پروتز چشم اوربیتال چیست؟⭐هر آنچه که باید بدانید

پروتز چشم اوربیتال

یکی از انواع چشم های مصنوعی، چشم مصنوعی اوربیتال است. اگر در مورد این نوع پروتز اطلاعات زیادی ندارید در ادامه با ما همراه باشید. ما در یکی دیگر از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد آن اطلاعات کاملی به شما بدهیم.

پروتز چشم اوربیتال و کاربردهای آن چیست؟

در نحوه ساخت پروتز چشم اوربیتال از سیلیکون استفاده می کنند. این نوع، در واقع چشم مصنوعی بزرگی است که بعد از تخلیه چشم نصب می شود. این پروتز، قادر است حجم متعلق به حفره چشم را پر کند. یکی از مزیت هایی که برای ساخت پروتز چشم اوربیتال بیان کرده اند، شبیه بودن آن به رنگ چشم و رنگ پوست بدن انسان است.

از روش های متفاوتی برای متصل کردن این نوع پروتز به چشم استفاده می کنند که در ادامه مفصلا در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که هر یک از روش های اتصال، روی قیمت پروتز چشم اوربیتال تاثیر گذارند.

کسانی برای ساخت و نصب این نوع اقدام می کنند که به دلیل بیماری، تومور و آسیب های جدی چشمی مجبور شده اند که چشم و پلک خود را به صورت کامل تخلیه کنند. این عمل های جراحی شاید غیر منطقی به نظر آید اما پزشکان برای آنکه جان بیمار را حفظ کنند این عمل را انجام می دهند.

از آنجایی که با برداشتن چشم و پلک، زیبایی صورت و چهره فرد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، افراد می بایست برای ساخت پروتز چشم اوربیتال اقدام کنند و به این طریق، کاری کنند که نقص به وجود آمده پنهان شود و توجه بقیه را جلب نکند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز چشم اوربیتال چیست

چه عواملی فرد را مجبور می کند که برای ساخت پروتز چشم اوربیتال اقدام کند؟

کسانی که پزشک، چشم شان را تخلیه می کند برای آنکه قرینگی و زیبایی صورت خود را حفظ کنند مجبورند که برای ساخت و نصب پروتز چشم اوربیتال اقدام کنند. اما اینکه به چه علت این افراد مجبورند تحت عمل جراحی تخلیه چشم قرار گیرند، موضوعی است که در این قسمت می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. عللی که باعث تخلیه چشم فرد می شوند به این شرح است:

1- سرطان

دو نوع از شایع ترین سرطان هایی که ناحیه چشم را به خود درگیر می کند، ملانوم چشمی و رتینوبلاستوما است. ملانوم چشمی، قسمت های رنگی چشم مانند عنبیه و مشیمیه را درگیر می کند و رتینوبلاستوما نیز شبکیه را درگیر می کند. اگر سلول های سرطانی رشد کرده و کاری برای جلوگیری از گسترش و رشد آنها انجام نشود، هیچ چاره ای به جز تخلیه چشم باقی نخواهد ماند و افراد مجبور خواهند بود که برای ساخت چشم های مصنوعی اقدم کنند.

2- سایر علل

تنها سرطان نیست که باعث تخلیه چشم می شود و عوامل دیگری را نیز می توان نام برد که موجب الزام فرد به تخلیه چشم می شوند. این عوامل به این شرح هستند:

  • وارد آمدن ضربه های شدید به چشم
  • تومورهای بدخیم
  • به وجود آمدن التهاب های شدید در چشم
  • احساس درد

بیماری چشم سمپاتیک نیز دیگر بیماری است که باعث تخلیه چشم می شود. زمانی که یک ضربه شدید به چشم وارد می آید، در صورتی که سیستم ایمنی بدن به بافت چشم حمله کند این بیماری ظاهر می شود.

چه عواملی فرد را مجبور می کند که برای ساخت پروتز چشم اوربیتال اقدام کند؟

آیا پروتز چشم اوربیتال، بهترین چشم مصنوعی است؟

انواع و اقسام چشم های مصنوعی، مانند پروتز چشم اوربیتال را با توجه به شرایطی که فرد در آن قرار دارد می سازند و به همین علت شاید پروتزی که برای یک فرد، بهترین چشم مصنوعی است نتواند برای فرد دیگری بهترین باشد. تنها کسانی که می توانند تشخیص دهند چشم های مصنوعی برای یک فرد، مناسب هست یا خیر کارشناسان هستند. اگر برای ساخت چشم های مصنوعی تان به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور مراجعه کنید آنها با بررسی جامعی که از وضعیت و شرایط شما به عمل می آورند می توانند بهترین و کاربردی ترین نوع پروتز را بسازند و در اختیار شما قرار دهند.

البته، اگر بخواهیم از نظر وجود برخی از فاکتورها این پروتز را بررسی کنیم می توان آن را در نوع خود بهترین دانست. این چشم مصنوعی اوربیتال به دلیل شباهت زیادی که به چشم های طبیعی انسان دارد می تواند شبیه ترین و بهترین نوع پروتز است و بقیه افراد به سختی متوجه می شوند که فردی چشم مصنوعی نصب کرده است. به خاطر داشته باشید چشم های مصنوعی را می توان بهترین دانست که توسط معتبرترین و مطرح ترین کلینیک ها ساخته شود. این کلینیک ها با رعایت جزئیات در ساخت پروتز می توانند قدم بزرگی در جهت ساخت بهترین چشم های مصنوعی بردارند.

پروتز چشم اوربیتال، بهترین چشم مصنوعی

آیا پروتز چشم اوربیتال ساخته شده در کلینیک پروتز چشم در تهران قابلیت دیدن دارد؟

یکی از سوال هایی که برای برخی متقاضیان ساخت پروتز چشم اوربیتال ممکن است به وجود آید این است که آیا افراد با استفاده از نصب این پروتز می توانند محیط اطراف خود را مشاهده کنند یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، حتی اگر این نوع پروتز در بهترین کلینیک پروتز چشم در تهران نیز ساخته شود باز هم نمی توان انتظار داشت که افراد با نصب این چشم مصنوعی بتوانند محیط اطراف خود را مشاهده کنند. این محدودیت که نمی توان به راحتی از کنار آن نیز عبور کرد به دلیل نوع پروتز است؛ اصولا چشم مصنوعی از نوع اوربیتال، از جمله پروتزهایی نیست که فرد بتواند بعد از نصب آن، قدرت بینایی خود را دوباره به دست آورد.

البته، در سال های گذشته تحقیقات و مطالعات خوبی در حوزه ساخت چشم های مصنوعی با قابلیت دیدن انجام شده است، اما ساخت چشم های مصنوعی با این قابلیت، هنوز هم به صورت گسترده مطرح نیست و نمی توانیم از این بابت، امیدواری به کسانی بدهیم که چشم شان در اثر بیماری و یا یک حادثه، تخلیه شده و قدرت بینایی شان را از دست داده اند.

آیا پروتز چشم اوربیتال ساخته شده در کلینیک پروتز چشم در تهران قابلیت دیدن دارد؟

از چه روش هایی برای اتصال چشم مصنوعی اوربیتال استفاده می کنند؟

موضوعی که شاید لازم باشد در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید نحوه اتصال چشم مصنوعی اوربیتال است. این روش ها شامل موارد زیر هستند:

1- عینک؛

یکی از قدیمی ترین روش ها برای نصب پروتز اوربیتال، عینک است. در این روش، پروتز را به عینک وصل می کردند و چنین به نظر می آمد که فرد یک پروتز روی چشم خود قرار داده است. ظاهر مناسب و غیر واقعی این نوع، باعث منسوخ شدن آن شد.

2- ایمپلنت؛

از دیگر روش هایی که برای نصب پروتز چشم اوربیتال استفاده می شود می توان به ایمپلنت اشاره کرد. این اتصال باید در طی عمل جراحی صورت گیرد که در آن نیز، ایمپلنت های خاصی را روی استخوان های بخش آسیب دیده قرار داده و سپس با استفاده از مگنت های خود پروتز، کاری می کنند که این اتصال در نهایت ایمنی و سرعت صورت گیرد. محدودیتی که در مورد این روش وجود دارد این است که افراد قرار گرفته تحت اشعه درمانی نمی توانند برای نصب پروتز به این طریق اقدام کنند. دیگر محدودیت نصب پروتز با کمک ایمپلنت، بروز عفونت است. به دلیل برقراری اتصال بین استخوان ها و ایمپلنت، احتمال بروز عفونت افزایش پیدا می کند.

3- چسب؛

دیگر روش اتصال پروتز چشم اوربیتال، استفاده از چسب هایی است که برای همین منظور ابداع شده اند. با کمک این چسب ها قسمت سیلیکونی پروتز را به صورت بیمار وصل می کنند. کسانی که می خواهند از این روش برای اتصال پروتز استفاده کنند اول از همه باید مطمئن شوند که پوست آنها هیچ گونه حساسیتی به چسب ها نشان نمی دهد. بعد از اینکه اطمینان حاصل شد، افراد می توانند جهت نصب پروتز با این روشِ رایج و راحت اقدام کنند.

4- Under cut؛

Under cut نیز دیگر روش اتصال چشم مصنوعی اوربیتال به بدن است. این روش، مخصوص کسانی که مشکلات و شرایط خاص آناتومیکی دارند. معموولا پروتوزیست ها بعد از انجام برخی معاینه و ازمایش ها به بیمار اجازه می دهند که برای نصب این نوع پروتز اقدام کند.

در کدام روش تخلیه چشم، می توان از پروتز چشم اوربیتال استفاده کرد؟

در کدام روش تخلیه چشم، می توان از پروتز چشم اوربیتال استفاده کرد؟

یکی از سوالاتی که برای برخی ها ممکن است ایجاد شود این است که بعد از انجام کدام یک از عمل های تخلیه چشم می توان برای نصب و ساخت پروتز چشم اوربیتال  اقدام کرد. در بالاتر نیز اشاره کردیم که افرادی که چشم شان تخلیه شده و پلک آنها نیز برداشته شده است، بهترین ها برای نصب چشم مصنوعی اوربیتال به شمار می روند. این گروه برای عمل تخلیه چشم از نوع Exenteration باید اقدام کنند.

Exenteration، در مواقعی که تومورهای سخت و پیش رونده، چشم بیمار را به خود درگیر کرده است و یا کسانی که چشم شان آسیب های جدی دیده، انجام می شود. پزشکان این عمل تخلیه چشم را برای آنکه جان بیمار نجات پیدا کند انجام می دهند.

در برخی از بیماران، علاوه بر برداشتن ناحیه آسیب دیده و برداشتن آن، ممکن است نیاز باشد قسمتی از ابرو نیز برداشته شود که این نیز منجر به تغییری بی نهایت ناخوشایند در چهره خواهد شد. یکی از مزیت ها و خوبی های پروتزهای اوربیتال این است که افراد می توانند علاوه بر داشتن پلک و چشم، ابرو را نیز به واسطه نصب این پروتز، داشته باشند.

قیمت پروتز چشم اوربیتال در مرکز فروش چشم مصنوعی چقدر است؟

حقیقتی که در مورد قیمت و هزینه خرید پروتز چشم اوربیتال وجود دارد این است که قیمت نمی توان آن را به صورت ثابت و مشخص بیان کرد؛ زیرا برخی پارامترهای زیر باعث تغییر قیمت آن می شوند:

  • کیفیت پروتز
  • خدماتی که کلینیک سازنده پروتز ارائه می دهد
  • مهارت پروتوزیست در ساخت چشم مصنوعی
  • میزان آسیب های وارد شده به چشم

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره کردیم، شما برای آنکه در جریان قیمت دقیق این پروتز قرار بگیرید هیچ چاره ای به جز مراجعه به مرکز فروش چشم مصنوعی و یا مراکزی که در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت می کنند، ندارید. این مراکز همه عوامل بالا را در نظر گرفته و سپس با در نظر گرفتن آنها قیمت دقیق این پروتز را بیان می کنند. اگر خواستید برای ساخت چشم مصنوعی اوربیتال سفارشی اقدام کنید، می توانید به پایار بروید که به دلیل دشتن سابقه چند ساله در حوزه ساخت انواع پروتز، به یکی از مطرح ترین و معتبرترین کلینیک های ساخت پروتز در کشور تبدیل شده است.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم برای ساخت پروتز چشم اوربیتال کجاست؟

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم برای ساخت پروتز چشم اوربیتال کجاست؟

برای ساخت پروتز چشم اوربیتال، باید به بهترین مراکز ساخت این نوع چشم های مصنوعی مراجعه کرد. برخی از کلینیک ها مهارت، تخصص و تجهیزات لازم برای ساخت این نوع چشم مصنوعی را داشته و به فرد کمک می کنند تا با نصب چشم مصنوعی اوربیتال، به مشکلاتی که تخلیه چشم برای او به وجود آورده است، پایان دهد.

پایار، بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور است که در حوزه ساخت چشم های مصنوعی نیز فعالیت می کند. این مرکز از وجود و حضور کارشناسان خبره و ماهر بهره برده و به همین واسطه است که می تواند بهترین نوع چشم مصنوعی را بسازد و در اختیار متقاضیان قرار دهد. در این مرکز، از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها برای ساخت چشم مصنوعی استفاده می کنند و به همین خاطر است که فرد بعد از نصب آن، هم خیلی احساس راحتی می کند و هم اینکه با نصب آن هیچ حساسیتی در چشم او به وجود نمی آید.

کسانی که می خواهند این نوع پروتز، بیشترین شباهت را به چشم طبیعی داشته باشد، بهتر است به این مرکز مراجعه کنند. پروتزهای ساخته شده در پایار به چشم طبیعی انسان شباهت زیادی دارند.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد چشم مصنوعی اوربیتال نکاتی را بیان کردیم و سعی کردیم اطلاعاتی را در مورد قیمت نیز به شما بدهیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *