دست پروتزی چیست؟⭐دست پروتزی چگونه ساخته می شود؟

دست پروتزی چیست

پروتزها انواع و اقسام مختلف دارند و معمولا با توجه به فاکتورهای مختلف دسته بندی می شوند. یکی از فاکتورهایی که بر اساس آنها پروتزها را گروه بندی می کنند، محل قطع عضو است. مثلا فردی که مچ دست خود را از دست داده است می بایست برای ساخت پروتز مچ دست و کسی که مچ پای خود را از دست داده می بایست برای ساخت پروتزهای مخصوص مچ پا اقدام کند. با ما همراه باشید تا در مورد دست های پروتزی صحبت کنیم.

در کنار این مقاله توصیه می کنیم مقاله پروتز ساق پا در شیراز را نیز مطالعه کنید.

 دست پروتزی (جدیدترین پروتز دست در ایران) چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟

افراد با توجه به دلایل مختلف، از جمله بیماری ها، نقص های مادرزادی، نوروپاتی دیابتی، تصادف، تروما و یا عفونت ممکن است قسمتی از دست خود و یا تمام آن را از دست دهند و دچار قطع عضو از این ناحیه شوند. گرچه پیشرفت های خوبی در حوزه پیوند انگشت دست و دست صورت گرفته است، اما گاهی اوقات پزشکان برای آنکه بتوانند جان بیمار را حفظ کنند، و برخی مواقع نیز از آنجایی که گزینه ی بهتری پیش روی آنها وجود ندارد، مجبور می شوند دست را قطع کنند. در این شرایط، یکی از بهترین ابزارهایی که کمک می کند افراد بتوانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند ساخت پروتزهای دست مصنوعی و پرداخت قیمت پروتز مچ دست است.

دست های مصنوعی از نظر عملکرد، شباهت زیادی به دست های طبیعی انسان دارند. شاید فرد به کمک دست پروتزی (جدیدترین پروتز دست در ایران) نتواند به همه کارهایش رسیدگی کند، اما بهرحال، حضورشان می تواند قسمتی از مشکلات ناشی از قطع عضو فرد را حل کند.

موضوعی که خوب است در مورد پروتزهای دست بدانید این است که این اندام های مصنوعی، با توجه به نوعی که دارند می توانند یک دست مصنوعی ساده، و یا پیچیده و پیشرفته باشند. از پروتزهای ساده عملکرد خاصی را نمی توان انتظار داشت؛ زیرا به منظور زیبایی ساخته می شوند، اما پروتزهای پیشرفته از مجموعه ای از انگشت های دست و مفصل ها تشکیل شده اند و کاراتر از پروتزهای ساده به نظر خواهند رسید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست، پروتز دست بالای آرنج و پائین آرنج با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مراحل ساخت دست پروتزی در بهترین مرکز خرید دست مصنوعی به چه شکل است؟

موضوع دیگری که شاید دانستن آن برای برخی افراد جالب باشد، مراحل ساخت دست پروتزی است. کسی که نیاز به دست مصنوعی دارد، در اولین قدم می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کند.

پروتزها از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که یکی از مهم ترین آنها سوکت است. در مرکز ساخت و خرید دست مصنوعی، اولین کاری که انجام می شود، قالب سازی از اندام باقی مانده برای ساخت سوکت است. سوکت ها به حفظ تعادل در پروتز کمک می کنند.

بعد از آنکه سوکت، طراحی شد به ابزارهایی هایی مانند بند مخصوص، دستکش ارتجاعی و یا سوکت ساکشن نیاز است. این وسایل برای افزایش تناسب و ایمنی پروتز مورد استفاده قرار می گیرند. به این سیستم، سیستم تعلیق می گویند که از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از مشکلاتی که در ساخت پروتز ها وجود دارد، عدم فرمان برداری آنها از مغز است. امروزه، پروتزهایی در حال ورود به بازار است که افراد بتوانند آنها را کنترل کنند و با توجه به فرمان های صادر شده توسط مغز، دست ها یا پاهای مصنوعی را به حرکت در آورند.

قیمت دست مصنوعی در ایران چقدر است؟

قیمت دست مصنوعی در ایران (قیمت دست پروتزی) تحت تاثیر عوامل و پارامترهای مختلف است. یکی از این پارامترها، کیفیت ماده ی اولیه به کار برده شده در ساخت پروتز است. مواد اولیه ای که استحکام و دوام بالایی دارند، باعث افزایش قیمت ساخت پروتز می شوند.

موضوع دیگری که آن نیز روی قیمت ساخت پروتز تاثیر دارد، نوع پروتز است. پروتزهایی که کاربرد زیبایی داشته و عملکرد خاصی از آنها مشاهده نمی شود، ارزان هستند و پروتزهایی که هوشمند بوده و می توان تحت تاثیر مغز آن را کنترل و هدایت کرد، از جمله پروتزهایی هستند که با قیمت بالایی ساخته می شوند.

مرکزی که دست مصنوعی را برای فرد می سازد نیز در تعیین قیمت پروتز اثر دارد. برخی مراکز ساخت پروتز در کشور، قیمت بالا و برخی دیگر از مراکز، قیمت پایینی برای ساخت پروتز دریافت می کنند. توصیه می کنیم کلینیک های ارتوپدی فنی را انتخاب کنید که می توانند پروتزی کاربردی را با قیمت مناسبی برای شما بسازند.

قیمت دست مصنوعی در ایران چقدر است؟

کلام آخر

این مقاله که در آن در مورد دست پروتزی، مراحل و قیمت ساخت نکاتی بیان شد به دست کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این کلینیک در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتز انگشت دست، پروتز انگشت پا، پروتز بالای آرنج، پروتز زیر آرنج، پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو، پروتز مچ پا، پروتز انگشت پا و ساخت کفش و کفی طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *