نحوه تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی ⭐ (راحت تمرین کن)

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی و یادگیری حرکاتی که در آن مطرح می شود، مناسب کسانی است که مجبورند به خاطر بیماری مادرزادی و یا در اثر حادثه، تا آخر با پروتزهای کربنی زندگی کنند. یوگا تاثیرات زیادی، هم در افراد سالم و هم در افراد دارای نقص عضو دارد. ما در این مقاله در مورد انجام تمرینات یوگا با پروتزهای کربنی نکاتی را ذکر خواهیم کرد.

علاوه بر این مقاله، توصیه می کنیم مقاله پروتز پنجه پا چیست را نیز مطالعه کنید؛ در این مقاله به معرفی انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا پرداخته شده است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پنجه کربنی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی چه فایده ای دارد

آیا ورزش یوگا برای افراد دارای نقص عضو خوب است؟

افراد، بنا به دلایل مختلف مجبورند از پروتزها استفاده کنند. برخی از آنها در اثر یک حادثه در محل کار و یا تصادف رانندگی اندامشان قطع می شود و برخی دیگر به صورت مادرزادی، مجبورند برای ساخت پروتز مچ پا و یا دیگر انواع پروتز اقدام کنند.

مساله ی نبود اندام اصلی در یک طرف ماجرا؛ و کنار آمدن با پروتزی که سرد و خشک و ناسازگار به نظر می آید، در طرف دیگر قرار دارد. تمامی این عوامل، باعث می شوند که فرد احساس ناخوشایندی در زندگی داشته باشد. کسانی که با چنین احساسی دست به گریبان هستند، نمی توانند زندگی شاد و بدون مشکلی را تجربه کند. به این افراد، توصیه می شود حتما به سراغ انجام تمرینات یوگا روند.

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی برای افرادی بسیار موثر است که مجبورند جهت نصب و پرداخت قیمت پروتز مچ پا اقدام کنند. این تمرینات بسیاری از تنش های روزانه افراد را کاهش می دهد.

یکی از خوبی ها و مزیت های یوگا این است که هم، افراد سالم از نظر جسمانی و هم افرادی که نقص عضو دارند و پروتز نصب می کنند، می توانند حرکات آن را انجام دهند. بدون شک، ورزش یوگا، به دلیل تمریناتی که در آن انجام می شود، تاثیر بسزایی در کاهش استرس و اضطراب افرادی دارد که پروتزهای پنجه کربنی نصب می کنند.

به این دلایل، تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی را انجام دهید!؟

این مساله که همه انسان ها خصوصیات و ویژگی های منحصر به خودشان را دارند، کاملا درست است و در درستی آن نیز هیچ شکی نیست، اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که یوگا چه فوایدی دارد که افراد با داشتن پروتز پنجه کربنی، باید آن را انجام دهند. پاسخ هایی که به این سوال می توانیم بدهیم، به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین تاثیرات این ورزش، مراقبت و حفاظت از سلامت مفصل هاست.
  • کنار آمدن با دردهای پا و همین طور کاهش استرس ناشی از آن، دیگر تاثیر این ورزش است.
  • حرکت های یوگا، قدرتی هستند و به فرد کمک می کنند تا قدرت عضلاتش افزایش پیدا کند.
تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی و تاثیر آن بر کاهش استرس

آیا تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی سخت است؟

یکی از نگرانی هایی که در مورد تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی وجود دارد این است که افراد فکر می کنند انجام تمرینات با این پروتزها سخت است و نمی توانند با وجود این پروتزها به خوبی ورزش کنند. شاید در ظاهر، انجام تمرینات یوگا در کسانی که از پروتز کربنی استفاده می کنند، عجیب به نظر آید و برخی کسانی که برای اولین بار این تمرینات را انجام می دهند، برایشان سخت باشد که یوگا کار کنند، اما اگر این افراد، صبوری کرده و ادامه دهند، انجام تمرینات راحت تر خواهد شد و کم کم قدرت آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

موضوعی که در مورد انجام یوگا باید مورد توجه قرار داد این است که فرد زمانی که احساس درد می کند، باید از انجام تمرینات دست بکشد. تمرینی که با درد و رنج همراه باشد، نتیجه ای به جز آسیب نخواهد داشت. برای آنکه از انجام تمرین های یوگا نتیجه خوبی بگیرید، توصیه می کنیم نزد مربی های حرفه ای یوگا تمرین کنید و از آنها بخواهید حرکاتی را به شما یاد دهند که بتوان با پنجه های کربنی به راحتی انجام داد.

آیا تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی سخت است؟

3 نکته حیاتی برای انجام یوگا با پروتز پنجه کربنی که باید بدانید!؟

حال که فهمیدید چرا تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی به شدت توصیه می شود، خوب است در مورد نحوه انجام آن نیز نکاتی را بگوییم. نکات زیر به شما کمک می کند تا از انجام ورزش یوگا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

1- آینه ها دوستان واقعی یوگایی ها هستند

هر زمانی که می خواهید برای انجام تمرین های یوگا آماده شوید، یادتان باشد حتما از حضور آینه ها استفاده کنید. ورزش کردن در مقابل آینه، به فرد کمک می کند تا حرکات را به درستی و بدون اشتباه انجام دهد و در ضمن، به اشتباهات حرکتی اش نیز پی ببرد.

فردی که پنجه کربنی نصب کرده است، برای آنکه متوجه شود کارایی بدنش کاهش پیدا نکرده، بهتر است هر زمان که می خواهد یوگا انجام دهد در مقابل یک آینه قرار گیرد. کنترل کردن تمامی اندام های بدن و نظارت بر آنها، تنها از طریق نگاه کردن به بدن در آینه امکان پذیر خواهد بود.

2- تا صبر نکنید، به نتیجه نخواهید رسید

موضوع دیگری که کمکتان می کند بهترین نتیجه را از تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی به دست آورید، صبر کردن است. فردی که به تازگی این تمرین ها را شروع کرده است، نباید توقع داشته باشد در طی هفته های اول، بدنش روی فرم آید و استرس و اضطرابش کاهش پیدا کند. این موضوع،، نیاز به صرف زمان و صبر دارد.

3-خجالت را کنار بگذارید

برای کسانی که به تارگی تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی شروع کرده اند، ممکن است انجام این حرکات، اندکی عجب و همراه با خجالت باشد. بهتر است به خود زمان بدهید و خیلی زود میدان را خالی نکنید. بعد از چند هفته انجام دادن تمرینات یوگا، این حرکات برای شما تکراری خواهد شد.

کلام آخر

ما در این متن در مورد تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی صحبت کردیم. معمولا وقتی به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه می کنید، کارشناسان و پزشکان، در مورد انجام یوگا و حرکات آن توصیه های فراوانی می کنند. این ورزش، هم برای سلامت جسم و هم برای سلامت روح گزینه ایده آلی به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *