پروتز پنجه پا چیست؟ انواع پروتز پنجه پا➕ساخت و قیمت آن

مدرن ترین پروتز پنجه پا

پروتز پنجه پا به کمک افرادی آمده که پایشان از همین ناحیه قطع شده است. راه رفتن، یکی از مهم ترین کارهایی است که ما در طول روز انجام می دهیم. اگر ما نتوانیم راه برویم، بدون شک، زندگی مان با اختلالات و پیچیدگی های زیادی همراه خواهد شد. برای ساخت بهینه پروتز مخصوص پنجه پا (ساخت پروتز مچ پا) باید با انواع آن آشنا بود؛ به همین جهت، توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

در کنار مقاله حاضر توصیه می کنیم، مقاله پنجه کربنی پارس فلکس را هم مطالعه کنید؛ این نیز یکی از انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پنجه پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا می دانید پروتز مخصوص پنجه پا چیست؟

وقتی فردی، پایش از ناحیه پنجه قطع می شود، چاره ای به جز نصب پروتزهای مخصوص پنجه پا ندارد. دقت داشته باشید، در قطع عضو از ناحیه پنجه پا، مچ پای فرد، سالم بوده و دچار قطعی نشده است. به همین دلیل، این افراد در مقایسه با کسانی که دچار قطعی مچ پا و یا قطع پا از ناحیه زیر زانو شده اند، با مشکلات کمتری رو به رو هستند.

پروتز پنجه پا به فرد کمک می کند، راحت تر راه برود. این پروتزها، هیچ مانعی بر سر راه پوشیدن کفش های مناسب و استاندارد ایجاد نکرده و فردی که برای ساخت و پرداخت پروتز مخصوص پنجه پا اقدام می کند، می تواند زندگی راحتی را تجربه کند. این پروتز، نوید تجربه ی آینده ای درخشان را به فرد می دهد.

انواع پروتز پنجه پا که متقاضیان نصب پروتز باید با آنها آشنایی داشته باشند!؟

برای آنکه معرفی پروتز پنجه پا به صورت کامل انجام شود، باید در مورد ساخت انواع پروتز پنجه پا (ساخت پروتز انگشت پا) نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. این معرفی به شما کمک می کند تا بهینه ترین نوع پروتز را نصب کنید.

1- پروتز غیر مفصلی

از پروتزهای غیر مفصلی، به عنوان پروتز مچ پای جامد نیز یاد می کنند. این پروتز، مفصل مچ ندارد و به دلیل داشتن طراحی ساده می تواند تا حدی، به نیازهای کاربر پاسخ دهد. قیمت پروتز مچ پا غیر مفصلی، ارزان است و اقتصادی به نظر می رسد.

2- پروتز مفصلی

از دیگر انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا، پروتزهای مفصلی هستند. این نوع پروتز، راه رفتن فرد را طبیعی جلوه می دهد. این پروتز علاوه بر کاربردی بودن، از نظر ظاهری نیز زیبا به نظر می رسد.

3-پای تک محوری

یکی از مزیت های پروتز پا محوری، برقراری تماس سریع با زمین است. وزن این پروتز، بالاست و برای کسانی که پاهای قوی ندارند، گزینه مناسب و خوبی به نظر نمی رسد. فردی که این نوع پروتز را نصب می کند، باید به صورت دائم آن را تمیز کند.

4- پای چند محوری

یکی از جدیدترین انواع پروتز، پروتز پای چند محوری است. این پروتزها، به دلیل ساختار خاصی که دارند، فشارها و نیروهای وارده به پروتز را جذب می کنند و باعث برداشتن فشار از روی سوکت می شوند. خود کاربر می تواند این نوع پروتز را تنظیم کند. پروتز پای چند محوری، نسبت به پروتزهای تک محوری، سنگین تر است و قیمت بالاتری دارد.

5- پروتزهای داینامیک

یکی از جدیدترین انواع پروتزهای مخصوص پنچه پا، پروتزهای داینامیک هستند. کسانی که برای نصب این نوع پروتز اقدام می کنند، قادرند مسافت طولانی تری را طی کنند و به سرعت جهت راه رفتن خود را تغییر دهند.

پروتز پنجه پا

قیمت پروتز مچ پا بیشتر است یا قیمت پروتز پنجه پا؟

اگر قرار باشد برای ساخت پروتز پنجه پا و مچ پا از یک ماده استفاده شود، قیمت پروتز پنجه پا کمتر از قیمت مچ پای مصنوعی است؛ چرا که در قطع عضو از ناحیه مچ پا، فرد مچ پای خود را نیز از دست داده، اما در قطع پا از ناحیه پنجه پا، مچ پا قطع نشده است. بالا بودن وسعت قطع عضو باعث می شود هزینه ساخت پروتز، مانند قیمت پروتز زیر زانو افزایش پیدا کند، به همین دلیل، در صورت استفاده از یک ماده برای ساخت پروتز، مچ پای مصنوعی، گران تر از پنجه پای مصنوعی است.

البته، در برخی موارد نیز ممکن است این قضیه کاملا برعکس باشد؛ یعنی مچ پای مصنوعی ارزان تر از پنجه پای مصنوعی باشد. برای مثال، فردی که قسمت پنجه پای خود را از دست داده است چنانچه برای ساخت یک پروتز مدرن اقدام کند، باید هزینه بیشتری پرداخت کند در مقایسه با کسی که می خواهد برای ساخت یک مچ پای مصنوعی ساده و بدون عملکرد اقدام کند. پس به خاطر داشته باشید نوع پروتز یکی از عوامل به شدت تاثیرگذار روی قیمت انواع پروتز است. ضمنا، فقط مراکز ساخت اندام های مصنوعی می توانند قیمت دقیق پروتز را به شما اعلام کنند.

قیمت پروتز مچ پا بیشتر است یا قیمت پروتز پنجه پا؟

پروتز پنجه پا کربنی چیست؟ قیمت پنجه کربنی چقدر است؟

پروتز پنجه پا کربنی یکی از جدیدترین انواع پنجه های مصنوعی به شمار می رود. فیبر کربن به دلیل خواص و مزیت های فراوانی که دارد به یکی از متریال های محبوب برای ساخت اندام های مصنوعی تبدیل شده است. فیبر کربن، از قرار گرفتن زنجیروار اتم های کربن تشکیل شده است و وزن بسیار کمی دارد. مقاومت در برابر خط و خش، سبک بودن، استحکام و مقاومت بالا تنها بخشی از مزیت هایی است که می توان در مورد پنجه های کربنی پا اشاره کرد.

مزیت دیگری که باعث شده فیبر کربن گزینه ای بسیار عالی برای ساخت پنجه پا به شمار رود، قابلیت ذخیره کردن انرژی و بازگردان آن است. به دلیل مزیت های فوق العاده ای که در پنجه های کربنی مصنوعی وجود دارد، قیمت آن اصلا قابل مقایسه با انواع پروتزهایی که از متریال های قدیمی ساخته می شوند، نیست و معمولا با قیمت بالاتری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

موضوع دیگری که در مورد پنجه کربنی پا باید مورد توجه قرار دهید، قیمت پنجه کربنی است. تنها راه و بهترین راهی که می توان برای دریافت قیمت این نوع پروتز معرفی کرد، مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار است. به دلیل وجود عوامل تغییر دهنده قیمت نمی توانیم قیمت دقیقی در مورد این پروتز عنوان کنیم.

قیمت پروتز پنجه پا چقدر است؟ آیا در جریان هستید؟

برای اطلاع از قیمت و هزینه ساخت پروتز پنجه پا باید به مراکزی مراجعه کرد که به صورت تخصصی و حرفه ای در این حوزه کار می کنند. اگر خدای نکرده، در اثر یک اتفاق و یا حتی بروز بیماری هایی، چون دیابت، پایتان از ناحیه پنجه قطع شده است، باید به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور مراجعه کنید. در این کلینیک ها، متخصصان و کارشناسان زبده ای حضور دارند و با کمک بهترین متریال ها و آخرین متدهای روز دنیا، یک پروتز کاربردی برای شما می سازند.

خاطر نشان می کنیم، عوامل متفاوتی از جمله سن فرد، میزان گستردگی و وسعت قطع عضو، متریالی که در تولید پروتز به کار برده شده است، متد و فناوری اختصاص پیدا کرده در ساخت پروتز و همین طور نوع پروتز از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز پا به شمار می روند.

بهترین راه برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی یا پروتز پنجه پا چیست؟

بهترین راه برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی یا پروتز پنجه پا چیست؟

اولین و بهترین کاری که می توان برای داشتن لیست قیمت پای مصنوعی انجام داد، مراجعه کردن به کلینیک هایی است که در حوزه ساخت پاهای مصنوعی فعالیت می کنند. در این مراکز، انواع و اقسام پاهای مصنوعی ساخته می شود و به همین واسطه افراد می توانند قیمت انواع متفاوت این نوع اندام مصنوعی را با هم مقایسه کرده و در نهایت، موردی که می بینند بیشترین تطابق را با شرایط مالی و زندگی آنها دارد، تهیه کرده و نصب کنند.

یکی از بهترین جاهایی که می توان برای دریافت لیست قیمت پروتز پنجه پا معرفی کرد، ارتوپدی فنی پایار است. این مجموعه در حوزه ساخت انواع اندام های مصنوعی فعالیت داشته که می تواند با مناسب ترین قیمت و به کمک ساخت پروتز، مشکل قطع عضو افراد را حل کند. این مجموعه، نه تنها در حوزه ساخت پنجه های مصنوعی پا فعالیت می کند بلکه سایر انواع اندام های مصنوعی، از جمله پای مصنوعی مخصوص بالای زانو و زیر زانو، دست مصنوعی بالای آرنج و زیر آرنج و همین طور، ساخت کفش و کفی های طبی فعالیت می کند. کارشناسان این مجموعه، آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در این رابطه هستند.

برای ساخت پروتز پنجه پا چه کنیم؟

برای ساخت پروتز پنجه پا چه کنیم؟

خیلی کسانی که درگیر قطع عضو از ناحیه پنجه پا شده اند و نمی توانند به راحتی راه بروند، مجبورند برای ساخت و نصب پروتز پنجه پا اقدام کنند. سوالی که برای این گروه ایجاد می شود این است که برای ساخت این پروتز چه باید کنند و به چه مراکزی می بایست مراجعه کنند. این گروه باید به کلینیک هایی بروند که در آنها اندام های مصنوعی  ساخته می شود. کلینیک های سازنده اندام مصنوعی در کشور ما به کلینیک های ارتوپدی فنی معروف هستند که یکی از بهترین و معتبرترین آنها ارتوپد فنی پایار است.

اگر کسی در اثر جراحت و یا تصادف، درگیر قطع عضو از ناحیه پنجه پا شده است می بایست ابتدا صبر کند همه زخم های او بهبود پیدا کند و سپس به یکی از این کلینیک ها برود. در این مراکز، ابتدا شرایط بیمار و هدف او از نصب پروتز، بررسی و ارزیابی می شود. بعد از ارزیابی، از قسمت باقیمانده، قالب گیری شده و با توجه به قالب تهیه شده پنجه مصنوعی ساخته می شود و در اختیار او قرار داده می شود. به یاد داشته باشید هدف شما از نصب پروتز و فعالیت هایی که در طی روز انجام می دهید تاثیر زیادی روی تعیین نوع پنجه مصنوعی پا خواهد داشت.

کلام آخر

پروتز پنجه پا، معرفی انواع و صحبت در مورد قیمت آن، موضوع بحث در اینجا بود. نه تنها برای ساخت پروتزهای مخصوص مچ پا، بلکه برای ساخت سایر انواع پروتز باید به مجموعه‌ های معتبر و مطرح، مراجعه کرد. از جمله این کلینیک ها می توانیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کنیم. کلینیک هایی مانند پایار، از تمام توان، علم و مهارت خود استفاده می کنند تا افراد درگیر با قطع عضو، زندگی رو به بهبودی را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *