قیمت پروتز گوش؟ ⭐ (قیمت پروتز گوش میانی)

قیمت پروتز گوش

قیمت پروتز گوش، تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد. روی برخی از این عوامل، متقاضیان می توانند دخالت داشته باشند، اما روی برخی دیگر از آنها، فرد دریافت کننده پروتز گوش هیچ حق انتخابی ندارد.

ما در این متن می خواهیم در مورد قیمت پروتز مخصوص گوش (قیمت پروتز گوش میانی) صحبت کنیم، اما قبل از آنها از شما می خواهیم مقاله ما را که در مورد پروتز گوش در تهران است، مطالعه کنید و اطلاعات بیشتری در مورد این نوع پروتز به دست آورید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز گوش با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پروتز گوش در پایار

پروتز گوش چیست؟ چرا برخی افراد، متقاضی دریافت آن هستند؟

پروتزها تنوع زیادی دارند. برخی آنها می توانند به فرد کمک کنند تا متوجه شود که یک تغییر بزرگ در زندگی اش ایجاد شده است؛ درست مانند ساخت پروتز مچ پا؛ اما برخی از پروتزها در نگاه اول، این طور به نظر می رسند که هیچ تغییری در زندگی فرد ایجاد نمی کنند؛ این پروتزها، پروتزهای زیبایی هستند و به منظور پوشاندن یک عیب ظاهری در بیمار نصب می شوند؛ مانند، پروتز گوش.

پروتز گوش را کسانی نصب می کنند که قسمت خارجی گوش خود را از دست داده اند. این نقص می تواند در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزادی اتفاق افتاده باشد. در هر صورت، برخی افراد مجبورند برای آنکه گوششان حالت عادی و طبیعی داشته باشد، این نوع پروتز را نصب کرده و با اعتماد به نفس کامل در جامعه حضور پیدا کنند.

موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که پروتزهایی که در ناحیه خارجی گوش متصل می شوند، عملا در افزایش شنوایی فرد تاثیری ندارند. قیمت این نوع پروتز از قیمت پروتزهای کاربردی، همچون قیمت پروتز مچ پا کمتر است و به این هم به دلیل ساده تر بودن ساختار پروتز گوش اتفاق افتاده است.

قیمت پروتز گوش چقدر است؟

قیمت پروتز گوش را با توجه به متریالی که در تولید آن به کار می برند، تعیین می کنند. مشخصه ای که تاثیر مستقیم بر قیمت پروتز گوش میانی دارد، کیفیت ماده است. در ساخت پروتزهای گوش، از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون، یک پلیمر است و به دلیل انعطاف پذیری بالا، به یک انتخاب بسیار مناسب برای ساخت پروتزهای گوش تبدیل شده است. امروزه، هر جایی که پروتوزیست ها بخواهند اندامی شبیه به اندام طبیعی انسان خلق کنند، از این ماده و مزیت هایی که در آن وجود دارد استفاده می کنند.

عاملی که باعث تغییر قیمت پروتز گوش می شود،کیفیت ماده ای است که در ساخت آن به کار می برند. هر قدر کیفیت سیلیکون مورد استفاده در ساخت پروتز گوش، بالاتر باشد، قیمت پروتز گوش میانی نیز افزایش پیدا می کند. البته، باید توجه داشت که این افزایش قیمت نیز بی دلیل اتفاق نیفتاده است. پروتزهایی که از سیلیکون با کیفیت ساخته می شوند، به راحتی دچار پارگی نشده و خیلی زود رنگشان تغییر نمی کند.

از آنجایی که کاربر پروتز گوش، هر چند سال یک بار مجبور است برای ساخت مجدد پروتز گوش اقدام کند، بهتر است از همان اول برای پرداخت قیمت پروتز گوش با دوام اقدام کند. به این شکل، بین دفعات تعویض پروتز، چند سال فاصله می افتد و این از نظر اقتصادی به نفع کاربر پروتز است.

قیمت پروتز گوش در کلینیک پایار

انواع پروتز گوش چیست؟ قیمت شان چقدر است؟

در تکمیل مبحث قیمت پروتز گوش، لازم می دانیم در مورد انواع پروتز گوش نیز نکاتی را بیان کنیم؛ زیرا این عامل نیز به صورت مستقیم بر قیمت این اندام مصنوعی تاثیر می گذارد. با مراجعه به کلینیک های ساخت پروتز در کشور، با انواع متفاوتی از پروتزهای مخصوص گوش آشنا خواهید شد. برخی از آنها به کمک مگنت یا آهنربا به گوش انسان وصل می شوند و برخی دیگر نیز به کمک چسب به قسمت خارجی گوش وصل می شوند. پروتزهایی که به صورت چسبی روی قسمت خارجی گوش قرار داده می شوند، باعث تعریق این ناحیه می شوند. اگر این مساله اذیتتان می کنید بهتر است برای ساخت و دریافت قیمت پروتز گوش میانی خارجی آهنربایی اقدام کنید؛ زیرا به راحتی جدا می شود.

جدیدترین انواع گوش مصنوعی را به کمک ایمپلنت نصب می کنند. ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم هستند و به استخوانی که اطراف ناحیه گوش قرار دارد، متصل می شوند. این نوع دوام و ماندگاری بالاتری داشته و قیمت آن از قیمت سایر پروتزهایی که در بالا نام بردیم، بیشتر است.

برای دریافت قیمت پروتزهای مخصوص گوش، باید به مراکز ساخت این نوع پروتز در کشور مراجعه کنید. این مراکز با توجه به نوع گوش مصنوعی، روش اتصال و همین طور بزرگی و یا کوچکی آن، قیمتی را به شما اعلام می کنند.

قیمت پروتز گوش میانی چقدر است؟

قبل از آنکه در مورد قیمت پروتز گوش میانی نکاتی را مطرح کنیم، لازم می دانیم در ابتدا به صورت مفید و مختصر در مورد پروتز گوش میانی و علت نصب آن توضیحاتی را بیان کنیم. انسان ها به دلایل مختلف، ممکن است شنوایی خود را از دست بدهند. کاشت گوش میانی یکی از روش های مناسب و مطلوب برای برگرداندن حس شنوایی به افرادی است که شنوایی شان دچار مشکل شده است.

این گوش میانی که به آن پروتز داخلی گوش هم ممکن است بگویند، صداهایی را که در اطراف وجود دارد به لرزش تبدیل می کند. انرژی مکانیکی به وجود آمده، ساختار گوش میانی را تحریک می کند و به این شکل است که فرد می تواند دو مرتبه بشنود.

نکته ای که نباید آن را از خاطر ببرید این است که قیمت پروتز خارجی گوش با قیمت پروتزی که در داخل گوش قرار داده می شود، به دلیل تفاوتی که در عملکردشان وجود دارد، یکسان نیست. در ساخت پروتزهای خارجی گوش از ماده ای انعطاف پذیر  به نام سیلیکون استفاده می کنند، اما در ساخت پروتزهای داخلی گوش ساختار پیچیده تری باید در آن لحاظ شود تا فرد حس شنوایی اش را به دست آورد. این نیز یکی از دلایلی است که باعث شده قیمت پروتزهای خارجی گوش، پایین تر از پروتزهای داخلی گوش باشد.

قیمت پروتز گوش و پروتز دائمی گوش چند است؟

پروتز دائمی گوش چیست؟  قیمت آن چند است؟

همان طوری که در این جا نیز اشاره کردیم، پروتزهای گوش انواع و اقسام گوناگون دارد. برخی آنها را  می توان به راحتی جدا کرد و برخی دیگر از آنها به صورت دائمی روی گوش نصب می شوند. این نوع پروتز به پروتز دائمی گوش شهرت دارد و مانند انواعی که با آهنربا به گوش وصل می شند نیستند و افراد نمی توانند آن را به راحتی از جای خود جدا کرده و دوباره در جای خود قرار دهند. قیمت پروتز گوش دائمی بالاست و این نیز به دلیل پیچیده بودن عملیات نصب آن روی گوش است.

کسانی که می خواهند پروتزهای دائمی گوش نصب کنند باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند. طی این عمل جراحی، پروتز گوش به گوش وصل می شود و دیگر از آن جدا نخواهد شد. بالا بودن ماندگاری و از بین رفتن نگرانی افراد از بابت جدا شدن پروتز از روی گوش از جمله مزیت هایی است که می توان در مورد این نوع پروتز بیان کرد. برای آنکه در جریان قیمت پروتز گوش دائمی قرار بگیرید، بهتر است با جراحانی صحبت کنید که این نوع عمل جراحی را انجام می دهند. به هر صورت، به یاد داشته باشید که این نوع پروتز با قیمت ارزانی نصب نمی شود.

انواع پروتز گوش چیست؟ قیمت شان چقدر است؟

برای دریافت قیمت پروتز گوش به کجا مراجعه کنیم؟

سوالی که بعد از توضیح عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز گوش (قیمت پروتز گوش میانی) ممکن است ایجاد شود، این است که برای دریافت قیمت این نوع پروتز باید به کجا مراجعه کرد؟ کدام یک از کلینیک های فعال در کشور می توانند به شما کمک کنند تا پروتزی با دوام و با قیمت مناسب داشته باشید؟ آیا به هر کلینیکی می توان مراجعه کرد؟ آیا هر کلینیک توان و تجربه لازم برای ساخت پروتز گوش را دارد؟

این ها سوالاتی است که به هنگام دریافت قیمت پروتز مخصوص گوش، مطرح می شود. جوابی که می توانیم در پاسخ به این سوالات بدهیم، این است که برای ساخت این پروتز نباید به هر کلینیکی اعتماد کرد. کلینیک هایی برای دریافت قیمت مناسب به نظر می رسند که تاریخچه و پیشینه روشنی دارند. مجموعه هایی که از داشتن بهترین و زبده ترین کارشناسان بهره می برند، گزینه های قابل اعتمادی برای دریافت قیمت و ساخت این نوع پروتز به شمار می روند.

توصیه می کنیم، قبل از اقدام جدی برای ساخت پروتزهای مخصوص گوش، ابتدا تحقیقات مفصلی انجام دهید و سپس کار ساخت پروتز را به مجموعه ای که انتخاب کرده اید، بسپارید. این مطمئن ترین و عاقلانه ترین راهی است که می توانیم به شما توصیه کنیم.

کلام آخر

ما در این متن در خصوص قیمت پروتز گوش (قیمت پروتز گوش میانی) صحبت کردیم. کلینیک های زیادی در کشور در حال ارائه خدمات ساخت پروتزهای مخصوص گوش هستند. برخی از این کلینیک ها، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در کار خود، حرفه ای ظاهر شده و از بروزترین متریال ها و جدیدترین فناوری ها در ساخت پروتز استفاده می کنند؛ مجموعه های این چنینی یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کلینیک های سازنده پروتز به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *