پروتز گوش چیست؟⭐ و چگونه ساخته می شود؟

معایب پروتز گوش چیست

پروتز گوش چیست؟ این پروتز چگونه نصب می شود؟ آیا نصب آن مزیت ها و معایبی دارد؟ این ها بخشی از سوالاتی هستند که در این متن پاسخ داده خواهند شد. یادتان باشد، کسانی که می خواهند برای ساخت این پروتز و سایر انواع آن اقدام کنند، باید به سراغ کلینیک های معتبر و مطرح در کشور بروند.

یکی از انواع پروتزهایی که برای افراد ساخته می شود، پروتز کربنی است. این نوع پروتز به افراد کمک می کند تا راحت تر راه بروند. درست است که راحت تر راه رفتن، یک امتیاز محسوب می شود، اما خوب است در کنار آن یوگا نیز تمرین شود تا استرس های روزانه کاهش پیدا کند. در همین راستا توصیه می کنیم، نحوه تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی را مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز گوش با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز گوش چیست

پروتز گوش چه نوع پروتزی است؟ در مورد آن چه می دانید؟

ساخت انواع پروتز، مانند ساخت پروتز زیر زانو، با هدف کمک به افراد درگیر با قطع عضو انجام می شود. برخی از پروتزها کاملا کاربردی اند و برخی دیگر، مانند پروتزهای گوش، برای زیبایی، و به منظور پوشاندن عیب ظاهری ساخته می شوند.

کسانی که به هر علتی گوششان دچار یک آسیب ظاهری شده و این مساله، اجازه حضور در اجتماع را از آنها گرفته است، از جمله طرفداران پروتزهای گوش هستند. این پروتزها، برای هر فرد، متفاوت بوده و هر کسی، پروتزی متناسب و هم اندازه با گوش خود دریافت می کند.

نکته ای که می بایست در پاسخ به سوال پروتز گوش چیست، ارائه دهیم این است که، پروتزهای مخصوص گوش از ماده ای بسیار نرم و انعطاف پذیر به نام سیلیکون ساخته می شوند. استفاده از این ماده، به پروتوزیست ها امکان می دهد تا یک گوش مصنوعی شبیه به گوش طبیعی برای فرد بسازند. پروتز گوش سیلیکونی به افراد کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کنند و به دلیل داشتن یک نقص عضو در ظاهر گوش، احساس خجالت و سرخوردگی نداشته باشند.

در ضمن، افراد در هر سنی که باشند، می توانند برای داشتن پروتزهای مخصوص گوش اقدام کنند. حتی، از سن 2 سالگی نیز می توان برای ساخت پروتز گوش اقدام کرد. درست است که قیمت پروتز گوش از قیمت پروتز زیر زانو کمتر است، اما گوش های مصنوعی نیز در حد و اندازه خود قادرند، برخی از مشکلات کاربر را برطرف کنند.

مزیت های نصب پروتز گوش چیست؟ آیا در مورد این موضوع چیزی شنیده اید؟

موضوعی که باعث شده ما بخواهیم در مورد سوال “مزیت های نصب پروتز گوش چیست” صحبت کنیم، تاثیراتی است که این اندام مصنوعی بر زندگی افراد می گذارد. شاید این پروتز از نظر کیفی هیچ تاثیر خاصی بر زندگی فرد نداشته باشد، اما مزیت هایی دارد که صحبت و معرفی آنها خالی از لطف نخواهد بود. مزیت های گوش مصنوعی یا پروتز مصنوعی گوش به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین مزیت هایی که نصب این نوع پروتز دارد، افزایش اعتماد به نفس در کسانی است که به دلیل ظاهر غیر طبیعی گوششان نمی توانند در جامعه حضور پیدا کرده و به فعالیت های اجتماعی بپردازند.
  • راحتی در نصب، از دیگر مزیت هایی است که می توان در مورد این نوع پروتز مطرح کرد.
  • پاسخ دیگری که می توانیم در خصوص سوال “مزیت پروتز گوش چیست” بیان کنیم، ساختار طبیعی آن است. سیلیکون به کار برده شده در ساخت این نوع پروتز، با پوست بدن انسان سازگاری کامل دارد. اگر به ترکیبات و مواد شیمیایی حساسیت نداشته باشید، نصب گوش مصنوعی هیچ گونه آثار مضری نخواهد داشت.
مزیت پروتز گوش چیست

پروتز دائمی گوش چیست؟ تفاوت آن با سایر انواع پروتز گوش چیست؟

پروتزهای گوش انواع و اقسام متفاوت دارند. یک نوع از پروتزهایی که برای افراد نصب می شود، پروتزهای چسبی هستند. این نوع پروتز را به کمک چسب های مخصوص به قسمت خارجی گوش می چسبانند. دیگر نوع پروتز، پروتزی است به کمک آهنربا به گوش وصل می شود. این نوع را می توان به راحتی از جای خود جدا کرد، شست و مجددا در ناحیه خارجی گوش نصب کرد. کسانی که عرق کردن پروتز اذیتشان می کند، خوب است پروتزهایی که به کمک آهنربا وصل می شوند، استفاده کنند.

نوع مدرن و جدید پروتزهای گوش، پروتزهایی هستند که نیاز به عمل جراحی دارند. در این نوع، پروتزها روی ایملپنت وصل می شوند و به آنها پروتز دائمی گوش گفته می شود. سوال مهمی که در اینجا به وجود می آید این است که تفاوت این نوع پروتز با سایر انواع پروتز گوش چیست. پروتز دائمی از دوام و ماندگاری بالاتری برخوردار بوده و نیازی نیست افراد نگران جدا شدن آن از گوش باشند. پایدار بودن از جمله ویژگی ها و مزیت های این نوع پروتز به شمار می رود. کسانی که قصد نصب این نوع پروتز را دارند می بایست تحت عمل جراحی قرار گیرند.

عمل پروتز گوش میانی چیست؟ تفاوت آن با پروتز گوش چیست؟

برای آنکه به سوال پروتز گوش چیست، به صورت کامل و جامع پاسخ دهیم، بهتر است به نوع دیگری از پروتزهای گوش نیز اشاره کرده و آن را معرفی کنیم. این نوع پروتز، پروتز گوش میانی نام دارد و اساس کار آن با پروتزهایی که به صورت خارجی روی گوش نصب می شوند، تفاوت دارد. 

پروتزهایی که در قسمت خارجی گوش نصب می شوند هیچ نقش در بهبود شنوایی فرد ندارند، اما پروتزهایی که به عنوان پروتز میانی گوش نصب می شوند خیلی خوب می توانند به فرد کمک کنند تا قدرت شنوایی خود را باز به دست آورد. این تفاوت در عملکرد پروتزهای خارجی و داخلی گوش یکی از مهم ترین مواردی است که می توان در بیان اختلاف این دو نوع پروتز عنوان کرد.

به خاطر داشته باشید، کسانی که قصد دارند پروتز گوش میانی نصب کنند می بایست عمل پروتز گوش میانی را انجام دهند. یکی از انواع عمل هایی که روی گوش انجام شده و هدف از انجام آن نیز درمان ناشنوایی فرد است، عمل جراحی استاپدکتومی نام دارد. در این عمل، استخوان رکابی گوش برداشته و پروتز گوش میانی به جای آن قرار داده می شود. با انجام این عمل، قدرت شنوایی فرد احیا می شود.

تفاوت پروتز گوش برای شنوایی با پروتز گوش چیست؟

تفاوت پروتز گوش برای شنوایی با پروتز گوش چیست؟

مواردی که تحت عنوان پروتز گوش از آنها یاد می شود، تنوع زیادی دارند که ما با پاسخ به سوال پروتز گوش چیست، اطلاعات کاملی را در خصوص یکی از آنها بیان کردیم. دیگر نوع پروتز گوش، پروتز گوش برای شنوایی است. این پروتز، همان طوری که از نام آن مشخص است از جمله پروتزهایی است که با نصب آن در داخل گوش، فرد می تواند صداهای اطراف خود را به راحتی بشنود. این پروتز که به آن پروتز گوش میانی نیز گفته می شود برای آنکه عملکرد استخوانچه را تقلید کند ساخته شده است و وظیفه دارد که امواج صدا را از پرده صماخ به گوش داخلی انتقال دهد.

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین پروتز گوش میانی و پروتزهای زیبایی گوش وجود دارد، نقش و هدف از نصب آنهاست. پروتزهای زیبایی هیچ نقش و تاثیری روی افزایش قدرت شنوایی فرد ندارند. اینها برای کسانی نصب می شوند که ظاهر گوش آنها دچار اسیب شده است. به این شکل، کسانی که قسمت بیرونی گوش شان آسیب دیده و از بین رفته با نصب آن می توانند با اعتماد به نفس بیشتری در میان جمع اعضای خانواده خود ظاهر شوند. این در حالی است که پروتز گوش میانی، دقیقا باعث می شود که فرد بتواند بشنود.

پروتز دائمی گوش چیست؟ تفاوت آن با سایر انواع پروتز گوش چیست؟

قیمت پروتز گوش چیست؟

حال که می دانید پروتز گوش چیست، لازم می دانیم در مورد قیمت آن نیز نکاتی را بیان کنیم. قیمت این پروتز تحت تاثیر عوامل متفاوتی به شرح زیر قرار دارد:

1- نوع پروتز؛

یکی از عواملی که روی قیمت پروتز گوش تاثیر زیادی دارد، نوع پروتز است. منظور ما از نوع پروتز، روشی است که آن را به گوش وصل می کنند. اگر پروتز را با کمک برخی مگنت های خاص به گوش وصل کنند که در این صورت، قیمت آن بسیار مناسب است؛ اما در مواقعی که این نوع پروتز به کمک ایمپلنت به ناحیه سر وصل می شود، به این دلیل که باید عمل جراحی انجام شود، قیمت آن بالاتر خواهد بود. به هر صورت، برای آنکه در جریان قیمت دقیق این نوع پروتز قرار بگیرید بهتر است با کلینیک های ساخت پروتز گوش تماس بگیرید.

2-کیفیت متریال به کار برده شده در ساخت پروتز؛

در ساخت پروتز گوش، به مانند ساخت پروتز مچ پا زیبایی از سیلیکون استفاده می کنند. هر قدر کیفیت سیلیکون بیشتر باشد، قطعا پروتز گوش نیز با قیمت بیشتری ساخته شده و در اختیار افراد قرار داده می شود. خوب است در زمان اقدام برای ساخت این نوع پروتز به این موضوع بسیار مهم توجه و دقت داشته باشید.

قیمت پروتز گوش چیست؟

معایب نصب پروتز گوش چیست؟

درست است که گوش مصنوعی، مزیت های قابل توجه و مهم زیادی دارد، اما باید به معایب آن نیز اشاره گردد تا بتوان برای داشتن آن با چشمانی باز تصمیم گرفت. برخی از معایب نصب این نوع پروتز به شرح زیر است:

  • گوش مصنوعی باید به صورت سالانه تعویض شود. اگر فرد به صورت دائمی این پروتز را نصب کند، باید هر سال برای عوض کردن آن اقدام کند. معمولا یکی از خطراتی که این پروتز را تهدید می کند، پارگی است و همین موضوع نیاز به تعویض آن را شدت می بخشد.
  • این نوع پروتز باید مرتبا تمیز شود. جمع شدن آلودگی روی آن، دوام و عمر مفید پروتز مصنوعی گوش را کاهش می دهد. اگر به این مورد بی توجهی شود، نه تنها خود پروتز آسیب می بیند، بلکه ممکن است بدن فرد نیز دچار حساسیت شود.
  • در برخی شرایط خاص نمی توان گوش مصنوعی را نصب کرد. مثلا در هنگام خواب و یا زمانی که فرد می خواهد به شنا برود، این پروتز باید خارج شده و بعد، دو مرتبه نصب شود.

کلام آخر

ما در این متن در مورد پروتز گوش چیست، نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. خوب است برای ساخت این پروتز که طبیعی بودن ظاهر آن اهمیت زیادی دارد، به سراغ کلینیک های ارتوپدی مطرح، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار بروید. مهارت این کلینیک در حوزه ساخت پروتز گوش، مثال زدنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *