پروتز پنجه پا چیست؟ انواع پروتز پنجه پا➕ساخت و قیمت آن

مدرن ترین پروتز پنجه پا

پروتز پنجه پا به کمک افرادی آمده که پایشان از همین ناحیه قطع شده است. راه رفتن، یکی از مهم ترین کارهایی است که ما در طول روز انجام می دهیم. اگر ما نتوانیم راه برویم، بدون شک، زندگی مان با اختلالات و پیچیدگی های زیادی همراه خواهد شد. برای ساخت بهینه پروتز مخصوص پنجه پا (ساخت پروتز مچ پا) باید با انواع آن آشنا بود؛ به همین جهت، توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

در کنار مقاله حاضر توصیه می کنیم، مقاله پنجه کربنی پارس فلکس را هم مطالعه کنید؛ این نیز یکی از انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پنجه پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا می دانید پروتز مخصوص پنجه پا چیست؟

وقتی فردی، پایش از ناحیه پنجه قطع می شود، چاره ای به جز نصب پروتزهای مخصوص پنجه پا ندارد. دقت داشته باشید، در قطع عضو از ناحیه پنجه پا، مچ پای فرد، سالم بوده و دچار قطعی نشده است. به همین دلیل، این افراد در مقایسه با کسانی که دچار قطعی مچ پا و یا قطع پا از ناحیه زیر زانو شده اند، با مشکلات کمتری رو به رو هستند.

پروتز پنجه پا به فرد کمک می کند، راحت تر راه برود. این پروتزها، هیچ مانعی بر سر راه پوشیدن کفش های مناسب و استاندارد ایجاد نکرده و فردی که برای ساخت و پرداخت پروتز مخصوص پنجه پا اقدام می کند، می تواند زندگی راحتی را تجربه کند. این پروتز، نوید تجربه ی آینده ای درخشان را به فرد می دهد.

انواع پروتز پنجه پا که متقاضیان نصب پروتز باید با آنها آشنایی داشته باشند!؟

برای آنکه معرفی پروتز پنجه پا به صورت کامل انجام شود، باید در مورد ساخت انواع پروتز پنجه پا (ساخت پروتز انگشت پا) نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. این معرفی به شما کمک می کند تا بهینه ترین نوع پروتز را نصب کنید.

1- پروتز غیر مفصلی

از پروتزهای غیر مفصلی، به عنوان پروتز مچ پای جامد نیز یاد می کنند. این پروتز، مفصل مچ ندارد و به دلیل داشتن طراحی ساده می تواند تا حدی، به نیازهای کاربر پاسخ دهد. قیمت پروتز مچ پا غیر مفصلی، ارزان است و اقتصادی به نظر می رسد.

2- پروتز مفصلی

از دیگر انواع پروتزهای مخصوص پنجه پا، پروتزهای مفصلی هستند. این نوع پروتز، راه رفتن فرد را طبیعی جلوه می دهد. این پروتز علاوه بر کاربردی بودن، از نظر ظاهری نیز زیبا به نظر می رسد.

3-پای تک محوری

یکی از مزیت های پروتز پا محوری، برقراری تماس سریع با زمین است. وزن این پروتز، بالاست و برای کسانی که پاهای قوی ندارند، گزینه مناسب و خوبی به نظر نمی رسد. فردی که این نوع پروتز را نصب می کند، باید به صورت دائم آن را تمیز کند.

4- پای چند محوری

یکی از جدیدترین انواع پروتز، پروتز پای چند محوری است. این پروتزها، به دلیل ساختار خاصی که دارند، فشارها و نیروهای وارده به پروتز را جذب می کنند و باعث برداشتن فشار از روی سوکت می شوند. خود کاربر می تواند این نوع پروتز را تنظیم کند. پروتز پای چند محوری، نسبت به پروتزهای تک محوری، سنگین تر است و قیمت بالاتری دارد.

5- پروتزهای داینامیک

یکی از جدیدترین انواع پروتزهای مخصوص پنچه پا، پروتزهای داینامیک هستند. کسانی که برای نصب این نوع پروتز اقدام می کنند، قادرند مسافت طولانی تری را طی کنند و به سرعت جهت راه رفتن خود را تغییر دهند.

پروتز پنجه پا

قیمت پروتز پنجه پا چقدر است؟ آیا در جریان هستید؟

برای اطلاع از قیمت و هزینه ساخت پروتز پنجه پا باید به مراکزی مراجعه کرد که به صورت تخصصی و حرفه ای در این حوزه کار می کنند. اگر خدای نکرده، در اثر یک اتفاق و یا حتی بروز بیماری هایی، چون دیابت، پایتان از ناحیه پنجه قطع شده است، باید به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور مراجعه کنید. در این کلینیک ها، متخصصان و کارشناسان زبده ای حضور دارند و با کمک بهترین متریال ها و آخرین متدهای روز دنیا، یک پروتز کاربردی برای شما می سازند.

خاطر نشان می کنیم، عوامل متفاوتی از جمله سن فرد، میزان گستردگی و وسعت قطع عضو، متریالی که در تولید پروتز به کار برده شده است، متد و فناوری اختصاص پیدا کرده در ساخت پروتز و همین طور نوع پروتز از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز پا به شمار می روند.

کلام آخر

پروتز پنجه پا، معرفی انواع و صحبت در مورد قیمت آن، موضوع بحث در اینجا بود. نه تنها برای ساخت پروتزهای مخصوص مچ پا، بلکه برای ساخت سایر انواع پروتز باید به مجموعه‌ های معتبر و مطرح، مراجعه کرد. از جمله این کلینیک ها می توانیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کنیم. کلینیک هایی مانند پایار، از تمام توان، علم و مهارت خود استفاده می کنند تا افراد درگیر با قطع عضو، زندگی رو به بهبودی را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *