ساخت کفی طبی خار پاشنه⭐(بهترین کفی برای خار پاشنه)

ساخت کفی طبی خار پاشنه به چه منظور صورت می گیرد؟ این کفی برای چه عارضه ای مناسب است؟

در این مقاله از کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد یکی از رایج ترین عوارضی که در کف پا ایجاد می شود، یعنی خار پاشنه، صحبت کنیم. اگر در مورد بهترین روش درمان این عارضه  که همان ساخت کفی طبی است، سوالی دارید در ادامه با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله دست پروتزی را نیز مطالعه کنید؛ اطلاعاتی را در مورد این پروتز به شما می دهد.

ساخت کفی طبی خار پاشنه به چه منظور صورت می گیرد؟ این کفی برای چه عارضه ای مناسب است؟

یکی از عوارضی که پای انسان به آن درگیر می شود، خار پاشنه است. ما در اینجا قصد داریم در مورد این عارضه صحبت کرده و اطلاعاتی را پیرامون آن به شما بدهیم و در ادامه نیز یک روش خوب برای درمان آن معرفی کنیم.

1- خار پاشنه چگونه عارضه ای است؟

خار پاشنه، یک زائده استخوانی است که در کف پا ایجاد می شود. این مشکل، در اثر وارد آمدن فشارهای زیاد و مدام و یا بروز آسیب در ناحیه نرم کف پا ایجاد می شود. خار پاشنه، روی پاشنه پا به وجود می آید و اجازه نمی دهد که فرد کارهای روزمره خود را به خوبی انجام دهد. کسانی که خار پاشنه دارند، زمانی که می خواهند راه بروند و یا زمانی که از خواب بیدار می شوند، از وجود درد در پاشنه پا شکایت می کنند.

2- چرا خار پاشنه ایجاد می شود؟

 اولین نکته ای که خوب است در مورد خار پاشنه بدانید این است که این عارضه در یک بازه زمانی کوتاه ایجاد نمی شود. در افرادی که اضافه وزن دارند و یا چاق هستند، به دلیل بالا بودن فشار وارده ناحیه پا، این عارضه بیشتر مشاهده می شود. دیگر علتی که می توان برای ایجاد این مشکل بیان کرد، پوشیدن کفش های نامناسب است. کسانی که برای ساخت کفی طبی خار پاشنه و پرداخت قیمت کفی طبی اقدام نمی کنند بیش از بقیه افراد در معرض این مشکل قرار دارند.

3- درمان خار پاشنه چیست؟

اگر وجود خار پاشنه اذیتتان می کند، در اولین قدم می بایست برای تهیه کفی های طبی مخصوص این مشکل اقدام کنید. بهترین کفی برای خار پاشنه اگر به صورت مداوم استفاده شود، احتمال بروز این عارضه را کاهش داده و حتی آن را درمان می کند. کاهش وزن و از بین بردن دلایلی که باعث ایجاد فشار در ناحیه کف پا می شوند، از جمله بهترین راهکارها برای درمان خار پاشنه هستند. در ادامه خواهیم گفت که کفی های طبی چگونه از بروز خار پاشنه جلوگیری می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چه ویژگی هایی در ساخت کفی طبی خار پاشنه به کار برده شده است؟ مزایای کفی ژله ای (بهترین کفی برای خار پاشنه) چیست؟

چه ویژگی هایی در ساخت کفی طبی خار پاشنه به کار برده شده است؟ مزایای کفی ژله ای (بهترین کفی برای خار پاشنه) چیست؟

در بالاتر اشاره کردیم که ساخت کفی طبی خار پاشنه به افراد کمک می کند تا از شر دردهایی که در این ناحیه حس می شود، راحت شوند. موضوع مهمی که خوب است در مورد آن نیز اطلاع داشته باشید، مزیت های بهترین کفی برای خار پاشنه است. این مزیت ها و خصوصیات که کمک می کنند خار پاشنه درمان شود به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین مزیت های کفی مخصوص خار پاشنه که به آن کفی ژله ای هم گفته می شود، جذب ضربه است. در ساخت این کفی از ژل سیلیکون استفاده می شود. این ماده، ضربه های وارد آمده به پا را جذب کرده و از قوس کف پا حمایت خوبی به عمل می آورد.
  • از دیگر مزایای کفی ژله ای می توان به ارگونومیک بودن آن اشاره داشت. طراحی و ساختار این کفی به گونه ای است که کاملا قوس پا را پر می کند.
  • این کفی، بسیار سبک است و حتی در برخی موارد کف پا را نیز ماساژ داده و افراد از پوشیدن آن راحتی زیادی را تجربه می کنند.
  • این نوع کفی، کاملا مقاوم و با دوام است و حتی اگر هر روز نیز آن را داخل کفش قرار دهید و پیاده روی کنید، صاف نشده و حتی قابل شستشو نیز هست.
  • لایه ژل استفاده شده در اطراف پاشنه کفی مانع ایجاد فشار به پاشنه می شود. این گونه است که پای افراد در اثر تماس با این کفی، درد کمتری را در اثر خار پاشنه احساس می کنند.

قیمت بهترین کفی برای خار پاشنه چقدر است؟

اولین موضوعی که در مورد ساخت کفی طبی خار پاشنه مطرح می شود، قیمت است. اگر می خواهید کفی های غیر اختصاصی داشته باشید، تنها کافی است به فروشگاه های لوازم پزشکی مراجعه کنید. در این مراکز، کفی های مخصوص خار پاشنه به صورت آماده وجود دارد و شما می توانید یکی از آنها را تهیه کرده و در داخل کفش خود قرار دهید. این فروشگاه ها می توانند شما را در جریان قیمت بهترین کفی برای خار پاشنه قرار دهند.

اگر پزشک شما تشخیص دهد که نمی توانید کفی های طبی مخصوص خار پاشنه از پیش تولید شده را تهیه کنید، می بایست برای ساخت کفی های اختصاصی اقدام کنید. این کفی ها توسط مراکز ارتوپدی فنی در کشور و با گرفتن یک اسکن دقیق از پا ساخته می شوند. این کفی ها کاملا مناسب پای شما هستند و می توانند اغلب مشکلات و عارضه هایی را که در کف پای شما وجود دارد درمان کنند.

پد خار پاشنه چیست؟ تفاوت آن با کفی طبی خار پاشنه چیست؟

برای درمان خار پاشنه روش های درمانی متفاوتی را می توان پیشنهاد که یکی از آنها پد خار پاشنه و دیگری نیز تهیه و قرار دادن کفی طبی خار پاشنه در داخل کفش است. برای آنکه بتوانیم در مورد تفاوت بین این دو محصول صحبت کنیم، اول از همه خوب است آنها را معرفی کنیم. پد خار پاشنه، پدهایی ضخیم هستند و به مانند یک بالشتک در داخل کفش قرار داده می شوند. این پدها مزیت هایی چن کاهش شوک و کاهش درد در پاشنه دارند. این پدها به صورت آماده در بازار موجود بوده و برای تهیه آنها نیازی نیست به مراکز فعال در حوزه ساخت کفش های طبی مراجعه کنید.

دیگر روش درمان برای خار پاشنه، کفی های مخصوص این عارضه هستند. این کفی ها را می توانید در داخل کفش قرار دهید و از وخیم تر شدن وضعیت خار پاشنه جلوگیری کنید. کفی های به معنای واقعی طبی باید به واسطه اسکن از پا تهیه و ساخته شوند و شما به این منظور مجبورید به مراکزی که در حوزه ساخت کفی های طبی فعالیت می کنند مراجعه کنید. این مراکز، ارائه کننده قیمت پروتز چشم نیز هستند و می توانند در این حوزه نیز به شما کمک کنند.

بهترین راه برای ساخت کفی طبی خار پاشنه چیست؟

پیشگیری از خار پاشنه؟ آیا بهترین کفی طبی بهترین روش پیشگیری است؟

اغلب ما، وقتی که مشکلی برای مان به وجود می آید به فکر درمان می افتیم و بعضا، مجبور می شویم هزینه های زیادی بپردازیم. در مورد خار پاشنه نیز وضعیت به همین منوال است. اگر ما از قبل، به فکر پیشگیری از این عارضه باشیم لازم نیست که بعدها با عوارض آن از جمله درد و لنگیدن در زمان راه رفتن، دست و پنجه نرم کنیم. با ذکر این مطلب، احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که بهترین راه برای پیشگیری از بروز خار پاشنه چیست. یکی از کارهایی که می توان برای جلوگیری از ایجاد خار پاشنه اشاره کرد اقدام برای ساخت و تهیه کفی طبی خار پاشنه است.

وقتی که بهترین کفی طبی را تهیه کرده و آن را در کفش خود قرار می دهید، فشار زیادی به ناحیه پاشنه وارد نمی آید. با کاهش فشار به پاشنه، احتمال آنکه خار پاشنه به وجود آید به شدت کاهش پیدا می کند. پس توصیه می کنیم، اگر تصمیم تان برای پیشگیری از بروز خار پاشنه جدی است، حتما برای تهیه و خرید کفی طبی خار پاشنه اقدام کنید و اجازه ندهید که این عارضه مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. برای ساخت کفی های طبی و  استاندارد به مراکز و کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کنید.

پیشگیری از خار پاشنه؟ آیا بهترین کفی طبی بهترین روش پیشگیری است؟

بهترین راه برای ساخت کفی طبی خار پاشنه چیست؟

اگر خار پاشنه دارید و دائما نگران آن هستید که نکند بعد از درمان، مجددا این عارضه بروز پیدا کند بهترین کاری که می توانید انجام دهید مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور، همچون پایار است. با مراجعه به این کلینیک، اول از همه از کف پای شما با کمک اسکنرهای قوی که دارند، یک اسکن دقیق تهیه شده و سپس با توجه به این اسکن، یک کفی طبی خار پاشنه برای شما ساخته می شود.

این کفی ها، همه خصوصیت ها و مزیت هایی که کفی های طبی استاندارد باید داشته باشند در خود دارند و به همین دلیل، بهترین و مناسب ترین ابزار هم برای درمان خار پاشنه و هم برای پیشگیری از آن به شمار می روند. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که کفی های طبی آماده بازاری که ظاهر برای خار پاشنه مناسب هستند، نمی توانند از بروز آن پیشگیری کنند؛ چرا که اصلا با کف پای فرد تطابق و هماهنگی ندارند. پس اگر می خواهید برای سلامت خود هزینه کنید، به این کلینیک ها مراجعه کرده و هزینه و بودجه خود را برای داشتن یک کفی استاندارد و ایده آل صرف کنید.

پد خار پاشنه چیست؟ تفاوت آن با کفی طبی خار پاشنه چیست؟

کلام آخر

برای تهیه و ساخت کفش های طبی و کفی های طبی به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. این مجموعه در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتزها نیز فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *