بهترین کلینیک ارتوپدی فنی تهران⭐(بهترین ارتوپد فنی تهران)

مراکز ارتوپدی فنی تهران (بهترین ارتوپد فنی تهران) در چه حوزه هایی فعالیت می کنند؟

آیا می دانید کسی که قسمتی از دست و پایش قطع شده و نیاز به ساخت پروتز دارد، و یا کسی که به ناهنجاری های جسمانی در پای خود دچار شده، برای درمان این ناهنجاری ها باید به کجا مراجعه کند؟ آیا مراکز ارتوپدی فنی می توانند به این افراد کمک کنند؟ اگر می خواهید جواب این سوالات را دریافت کنید، با دیگر مقاله کلینیک ارتوپدی فنی پایار همراه باشید.

 

مراکز ارتوپدی فنی تهران (بهترین ارتوپد فنی تهران) در چه حوزه هایی فعالیت می کنند؟

مراکز ارتوپدی فنی تهران از جمله مراکزی هستند که فعالیت های متفاوتی در آنها انجام می شود. کسانی که به این مراکز مراجعه می کنند، در یکی از گروه های زیر قرار دارند:

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

1- افراد درگیر با قطع عضو

یکی از کسانی که حتما می بایست به کلینیک های ارتوپدی در کشور مراجعه کنند، کسانی اند که دچار قطع عضو شده اند. کسی که یکی از اندام های پایین تنه و بالا تنه اش قطع شده است، برای آنکه بتواند با این مشکل کنار آید، مجبور است برای ساخت پروتز (دست پروتزی) و یا دیگر اندام های مصنوعی اقدام کند. این نوع پروتزها در کلینیک های ارتوپدی ساخته می شوند. برای مثال کسی که با قطع پا از بالای زانو درگیر است می بایست برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کرده و به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کند؛ البته بعد از آنکه همه زخم های ناحیه جراحی شده ترمیم پیدا کرد.

2- افراد درگیر با تخلیه چشم

کسانی که به هر دلیلی به چشمشان آسیب وارد شده است، برای آنکه اجازه ندهند کاسه چشم، کوچک شده و چهره شان دستخوش تغییراتی ناخوشایند شود، می بایست برای ساخت یکی از انواع پروتزهای چشم مصنوعی اقدام کنند. این پروتزها توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شود.

3- متقاضیان ارتزهای اختصاصی

ارتزها یکی از ابزارهای کمک درمانی به شمار می روند و افراد می توانند برای تهیه ی آنها به فروشگاه های لوازم پزشکی در شهر محل زندگی شان مراجعه کنند. اگر پزشک تشخیص دهد این ارتز باید به صورت اختصاصی ساخته شود، افراد می بایست به مراکز ارتوپدی مراجعه کنند. این مراکز بهترین منابع برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو نیز به شمار می روند.  

آیا ساخت کفش ارتوپدی فنی نیز یکی از وظایف بهترین کلینیک ارتوپدی فنی تهران است؟

افراد دیابتی باید به شدت مراقب پای خود باشند؛ زیرا بی توجهی به پا می تواند منجر به قطع عضو از ناحیه شود. به همین جهت این افراد می بایست برای ساخت کفش ارتوپدی فنی یا کفش های طبی اقدام کنند. کفش های طبی شرایط بسیار خوبی را در پا ایجاد کرده و از اینکه زخمی در آن ایجاد شود جلوگیری می کنند. بیماران دیابتی معمولا متوجه زخم ها در پاهای خود نشده و همین موضوع سبب می شود که این قسمت از بدن آنها در معرض خطر قطع عضو قرار گیرد.

کسانی که به دیابت مبتلا هستند، می بایست به بهترین ارتوپد فنی تهران مراجعه کنند. در این مراکز از پای آنها اسکن گرفته می شود و در نهایت یک کفی و کفش طبی متناسب با ساختار پای آنها ساخته شده و در اختیارشان قرار داده می شود. دیابتی ها، بعد از پوشیدن کفش های طبی نیازی نیست نگران ایجاد زخم در پای خود باشند.

موضوع دیگری که تنها در بهترین کلینیک ارتوپدی فنی تهران به چشم می خورد، استفاده از با کیفیت ترین و مقاوم ترین متریال ها برای ساخت کفش های طبی است. هر قدر ماده اولیه به کار برده شده در ساخت کفش طبی دوام و کیفیت بیشتری داشته باشد، فرد در بازه ی زمانی طولانی تری می تواند از کفش خود استفاده کند.

آیا می دانید بهترین ارتوپد فنی تهران کجاست؟ و چرا؟

حال که می دانید در بهترین کلینیک ارتوپدی فنی تهران چه کارهایی انجام می شود و چه کسانی می بایست به این مرکز مراجعه کنند، در قدم بعدی می بایست نام یکی از کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور را که همگان از آن به عنوان بهترین ارتوپد فنی تهران یاد می کنند، عنوان کنیم و دلایل این انتخاب را شرح دهیم.

کلینیک پایار، از جمله بهترین کلینیک هایی است که در حال حاضر در کشور فعالیت بوده و انواع و اقسام پروتز و اندام مصنوعی را برای افراد می سازد. برخی از امتیازات این کلینیک به شرح زیر است:

  • قیمت مناسب ساخت انواع پروتز، مانند ساخت انگشت مصنوعی، لگن مصنوعی، پروتز پایین زانو وکفش و کفی های طبی
  • بهره گیری از حضور کارشناسان و پزشکان متعهد، دلسوز و آگاه
  • استفاده از بهترین مواد اولیه برای ساخت انواع اندام های مصنوعی
  • بهره گیری از آخرین متد روز دنیا برای ساخت پروتزهای مصنوعی
  • توانمند در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتز؛ از پروتزهای سیلیکونی گرفته تا هوشمندترین آنها
مراکز ارتوپدی فنی شرق تهران بهترند یا مراکز ارتوپد فنی تهران در غرب؟

مراکز ارتوپدی فنی شرق تهران بهترند یا مراکز ارتوپد فنی تهران در غرب؟

نکته ای که در زمان انتخاب ارتوپد فنی تهران باید مورد توجه قرار داده شود، کیفیت خدماتی است که توسط آنها ارائه می شود. درست است که کم بودن فاصله تا مرکز ارتوپدی فنی در شهری مانند تهران، از اهمیت بالایی برخوردار است، اما مگر فرد چندین بار در هفته می بایست به این مراکز مراجعه کند؟

شاید در نهایت، فرد یک بار و یا دو بار در ماه، و آن هم در یک بازه زمانی محدود مجبور باشد برای انجام برخی کارها به این مراکز مراجعه کند. بنابراین، معیاری که می بایست برای انتخاب ارتوپدی فنی شرق تهران و غرب تهران مورد توجه قرار دهید، نباید فاصله شما و مدت زمانی که در ترافیک هستید، باشد.

بالا بودن کیفیت خدمات ارائه شده توسط کلینیک های ارتوپدی فنی برای کسانی که می خواهند جهت دریافت یک اندام مصنوعی اقدام کنند، اهمیت بالاتری پیدا می کند. این افراد مجبورند حداقل چندین سال با این اندام مصنوعی زندگی کرده و برای ساخت آن هزینه ای پرداخت کنند و به همین علت، می بایست به مراکزی معتبر و مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنند تا بهترین و کاربردی ترین نوع اندام مصنوعی برای آنها ساخته شود.

نزدیک ترین ارتوپد فنی تهران کجاست

در بهترین ارتوپد فنی تهران کدام تجهیزات ارتوپدی فنی ساخته می شود؟

در بهترین ارتوپد فنی تهران، برخی از تجهیزات و لوازم ارتوپدی زیر ساخته می شود:

1- کفی های مخصوص پای صاف

یکی از تجهیزات ارتوپدی فنی که قطعا تعداد افراد متقاضی ساخت آن کم نیستند، کفی های مخصوص پای صاف اند. این کفی ها باید با توجه به اسکن گرفته شده از کف پای افراد ساخته شوند. در کلینیک های ارتوپد فنی، دستگاه های دقیقی برای گرفتن اسکن کف پا وجود دارد. با کمک این دستگاه ها می توان انواع و اقسام کفی ها را برای افراد ساخت.

2-انگشت های مصنوعی

دیگر تجهیزات ارتوپد فنی که تنها در مراکز ارتوپدی فنی دیده می شود، انگشت های مصنوعی هستند. کسانی که در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزاد انگشت دست ندارند، می توانند به این مراکز مراجعه کرده و برای ساخت پروتزهای مخصوص انگشت دست درخواست دهند.

3- لگن مصنوعی

لگن های مصنوعی یا پروتزهای مخصوص لگن برای کسانی که ساخته می شود که پای آنها از ناحیه لگن قطع شده است. این افراد برای آنکه بتوانند راه بروند چاره ای به جز مراجعه کردن به ارتوپد فنی های برتر و مطرح در تهران ندارند. کارشناسان این مجموعه ها با تخصص و مهارتی که دارند می توانند بهترین نوع لگن مصنوعی را برای متقاضیان بسازند.

4-پای مصنوعی بالای زانو

از دیگر خدماتی که در ارتوپد فنی تهران ارائه می شود می توان به ساخت پای مصنوعی بالای زانو اشاره کرد. این نوع پروتز را کسانی نصب می کنند که پای آنها از قسمت بالای زانو قطع شده است. کسانی که مجبورند پای خود را از بالای زانو قطع کنند، سخت تر و مشکل تر از کسانی راه می روند که پای آنها از زیر زانو قطع شده است. ضمن اینکه، هزینه ای که این گروه باید پرداخت کنند به مراتب کمتر از کسانی است که پای آنها از مچ قطع شده و می خواهد یک نوع پروتز زیبایی نصب کنند.

5- مچ پای مصنوعی

در ارتوپد فنی تهران، مچ پای مصنوعی نیز ساخته می شود. این نوع پروتز را یا کسانی نصب می کنند که مچ پای آنها در اثر بیماری، مانند بیماری دیابت، و یا یک حادثه در حین کار و رانندگی قطع شده است. با مراجعه به ارتوپدی فنی های معتبر در کشور و مشاوره با کارشناسان، افراد می توانند بهترین و کامل ترین راهنمایی را مبنی بر اینکه پروتز زیبایی نصب کنند و یا پروتز کاربردی، به آنها داده می شود. از آنجایی که پروتز ها انواع و اقسام متفاوت دارند، لازم است که اندام مصنوعی با نیازهای فرد در تناسب و هماهنگی کامل باشد.

قیمت کفش طبی ارتوپدی ساخته شده در ارتوپد فنی تهران چند است؟

همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، یکی از مهم ترین وظایف ارتوپد فنی تهران، ساخت کفش ها و کفی های طبی است. معمولا اولین نکته ای که مراجعه کنندگان به این مراکز دوست دارند در مورد آن بدانند، قیمت کفش طبی ارتوپدی است. قیمت این کفش ها ثابت و مشخص نیست و عوامل متفاوتی روی آنها تاثیر دارد.

هر قدر یک کفش، با کیفیت تر بوده و بتواند راحتی بیشتری در پا ایجاد کند، با قیمت بالاتری ارائه می شود. از آنجایی که کفش های طبی را مطابق با شرایط پا و با توجه به اسکن گرفته شده از پا می سازند، به همین دلیل به جرات می توان گفت که این کفش ها یکی از راحت ترین کفش هایی هستند که افراد می توانند بپوشند، و به همین دلیل با قیمت بالایی در اختیار افراد قرار می گیرند.

موضوع دیگری که در تعیین قیمت کفش های طبی تاثیر دارد، خاصیت درمانی آنهاست. برای مثال، برخی کفش های طبی برای افرادی که کف پای صاف دارند ساخته می شود. کفش هایی با چنین خاصیتی با قیمت های پایین عرضه نمی شوند.

به صورت یک نکته کلی، به یاد داشته باشید، کفش هایی که بر اساس اسکن گرفته شده از پا ساخته می شوند، به دلیل داشتن بالاترین تطابق و هماهنگی با پای افراد، یکی از گران ترین کفش های موجود هستند.

قیمت کفش طبی ارتوپدی ساخته شده در ارتوپد فنی تهران چند است؟

مزیت های ساخت کفش طبی با اسکن پا در ارتوپد فنی تهران چیست؟

همان طوری که اشاره کردیم، در معتبرترین و مطرح ترین مراکز ارتوپد فنی تهران، ساخت کفش های طبی با کمک اسکن انجام می شود. سوالی که برای برخی ها ممکن است به وجود آید این است که مزیت های ساخت کفش طبی با اسکن پا چیست و چرا نیاز است که کفش های طبی از روی اسکن تهیه شده از پا ساخته شوند. مواردی که در ادامه بیان کرده ایم از جمله مزیت هایی است که می توان در مورد ساخت کفش های طبی با اسکن پا بیان کرد:

  • کفش هایی که با اسکن گرفتن از روی پا ساخته می شوند کاملا اندازه و متناسب با پای فرد هستند. این کفش ها، نه تنگ هستند که باعث شوند به پای شما فشار آید و نه گشاد هستند که پای شما نتواند در آن، وضعیت ثابتی داشته باشد. به همان اندازه که تنگ بودن کفش باعث ایجاد عوارض می شود، گشاد بودن کفش نیز باعث می شود که فشار وارد شده به کف پا، متعادل نبوده و به ستون فقرات فشار وارد شود.
  • از دیگر مزیت هایی که می توانیم در خصوص ساخت کفش های طبی با اسکن بیان کنیم ایجاد بهترین و سالم ترین شرایط برای پا است. کفش ها یکی از ابزارهایی هستند که به صورت مستقیم روی سلامت پا تاثیر دارند و بر هر کسی واجب است تا با تهیه بهترین کفش، در جهت ایجاد شرایطی سالم برای پای خود قدم بردارد.
مزیت های ساخت کفش طبی با اسکن پا در ارتوپد فنی تهران چیست؟

مراکز فروش پروتز زانو چه تفاوتی با ارتوپد فنی تهران دارند؟

یکی از مراکزی که ممکن است برخی افراد به داشتن اطلاعاتی در مورد آن،  نیاز داشته باشند، مراکز فروش پروتز زانو در کشور هستند. این مراکز، همان طوری که از نامشان مشخص است، در حوزه فروش پروتز زانو فعالیت می کنند. پروتز زانو که ما از آن صحبت می کنیم با پروتزهای زانو مخصوص قطع عضو متفاوت است. در واقع، کسانی که دچار آسیب در ناحیه مفصل زانو خود می شوند در صورتی که مشکل ایجاد شده به هیچ شکلی قابل درمان نبوده باشد، پزشک مجبور است به بیمار پیشنهاد کند که مفصل زانوی خود را تعویض کند. این پروتز ها توسط مراکز فروش پروتزهای زانو در کشور ارائه می شوند.

موضوعی که در بالا اشاره کردیم مهم ترین تفاوتی است که بین مجموعه های فروش زانو و ارتوپد فنی تهران وجود دارد. نکته ای که خوب است در مورد قیمت پروتز پا بالای زانو و قیمت پروتزهای زانو که به آنها مفاصل مصنوعی زانو نیز گفته می شود، بدانید این است که اگر پروتز زانو از معتبرترین برندها باشد، با قیمتی برابر با پروتزهای مخصوص قطع عضو ارائه می شود. البته، این قانون همیشه صادق نیست و گاهی نیز پروتزهای مخصوص قطع عضو با قیمت بالاتری نسبت به مفاصل مصنوعی زانو فروخته می شوند.

مراکز فروش پروتز زانو چه تفاوتی با ارتوپد فنی تهران دارند؟

آیا ارتوپد فنی تهران، خدمات ارتوپدی فنی کودکان را نیز ارائه می کند؟

کودکان نیز به مانند بزرگسالان گاهی مجبورند به ارتوپد فنی تهران مراجعه کنند. علت این مراجعه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از آنها به دلیل قطع عضو از ناحیه دست و پا به این کلینیک ها می روند. در مراکز ارتوپدی فنی کودکان، اندام های مصنوعی متناسب با بدن کودک ساخته شده و در اختیار او قرار داده می شود.

از دیگر دلایلی که می توان در خصوص مراجعه کودکان به این مراکز اشاره کرد، ساخت کفش های ارتوپدی فنی است. اگر کودک به مشکل صافی کف پا مبتلا شده باشد، باید یک جفت کفش مخصوص این ناهنجاری را به پا کند. کودکان به کمک این کفش ها ناهنجاری جسمانی شان درمان می شود.

اگر درد و ناهنجاری های جسمانی، کمر و گردن را به خود درگیر کرده باشد، کودکان به برخی وسایل کمک درمانی از جمله ارتز یا بریس نیاز پیدا خواهند کرد. اگر پزشک به بیمار توصیه کند که از ارتزهای اختصاصی استفاده کند، کودک باید ابتدا به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کند تا یک ارتز اختصاصی برای او ساخته شود.

کلینیک هایی که در حوزه ارتوپد فنی کودکان فعالیت می کنند، هم باید تخصص لازم در این حوزه را داشته باشند، و هم تجهیزات مناسب را. این تجهیزات باید بسیار دقیق و حساس باشند.

کلام آخر

بهترین ارتوپد فنی تهران کلینیکی است که مشخصات ذکر شده در بالا را داشته باشد. پزشکان و کارشناسان پایار از هیچ تلاشی برای ارائه بهترین خدمات فروگذار نکرده و کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *