بهترین مرکز پروتز گوش در تهران ⭐ در 1401

قیمت پروتز گوش در تهران

مراکز ساخت پروتز گوش در تهران، کم نیستند؛ اما تفاوت های عمده ای با هم دارند و باید بهترین و معتبرترین آنها را برای ساخت پروتز انتخاب کرد. برخی افراد تصور می کنند، این حوزه از آن حوزه هایی است که پیدا کردن مجموعه های معتبر در آن سخت است؛ شاید چنین تصوری درست باشد، اما جای نگرانی ندارد؛ زیرا می خواهیم کمکتان کنیم تا برای یافتن مراکز معتبر سازنده پروتز مخصوص گوش با مشکلات کمتری مواجه شوید.

علاوه بر خواندن این مقاله، توصیه می کنیم مقاله انواع پروتز گوش را نیز مطالعه کنید؛ قطعا این مقاله در انتخاب بهترین نوع پروتز یاری تان خواهد کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز گوش در تهران با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

معرفی انواع پروتز گوش

پروتز گوش چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

قبل از آنکه در مورد پروتز گوش در شهر تهران نکاتی را با شما در میان بگذاریم، لازم می دانیم به این موضوع بپردازیم که پروتز گوش چیست و چه کاربردهایی دارد.

اگر به یک کلینیک ارتوپد فنی معتبر در کشور مراجعه کنید، با افراد مختلفی رو به رو خواهید شد. برخی از این افراد، برای ساخت پروتز مچ پا و یا ساخت پروتزهای بالا تنه آمده اند و برخی دیگری می خواهند برای ساخت پروتزهای زیبایی، مانند پروتز گوش اقدام کنند. پروتزهایی که در قطع عضو استفاده می شوند، کاربردی تر هستند و سایر انواع پروتز، مانند پروتز چشم مصنوعی و یا پروتز گوش، برای زیبایی و پوشاندن یک عیب به کابرده می شوند.

در مواجه با کسانی که برای ساخت پروتز گوش در تهران آمده اند، احتمالا این سوال برایتان پیش می آید این پروتز چیست و چه کاربردهایی دارد. پروتز مخصوص گوش، نوعی پروتز، کاملا شبیه به گوش انسان است. معمولا کسانی که در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزادی، قسمت خارجی گوششان دچار آسیب شده است، برای ساخت آن اقدام می کنند. این نوع پروتز می تواند ظاهری طبیعی برای گوش ایجاد کند.

از جمله مزیت های این نوع پروتز می توان به بازگرداندن تقارن به صورت اشاره کرد. در جاهایی که نبود گوش طبیعی، مشکلاتی ایجاد می کند، این نوع پروتز قادر خواهد بود مشکل به وجود آمده را به راحتی حل کند. چنانچه آسیب به گوش، مشکلی برایتان ایجاد کرده است، برای ساخت آن، بهترین مراکز ساخت را انتخاب کنید و به آنها مراجعه نمایید.

درست است که قیمت پروتز مچ پا از هزینه ساخت پروتز گوش بیشتر است، اما باید توجه داشت که هر دو نوع پروتز برای بهبود کیفیت زندگی افراد ساخته شده و نصب می شوند.

برای ساخت پروتز گوش در تهران به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد پروتزهای مخصوص گوش مطرح می شود، این است که برای ساخت آن باید به کجا مراجعه کنیم. آیا هر کلینیکی توانایی و مهارت ساخت پروتزهای مخصوص گوش را دارد؟ آیا به هر کلینیکی می توان مراجعه کرد؟

موضوع مهمی که در همین ابتدا باید به آن اشاره کرد این است که برای ساخت پروتزها، باید به کلینیک هایی که تحت عنوان کلینیک ارتوپدی فنی از آنها یاد می کنند، مراجعه کرد. در برخی از این کلینیک ها، توان و مهارت علمی لازم برای ساخت انواع پروتزهای مخصوص گوش وجود دارد.

البته نکته ای که در انتخاب این مراکز باید رعایت کنید، این است که باز هم هر کلینیکی نمی تواند گزینه مناسبی برای مراجعه و ساخت این نوع پروتز به شمار رود. بهتر است کلینیک هایی را برای ساخت پروتز گوش در تهران انتخاب کنید که می دانید کارشناسان و پزشکان آن از آخرین متدهای روز دنیا و بهترین متریال ها استفاده می کنند.

پروتز گوش در تهران و انواع آن

بهترین مرکز پروتز گوش در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

نه تنها برای ساخت پروتز گوش در تهران، بلکه برای هر کاری دیگری سعی کنید، همیشه بهترین ها را برگزینید. ساخت پروتز، از آن جهت که با اعتماد به نفس فرد و حضور او در جامعه ارتباط دارد، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

موضوع دیگری که باید به آن بپردازیم، یافتن و پیدا کردن مراکز ساخت پروتز مخصوص گوش در تهران است. بهتر است مراکزی برای ساخت این نوع پروتز انتخاب شوند که کارشناسانی زبده و ماهر دارند. پروتزهایی که در این مراکز ساخته، و در اختیار کاربر قرار داده می شود، می توانند بخشی از مشکلاتی را که فرد با آنها درگیر است، حل کنند.

در مراکز معتبر و مطرح ساخت پروتز در کشور، از جدیدترین و بروزترین متریال ها برای ساخت انواع پروتزهای مخصوص گوش استفاده می شود. پروتزی که با این شرایط ساخته می شود، دوام طولانی داشته و به راحتی خراب نخواهد شد.

پروتز داخل گوش چیست؟ با پروتز گوش در تهران چه تفاوتی دارد؟

پروتز داخل گوش یا کاشت گوش میانی یکی از بهترین روش ها برای کسانی است که به هر علتی قادر نیستند صداهای اطراف خود را بشنوند. این پروتز، دو قسمت داخلی و خارجی دارد و بر خلاف سمعک، صداها را به لرزش تبدیل می کند. لرزش ایجاد شده که نوعی انرژی مکانیکی است، برای تحریک کردن ساختار گوش میانی به صورت مستقیم استفاده می شود.

همین جا است که می توان به یکی از مهم ترین تفاوت ها بین پروتز گوش در تهران و پروتزهای داخلی اشاره کرد. پروتزهایی که به صورت خارجی نصب می شوند و موضوع صحبت ما در این مقاله نیز بود، به هیچ عنوان نمی توانند در انتقال صدا تاثیری از خود نشان دهند. این پروتزها تنها نقش زیبایی داشته و کسانی که ناشنوا هستند نمی توانند برای بهبود وضعیت شنوایی خود از پروتزهایی که به صورت خارجی نصب می شوند، استفاده کنند.

نحوه نصب این پروتزها نیز با هم متفاوت است. برای کاشت گوش میانی، فرد باید تحت یک عمل جراحی قرار گیرد، اما برای نصب پروتزهای گوش، در صورتی که فرد نخواهد به کمک ایمپلنت پروتز را نصب کند، نیازی به انجام عمل جراحی نخواهد بود.

پروتز گوش شکسته چیست

پروتز دائمی گوش چیست؟ آیا این نوع پروتز گوش در تهران ساخته می شود؟

پروتزهای گوش انواع و اقسام مختلف دارند؛ برخی آنها را می توان به راحتی از روی گوش، جدا و تمیز کرد و برخی دیگر قابلیت جدا شدن ندارند؛ به این نوع پروتز، پروتز دائمی گوش گفته می شود. این پروتزها را بر پایه ایملپنت می سازند و مزیت های متفاوتی از جمله افزایش میزان ثبات و پایداری پروتز، کاهش بروز حساسیت های پوستی، افزایش میزان بهداشت در پوست و راحت بودن بیمار، بالا بودن میزان مقاومت و دوام آن، بالا بودن عمر پروتز، طبیعی به نظر آمدن آن و نازک و زیبا بودن پروتزهای گوش ایمپلنت اشاره کرد.

کسانی که می خواهند از پروتزهای دائمی گوش استفاده می کنند، دو عدد ایملپنت برایشان کافی است. ایمپلنت ها که معمولا از جنس فلز تیتانیوم هستند را به استخوان اطراف گوش متصل می کنند. تیتانیوم از جمله فلزاتی است که با پوست بدن انسان سازگاری بالایی داشته و بدن در تماس با آن هیچ گونه حساسیتی را از خود نشان نمی دهد. توجه داشته باشید کسانی که می خواهند این نوع پروتز را نصب کنند، می بایست تحت عمل جراحی قرار گیرند. به یاد داشته باشید، این نوع پروتز گوش در تهران نیز ساخته می شود.

پروتز دائمی گوش چیست؟ آیا این نوع پروتز گوش در تهران ساخته می شود؟

قیمت پروتز گوش میانی چقدر است؟

برای آنکه بتوانیم اطلاعات خوبی را در مورد قیمت پروتز گوش میانی به شما بدهیم، اول از همه باید بگوییم که پروتز گوش میانی با پروتز گوش در تهران تفاوت های زیادی دارد. یکی از این تفاوت ها را می توان علت نصب آن دانست. پروتزهای گوش میانی را کسانی نصب می کنند که به هر علتی شنوایی خود را از دست داده اند؛ این گروه با کمک این پروتز می توانند دو مرتبه حس شنوایی خود را به دست آورند. این موضوع، در حالی است که با کمک پروتزهایی به صورت خارجی نصب شده و در برخی کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شوند، فرد قادر به شنیدن نیست؛ اصولا این پروتزها یک نوع پروتز زیبایی محسوب می شوند و به همین علت فردی که ناشنوا است بعد از نصب آن نباید انتظار داشته باشد که قدرت شنوایی اش برگردد.

با توجه به توضیحی که بیان کردیم، برای دریافت قیمت پروتزهای مخصوص گوش میانی باید به جراحان مراجعه کنید؛ آنها می توانند به شما کمک کنند تا در جریان قیمت این نوع پروتز قرار بگیرید. برای اطلاع از قیمت پروتز گوش در تهران و قیمت ساخت پروتز چشم که آن نیز یک نوع پروتز زیبایی است، توصیه می کنیم به ارتوپدی فنی ها مراجعه کنید.

قیمت پروتز گوش میانی چقدر است؟

معایب انواع پروتز گوش چیست؟

انواع پروتز گوش در کشور ساخته می شود و در عین اینکه هر کدام از آنها مزیت های زیادی دارند، معایبی نیز در آنها مشاهده می شود. از جمله معایب پروتز گوش در تهران می توان به اینها اشاره کرد:

1- نیاز به تعویض مجدد؛

برخی انواع پروتز که از مواد بی کیفیت تهیه می شود، نیاز به تعویض مجدد دارد. به این دلیل که در ساخت این پروتزها از سیلیکون استفاده می شود، دچار فرسودگی شده و گاهی فرد مجبور می شود آن را هر سال تعویض کند.

2- نیاز داشتن به مراقبت روزانه؛

افرادی که نمی خواهند هر چند وقت یک بار هزینه ای را برای ساخت مجدد پروتز مخصوص گوش اختصاص دهند، باید سعی کنند آن را به صورت روزانه تمیز کرده و این را به یک عادت تبدیل کنند. وجود آلودگی روی این نوع پروتز باعث از بین رفتن آن می شود.

3- عدم امکان استفاده از آن در برخی شرایط خاص؛

در برخی شرایط خاص، مانند زمان هایی که فرد در حال شنا است و یا زمانی که می خواهد بخوابد باید پروتز گوش را خارج کرد. این قانون در مورد سایر انواع پروتز، همچون پروتز پا بالای زانو نیز وجود دارد. یعنی بهتر است فرد در موقع خواب نیز پروتز را از جای خود خارج کرده و سپس به رختخواب برود.

معایب انواع پروتز گوش در تهران چیست؟

پروتز گوش در تهران را به چه روش هایی وصل می کنند؟

نه تنها برای پروتز گوش در تهران، بلکه در سایر کلینیک ها در نقاط مختلف جهان، از روش های متفاوتی برای نصب آن استفاده می شود که ما در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

1- ایملپنت

یکی از روش هایی که به کمک آن پروتز گوش را به سر فرد متصل می کنند ایمپلنت است. ایمپلنت ها، فیکسچرهای تیتانیومی و کوچکی هستند و اتصال آن نیز طی یک عمل جراحی سرپایی صورت می گیرد. این ایمپلنت ها، با استخوان ها پیوند خورده و یک پایه پایدار و محکم برای پروتز گوش ایجاد می کنند. استخوان هایی که ایمپلنت به آنها متصل شده است در طی یک بازه زمانی 3 تا 6  به هم پیوند می خورند. بعد از آنکه این مدت زمان به پایان رسید فرد می تواند پروتز گوش را روی ایمپلنت وصل کند.

2- چسب های پزشکی

از دیگر روش هایی که می توان به کمک آن، پروتز گوش را وصل کرد چسب های پزشکی هستند. اغلب افراد می توانند از این چسب ها استفاده کرده و پروتز گوش را نصب کنند. این چسب ها حساسیت زا نیستند و نیازی نیست که افراد از بابت این مساله نگران باشند. با مراجعه به کلینیک های ساخت پروتز گوش هر روشی که مناسب تر باشد برای اتصال انتخاب می شود.

روش های پروتز گوش در تهران چیست

پروتز گوش شکسته چیست؟

گوش برخی افراد در حین کار، ورزش و یا هر اتفاق دیگری ممکن است بشکند. اگر امکان ترمیم برای گوش وجود نداشته باشد، فرد می بایست برای ساخت پروتز گوش و پرداخت قیمت پروتز گوش در تهران اقدام جدی انجام دهد. برای ساخت چنین پروتزهایی می بایست به کلینیک هایی مراجعه کرد که در حوزه ساخت پروتزهای زیبایی کار می کنند. این نوع پروتزها، باید با موادی با انعطاف پذیری بالا ساخته شوند و بیشترین شباهت را به گوش انسان داشته باشند. بهترین گزینه برای ساخت چنین پروتزی، استفاده از سیلیکون است.

به خاطر داشته باشید، اقدام برای ساخت پروتز گوش شکسته فقط برای زیبایی نیست و ما از گوش های خود به منظورهای دیگر نیز استفاده می کنیم. برای مثال، کسانی که به دلیل ضعف در بینایی خود مجبورند، از عینک استفاده کنند، می بایست دسته های عینک خود را روی گوش ها قرار دهند. این عملیات، برای کسانی که گوش خود را از دست داده اند و برای ساخت پروتز گوش در تهران اقدامی نکرده اند، کاری سخت و نشدنی خواهد بود. با مراجعه به کلینیک های تخصصی ساخت پروتز و با داشتن یک پروتز طبیعی، به بسیاری از مشکلات نبود گوش پایان دهید.

کلام آخر

ما در این متن، در خصوص پروتز گوش در تهران، صحبت کرده و سعی کردیم به زبان کاملا ساده و روان در مورد بهترین مراکز ساخت پروتز گوش اطلاعاتی به شما بدهیم. همانطوری که گفتیم، هدف از ساخت این پروتز، زیبایی و برگرداندن تقارن به صورت فرد است.البته، زمانی می توان انتظار برآورده شدن این اهداف را داشت که ساخت پروتز به واسطه کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *