کفی طبی برای قوس کف پا⭐(ساخت کفی طبی گودی پا)

قوس کف پا چه فایده ای دارد؟ آیا در این رابطه چیزی می دانید؟

در این مقاله از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد کفی طبی برای قوس کف پا صحبت کنیم. اگر در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید در ادامه با ما همراه باشید و یادتان نرود که برای ساخت کفی طبی می بایست به کلینیک های ارتوپدی مراجعه کنید.

توصیه می کنیم، مقاله دست پروتزی را نیز مطالعه کنید؛ اطلاعات خوبی در مورد این پروتز به شما خواهد داد.

قوس کف پا چه فایده ای دارد؟ آیا در این رابطه چیزی می دانید؟

اگر نگاهی به کف پای خود انداخته باشید، حتما قوسی را در آن مشاهده کرده اید. این قوس با اینکه خیلی کوچک است، اما از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مهم ترین نقش هایی که می توان برای این قوس بیان کرد، ضربه گیر بودن است. برای مثال، وقتی از یک ارتفاع می پرید و یا می افتید، مقداری از وزن، توسط این قوس، کنترل شده و فشار کمتری به استخوان ها وارد می شود. این ساختار توسط بافت هایی مانند بافت فاشیا، لیگامان ها و عضلات کنترل می شود.

موضوعی که باید به آن توجه داشت، کاهش یا افزایش قوس کف پا است. وقتی این قوس از اندازه نرمال خود خارج می شود، مشکلاتی مانند چرخش مچ، چرخش زانو، چرخش در لگن، کوتاه شدن قد پاها، احساس درد در قسمت مچ پا و یا نواحی اطراف آن، درد در زمان راه رفتن، ایستادن و دویدن، چرخش در کمر درد و در نهایت ایجاد درد در کمر به وجود می آورد.

اگر کسی حدس می زند که به این مشکل مبتلاست، در اولین قدم می بایست به پزشک متخصص مراجعه کند. این پزشکان برای تشخیص دقیق قوس کف پا، از دستگاه اسکن کف پا یا فوت اسکن استفاده می کنند. یکی از بهترین راه ها برای درمان این عارضه اقدام برای ساخت کفی طبی برای قوس کف پا و پرداخت قیمت کفی طبی است. در ادامه در مورد دلایل ساخت کفی طبی گودی پا نکات بیشتری را بیان خواهیم کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفی طبی برای قوس کف پا چیست؟ چه تفاوتی با بریس قوس کف پا دارد؟

کفی طبی برای قوس کف پا چیست؟ چه تفاوتی با بریس قوس کف پا دارد؟

یکی از بهترین روش ها برای درمان قوس کف پا، استفاده از کفی طبی برای قوس کف پا است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده پزشکان متخصص برای درمان قوس کف پا این نوع کفی را تجویز کنند، ایجاد ثبات در پا است. کفی های طبی مخصوص قوس پا باعث می شوند که فرد احساس راحتی و ثبات بیشتری داشته باشد.

دیگر مزیتی که کفی مخصوص قوس کف پا دارد، حمایت از پاها است. کفی هایی که چنین خاصیتی دارند، به افراد کمک می کنند تا مشکل شان در بازه ی زمانی کوتاه تری حل شود.

البته به خاطر داشته باشید، علاوه بر ساخت کفی طبی گودی پا می توانید به فروشگاه های لوازم پزشکی نیز مراجعه کرده و این کفی را از آنجا تهیه کنید؛ اما توصیه ما این است که این کار را نکنید؛ زیرا کفی های اختصاصی خاصیت درمانی بیشتری داشته و شما را هر چه سریع تر به نتیجه مطلوب می رسانند و قوس زیاد یا کم پای شما را درمان می کنند.

علاوه بر این کفی ها، بریس قوس کف پا نیز ممکن است کمک کننده باشد. بریس ها، وسایل و ابزار کمک درمانی هستند و برای آنکه پایداری مچ پا و پا را افزایش دهند، به کار برده می شوند. معمولا کسانی که از سایر روش ها برای درمان قوس کف پا نتوانسته اند به خوبی بهره ببرند و در نهایت مجبور شده اند که عمل جراحی قوس کف پا را انجام دهند، این بریس را نصب می کنند. بریس قوس پا در روزهای بعد از جراحی، از ایجاد تغییر شکل در پا و بروز درد در آن می کاهد.

به غیر از ساخت کفی طبی گودی پا (پد قوس پا) چه روش های دیگری برای درمان قوس زیاد کف پا پیشنهاد می شود؟

کسانی که پزشک تشخیص داده است قوس پایشان مشکل دارد، علاوه بر آنکه می توانند از مزیت ها و فواید کفی طبی برای قوس کف پا استفاده کنند، خوب است از دیگر روش های درمانی نیز بهره برده و درصد درمان این عارضه را افزایش دهند. از دیگر روش هایی که می توانیم در کنار ساخت کفی طبی گودی پا(پد قوس پا) توصیه کنیم، این روش ها هستند:

1-پوشیدن کفش های مناسب

یکی از عواملی که به افراد کمک می کند تا قوس کف پای آنها درمان شود، پوشیدن کفش های مناسب، به خصوص کفش های طبی است. کفشی که فرد به پا می کند باید کاملا اندازه پای او باشد. کسانی که پیاده روی یا ورزش می کنند، بهتر است کفش هایی که رویه بلندی دارند تهیه کرده و به پا کنند. کفش پاشنه پهن نیز می تواند در جلوگیری از افزایش قوس پا کمک کننده باشد.

2-انجام حرکت های ورزشی

به غیر از تهیه کفی طبی برای قوس کف پا انجام حرکت های ورزشی و اصلاحی نیز می تواند به درمان این عارضه کمک کند. این حرکت ها درد ناشی از قوس بلند پا را کاهش داده و از بروز اختلال ها جلوگیری می کند. برای انجام این حرکت ها بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

برای تهیه کفی طبی برای قوس کف پا چه کنیم؟ آیا بهترین مرکز ساخت کفی طبی می تواند در این رابطه کمک کند؟

همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، اگر پزشک شما تشخیص دهد که می بایست برای ساخت کفی طبی برای قوس کف پا اختصاصی اقدام کنید، اولین و مهم ترین کاری که می بایست انجام دهید، مراجعه به بهترین مرکز ساخت کفی طبی است.

در مراکز ساخت کفی های طبی، تجهیزات لازم برای ساخت کفی های مخصوص قوس بلند پا وجود دارد. در این مراکز، از دستگاه های اسکن پیشرفته برای ساخت چنین کفی های اختصاصی استفاده می شود. اگر به بهترین مراکز ساخت کفی های طبی در کشور مراجعه کنید، در مدت زمانی کوتاه قوس پای شما درمان خواهد شد.

به غیر از ساخت کفی طبی گودی پا (پد قوس پا) چه روش های دیگری برای درمان قوس زیاد کف پا پیشنهاد می شود؟

با برخی حرکت اصلاحی کف پای گود آشنا شوید!

تهیه و خرید کفی طبی برای قوس کف پا، یکی از روش های درمانی برای کسانی است که قوس کف پا دارند. این افراد می توانند برای درمان این عارضه برخی حرکات اصلاحی را نیز انجام دهند. از جمله این حرکت اصلاحی می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

1- برداشتن تیله

یکی از بهترین تمرین ها برای درمان قوس کف پا، برداشتن تیله با پا است. به این منظور، یک یا چند عدد تیله را روی زمین قرار دهید و سپس سعی کنید آنها را با انگشتان خود بلند کنید. بهتر است هر تیله ای که با پای خود بلند می کنید به مدت 20 ثانیه نگه دارید. کسانی که در نگه داشتن تعادل مشکل دارند می توانند از صندلی استفاده کنند. بهتر است افراد با عضلات ضعیف، به جای تیله از دستمال های گردگیری استفاده کند.

2- ایجاد کشش در کف پا

دیگر حرکتی که به کمک کفی طبی برای قوس کف پا آمده و به فرد کمک می کند تا قوس کف پای خود را درمان کند، ایجاد کشش در کف پا است. به این منظور، بهتر است در کنار یک دیوار و با فاصله از آن قرار بگیرید. کف دست ها را روی دیوار قرار داده و پنجه ها را از روی زمین بلند کنید. اگر زانو درد ندارید می توانید زانوها را نیز اندکی خم  کنید. همه بدن را به سمت جلو متمایل کرده و سعی کنید تعادل بدن را حفظ کنید. بهتر است برای ساخت کفش های طبی مخصوص این عارضه به مراکز ارتوپدی فنی که می توانند قیمت پروتز مچ پا را نیز به شما اعلام کنند، مراجعه کنید.

با برخی حرکت اصلاحی کف پای گود آشنا شوید!

کلام آخر

دلیل استفاده از کفی طبی مخصوص قوس کف پا موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر می خواهید کمترین درگیری را با ناهنجاری های کف پا داشته باشید، حتما برای ساخت کفش طبی و کفی اقدام کنید. مراکز معتبر ارتوپدی فنی در کشور، مانند پایار، این کار را برای شما انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *