قیمت پنجه کربنی چقدر است؟ ⭐ ارزان ترین قیمت

قیمت پنجه کربنی

قیمت پنجه کربنی موضوعی بسیار مهم، برای آن دسته از کاربرانی است که می خواهند برای ساخت پروتز زیر زانو (پروتز پنجه پا) کربنی اقدام کنند. این نوع پروتز مزیت های زیادی دارد و با قیمت های متفاوتی ارائه می شود.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد قیمت این نوع پروتز نکاتی را با شما در میان بگذاریم؛ پس ما در ادامه همراه باشید و دیگر مقاله ما را که در خصوص ” بهترین مرکز کفش طبی در تهران” مطالعه کنید؛ این مقاله به شما کمک می کند تا برای داشتن یک کفش راحت و استاندارد، قدم موثری بردارید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پنجه کربنی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پنجه کربنی در کلینیک پایار

پروتز پنجه کربنی چیست؟ هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

یکی از پیشرفت هایی که در حوزه ساخت انواع پروتز روی داده، ساخت پروتز پنجه کربنی است. در ساخت این نوع پروتز، از کربن که ماده ای مقاوم به ضربه است، استفاده می کنند. این ماده، مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل است که امروزه، به یکی از متریال های محبوب سازندگان پروتز تبدیل شده است.

از وقتی که کربن ها به دست بشر اختراع شدند، تحول باورنکردنی و شگفت انگیزی در ساخت پروتزها ایجاد شد. فیبر کربن، خاصیت ارتجاعی بالایی دارد. معمولا کسانی که برای ساخت این نوع پروتز اقدام کرده و حاضرند هزینه خوبی برای قیمت پروتز زیر زانو (پروتز پنجه پا) کربنی را پرداخت کنند، کسانی هستند که ورزش می کنند. این پروتزها کمک خوبی برای ورزشکاران به شمار می روند تا بدون هیچ مشکلی در فعالیت های ورزشی شرکت کنند.

قیمت پنجه کربنی در مقایسه با برخی پروتزهای ساده، بالاتر است و این نیز به دلیل به کار بردن الیاف کربن در ساخت این پروتزها اتفاق افتاده است. پروتز مخصوص پنجه پا که با کربن ساخته می شود، به فرد کمک می کند تا راحت تر راه برود.

به یاد داشته باشید، فیبر کربن که در ساخت پروتزها استفاده می شود، می تواند ظاهری زیبا در پروتز ایجاد کرده و کمک کنند تا پروتز، کاربردی تر ظاهر شود. امروزه، پروتزهای مخصوص پنجه ای وارد بازار شده اند که افراد به کمک آن قادر خواهند بود مشکلات ناشی از قطع عضو خود را کاهش دهند و روال زندگی شان را به روزهای قبل از قطع عضو باز گردانند. زمانی که به یک کلینیک ارتوپد فنی مراجعه می کنید، در مورد قیمت پروتز پنجه کربنی سوال کنید و آن اطلاعات کافی به دست آورید.

با انواع پنجه های کربنی آشنا شوید؟ آیا قیمت پنجه کربنی، تحت تاثیر انواع آن نیز قرار دارد؟

با انواع پنجه های کربنی آشنا شوید؟ آیا قیمت پنجه کربنی، تحت تاثیر انواع آن نیز قرار دارد؟

انواع پنجه های کربنی، توسط شرکت های مختلف ساخته شده است که ما در ادامه به توضیح مختصری در مورد آنها خواهیم پرداخت:

1- پنجه کربنی پارس فلکس

پنجه کربنی پارس فلکس یک نوع پنجه کربنی است و افرادی که آن را نصب می کنند می توانند بازده فردی و روزانه خود را به کمک آن افزایش دهند. این هدف، به دلیل متناسب بودن نوع پروتز با فعالیت های روزانه افراد محقق شده است. کسانی که قصد دارند این نوع پروتز را نصب کنند باید به تناسب وزن خود با پنجه کربنی توجه و دقت داشته باشند.

نکته ای که خوب است در مورد این نوع پنجه بدانید این است که افراد حتی بدون پوشیدن کفش نیز می توانند راه بروند. این نوع پنجه، امکان راه رفتن با کفش هایی با پاشنه های متفاوت را برای افراد فراهم کرده است. طول پنجه در این نوع، با طول پنجه پای انسان کاملا همخوانی داشته و این نیز باعث می شود تا فرد بتواند به راحت ترین شکل ممکن با پنجه کربنی اش راه برود. به دلیل مزیت های زیادی که در این نوع لحاظ شده است، قیمت پنجه کربنی پارس فلکس بالاتر است.

قیمت پنجه کربنی چقدر است؟ آیا انواع پروتز پنجه کربنی روی قیمت آن تاثیری دارد؟

برای صحبت در خصوص قیمت پنجه کربنی نمی توان یک عدد ثابت و واحد بیان کرد. در مراجعه به کلینیک هایی که در این حوزه کار می کنند، با قیمت های متفاوتی رو به رو خواهید شد و این نباید باعث تعجب شما شود.

یکی از موضوعاتی که در مورد قیمت پنجه کربنی باید مورد توجه قرار گیرد، انواع آن است. انواع پنجه کربنی توسط سازندگان پروتز ساخته می شود و همین موضوع یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت به شمار می رود. در ادامه، برخی از انواع این اندام مصنوعی را آورده ایم:

 • پروتز پنجه کربنی مخصوص ورزش
 • پروتزهای پنجه کربنی j شکل
 • پنجه کربنی اپیروس
 • پروتز پنجه کربنی تریون
 • پنجه کربنی های c شکل
 • پنجه کربنی سلسوس
 • پنجه کربنی هاریزون اچ دی

به دلیل شکل خاصی که هر پروتز دارد، نمی توان برای آن یک قیمت ثابت و مشخص بیان کرد. هر یک از انواع پروتزی که در بالا ذکر کردیم، با توجه به شکل خاصشان، برای گروه مشخصی از افراد درگیر با قطع عضو ساخته می شوند.

قیمت پنجه کربنی در پایار

پنجه کربنی ترواستپ چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

پنجه کربنی ترواستپ، یکی از انواع پروتزهای مخصوص پا بوده و مناسب کسانی است که پایشان از زیر زانو و بالای زانو قطع شده است. قیمت پنجه کربنی ترواستپ بالاست و این نیز به دلیل قابلیت ها و مزیت های بی شماری است که در آن در نظر گرفته شده است. استانداردهای به کار رفته در ساخت این پروتز، باعث شده که افراد در هنگام نصب و استفاده از آن، راحت تر حرکت کنند.

از دیگر قابلیت هایی که باعث افزایش قیمت پنجه کربنی ترواستپ شده است، می توان به بالا بودن استحکام آن اشاره کرد. در ساخت این نوع پروتز، از مواد و متریال هایی با کیفیت استفاده شده است. تطبیق پذیری و قابلیت تنظیم آن نیز موضوع دیگری است که باعث شده کاربران و کسانی که این نوع پروتز را نصب می کنند، با آن، احساس خوبی داشته باشند.

هم، کسانی که میزان فعالیت هایشان در طی روز زیاد نبوده و معمولی است و هم کسانی که ورزش می کنند، می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. حرکت به صورت افقی، عمودی و چرخش از دیگر قابلیت های بسیار مهم در این پروتز به شمار می رود؛ از این جهت، می توان ترواستپ را شبیه به پای انسان دانست.

بهترین راه برای اطلاع از قیمت پای مصنوعی کربنی و قیمت پنجه کربنی چیست؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت پنجه کربنی اشاره کردیم، حال به خوبی مشخص است که این نوع پروتز را نمی توان با یک قیمت مشخص تهیه کرد. سوالی که برای خیلی افراد متقاضی نصب پای مصنوعی کربنی پیش می آید این است که برای ساخت این پروتز و دریافت قیمت آن چه باید کنیم؟ بهترین و قابل اعتماد ترین راهی که می توانیم برای اطلاع از قیمت پای مصنوعی کربنی پیشنهاد کنیم، مراجعه کردن به کلینیک هایی است که در حوزه ساخت پروتزها کار می کنند.

در این کلینیک ها که به آنها کلینیک های ارتوپدی فنی نیز گفته می شود، با توجه به همه عوامل تاثیرگذار روی ساخت پروتز، یک نوع پروتز برای فرد متقاضی ساخته شده و قیمت نیز به او اعلام می شود.

به یاد داشته باشید، قیمت پاهای مصنوعی که در ساخت آنها از فیبر کربن استفاده می شود، در حال حاضر، یعنی تیر ماه 1402 زیر 40 میلیون تومان نیست. درست است که هزینه بالایی برای ساخت این پروتز باید صرف شود، اما به خاطر داشته باشید که این نوع پروتز یکی از بهترین پاها و پنجه های مصنوعی است.

پنجه کربنی ترواستپ چیست

از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت پنجه کربنی (قیمت پنجه مصنوعی) چه می دانید؟

در مورد قیمت پنجه کربنی، تا زمانی که عوامل موثر بر قیمت این نوع پروتز مشخص نشود، نمی توان با شفافیت حرف زد. ما در اینجا می خواهیم در مورد عواملی که روی قیمت پنجه مصنوعی کربنی تاثیر گذار است، نکاتی را بیان کنیم؛ این عوامل تاثیرگذار به شرح زیر هستند:

1- میزان و وسعت قطع عضو

یکی از پارامترهای به شدت اثرگذار بر قیمت و هزینه ساخت پروتز کربنی پنجه، میزان و گستردگی قطع عضو است. هر قدر وسعت قطعی عضو بیشتر باشد، هزینه ای که می بایست برای ساخت آن پرداخت گردد نیز افزایش پیدا می کند.

2- نیازهای بیمار

دیگر موضوعی که نمی توان اثرگذاری آن را بر قیمت پروتز فراموش کرد نیازها و اهدافی است که بیمار دارد. بیمارانی که به انجام یک فعالیت خاص در طی روز مشغول هستند، می بایست با توجه به نیازی که دارند برای ساخت یک پروتز پنجه کربنی منحصر به فرد اقدام کنند. کاربرانی که نیاز به ساخت پروتزی با قابلیت های خاص دارند، باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

3- متریال

با توجه به اینکه چه نوع متریالی در ساخت پروتز به کار برده شده است قیمت های متفاوتی را برای ساخت پنجه مصنوعی پا بیان می کنند.

از دیگر عوامل اثرگذار بر قیمت پنجه کربنی (قیمت پنجه مصنوعی) چه می دانید؟

قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چقدر است؟

پنجه کربنی پارس فلکس یکی از انواع پنجه های کربنی به شمار می رود. این نوع پروتز مزیت های زیادی دارد و به همین دلیل قیمت آن در بازار از برخی دیگر انواع پروتز، بالاتر عنوان شده است. این نوع پروتز مزیت هایی به این شرح دارد:

 • بسیاری از ورزشکاران حرفه ای که درگیر قطع عضو از ناحیه پنجه پا هستند با داشتن این نوع پروتز، هیچ محدودیتی برای ورزش نخواهند داشت.
 • در ساخت پروتز کربنی پارس فلکس از کامپوزیت الیاف کربن استفاده شده است. به همین دلیل است که می توان گفت این نوع یکی از ظریف ترین و سبک ترین انواع پروتز به شمار می رود.
 • دیگر موضوعی که باعث شده قیمت پنجه کربنی پارس فلکس، از برخی پروتزها بالاتر باشد، فناوری به کار برده شده در ساخت آن است. این فناوری، راحتی خارق العاده و قابل توجهی را برای کاربران خود به وجود آورده است.
 • هر فرد با هر میزان فعالیت می تواند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کند. درست است که ورزشکاران می توانند خیلی بیشتر از بقیه از مزیت های این نوع بهره ببرند، ولی سایر افراد نیز می توانند آن را نصب کرده و به کارهای روزانه خود رسیدگی کنند. این نوع پروتز هیچ محدودیتی برای افراد به وجود نخواهد آورد. از کربن در ساخت سایر انواع پروتز مانند ساخت پروتز مچ پا نیز استفاده می کنند.
قیمت پنجه کربنی پارس فلکس چقدر است؟

قیمت پروتز پنجه کربنی، کاهش پیدا کرد؛ آیا این خبر درست است؟

قیمت پنجه کربنی به الیافی که برای تولید این پروتز به کار برده می شود، وابستگی دارد. تا زمانی که قادر نبودیم این متریال را در کشور تولید کنیم، قیمت این نوع پروتز، بالا بود. وقتی کشورمان به مرحله تولید این ماده رسید، سازندگان پروتز با آسودگی خاطر بیشتری توانستند این پروتز را بسازند و به کاربران، این اندام مصنوعی را پیشنهاد دهند.

با این وجود هنوز هم، قیمت پروتز پنجه کربنی بالا است و نمی توان انتظار داشت که برای تهیه آن هزینه و بودجه کمی اختصاص پیدا کند. کربن مزیت های زیادی داشته و به دلیل سبک بودن و مقاومت در برابر ضربه و خط و خش، یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت پروتز محسوب می شود. اگر فعالیت زیادی در طول روز دارید، پنجه کربنی پا بهترین گزینه برای برآورده کردن نیازهای شما به شمار می رود.

کلام آخر

قیمت پنجه کربنی موضوع صحبت ما در این متن بود. جدای از مزیت های بیشماری که این نوع پروتز در اختیار کاربر خویش قرار می دهد، بهتر است برای تهیه آن، مجموعه ای انتخاب شود که علاوه بر ارائه اندام های مصنوعی با قیمت مناسب، به کاربردی بودن آن نیز توجه می کند. از جمله این مجموعه ها می توان به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کرد. پایار، سازنده انواع پروتز، ارتز، کفش و کفی طبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *