پروتز مچ پا چیست؟? و چند نوع دارد؟

پروتز مچ پا چیست و عملکرد آن

پروتز مچ پا چیست؟ چه کاربردی دارد؟ انواع آن کدام است؟ برای ساخت پروتز مچ پا باید به کجا مراجعه کرد؟ در چه مواقعی این نوع پروتز نصب می شود؟ آیا یک ارتوپدی فنی مطرح برای ساخت این نوع پروتز سراغ دارید؟ آیا می دانید این پروتز با چه قیمتی ساخته می شود؟ آیا از متریال های مورد استفاده برای ساخت آن اطلاع دارید؟

اگر سوالاتی که در فوق مطرح کردیم، سوال شما نیز هست، حتما در ادامه این متن با ما همراه باشید. مقاله “پروتز زیبایی مچ پا” را نیز مطالعه کنید؛ این دو در کنار هم، در افزایش اطلاعاتتان بی تاثیر نخواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز  مچ پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز مچ پا؛ حقایقی که باید در مورد آن بدانید

خالی از فایده نیست که بدانید، مچ پا در زمان ایستادن و راه رفتن، به عنوان یک پشتیبان برای پا عمل می کند. این قسمت از بدن، نیروها و شوک های وارد شده در حین پیاده روی را جذب کرده و به پا کمک می کند تا در شرایط راحت تری قرار بگیرد. کسانی که ناحیه مچ پای خود را از دست داده اند، مجبورند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند.

بنابراین، در پاسخ به سوال “پروتز مچ پا چیست” باید بگوییم، پروتز مچ پا یک اندام مصنوعی است. این اندام مصنوعی زمانی که فرد پای خود را از ناحیه مچ از دست می دهد، در ناحیه قطع شده نصب می شود. با کمک این پروتز، فرد در شرایط ایده‌ آل تری قرار گرفته و قطع عضو کمترین تاثیر را بر زندگی او خواهد شد. در آسیب های شدید، دیابت، برخی انواع تومور، عفونت و بیماری شارکوت این قسمت از پای فرد قطع می شود.

انواع پروتز مچ پا چیست؟

متخصصان ساخت پروتز، برای آنکه مشکل قطع عضو را در طیف وسیعی از افراد حل کنند، انواع و اقسام پروتز را تولید کرده اند. انواع پروتز مچ پا که توسط یک ارتوپد فنی معرفی می شود، به شرح زیر است:

1- پروتز مچ پا با دریچه داخلی

یکی از انواع پروتزهایی که در قسمت مچ پا نصب می شود، پروتز با دریچه داخلی است. یک دریچه با قابلیت جدا شدن در قسمت داخلی این پروتز در نظر گرفته شده است. این دریچه برای عبور قسمت های تحتانی پا که هنوز قطع نشده اند، ساخته شده است.

2- پروتز مچ پا با دریچه پشتی

پاسخ دیگری که می توانیم به سوال انواع پروتز مچ پا چیست، بدهیم، پروتز مچ پا با یک دریچه پشتی است. این دریچه نیز برای عبور قسمت باقی مانده ی پا از داخل پروتز تعبیه شده است. خوب است به یاد داشته باشید، هر یک از انواع پروتزهایی که قرار است در این قسمت نصب شود، باید توسط یک پزشک متخصص توصیه شده باشد. پزشک با بررسی شرایط شما به این نتیجه می رسد که کدام یک از انواع پروتز برایتان از همه مناسب تر است.

3- پروتز مچ پا طرح لوله بخاری

برای افزایش اطلاعات کسانی که می خواهند بدانند انواع پروتز مچ پا چیست، باید بگوییم که پروتز پا با طرح لوله بخاری، برای کسانی ساخته می شود که وزن زیادی دارند. در این افراد، فشار زیادی به مچ پا وارد می شود و به همین دلیل، نیاز است که یک پروتز مستحکم برای آنها ساخته شود.

یکی از ویژگی های بارز و برجسته این پروتز بالا بودن استحکام آن است. کسانی که دچار شکستگی های زیادی در ناحیه مچ پا هستند نیز می بایست برای ساخت و نصب این نوع پروتز اقدام کنند. به یاد داشته باشید، این نوع پروتز در مقایسه با برخی طرح های پروتزی موجود، از قابلیت بیشتری برای تنظیم برخوردار است.

پروتز مچ پا چیست و قیمت آن

قیمت پروتز مچ پا مصنوعی چقدر است؟ خوب است عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن را بشناسید

در ادامه صحبت در خصوص پروتز مچ پا چیست، لازم است از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز مچ پا نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. عواملی که باعث تغییر قیمت این اندام مصنوعی می شود، به شرح زیر است:

  • نوع ماده ای که در تولید پروتز به کار برده شده است، تاثیر بسزایی در تعیین قیمت دارد.
  • متد مورد استفاده در ساخت نیز باعث تغییر قیمت می شود.
  • هوشمند بودن پروتز عامل دیگری است که باعث افزایش قیمت این اندام مصنوعی می شود.

برای ساخت پروتز مچ پا مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

ما در این متن در مورد پروتز مچ پا چیست، صحبت کرده و نکاتی را در این رابطه با شما مطرح کردیم. انواع و اقسام پروتز مچ پا توسط متخصصان این حوزه ساخته می شود و این پزشک شماست که تشخیص می دهد کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است.

اگر مجبورید بنا به هر دلیلی برای ساخت و نصب پروتز پا اقدام کنید، به کلینیک های معتبری چون، کلینیک ارتوپدی فنی پایار بروید. این کلینیک توان اجرایی و تخصص لازم برای ساخت انواع پروتز را دارد و به شما کمک خواهد کرد تا قطع عضو خود را فراموش کرده و به ساختن روزهای زیبا در زندگیتان فکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *