در مقابل درمان این عارضه مقاومت کرده و هیچ تلاشی برای بهبود و بهتر شدن حال خود نمی کنند. هشداری که می توانیم با پاسخ به سوال “اگر میخچه درمان نشود چه میشود” بدهیم، عوارض جانبی است که در اثر بی توجهی به درمان میخچه ممکن است ایجاد شود. این عوارض به این شرح هستند:

 • یکی از مشکلاتی که باعث می شود فرد هر چه سریع تر به سراغ یافتن یک روش درمانی مناسب برای میخچه پای خود بگردد، درد و ناراحتی مزمنی است که در این ناحیه بروز پیدا می کند.
 • لنگ زدن در زمان راه رفتن نیز دیگر مشکلی است که در اثر بی توجهی به درمان میخچه، مشکلات و درگیری هایی را برای فرد به وجود می آورد.
 • برخی متخصصان، ناهنجاری های آناتومیکی و استخوانی برای اقدام نکردن جهت درمان میخچه گزارش کرده اند.
 • گروهی که باید بیش از بقیه مراقب میخچه پای خود باشد و هر چه سریع تر برای درمان آن اقدام کند، بیماران دیابتی هستند. میخچه ممکن است برای این افراد، عوارض بدی را با خود به دنبال داشته باشد.

اگر نمی خواهید با عوارض ناشی از میخچه دست به گریبان باشید، کفش طبی بپوشید، و مراکزی را انتخاب کنید که در حوزه ساخت کفش های طبی و ساخت پروتز مچ دست سابقه طولانی دارند.

چرا برای درمان میخچه با سیب زمینی اقدام کنیم؟ اگر میخچه درمان نشود چه میشود؟

با چند روش درمان میخچه در منزل آشنا شوید!؟

به غیر از درمان میخچه با سیب زمینی، روش های درمانی دیگری را نیز می توان برای از بین بردن این عارضه پیشنهاد کرد که در ادامه توضیح داده شده اند:

1- استفاده از سرکه

سرکه یکی از موادی است که می توان برای درمان میخچه از آن کمک گرفت. این ماده، خاصیت لایه برداری داشته و ضد قارچ و ضد باکتری نیز هست و به همین دلیل می تواند کمک خوبی برای درمان میخچه باشد. مقداری سرکه سیب را در آب بریزید و سپس با استفاده از یک پنبه، سرکه را روی میخچه بمالید و بگذارید تا صبح این سرکه روی پا باقی بماند. اگر روز بعد مشاهده کردید که میخچه لایه لایه شده است، یک عدد سنگ پا برداشته و خیلی آرام و آهسته روی میخچه ماساژ بدهید و سپس، مقداری روغن نارگیل یا زیتون روی میخچه بمالید.

2- جوش شیرین

در کنار درمان میخچه با سیب زمینی، استفاده از جوش شیرین نیز به درمان میخچه پا کمک می کند. به این منظور، بهتر است مقداری جوش شیرین را در آب بریزید و پای خود را به مدت 10 تا 15 دقیقه در محلول جوش شیرین و آب قرار دهید و سپس یک عدد سنگ پا را روی محل میخچه بکشید تا پوست های مرده میخچه جدا شوند.

 

درمان میخچه با سیب زمینی و درمان میخچه با سرکه

با درمان فوری میخچه پا آشنا شوید!؟

اگر تعریف شما از درمان فوری میخچه روشی است که در عرض یک یا دو ساعت میخچه را از بین ببرد، باید بگوییم که درمان میخچه با سیب زمینی در یک بازه زمانی کوتاه مدت ممکن است جواب ندهد. درست است که روش های سنتی در یک بازه زمانی بلند مدت میخچه را درمان می کنند، اما معمولا عوارضی نداشته و نیازی نیست که از این بابت نگرانی خاصی داشته باشید.

چنانچه دردی که میخچه برای شما ایجاد کرده، غیر قابل تحمل است و به شما اجازه نمی دهد که به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید، بهتر است درمان میخچه پا با سیب زمینی را فراموش کرده و در صورتی که پزشک تشخیص داد، به سراغ روش های زودبازده همچون چسب میخچه و یا لیزر بروید. از بین این دو روشی که گفتیم لیزر، سرعت بیشتری دارد، اما هزینه آن نیز بالاتر است.

کلام آخر

درمان میخچه با سیب زمینی موضوع صحبت ما در این مقاله بود. گرچه روش های متفاوتی برای درمان میخچه وجود دارد، اما سعی کنید پیشگیری از بروز این عارضه را در اولویت قرار دهید و همیشه کفش های استاندارد به پا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *