قیمت پای مصنوعی ⭐ (هزینه ساخت پای مصنوعی)

قیمت پای مصنوعی در اتوپدی فنی پایار

قیمت پای مصنوعی در کلینیک های مختلف، متفاوت تعیین شده است و همین تفاوت، انگیزه ای برای ما شد تا  در مورد دو سوال پر تکرار و پرحاشیه یعنی قیمت پروتز پای مصنوعی (هزینه ساخت پای مصنوعی) و قیمت پروتزهای دست دوم نکاتی را بیان کنیم. توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید و مقاله ساخت پای مصنوعی را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله کمکتان می کند تا اطلاعاتتان در این باره افزایش یابد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پای مصنوعی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی

پای مصنوعی چیست؟ چرا ساخته می شود؟

قبل از آنکه به سراغ بحث اصلی، یعنی قیمت ساخت پروتزهای مصنوعی پا برویم، می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که پای مصنوعی چیست و چرا ساخته می شود. بدن فرد، از رگ، گوشت و خون و استخوان تشکیل شده است؛ مجموعه ی این ترکیبات باعث شده بدن انسان به وجود بیاید. درست است که ما می توانیم در مقابل برخی ضربه ها مقاومت کنیم، اما، اگر میزان ضربه خیلی زیاد باشد، ما به راحتی آسیب می بینیم. در برخی موارد شدت این آسیب ها به حدی است که فرد دچار قطع عضو از ناحیه پا می شود.

البته، تنها حوادث نیستند که باعث می شوند ما پایمان را از دست بدهیم؛ گاهی اتفاقات ژنتیکی که در حین رشد جنین در داخل شکم مادر به وقوع می پیوندد، باعث می شود که یک، یا هر دو پا رشد نکند. در این شرایط، انسان، ناچار است به سراغ ساخت پروتزهای مخصوص پا، مانند ساخت پروتز زیر زانو برود و به کمک این اندام های مصنوعی قدمی برای حل مشکلش بردارد.

اگر بخواهید برای ساخت پروتز اقدام کنید، باید به کلینیک های سازنده اندام های مصنوعی مراجعه کنید. این کلینیک ها بهترین مرجع برای دریافت قیمت پای مصنوعی و به خصوص دریافت قیمت پروتز زیر زانو هستند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند چقدر است؟

سوالی که برای برخی افراد درگیر با قطع عضو ممکن است پیش آید این است که پای مصنوعی هوشمند چیست و قیمت آن چقدر است. قیمت این نوع پای مصنوعی به خیلی دلایل، بالاست. پاهای مصنوعی هوشمند، با توجه به آخرین و مدرن ترین فناوری های روز دنیا ساخته شده اند. این پروتزها به فرد کمک می کنند تا بتواند روی سطوح مختلف راه برود و قطع پا، مشکل زیادی برای او ایجاد کند.

موضوع دیگری که باعث شده قیمت پای مصنوعی هوشمند (هزینه ساخت پای مصنوعی هوشمند) از سایر پروتزهای موجود، بالاتر در نظر گرفته شود، تجهیزاتی است که در آن به کار برده شده است. در این نوع پروتز، میکرو پروسسورهایی قرار داده شده است که به کاربر امکان می دهند اطلاعاتی را از طریق پروتز به مغز خود برساند. با توجه به اطلاعات دریافتی، کنترل پروتز، کار راحت تری خواهد بود و حرکت کردن پا نیز طبیعی تر به نظر خواهد آمد. با توجه به دو دلیل بیان شده احتمالا الان متوجه شده اید که چرا قیمت این نوع پای مصنوعی بالاست. 

قیمت پای مصنوعی در پایار

قیمت پنجه پای مصنوعی با قیمت پای مصنوعی چقدر تفاوت دارد؟

نکته مهمی که می توانیم در مورد قیمت پای مصنوعی و قیمت پنجه پای مصنوعی ارائه کنیم این است که قیمت این دو نوع پروتز، وابسته به پارامترهای متفاوتی است. یکی از موضوعات بسیار مهم در تعیین هزینه ساخت پای مصنوعی، وسعت قطع عضو است. اگر پا از زیر زانو قطع شده باشد فرد، موظف است هزینه بیشتری پرداخت کند، نسبت به کسی که پای خود را از ناحیه مچ و یا پنجه از دست داده است.

موضوع دیگری که روی هزینه ساخت انواع پروتز پا تاثیر می گذارد، نوع ماده ای است که در ساخت پروتز به کار برده شده است. در برخی مواقع، فرد ترجیح می دهد که یک پروتز سیلیکونی نصب کند؛ این نوع پروتز قیمت پایین تری دارد. فیبر کربن، ماده ی دیگری است که برای ساخت پروتز به کار برده می شود. این ماده، مزیت های بی شماری داشته و مقاومت بالایی در مقابل ضربه از خود نشان می دهد. نوع پروتز نیز روی قیمت تاثیر گذار است. برای مثال، کسانی که می خواهند پروتزی برای یک فعالیت خاص داشته باشند، باید قیمت بالایی برای آن بپردازند؛ این نوع پروتزها، عملکرد خوبی از خود نشان می دهند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند در کشور چقدر است

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

کسی که درگیر مساله قطع عضو است و هیچ چاره ای به جز ساخت پروتز ندارد، اولین چیزی که می خواهد بداند، قیمت پای مصنوعی است. لیست قیمت پای مصنوعی راهکار خوبی برای کمک به افراد درگیر با قطع عضو به شمار می رود. اطلاع از قیمت پاهای مصنوعی به فرد کمک می کند تا او بتواند بهترین پروتز را انتخاب کرده و برای ساخت آن اقدام کند.

کسی که می خواهد در جریان هزینه ساخت پای مصنوعی قرار گیرد، بهتر است به کلینیک های ساخت پروتز در کشور مراجعه کند. کارشناسان این کلینیک ها با توجه بسیاری عوامل یک پای مصنوعی برای فرد ساخته و در اختیار او قرار می دهند.

نکته حائز اهمیت این است که شرایط فرد، اهداف او و کارهایی که به صورت روزانه انجام می دهد، تاثیر غیر قابل انکاری بر قیمت ساخت پاهای مصنوعی دارد. برای مثال، کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، چنانچه دچار قطع عضو شوند، می بایست پروتزی نصب کنند که به آنها اجازه تحرک و فعالیت دهد؛ به این پروتزها، پروتزهای با قابلیت خاص گفته می شود. اگر می خواهید هزینه ی پرداخت شده بابت قیمت پای مصنوعی به هدر نرود، مراکز معتبر ساخت پروتز در کشور را بیابید.

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

برخی افراد، برای ساخت پروتز پا اقدام کرده و بعد از ساخت، ابراز پشیمانی می کنند و سپس می خواهند پروتز خود را تحت عنوان پروتز دست دوم به فروش برسانند. تنها حرفی که در مواجه با این افراد می توان بیان کرد این است که، پای مصنوعی برای هر فرد به صورت اختصاصی ساخته می شود. یعنی، وقتی فردی می خواهد صاحب یک پروتز شود، به کلینیک های ساخت پروتز می رود تا در آنجا از بدن او یک قالب تهیه کنند. در نهایت، با توجه به قالب تهیه شده یک نوع پروتز پا، ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شود.

ساختار و شکل بدن هر فرد با ساختار و بدن فرد دیگر تفاوت دارد. وقتی پروتزی ساخته می شود، با بدن فردی که از روی فرم بدن او، قالب تهیه شده است یکسان و هماهنگ است. به همین دلیل، نمی توان پروتزی را که قبلا برای فرد دیگر ساخته شده است، به عنوان یک پروتز دست دوم برای فروش در نظر گرفت؛ زیرا همان طوری که در ابتدای این قسمت گفتیم، پروتزها به صورت اختصاصی و انحصاری برای افراد ساخته می شوند و فرد دیگری نمی تواند پروتزهای مخصوص اندام تحتانی و یا حتی فوقانی را خریداری کرده و نصب کند.

درست است که قیمت پای مصنوعی دست دوم پایین است، اما به خاطر داشته باشید، این پروتزها قابل استفاده برای هر فردی نیستند و تنها کسی که می تواند از آن استفاده کند، فردی است که پروتز از روی فرم بدن او ساخته شده است. اگر به دنبال کاهش هزینه ساخت پای مصنوعی هستید، به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

کلام آخر

قیمت پای مصنوعی موضوعی بود که ما در این متن در مورد آن صحبت کرده و سعی کردیم اطلاعاتی را در مورد آن به شما بدهیم. کسانی که می خواهند با داشتن یک پروتز به روزهای تلخ قطع عضو پایان دهند، خوب است برای نصب پروتزهای هوشمند اقدام کنند. اگر می خواهید پروسه ساخت پروتز، با مناسب ترین قیمت برای شما به پایان برسد، به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. کارشناسان این کلینیک در کار خود حرفه ای بوده و پروتزی کاربردی در اختیار کاربر قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *