پنجه کربنی پارس فلکس ⭐ (قیمت پنجه کربنی پارس فلکس)

ساخت پنجه کربنی پارس فلکس در پایار

پنجه کربنی پارس فلکس، به کمک کسانی آمده که پایشان از ناحیه پنجه پا قطع شده است. این نوع پروتز، مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل است که از سوی متقاضیان ساخت پروتز مچ پا با استقبال مواجه شده است. ما در این مقاله، قصد داریم در مورد ویژگی ها و مزیت های این نوع پروتز و همین طور قیمت پنجه کربنی پارس فلکس اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

توصیه می کنیم، ” قیمت پنجه کربنی چقدر است؟ ” را نیز مطالعه کنید؛ در افزایش اطلاعاتتان کمک کننده است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پنجه کربنی پارس فلکس با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پنجه کربنی پارس فلکس

 انواع پنجه کربنی پارس فلکس که خوب است بشناسید!؟

قبل از آنکه در خصوص انواع پنجه های کربنی پارس فلکس توضیحاتی بدهیم، لازم است ابتدا به معرفی این نوع پروتز بپردازیم. پنجه های کربنی، در واقع پروتزهایی هستند که در ساخت آنها از الیاف کربن استفاده می شود. در ساخت این نوع پروتزها، آخرین متدها و فناوری های روز دنیا به کار گرفته شده و به همین دلیل است که قیمت پروتزهای پنجه کربنی (قیمت پروتز مچ پا) بالاست و نمی توان با مبالغی پایین برای تهیه و ساخت آن اقدام کرد.

پنجه های کربنی پارس فلکس ظرافت بی نظیری دارند و همین موضوع باعث شده کاربر در زمان نصب، مشکلات خاصی نداشته باشد و به راحتی آن را در پوشش خاص خود قرار دهد. کسانی که توانایی پرداخت قیمت پنجه کربنی پارس فلکس را دارند، می توانند از مزیت های این نوع به نحو احسن بهره ببرند.

در ادامه، می خواهیم انواع پنجه کربنی پارس فلکس را معرفی کنیم و اطلاعات بیشتری در این خصوص به شما بدهیم. انواع این نوع پروتز به شرح زیر است:

1- پنجه های کربنی اورجینال

در ساخت این نوع پروتز از کامپوزیت الیاف کربن استفاده شده است و به همین دلیل دوام و ماندگاری بالایی را می توان از آنها انتظار داشت. وزن این نوع، مناسب و معقول است و وزن آن برای کاربر، اذیت کننده نخواهد بود.

2- پنجه های کربنی پارس فلکس از نوع ال پی

کسانی که وزنشان در بازه وزنی 44 تا 130 کیلوگرم قرار دارد، می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. راه رفتن با این پروتز، حس راه رفتن با پای طبیعی را در کاربر ایجاد می کند.

3- پنجه های کربنی پارس فلکس از نوع سایم

پنجه های کربنی پارس فلکس از نوع سایم را حتی بدون کفش نیز می توان پوشید و کاربر از این جهت نیز احساس ناراحتی نخواهد کرد.

پنجه کربنی پارس فلکس

آیا پنجه کربنی پارس فلکس مزیتی بر سایر انواع پروتز پنجه پا دارد؟ اگر دارد، این مزیت ها چیست؟

یکی از موضوعاتی که باعث شده پنجه کربنی پارس فلکس محبوبیت زیادی به دست آورد، مزیت هایی است که در این نوع به چشم می خورد. درست است که وجود این مزیت ها باعث افزایش قیمت پنجه کربنی پارس فلکس شده است، اما خوب است به یاد داشته باشید، این نوع پروتز، شرایط بسیار راحت و بی دغدغه ای را برای کاربر فراهم می کند. برخی از مهم ترین مزیت های این نوع پروتز مخصوص پنجه پا به شرح زیر است:

 • افرادی که این نوع پروتز را برای ساخت انتخاب می کنند، باید بدانند که برداشتن گام با چنین اندام مصنوعی، با تقارن و یکنواختی بیشتری همراه است.
 • زمانی که کاربر در حال راه رفتن است، به شکل متعادل تری می تواند راه برود و پنجه پای خود را از روی زمین بردارد.
 • این نوع پروتز، دقیقا متناسب با وزن کاربر ساخته می شود و او نیازی به اعمال فشار بیشتر برای برای بلند کردن پا از روی زمین ندارد.
 • مچ پا در زمان راه رفتن، انعطاف پذیری بالایی از خود نشان می دهد و این، راه رفتن کاربر را به یک موضوع طبیعی و راحت تبدیل می کند.
 • کنترل فرد روی این اندام مصنوعی به شکل خارق العاده ای افزایش پیدا می کند.
 • از دیگر مزیت های پنجه کربنی پارس فلکس می توان به متریال به کار برده شده در ساخت این پروتز و ساخت پروتز مچ پا اشاره کرد. در ساخت این نوع پروتز از کامپوزیت الیاف کربن با کیفیت استفاده شده است. همین انتخاب موجب شده که این پروتز کربنی به یک پروتز بسیار سبک و ظریف تبدیل شود.
 • یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد درگیر با قطع عضو داشته باشند، نصب پروتز است. این پروتز به راحتی در جای خود نصب می شود و کاربر را با مشکلات زیادی مواجه نمی کند. کسانی که این نوع را نصب می کنند قادر خواهند بود به راحتی تحرک داشته باشند و به کارهای روزانه خویش رسیدگی کنند.
 • دیگر مزیتی که می توانیم در موردپنجه کربنی پارس فلکس بیان کنیم این است که این نوع پای مصنوع، برای افراد با هر میزان فعالیتی مناسب است. هم کسانی که می خواهند به کارهای روزانه شان برسند، و هم کسانی که فعالیت های زیادی در طول روز دارند مانند ورزشکاران می توانند این پروتز را نصب کرده و از داشتن آن بی نهایت لذت ببرند. این نوع پروتز را یکی از ایده آل ترین و بهترین انواع پروتز می دانند.
 • افرادی که در وزن شان در بازه عددی بین 44 تا 130 کیلوگرم است می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کرده وآن را نصب کنند و بدون هیچ گونه نگرانی به کارهای شان برسند.
مزیت های پنجه کربنی پارس فلکس

قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چقدر است؟ آیا خبر دارید؟

قیمت پنجه کربنی پارس فلکس با توجه به متریال ویژه ای که در ساخت آن به کار برده می شود، بالا در نظر گرفته شده است. اصولا کاربرانی که فعالیت های زیادی در طول روز دارند و یا ورزشکاران حرفه ای که نمی توانند دیگر انواع پروتز را نصب کنند، از جمله کسانی هستند که برای ساخت پنجه کربنی پارس فلکس، پیشقدم می شوند.

همان طوری که در بالا نیز اشاره کردیم، در تولید این نوع پروتز، از الیاف کربن استفاده می شود. به کار بردن این الیاف، باعث پدیدار شدن خصوصیاتی خواهد شد که در فوق نیز اشاره کردیم. به دلیل همین مزیت هاست که در مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور، با قیمت بالای این نوع پروتز مواجه خواهید شد.

چه کسانی خوب است قیمت پنجه کربنی پارس فلکس را پرداخت، و آن را نصب کنند

از عوامل موثر بر قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چه میدانید؟

مطمئن ترین راهی که می توانیم برای دریافت قیمت پنجه کربنی پارس فلکس معرفی کنیم، مراجعه به مراکزی است که در حوزه ساخت پروتز فعالیت می کنند. کسانی که می خواهند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند، نباید توقع داشته باشند که با صرف هزینه هایی پایین و اندک بتوانند این پروتز را در اختیار بگیرند و برای انجام فعالیت های خود از آن استفاده کنند.

برای آنکه به خوبی متوجه شوید منظور ما از بالا بودن قیمت این پنجه کربنی چیست، می توانیم حداقل هزینه ای که باید برای ساخت این پروتز اختصاص پیدا کند، به شما بگوییم. از آنجایی که در پروتزهای ساخته شده با فیبر کربن، مزیت های زیادی قابل مشاهده است، پاهای مصنوعی ساخته شده با این ماده، در حال حاضر یعنی تیرماه سال 1402، زیر 40 میلیون تومان نیست.

در مراجعه به مراکز ساخت اندام های مصنوعی، قیمت دقیق را با توجه به قطعاتی که در ساخت پروتز به کار برده شده است، تعیین می کنند. در این مجموعه ها با توجه به میزان فعالیت، سن، و وضعیت فیزیکی فرد متقاضی، پای مصنوعی کربنی برای او ساخته شده و قیمت دقیق نیز به او اعلام می شود.

 

از عوامل موثر بر قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چه میدانید؟

از عوامل اثر گذار بر افزایش بهره وری پنجه کربنی پارس فلکس چه می دانید؟

برای آنکه هزینه پرداخت شده برای قیمت پنجه کربنی پارس فلکس به یک نتیجه مثبت ختم شود باید از برخی عواملی که موجب می شوند بهره وری پنجه کربنی افزایش پیدا کند، مطلع شد. از جمله این پارامترهای اثرگذار می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

1- متناسب بودن اندازه سوکت

سوکت، بین پروتز و بدن قرار می گیرد. این قسمت باید با اندام فرد تناسب داشته باشد تا فرد بتواند از پروتز خود به نحو احسن استفاده کند. اگر اندازه سوکت با اندازه بدن فرد تناسب داشته باشد، شدت ضربات وارد شده به بدن به کمترین میزان کاهش پیدا می کند. اگر اندازه سوکت و بدن تناسب داشته باشد، می توان مطمئن بود که هزینه پرداخت شده برای قیمت پنجه کربنی پارس فلکس در جای درستی صرف شده و یک پروتز کاربردی ساخته شده است.

خوب است بدانید، وقتی که سوکت پنجه کربنی پارس فلکس، مناسب باشد حرکت های اندام نیز محدود می شود. با اضافه شدن این مزیت، اصطکاک کاهش پیدا کرده، فرد خیلی راحت تر می تواند حرکت کند و در ضمن، سلامت پوست بیمار نیز به خوبی تضمین خواهد شد. علاوه بر این دو مورد، سوکت یکی از مهم ترین ابزارهایی است که باعث می شود عملکرد اندام مصنوعی، کنترل شده تر باشد.

2- هم تراز بودن

هم تراز بودن، به قرار گرفتن قطعات در کنار هم گفته می شود. هم تراز بودن پروتز مزیت هایی چون، راحتی کاربر در حین راه رفتن، کنترل خوب پروتز، افزایش ثبات در آن، و به صورت کلی افزایش عملکرد پروتز دارد. اندازه و حالت بدن و همین طور اندازه اندام باقی مانده از جمله عوامل موثر بر هم ترازی پروتز هستند.

3-توانمندی های ذهنی و جسمی

در ساخت و تولید پنجه کربنی پارس فلکس، فعالیت هایی که فرد در روز دارد حتما در نظر گرفته شده است. اینکه او چه کارهایی در طی روز انجام می دهد؛ چه چالش هایی را در محل کار و محل زندگی خود دارد از جمله مواردی است که در ساخت این نوع پنجه لحاظ شده است. البته، به غیر از مواردی که در اینجا نیز اشاره کردیم، استقامت فرد، تعادل او، میزان قدرت عضلات و سلامت جسمانی فرد نیز از دیگر مواردی است که در ساخت پروتز در نظر گرفته می شود. بعد از آنکه پروتز، ساخته و نصب شد باید تمرین هایی در جهت افزایش تسلط نسبت به این نوع پنجه انجام دهد. به این شکل، او راحت تر می تواند با پروتز راه برود.

قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چقدر است؟

چه کسانی خوب است قیمت پنجه کربنی پارس فلکس را پرداخت، و آن را نصب کنند؟

نکته ای که می بایست در خصوص پنجه کربنی پارس فلکس بدانید، شرایط نصب و ساخت آن است. کسانی که یکی از اهداف زیر را برای خود در نظر گرفته اند، می توانند برای ساخت و نصب این نوع پروتز اقدام کنند:

 • افرادی که در محدوده وزنی نرمال قرار دارند و وزن آنها بالاتر از 130 کیلوگرم نیست، می بایست برای تهیه و ساخت این نوع پروتز اقدام کنند.
 • گروه دیگری که برایشان بهتر است برای ساخت و پرداخت قیمت پنجه کربنی پارس فلکس اقدام کنند، کسانی اند که پایشان از زیر زانو و یا بالای زانو دچار قطع شدگی شده است. این افراد، برای بهتر راه رفتن نیاز به این نوع پروتز دارند.
 • اگر کسی بنا به هر دلیلی می خواهد پا برهنه و بدون کفش راه برود، بهتر است برای ساخت این پروتز اقدام کند. با کمک این پروتز، راه رفتن او با مشکلات کمتری مواجه خواهد بود.
 • کسانی که فعالیت های ورزشی حرفه ای دارند، بهترین گزینه برای نصب این نوع پروتز به شمار می روند. این پروتزها، امکان انجام طیف وسیعی از حرکات را در اختیار افراد قرار می دهند و همین موضوع سبب افزایش محبوبیت آنها شده است.
برای دریافت قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چه کنیم؟

برای دریافت قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چه کنیم؟

یکی از سوالاتی که برای متقاضیان نصب پنجه کربنی پارس فلکس به وجود می آید این است که قیمت این پروتز چند است و برای نصب و تهیه آن چه هزینه ای باید بپردازیم. اولین موضوعی که می بایست در مورد این نوع پروتز بدانید این است که پروتزهای کربنی از جمله گران ترین پروتزهای موجود هستند؛ چرا که در ساخت آنها از یک ماده مستحکم و با کیفت به نام فیبر کربن استفاده می کنند. این پروتزها از جمله با دوام ترین و ماندگارترین انواع پروتز به شمار می روند و به همین دلیل است که قیمت شان بالاست.

برای دریافت قیمت این پروتزها باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند. کلینیک هایی که در آنها ساخت اندام های مصنوعی صورت می گیرد به کلینیک های ارتوپد فنی یا ارتوپدی فنی معروف هستند. یکی از این کلینیک ها که اعتبار و سابقه بالایی دارد، کلینیک پایار است و شما برای دریافت قیمت این پروتز می توانید با کارشناسان آن تماس گرفته و در مورد قیمت و سایر مسائل مربوط به این پروتز، هر سوالی که داشتید مطرح کنید. این کارشناسان، صبورانه به همه سوالات شما پاسخ خواهند داد.

کلام آخر

پنجه کربنی پارس فلکس موضوع صحبت ما در این متن بود. برای ساخت این نوع پروتز که با مزیت های و خصوصیات قابل تامل زیادی همراه است، باید به کلنیک های ارتوپدی فنی مجهز و معتبر در کشور، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. در این کلینیک ها، توان و تجهیزات لازم برای ساخت چنین پروتزهایی وجود دارد. این بهترین راه برای جبران نقص عضو در کسانی است که پایشان از ناحیه پنجه پا قطع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *