قیمت دست مصنوعی مکانیکی ⭐ (با بیمه + بدون بیمه)

قیمت دست مصنوعی مکانیکی در پایار

قیمت دست مصنوعی مکانیکی را باید از کلینیک هایی پرسید که در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند ساخت پروتز زیر آرنج فعالیت دارند. کلینیک هایی که در حوزه ساخت پروتز فعالیت می کنند، بهترین گزینه برای دریافت قیمت این نوع پروتز هستند. اگر در مورد این نوع پروتز و قیمت آن اطلاعاتی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید. توصیه می کنیم، مقاله قیمت دست سیلیکونی را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله می تواند در افزایش اطلاعات شما در مورد پروتزهای دست، کمک کننده باشد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت دست مصنوعی مکانیکی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت دست مصنوعی مکانیکی در کلینیک پایار

دست مصنوعی مکانیکی چیست؟ آیا در مورد کاربردهای آن چیزی می دانید؟

یکی از انواع پروتزهایی که امروزه برای کاربران درگیر با قطع عضو از ناحیه دست، ساخته می شود، دست مصنوعی مکانیکی است. این نوع دست مصنوعی مکانیکی، یکی از مناسب ترین انواع پروتز برای کسانی است که دستشان از مچ به پایین قطع شده است. این نوع پروتز به فرد کمک می کند تا تمامی انگشتان دست را با زاویه 90 درجه خم و راست کند.

فردی که این نوع پروتز را نصب می کند، راحت تر و طبیعی تر می تواند حرکت دست خود را کنترل کند و کارهایی مانند، فشار دادن، برداشتن و گرفتن اجسام را انجام دهد. این پروتز، ظاهری طبیعی داشته و کاربر از داشتن و حمل کردن آن احساس خجالت و کمبود اعتماد به نفس نخواهد داشت. برای نصب و استفاده از این وسیله به عمل جراحی نیازی نیست و فرد بعد از آنکه از نظر جسمی در شرایطی مناسب برای نصب این پروتز قرار گرفت، می تواند آن را مورد استفاده قرار دهد.

قیمت دست مصنوعی مکانیکی (قیمت پروتز زیر آرنج) موضوع مهمی است که در زمان تهیه و نصب آن پروتز باید به آن توجه کرد. خوب است اگر کسی قصد دارد تا این پروتز کاربردی را نصب کند، حتما برای تهیه آن، کلینیک هایی را انتخاب کند که می داند در کار خود، حرفه ای بوده و از تجربه و مهارت لازم برای ساخت پروتز برخوردارند.

نصب دست مصنوعی مکانیکی بهتر است یا پیوند دست مصنوعی؟

در مورد انتظاراتی که می توان از دست های مصنوعی مکانیکی داشت نکاتی را بیان کردیم و در ادامه نیز در مورد قیمت دست مصنوعی مکانیکی نکات بیشتری را بیان خواهیم کرد. موضوعی که شاید لازم باشد در مورد آن نیز توضیحاتی ارائه دهیم تفاوتی است که بین این نوع پروتز و پیوند دست مصنوعی وجود دارد.

روش های متفاوتی برای اتصال دست های مصنوعی به بدن وجود دارد که یکی از آنها پیوند است. وقتی دست مصنوعی به بدن پیوند زده می شود، بسیاری از قابلیت ها برای فرد به وجود می آید و بسیاری از محدودیت ها نیز از بین می روند، اما از آنجایی که هزینه این روش در مقایسه با قیمت دست مصنوعی مکانیکی، بالاست برخی ها ترجیح می دهند که دست های مصنوعی مکانیکی را نصب کنند. از جمله مزیت های پیوند دست های مصنوعی می توان به این ها اشاره داشت:

  • بلند کردن و جا به جا کردن اشیاء با کمک این نوع پروتز راحت تر خواهد بود.
  • انجام طیف وسیعی از کارها از دیگر مزیت هایی است که می توان در مورد پیوند پروتز دست بیان کرد.

درست است که پیوند دست های مصنوعی با مزیت هایی همراه است، اما شرایط فرد در تعیین اینکه کدام یک بهتر است، نقش زیادی دارد.

قیمت دست مصنوعی مکانیکی چقدر است و آیا نصب دست مصنوعی مکانیکی بهتر است یا پیوند دست مصنوعی؟
قیمت دست مصنوعی مکانیکی

از عوامل تاثیرگذار روی قیمت دست مصنوعی مکانیکی چه می دانید؟

خیلی ها که می خواهند برای ساخت و نصب دست های مصنوعی اقدام کنند لازم است اطلاعاتی در مورد عوامل تغییر دهنده قیمت نیز داشته باشند. از جمله عوامل تغییر دهنده قیمت دست مصنوعی مکانیکی می توان به این موارد اشاره داشت:

1- ماده مورد استفاده در ساخت پروتز

ماده ای که از آن در ساخت پروتز استفاده می کنند از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت است. هر قدر ماده مورد استفاده، کیفیت و ماندگاری بالاتری داشته باشد قیمت ساخت پروتز نیز افزایش پیدا می کند.

2- کلینیک سازنده پروتز

در مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی متفاوت، متوجه خواهید شد که هر یک از این کلینیک ها، قیمت خود را برای ساخت پروتز پیشنهاد می کنند. با توجه به اینکه مهارت و تجربه سازندگان پروتز چقدر است و از چه تجهیزات و فناوری هایی برای ساخت اندام های مصنوعی استفاده می کنند، ساخت پروتز در کلینیک های متفاوت با قیمت های گوناگون انجام خواهد شد.

3- میزان قطع عضو

دیگر عامل تاثیر گذار روی قیمت دست های مصنوعی مکانیکی، میزان قطع عضو است. هر قدر میزان قطع عضو بیشتر باشد هزینه ای که از بابت ساخت پروتز نیز می بایست پرداخت شود افزایش پیدا می کند.

از عوامل تاثیرگذار روی قیمت دست مصنوعی مکانیکی چه می دانید؟

آیا قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران از قیمت دست مصنوعی مکانیکی بالاتر است؟

یکی از بهترین و کاربردی ترین پروتزهایی که می توان از آن اسم برد، دست مصنوعی هوشمند است. قابلیت های این پروتز شباهت زیادی به قابلیت دست طبیعی انسان داشته و به همین دلیل است که قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران از قیمت دست مصنوعی مکانیکی بالاتر است.

پروتز هوشمند را همان سیگنال هایی کنترل می کند که توسط عضلات بدن تولید می شود. در داخل این پروتزها چندین حسگر قرار داده شده که سیگنال های الکترویکی را از عضلات دریافت می کنند. سپس، این سیگنال ها به حرکت تبدیل شده و در نهایت نیز دست مصنوعی در همان جهتی که مغز دستور صادر کرده است، حرکت می کند. تمامی کسانی که می خواهند یک پروتز با رفتار و عملکردی طبیعی داشته باشند، خوب است برای ساخت دست های مصنوعی هوشمند اقدام کنند.

تنها عیبی که برای دست های مصنوعی هوشمند می توان نام برد، طولانی بودن زمان عادت به این پروتز است. کسانی که پروتزهای هوشمند نصب می کنند، در مقایسه با کسانی که پروتزهای معمولی نصب می کنند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به پروتز هوشمند عادت کنند.

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بیشتر است یا قیمت دست سیلیکونی؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بیشتر است یا قیمت دست سیلیکونی؟

اگر در مورد پروتزها یا اندام های مصنوعی، اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که این اندام ها، انواع و اقسام گوناگون دارند. یک نوع از پروتزهایی که برای دست ساخته می شود، پروتز سیلیکونی است، و دیگری هم، پروتزهای مکانیکی هستند. هر یک از این دو نوع پروتز با قیمت های متفاوتی در کشور ساخته شده و در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

دانستن تفاوت بین قیمت دست مصنوعی مکانیکی و قیمت دست دست سیلیکونی به فرد کمک می کند تا از بین این دو، انتخاب بهتری داشته باشد. در ساخت دست های سیلیکونی از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. این نوع پروتز عملکرد خاصی نداشته و بیشتر به عنوان یک پروتز زیبایی شناخته شده و از آن استفاده می شود. اما دست های مصنوعی مکانیکی به کاربر کمک می کنند تا بتواند بخشی از کارهای روزانه اش را انجام دهد.

با ذکر همین یک نکته می توان به راحتی متوجه شد که در اغلب موارد، قیمت دست های مصنوعی سیلیکونی از قیمت دست های مصنوعی مکانیکی پایین تر است. در ضمن برای آنکه در جریان دقیق تفاوت قیمت این دو نوع پروتز قرار بگیرید بهتر است به کلینیک های ساخت پروتز مراجعه کنید.

آشنایی با قیمت دست مصنوعی مکانیکی

مقایسه قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران و قیمت دست مصنوعی مکانیکی؟

در مورد قیمت دست مصنوعی مکانیکی که در بالاتر نکاتی را اشاره کردیم و حال قصد داریم قیمت این نوع پروتز را با قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران مقایسه کنیم و در مورد این مساله صحبت کنیم که کدام یک از آنها گران تر از بقیه است. اول از همه خوب است بدانید که دست های مصنوعی هوشمند که جزء جدیدترین انواع پروتز در کشور و در سطح دنیا محسوب می شوند، از بقیه دست های مصنوعی، گران تر و هزینه بر تر هستند.

یکی از علل بالا بودن قیمت دست های مصنوعی هوشمند را می توان در عملکرد این نوع اندام های مصنوعی جستجو کرد. دست های مصنوعی هوشمند، به فرد امکان می دهند که بتواند پیچیده ترین کارها را به طبیعی ترین شکل ممکن انجام دهد. این توانایی و عملکرد از قطعات پیشرفته ای نشات می گیرد که در ساخت این دست مصنوعی به کار برده شده است.

دیگر علتی که باعث شده دست های هوشمند از دست های مصنوعی مکانیکی گران تر باشند، استفاده از متریال های مقاوم در ساخت آنهاست. هم در ساخت پروتزهای بالا تنه و هم در ساخت پروتزهای پایین تنه، مانند ساخت پروتز مچ پا اگر از مواد و متریال های با کیفیت و سبک استفاده شود، قیمت ساخت پروتز نیز به چندین برابر افزایش پیدا می کند.

آیا قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران از قیمت دست مصنوعی مکانیکی بالاتر است؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی با بیمه چقدر است؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی با بیمه، مبحث چالش برانگیزی است. ما در کشورمان، هم می توانیم از خدمات بیمه های دولتی بهره ببریم و هم به سراغ بیمه های خصوصی برویم. اغلب ایرانی ها، تحت پوشش بیمه های دولتی هستند و از خدمات این بیمه ها استفاده می کنند و تعدادی نیز، علاوه بر بیمه های دولتی از خدمات بیمه های خصوصی نیز بهره می برند.

بیمه های دولتی که شامل بیمه دو بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی هستند، خدمات خوبی را ارائه می کنند، اما همه مسائل و مشکلات جسمانی که برای افراد به وجود می آید را تحت پوشش خود ندارند. برای مثال، ساخت پروتز یکی از همین مواردی است که بیمه های دولتی هزینه بسیار کمی برای آن پرداخت می کنند و کاربر موظف است مابقی هزینه ساخت پروتز را به تنهایی پرداخت کند. گاهی اوقات، این هزینه کمر شکن است.

پس هر زمان خواستید برای دریافت و ساخت یکی از انواع پروتزهای بالاتنه و پایین تنه اقدام کنید، این موضوع را به خاطرتان بسپارید که بیمه های دولتی هیچ هزینه ای برای ساخت انواع پروتز، چه پروتزهای مخصوص قطع عضو و چه پروتزهای زیبایی پرداخت نمی کنند و شما خودتان باید همه هزینه ساخت پروتز را بپردازید.

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بدون بیمه چقدر است؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بدون بیمه، در مواقعی که پروتز برای فعالیت های خاص ساخته می شود، کمرشکن است و تنها، کسانی می توانند از عهده پرداخت آن برآیند که از نظر مالی هیچ مشکلی نداشته باشند.

در ساخت انواع پروتز، موارد زیادی دخالت دارد که از آن جمله می توان به وسعت قطع شدگی دست، نوع متریال به کار برده شده در ساخت پروتز، هوشمند بودن یا هوشمند نبودن پروتز و نوع پروتز اشاره کرد. به دلیل دخالت همین عوامل است که نمی توان یک عدد ثابت و مشخص برای ساخت پروتزها یا اندام های مصنوعی تعیین کرد.

افرادی که نیاز دارند به هر دلیلی برای ساخت دست مصنوعی مکانیکی اقدام کنند، می توانند برای دریافت لیست قیمت این نوع پروتز به کلینیک های ارتوپدی فنی با تجربه و فعال در کشور مراجعه کنند. این کلینیک ها مناسب ترین مرجع برای این موضوع به شمار می روند. اگر تحت پوشش بیمه های دولتی نیستید و شغل خطرناکی دارید، حداقل خود را تحت پوشش بیمه های خصوصی ببرید تا مجبور نباشید همه هزینه ساخت پروتز را از جیب پرداخت کنید.

برای خرید دست مصنوعی مکانیکی به کجا باید مراجعه کرد؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی با بیمه و بدون بیمه موضوع صحبت ما در این متن بود. همان طوری که اشاره کردیم، قیمت پروتز، به مانند قیمت خیلی اقلام موجود در کشور از یک عدد ثابت پیروی نمی کند. برای دریافت قیمت این نوع پروتز، به کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید؛ در این مجموعه ها، توان، تجربه، تخصص و مهارت لازم برای ساخت کاربردی ترین نوع پروتز وجود دارد.

 

قیمت دست مصنوعی مکانیکی در کلینیک پایار

مرکز فروش دست مصنوعی مکانیکی در کشور کجاست؟

اولین موضوعی که در خصوص قیمت دست مصنوعی مکانیکی باید بدانید این است که، پروتزها به صورت اختصاصی برای افراد ساخته می شوند و شما نمی توانید به یک مرکز فروش دست مصنوعی مراجعه کنید و درخواست کنید که یکی از انواع پروتزهایی را که از قبل ساخته اند، در اختیار شما قرار دهند. افرادی که بنا به هر دلیلی، از جمله بیماری، حادثه رانندگی، حادثه در حین کار و یا فقدان عضو مادرزادی، دست ندارند باید به کلینیک هایی مراجعه کنند که در این حوزه فعالند.

معمولا، یک کلینیک ارتوپد فنی، به تجهیزات، توان، تخصص و علم مورد نیاز برای ساخت و ارائه قیمت پروتز دست مصنوعی مکانیکی مجهز است و بهترین منبع برای ارائه این نوع پروتز به شمار می رود. وقتی قرار است یک پروتز ساخته شود، باید شرایط بیمار، شرایط سنی او، میزان قطع عضو، نوع پروتز، هوشمند بودن یا فاقد قابلیت هوشمندی و بسیاری موارد دیگر در نظر گرفته شود و به همین سبب است که این نوع پروتز با قیمت های متفاوت ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شود. قیمت دست مصنوعی مکانیکی، ثابت نیست و اگر شما برای ساخت این نوع پروتز به کلینیک های ارتوپدی متفاوت مراجعه کنید، با قیمت های گوناگونی مواجه خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *