هزینه پروتز پا چقدر است؟ ⭐ (با بیمه + بدون بیمه)

هزینه پروتز پا در کلینیک ارتوپدی فنی پایار

هزینه پروتز پا تحت تاثیر عوامل و پارامترهای متفاوتی قرار دارد. کسی که قصد دارد برای ساخت یکی از انواع پروتز، مانند ساخت پروتز لگن اقدام کند، خوب است در مورد این عوامل نیز اطلاعات داشته باشد. کسب این اطلاعات به فرد کمک می کند تا با مناسب ترین هزینه، یک پروتز مصنوعی کاربردی نصب کند.

اگر نمی دانید پروتز پا به چه نوع پروتزی گفته می شود، حتما مقاله پروتز پا چیست را مطالعه کنید و اطلاعات خود را در این رابطه افزایش دهید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

هزینه پروتز پا در پایار

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز پا چیست؟

ساخت پروتزها، با توجه به عوامل مختلف صورت می گیرد. در کلینیک های ارتوپدی فنی، با در نظر گرفتن این عوامل، یک پروتز کاربردی برای فرد ساخته می شود. این عوامل که تاثیر مستقیم بر قیمت ساخت پروتز دارند، به شرح زیرند:

1- میزان قطعی عضو

فردی که پایش از زیر زانو قطع می شود، هزینه کمتری می پردازد در مقایسه با فردی که پایش از ناحیه لگن قطع شده است. قیمت پروتز لگن، به دلیل زیاد بودن مساحت قطع عضو، از سایر انواع پروتز، بیشتر است.

2- متریال به کار برده شده در ساخت پروتز

در ساخت پروتز، متریال های متفاوتی به کار می برند. برخی از آنها از جنس کربن هستند و برخی دیگر از جنس سیلیکون. این تفاوت در نوع ماده، تاثیر مستقیمی بر هزینه پروتز پا خواهد داشت.

3- هوشمندی پروتز

از دیگر عوامل تاثیرگذار، قابلیت هوشمندسازی در پروتز است. آن دسته از پروتزهایی که به صورت هوشمند ساخته می شوند، از سایر پروتزهای غیر هوشمند قیمت بیشتری دارند. خاطر نشان می کنیم، پروتزهای پای هوشمند قادرند بسیاری از مشکلات کاربران را حل کنند.

هزینه پروتز پا با بیمه چقدر است؟

هزینه پروتز پا با بیمه، یکی از بزرگ ترین سوالات کسانی است که با قطع عضو در ناحیه پا درگیر شده و از نظر مالی در شرایط خوبی نیستند. خود شما نیز می دانید که ما در کشورمان بیمه های زیادی داریم. از بین تمامی این بیمه ها، برخی که تعدادشان انگشت شمار است، تحت پوشش دولت کار می کنند و برخی دیگر از آنها، به صورت خصوصی در حال ارائه خدمات به بیمه شوندگان و مردم هستند.

اغلب مردم، تحت پوشش بیمه های دولتی هستند و در بیشتر مراکز درمانی نیز می توانند خدمات درمانی را با قیمت مناسبی دریافت کنند. عدم پوشش همه خدمات درمانی، یکی از مسائل و مشکلاتی است که در مورد این بیمه ها وجود دارد. متاسفانه، بیمه های دولتی، برخی از بیماری های جسمانی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

از جمله خدماتی که بیمه های دولتی برای آنها هزینه ای پرداخت نمی کنند، داروهای مربوط به بیماری های خاص و ساخت انواع پروتز است. کسانی که به یکی از این دو مسئله و مشکل مبتلا هستند، می بایست خودشان برای پرداخت هزینه های درمانی شان اقدام کنند.

هزینه پروتز پا

هزینه پروتز پا بدون بیمه چقدر است؟

اگر تحت پوشش بیمه های دولتی نیستید، برای هزینه پروتز پا هیچ چیزی را از دست نداده اید؛ زیرا همان طوری که اشاره کردیم، بیمه های دولتی هزینه ساخت انواع پروتز را پرداخت نمی کنند. البته، همه بیمه هایی که در کشورمان در حال فعالیت هستند به این شکل عمل نمی کنند و برخی از آنها خدمات خوبی به بیمه شدگان شان ارائه می کنند؛ درست مانند بیمه های خصوصی.

اگر از خدمات بیمه های خصوصی نیز استفاده نمی کنید، خبر خوبی برایتان نداریم؛ زیرا هزینه ساخت یک پروتز مصنوعی برای پایین تنه یا بالا تنه، بسیار بالاست و شاید همه کسانی که درگیر این اتفاق می شوند، نتوانند خودشان به تنهایی هزینه آن را پرداخت کنند.

قیمت پروتز پا را با توجه به تمام عواملی که در فوق مطرح کردیم، تعیین می کنند. موضوعی که خوب است به آن دقت داشت، این است که هر قدر یک پروتز، پیشرفته تر باشد و در ساخت آن از متد بروزتری استفاده شده باشد، هزینه ساخت آن افزایش پیدا می کند. این مبلغ، چه برای کسانی که از خدمات بیمه ها استفاده می کنند و چه برای کسانی که تحت پوشش بیمه نیستند، یکی است و هیچ فرقی نمی کند.

توصیه ای که به شما داریم تا بتوانید از پس هزینه های ساخت انواع پروتز پا بر آیید، استفاده از خدمات بیمه های خصوصی در کشور است. اگر بتوانید یک بیمه معتبر پیدا کنید، برای پرداخت هزینه های پروتز با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد؛ زیرا این بیمه ها قسمتی از هزینه ها را به شما باز می گردانند.

کلام آخر

هزینه پروتز پا را در این متن به بحث و بررسی گذاشتیم و نکاتی را در مورد آنها مطرح کردیم. عوامل و پارامترهای زیادی روی هزینه ساخت انواع پروتز پا تاثیر گذار است. اگر می خواهید یک پروتز کاربردی با هزینه مناسب داشته باشید، بهتر است به کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. در این کلینیک ها، با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید، یک پروتز کاملا کاربردی و با دوام در اختیارتان قرار داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *