نحوه تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی ⭐ (راحت تمرین کن)

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی و یادگیری حرکاتی که در آن مطرح می شود، مناسب کسانی است که مجبورند به خاطر بیماری مادرزادی و یا در اثر حادثه، تا آخر با پروتزهای کربنی زندگی کنند. یوگا تاثیرات زیادی، هم در افراد سالم و هم در افراد دارای نقص عضو دارد. ما در این مقاله در مورد انجام تمرینات یوگا با پروتزهای کربنی نکاتی را ذکر خواهیم کرد.

علاوه بر این مقاله، توصیه می کنیم مقاله پروتز پنجه پا چیست را نیز مطالعه کنید؛ در این مقاله به معرفی انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا پرداخته شده است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پنجه کربنی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی چه فایده ای دارد

آیا ورزش یوگا برای افراد دارای نقص عضو خوب است؟

افراد، بنا به دلایل مختلف مجبورند از پروتزها استفاده کنند. برخی از آنها در اثر یک حادثه در محل کار و یا تصادف رانندگی اندامشان قطع می شود و برخی دیگر به صورت مادرزادی، مجبورند برای ساخت پروتز مچ پا و یا دیگر انواع پروتز اقدام کنند.

مساله ی نبود اندام اصلی در یک طرف ماجرا؛ و کنار آمدن با پروتزی که سرد و خشک و ناسازگار به نظر می آید، در طرف دیگر قرار دارد. تمامی این عوامل، باعث می شوند که فرد احساس ناخوشایندی در زندگی داشته باشد. کسانی که با چنین احساسی دست به گریبان هستند، نمی توانند زندگی شاد و بدون مشکلی را تجربه کند. به این افراد، توصیه می شود حتما به سراغ انجام تمرینات یوگا روند.

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی برای افرادی بسیار موثر است که مجبورند جهت نصب و پرداخت قیمت پروتز مچ پا اقدام کنند. این تمرینات بسیاری از تنش های روزانه افراد را کاهش می دهد.

یکی از خوبی ها و مزیت های یوگا این است که هم، افراد سالم از نظر جسمانی و هم افرادی که نقص عضو دارند و پروتز نصب می کنند، می توانند حرکات آن را انجام دهند. بدون شک، ورزش یوگا، به دلیل تمریناتی که در آن انجام می شود، تاثیر بسزایی در کاهش استرس و اضطراب افرادی دارد که پروتزهای پنجه کربنی نصب می کنند.

به این دلایل، تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی را انجام دهید!؟

این مساله که همه انسان ها خصوصیات و ویژگی های منحصر به خودشان را دارند، کاملا درست است و در درستی آن نیز هیچ شکی نیست، اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که یوگا چه فوایدی دارد که افراد با داشتن پروتز پنجه کربنی، باید آن را انجام دهند. پاسخ هایی که به این سوال می توانیم بدهیم، به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین تاثیرات این ورزش، مراقبت و حفاظت از سلامت مفصل هاست.
  • کنار آمدن با دردهای پا و همین طور کاهش استرس ناشی از آن، دیگر تاثیر این ورزش است.
  • حرکت های یوگا، قدرتی هستند و به فرد کمک می کنند تا قدرت عضلاتش افزایش پیدا کند.
فواید و مزیت های تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی

آیا تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی سخت است؟

یکی از نگرانی هایی که در مورد تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی وجود دارد این است که افراد فکر می کنند انجام تمرینات با این پروتزها سخت است و نمی توانند با وجود این پروتزها به خوبی ورزش کنند. شاید در ظاهر، انجام تمرینات یوگا در کسانی که از پروتز کربنی استفاده می کنند، عجیب به نظر آید و برخی کسانی که برای اولین بار این تمرینات را انجام می دهند، برایشان سخت باشد که یوگا کار کنند، اما اگر این افراد، صبوری کرده و ادامه دهند، انجام تمرینات راحت تر خواهد شد و کم کم قدرت آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

موضوعی که در مورد انجام یوگا باید مورد توجه قرار داد این است که فرد زمانی که احساس درد می کند، باید از انجام تمرینات دست بکشد. تمرینی که با درد و رنج همراه باشد، نتیجه ای به جز آسیب نخواهد داشت. برای آنکه از انجام تمرین های یوگا نتیجه خوبی بگیرید، توصیه می کنیم نزد مربی های حرفه ای یوگا تمرین کنید و از آنها بخواهید حرکاتی را به شما یاد دهند که بتوان با پنجه های کربنی به راحتی انجام داد.

از دیگر فواید و مزیت های تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی چه میدانید؟

بخشی از مزیت های تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی را در بالاتر اشاره کردیم و حال می خواهیم مهم ترین مزیت هایی را که دارندگان پروتزهای کربنی با  یوگا به دست می آورند نیز معرفی کنیم. این مزیت ها به شرح زیرند:

1- درمان کمر درد؛

برخی کسانی که پایشان از ناحیه پنجه قطع شده است، ممکن است کمر درد داشته باشند. این افراد برای آنکه درد کمر خود را تسکین دهند، و حالشان را بهتر کنند می توانند یوگا انجام دهند. این ورزش به فرد کمک می کند تا عضلات بدن خود را تقویت کرده و انعطاف پذیری آنها را افزایش دهد. با یوگا، از اینکه به مفاصل، آسیب بیشتری وارد شود جلوگیری به عمل می آید.

2- افزایش آگاهی فرد در مورد بدنش ؛

از دیگر مزیت هایی که می توان در مورد یوگا و استفاده از پنجه های کربنی پا بیان کرد، متمرکز شدن فرد روی اندام خود و افزایش اطلاعات نسبت به اعضاء بدن است. با آموزش هایی که در این ورزش دریافت می شود می توان آگاهی بیشتری نسبت به عضو قطع شده پیدا کرد و به این شکل، دردی که از عصب های این قسمت به مغز ارسال می شود را کاهش داد.

تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی و تاثیر آن بر کاهش استرس

3- کاهش استرس؛

یکی از مهم ترین و ارزشمند نتایجی که تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی با خود به همراه دارد، کاهش استرس است. به صورت کلی، ورزش یوگا از جمله روزش های بسیار مفید برای تقویت روح است و به افراد کمک می کند تا بتوانند دردهای جسمانی خود را راحت تر تحمل کنند. یکی از اتفاقاتی که در کلاس های یوگا می افتد نحوه نفس عمیق کشیدن است. وقتی یاد می گیرید درست نفس بکشید، آن زمان است که قدرت و توان شما برای تحمل کردن درد به شکل قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

کسانی که پای آنها قطع شده است، به مانند کسانی که مجبورند برای ساخت پروتز پا زیر زانو اقدام کنند، دردهایی را در ناحیه پای خود حس می کنند. ورزش یوگا در تحمل این درد و کاهش استرس ناشی از آن بسیار کمک کننده است.

4- تراز شدن بدن؛

دیگر اثر و نتیجه مثبتی که تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی دارد، تراز کردن بدن است. کسانی که پای آنها قطع شده است، به دلیل این نقص عضو مجبورند که وزن خود را روی پای سالم بیندازند و به این شکل باعث می شوند که تراز بدن آنها از بین برود. در صورتی که این گروه، حرکت های یوگا را به درستی انجام دهند به مرور زمان می توانند شاهد تراز شدن بدن خود باشند.

آیا تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی سخت است؟

5- افزایش تعادل

از دیگر فواید تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی می توان به افزایش تعادل بدن اشاره کرد. یوگا یکی از ورزش هایی است که حرکت های متعادل کننده زیادی در آن وجود دارد. کسانی که پروتز پا و پروتز دست نصب می کنند می توانند حرکت های یوگا را انجام دهند و تعادل بدن خویش را افزایش دهند. حفظ و افزایش تعادل به خصوص برای کسانی که پای شان قطع شده، از اهمیت زیادی برخوردار است. آنها با این دستاورد می توانند راحت تر و با مشکلات کمتری راه بروند.

6- افزایش اعتماد به نفس

برخی کسانی که پای شان قطع می شود احساس خوب و خوشایندی نسبت به خود و اندام شان ندارند و این مساله باعث می شود که اعتماد به نفس آنها کاهش پیدا کند. تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی از جمله تمرین های بسیار عالی برای این گروه به شمار می روند؛ چرا که آنها در حین تمرین های یوگا آرامش بیشتری کسب می کنند، خود را با همان وضعیت که هستند می پذیرند و به این شکل می توانند با چالش های روانی که قطع عضو برای آنها به وجود آورده است، راحت تر کنار آمده و مقابله کنند. به همین جهت، به همه افرادی که درگیر قطع عضو هستند توصیه می کنیم در کلاس های یوگا شرکت کنند.

در مورد مزیت های تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی چه چیزی می دانید؟

3 نکته حیاتی برای انجام یوگا با پروتز پنجه کربنی که باید بدانید!؟

حال که فهمیدید چرا تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی به شدت توصیه می شود، خوب است در مورد نحوه انجام آن نیز نکاتی را بگوییم. نکات زیر به شما کمک می کند تا از انجام ورزش یوگا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

1- آینه ها دوستان واقعی یوگایی ها هستند

هر زمانی که می خواهید برای انجام تمرین های یوگا آماده شوید، یادتان باشد حتما از حضور آینه ها استفاده کنید. ورزش کردن در مقابل آینه، به فرد کمک می کند تا حرکات را به درستی و بدون اشتباه انجام دهد و در ضمن، به اشتباهات حرکتی اش نیز پی ببرد.

فردی که پنجه کربنی نصب کرده است، برای آنکه متوجه شود کارایی بدنش کاهش پیدا نکرده، بهتر است هر زمان که می خواهد یوگا انجام دهد در مقابل یک آینه قرار گیرد. کنترل کردن تمامی اندام های بدن و نظارت بر آنها، تنها از طریق نگاه کردن به بدن در آینه امکان پذیر خواهد بود.

2- تا صبر نکنید، به نتیجه نخواهید رسید

موضوع دیگری که کمکتان می کند بهترین نتیجه را از تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی به دست آورید، صبر کردن است. فردی که به تازگی این تمرین ها را شروع کرده است، نباید توقع داشته باشد در طی هفته های اول، بدنش روی فرم آید و استرس و اضطرابش کاهش پیدا کند. این موضوع،، نیاز به صرف زمان و صبر دارد.

3-خجالت را کنار بگذارید

برای کسانی که به تارگی تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی شروع کرده اند، ممکن است انجام این حرکات، اندکی عجب و همراه با خجالت باشد. بهتر است به خود زمان بدهید و خیلی زود میدان را خالی نکنید. بعد از چند هفته انجام دادن تمرینات یوگا، این حرکات برای شما تکراری خواهد شد.

در تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی چه چیزهایی یاد می گیریم؟

در تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی چه چیزهایی یاد می گیریم؟

برخی ها وقتی که اسم ورزش یوگا به میان می آید ممکن است تصور کنند که این، تنها یک ورزش است. یوگا یک ورزش است اما کسانی که با تمام توجه و تمرکز خود یوگا انجام می دهند می توانند چیزهای زیادی در کنار ورزش آموزش ببینند. مثلا، یکی از چیزهایی که در تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی افراد یاد می گیرند آرامش است. یوگا کارها در حین ورزش، عضلات خود را شل می کنند. با این اتفاق، درد کاهش پیدا کرده و آرامش به سراغ افراد می رود.

از دیگر مواردی که افراد حتی با داشتن اندام های مصنوعی با شرکت در این ورزش آموزش خواهند دید، به دست آوردن تصورات و افکار مثبت است. با انجام حرکت های یوگا، احساسات منفی از افراد دور شده و فکرهای مثبت به ذهن آنها خطور می کند. این موجب می شود که فرد همیشه متعهد بوده و به دستیابی به هدف خود فکر کند.

اگر اندام مصنوعی دارید و می خواهید در کلاس های یوگا شرکت کنید، اولین موضوعی که باید به خاطر داشته باشید، حضور در لحظه اکنون و حال است. بهتر است وقتی دارید یوگا انجام می دهید همه تمرکز خود را در کلاس بگذارید و به موضوع دیگری فکر نکنید. به این شکل، آرامش نیز در وجودتان جاری می شود.

کلام آخر

ما در این متن در مورد تمرین یوگا با پروتز پنجه کربنی صحبت کردیم. معمولا وقتی به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه می کنید، کارشناسان و پزشکان، در مورد انجام یوگا و حرکات آن توصیه های فراوانی می کنند. این ورزش، هم برای سلامت جسم و هم برای سلامت روح گزینه ایده آلی به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *