قیمت دست سیلیکونی ⭐ (قیمت پروتز دست سیلیکونی)

قیمت دست سیلیکونی در پایار

قیمت دست سیلیکونی (قیمت پروتز دست سیلیکونی) موضوعی است که در این متن قصد داریم به صحبت در مورد آن بپردازیم. وقتی فردی در اثر یک حادثه دستش قطع می شود، چاره ای جز، نصب پروتز ندارد. یکی از انواع پروتزهای کاربردی، پروتزهای سیلیکونی هستند. اگر می خواهید در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آورید، با ما همراه باشید و در کنار آن مقاله، پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران را نیز بخوانید تا نوع درستی از اندام مصنوعی بالاتنه را انتخاب کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست سیلیکونی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز دست سیلیکونی چیست؟ چه مزیت هایی دارد؟

پروتزها به وجود آمده اند تا قدرت انجام دوباره کارها را برای افراد درگیر با قطع عضو فراهم کنند. پروتزها، قادرند کیفیت زندگی کسانی که از مساله قطع عضو رنج می برند، ارتقاء دهند و کمکشان کنند تا بدون نیاز و وابستگی به دیگران، کارهای خود را انجام دهند. برخی از پروتزهایی که فرد نصب می کند، می بایست در تماس مستقیم با پوست بدن انسان باشد و به همین دلیل، برای ساخت آنها باید از مواد زیست سازگار، همچون سیلیکون استفاده شود. سیلیکون به چند دلیل، یک ماده بسیار مناسب برای ساخت پروتز دست به شمار می رود؛ این دلایل به شرح زیر است:

  • سیلیکون، سازگار با محیط زیست است.
  • سیلیکون هایی که در پزشکی و برای ساخت پروتز مچ دست استفاده می شوند، در مقابل آلودگی ها مقاومت از خود بیشتری نشان می دهند.
  • دوام و ماندگاری قابل قبولی را می توان از این پروتزها انتظار داشت.
  • پروتزهای سیلیکونی می توانند به لایه های زیرین خود پیوند بخورند؛ بدون آنکه نیاز باشد از چسب استفاده شود.

نکته دیگری که باعث شده  قیمت پروتز مچ دست سیلیکونی از سایر انواع پروتزها کمتر باشد، مقرون به صرفه تر بودن قیمت این ماده است. موادی که در  تولید این ماده به کار برده می شود، باعث کاهش قیمت دست سیلیکونی شده است. این نوع پروتز با توجه به در نظر گرفتن مجموعه ای از عوامل، گزینه ی بسیار مناسبی برای بیمارانی است که می خواهند به بهترین نتایج دست پیدا کنند. برای دریافت قیمت پروتز دست سیلیکونی به مراکزی مراجعه کنید که می توانند کاراترین نوع پروتز دست را برای شما بسازند.

قیمت دست سیلیکونی چقدر است؟

موضوع مهمی که خوب است در مورد آن با شما صحبت کنیم، قیمت پروتز دست سیلیکونی است. همان طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، سیلیکون با درجه پزشکی مزیت های زیادی داشته و در مقایسه با بسیاری مواد دیگر که در ساخت پروتز به کار برده می شوند، از قیمت مناسب تری برخوردار است. با این حال، برخی موارد هستند که روی قیمت دست سیلیکونی تاثیر مستقیم دارند. این عوامل به این شرح اند:

1- کیفیت سیلیکون به کار برده شده در ساخت پروتز

سیلیکون هایی که برای ساخت پروتز به کار برده می شوند، درجه بندی دارند. هر قدر این ماده، با کیفیت تر باشد، پروتزی که در نهایت، ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شود، دوام بیشتری خواهد داشت و در مقابل رنگ پذیری و پارگی نیز مقاومت خوبی از خود نشان خواهد داد.

2- وسعت قطع شدگی

دیگر موضوعی که روی قیمت دست سیلیکونی تاثیر دارد، وسعت قطع شدگی است. کسی که یکی از انگشتانش قطع شده است، در مقایسه با کسی که دست خود را از ناحیه مچ از دست داده است، هزینه کمتری بابت قیمت پروتز دست سیلیکونی پرداخت می کند.

3- کلینیک سازنده پروتز

عاملی که شاید تاثیر آن برای برخی افراد باورکردنی نباشد، کلینیک سازنده پروتز است. کلینیک های ارتوپدی فنی که در حوزه ساخت پروتز فعالیت می کنند، تاثیر مستقیم بر قیمت پروتز دست از نوع سیلیکونی دارند.

پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

قیمت دست سیلیکونی بالاتر است یا قیمت دست مصنوعی مکانیکی؟

تفاوت قیمت دست سیلیکونی و قیمت دست مصنوعی مکانیکی، موضوع دیگری است که باید در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. دست های مصنوعی مکانیکی یکی از جدیدترین انواع پروتزهای دست هستند و طراحی آنها به شکل یک قلاب است. در این نوع، یک سیستم کابلی به کار برده می شود و به همین واسطه است که عملیات مهار و کشش اندام های باقیمانده به راحتی صورت می گیرد. در دست مصنوعی مکانیکی، از آلیاژ آلومینیوم استفاده می کنند و به این ترتیب، مقاومت بالایی را در آن، در مقابل فشارهای وارده باعث می شوند.

قیمت دست مصنوعی مکانیکی، به دلیل ساختار و عملکرد متفاوتی که از خود نشان می دهد، از قیمت دست سیلیکونی، بالاتر است. سیلیکون ها، موادی قابل انعطاف هستند و پروتزهایی که به کمک آنها ساخته می شود، کاربرد زیبایی داشته و عملکرد خاصی را نمی توان از آنها توقع داشت. به دلیل ساده بوده ساختار این پروتز است که قیمت پروتز دست سیلیکونی در کشور، پایین است و بسیاری از افراد درگیر با قطع عضو برای ساخت آن اقدام می کنند. هم برای ساخت پروتزهای سیلیکونی، و هم برای ساخت دست مصنوعی مکانیکی، به بهترین کلینیک ارتوپد فنی در کشور مراجعه کنید.

مناسب ترین قیمت دست سیلیکونی در کشور

دست مصنوعی سلیکونی ساخته شده در مرکز فروش دست مصنوعی، چقدر ماندگاری دارد؟

جدای از قیمت دست سیلیکونی، موضوع دیگری که باید به آن نیز توجه کرد ماندگاری و کارایی دست مصنوعی است. کسی که به یک مرکز فروش دست مصنوعی مراجعه می کند باید بداند که ماندگاری و کارایی دست مصنوعی چقدر است و هر چند سال یک بار نیاز است که برای ساخت مجدد آن اقدام کند. اگر از دست های مصنوعی سیلیکونی به خوبی مراقبت شود، این دست ها مقاومت و کارایی بالایی از خود نشان داده و حتی فرد بین 10 تا 15 سال نیز می تواند از آن استفاده کند.

برای آنکه ماندگاری و کارایی این دست های مصنوعی افزایش پیدا کند، فرد می بایست توجه و مراقبت زیادی از این دست های مصنوعی عمل آورد. دست های سیلیکونی، به موادی مانند روغن، بنزین و استون حساس هستند و این مواد نباید در تماس با این پروتز قرار گیرند. به غیر از این ترکیبات، برخی اشیاء نیز می تواند به دست مصنوعی سیلیکونی آسیب وارد کنند. از آنجایی که این پروتزها، بافتی نرم و آسیب پذیر دارند این اشیاء نوک تیز باعث خرابی و سوراخ شدن آنها می شوند. در ضمن، حرارت و اشعه آفتاب نیز می تواند باعث تغییر رنگ این نوع پروتز شود. کلینیک هایی که هزینه بالایی از بابت قیمت دست سیلیکونی دریافت می کنند، می توانند با کیفیت ترین و ماندگارترین نوع پروتز را به شما تحویل دهند.

قیمت دست مصنوعی سلیکونی در مرکز فروش دست مصنوعی

آیا دست های سیلیکونی، جدیدترین پروتز دست در ایران به شمار می روند؟

نکاتی که در مورد قیمت دست سیلیکونی اشاره کردیم، به خاطر داشته باشید؛ حال می خواهیم به این موضوع بپردازیم و ببینیم که آیا دست های سیلیکونی را می توان جدیدترین پروتز دست در ایران نامید یا خیر. ما منکر مزیت های بیشماری که این پروتزها دارند نیستیم اما باید بدانید که پروتزهای سیلیکونی را نمی توان جزء جدیدترین ها در ایران و دنیا دانست.

امروزه، به پروتزهایی جدید گفته می شود که کاربر به کمک آنها می تواند خیلی کارها را انجام دهد. این پروتزها می توانند به فرمان هایی که مغز صادر کرده است پاسخ داده و به این شکل، حرکت کنند. پروتزی که از آن نام می بریم، پروتز مایو الکتریک است. در این نوع، از موتورهای پیشرفته ای استفاده شده است. برای آنکه فرد، کمترین مشکل را در حین کار کردن با این پروتز داشته باشد، باتری هایی در آن تعبیه شده است. موتورها و باتری ها از جمله مهم ترین اجزای این نوع پروتز به شمار می روند.

قطعات به کار برده شده در ساخت این نوع پروتز، و همین طور ساختار و عملکرد خاصی که پروتز مایوالکتریک دارد، همه و همه باعث شده که قیمت آن از قیمت دست سیلیکونی بالاتر باشد.

آیا دست های سیلیکونی، جدیدترین پروتز دست در ایران به شمار می روند؟

برای اطلاع از قیمت دست سیلیکونی و خرید دست مصنوعی سیلیکونی چه کنیم؟

اولین نکته ای که در مورد خرید دست مصنوعی باید بدانید این است که این نوع پروتز در هیچ فروشگاهی فروخته نمی شود. پروتزها، ابزارهایی هستند که می بایست به صورت اختصاصی برای فرد ساخته شوند و مانند برخی ابزارهای کمک درمانی از پیش، تولید شده نمی شوند. به همین دلیل کسی که با مساله قطع عضو از ناحیه دست درگیر است، اولین کاری که می بایست انجام دهد، مراجعه به کلینیک های ساخت پروتز در کشور است.

این کلینیک ها بهترین مرجع برای دریافت قیمت دست سیلیکونی هستند و می توانند یک اندام مصنوعی کاملا کاربردی و ایده آل برای فرد بسازند و او را در رفع نیازهایی که دارد کمک کنند.

در مورد قیمت پروتز دست سیلیکونی و عوامل تاثیرگذار بر آن نیز در بالاتر صحبت کردیم. به خاطر داشته باشید، هر قدر کیفیت سیلیکون به کار برده شده در ساخت پروتز بیشتر باشد، هزینه ای که می بایست برای ساخت این پروتز پرداخت شود، افزایش پیدا خواهد کرد. برای آنکه هزینه ساخت این نوع پروتز کاهش یابد، به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را از آنها به دست آورید.

آشنایی با قیمت دست سیلیکونی

قیمت دست سیلیکونی، چقدر از قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران بالاتر است؟

قیمت دست سیلیکونی و عواملی را که روی آن تاثیر دارند در بالاتر بیان کردیم و حال می خواهیم به تفاوت قیمت بین این دست مصنوعی و قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران بپردازیم. اول از همه، خوب است بدانید که قیمت دست های مصنوعی هوشمند چندین برابر گران تر از دست های مصنوعی سیلیکونی است.

دست های مصنوعی هوشمند در ایران، قابلیت های زیادی دارند و به همین دلیل بسیاری از کاربران از نصب آن بی نهایت احساس رضایت کرده اند. از جمله قابلیت های این نوع پروتز می توان به داشتن حرکت های طبیعی اشاره کرد. قابلیت هایی که در دست های مصنوعی هوشمند به چشم می خورد به دلیل قطعات و حسگرهای پیشرفته ای است که در آن قرار داده شده است. دست های سیلیکونی، ساختار ساده ای داشته و قابلیت خاصی را از آنها نمی توان انتظار داشت. شاید این نوع پروتز در بلند کردن و یا جا به جا کردن اجسام به فرد کمک کند، اما این نوع پروتز، در انجام کارهای پیچیده و سخت کاربردی ندارد.

همین تفاوت در ساختار و عملکرد است که باعث شده قیمت دست های مصنوعی هوشمند چندین برابر قیمت دست های مصنوعی سیلیکونی باشد. این تفاوت قیمت در پاهای مصنوعی هوشمند و ساخت پروتز پا بالای زانو سیلیکونی نیز وجود دارد.

برای اطلاع از قیمت دست سیلیکونی و خرید دست مصنوعی سیلیکونی چه کنیم؟

برای دریافت قیمت دست سیلیکونی چه کار کنیم؟

برای دریافت قیمت دست سیلیکونی باید به مراکزی مراجعه کرد که از حضور کارشناسان خبره و ماهر بهره می برند. در این مراکز، تخصص و مهارت مورد نیاز برای ساخت پروتزهای سیلیکونی با کیفیت وجود دارد. موضوع دیگری که در این کلینیک ها، به وضوح مشاهده می شود، توجه به کیفیت پروتز ساخته شده است. در کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح، موضوعی که در اولویت قرار دارد، استفاده از متریال با کیفیت در ساخت پروتز است. در عین استفاده از مواد اولیه با کیفیت، سعی می شود یک پروتز دست با قیمتی مناسب در اختیار کاربر قرار گیرد.

با توجه به عواملی که در فوق مطرح کردیم، یک قیمت ثابت و مشخص را نمی توان برای ساخت پروتز دست از نوع سیلیکونی بیان کرد. بهترین مراجع دریافت قیمت پروتز دست سیلیکونی، کلینیک هایی هستند که در این حوزه فعالیت مدام و مستمر دارند.

کلام آخر

ما در این مقاله، در خصوص قیمت پروتز دست سیلیکونی نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. توصیه می کنیم اگر می خواهید پروتز دست با قیمت مناسب تهیه کنید، به کلینیک های با سابقه و مطرح در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. در این کلینیک ها از حضور برترین و ماهرترین کارشناسان بهره برده شده و یک پروتز کاربردی با قیمت مناسب در اختیار فرد قرار داده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *