پروتز زیبایی مچ پا چیست؟ ⭐ فرق آن با پروتز مچ پا

عملکرد پروتز زیبایی مچ پا

پروتز زیبایی مچ پا یک راه حل بسیار مناسب و زیبا برای کسانی است که مچ پایشان قطع شده است. وقتی فرد قسمتی از اندام خود را از دست می دهد، ناتوانی او در انجام برخی کارها در یک طرف ماجرا، و تغییری که در ظاهر او به وجود آمده است و باعث کاهش اعتماد به نفسش شده، در طرف دیگر قضیه قرار دارد.

پروتزهای زیبایی به دست پروتزیست ها ابداع شدند تا کسانی که با نقص عضو در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، فقط یک مشکل داشته باشند و آن هم ناتوانی شان در انجام کارهای روزانه باشد. ما در این مقاله، در مورد پروتز زیبایی مچ پا چیست صحبت خواهیم کرد. توصیه می کنیم مقاله ” قیمت پروتز انگشت شست پا” را نیز مطالعه کنید، اطلاعاتتان کامل تر می شود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیبایی مچ پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز زیبایی مچ پا و قیمت آن در پایار

پروتز زیبایی مچ پا چیست؟ آیا از کابردهای آن اطلاع دارید؟

پروتزهای زیبایی مچ پا همان طوری که از نامشان پیداست، اندام های مصنوعی هستند که تنها برای افزایش زیبایی به کار برده می شوند. در ساخت پروتز مچ پا متریال های خاصی به کار برده می شود. خاصیتی که در این متریال ها به چشم می خورد، به پروتزیست ها امکان داده تا اندام های مصنوعی کاملا شبیه به بدن انسان بسازند.

یکی از مواد اولیه مورد استفاده در ساخت پروتز زیبایی مچ پا، سیلیکون است. سیلیکون یکی از بهترین و کاربردی ترین متریال هایی است که بشر تاکنون موفق به کشف آنها شده است. از جمله خواصی که باعث شده این ماده در تولید پروتز به وفور مورد استفاده قرار گیرد، بالا بودن انعطاف پذیری آن است. از این خاصیت برای ساخت انواع پروتز مانند ساخت پروتز مچ دست، انگشت پا، انگشت دست و غیره استفاده می کنند.

نکته ای که خوب است در مورد پروتزهای زیبایی ذکر شود، قیمت آنهاست. قیمت پروتز مچ پای مصنوعی که از سیلیکون در ساخت آن استفاده شده است، از برخی انواع پروتز هوشمند کمتر است. کسانی که به هر دلیلی نیازی ندارند، پروتزهای هوشمند نصب کنند، می توانند از خواص و مزیت های پروتزهای ساخته شده از سیلیکون بهره ببرند و کاری کنند که زندگی به روال قبل باز گردد.

آیا پروتز زیبایی مچ پا به مراقبت نیاز دارد؟

به نظر شما نکات مراقبتی پروتز زیبایی مچ پا چیست؟ چرا باید از آن نگهداری کرد؟ در موقع نگهداری این نوع پروتز چه نکاتی باید رعایت شود؟ این ها بخشی از سوالاتی است که در مورد پروتزهای زیبایی مخصوص مچ پا، و نگهداری از آنها مطرح می شود. درست است که پروتزها به کمک افراد درگیر با قطع عضو آمده اند تا بتوانند اعتماد به نفس لازم را در آنها برای حضور در جامعه ایجاد کنند، اما باید از این نوع پروتزها نیز مراقبت به عمل آورد تا بعد از مدتی کوتاه، اجباری برای تعویض و ساخت مجدد آنها به وجود نیاید.

نکته ای که خوب است در مورد پروتز زیبایی مچ پا بدانید، این است که پروتز زیبایی مچ پا در صورتی که با برخی مواد رنگی در تماس قرار گیرد، رنگ می گیرد و ظاهر نازیبایی پیدا می کند. بهتر است تا جایی که می توانید از برخورد ماده های رنگی با این نوع پروتز، ممانعت به عمل آورید.

نکته دیگری که مورد پروتزهای زیبایی باید دقت داشته باشد، این است که این نوع پروتز، اگر از مواد اولیه بی کیفیت ساخته شده باشد، خیلی زود پاره می شود. اگر نمی خواهید چنین اتفاقی برای پروتز پایتان بیفتد، از سازنده پروتز بخواهید که از متریال با کیفیت در ساخت آن استفاده کند. به یاد بسپارید، هزینه پروتز پا که از مواد با کیفیت ساخته شده است، بالا است.

قیمت پروتز زیبایی مچ پا

قیمت پروتز زیبایی مچ پا چقدر است؟

در ادامه صحبت در خصوص پروتز زیبایی مچ پا چیست، خوب است در مورد قیمت نیز نکاتی را بیان کنیم. قیمت پروتز زیبایی مچ پا مانند قیمت برخی کالاهای موجود در بازار نیست. پارامترهای زیادی در این بین دخالت دارند که باعث تغییر قیمت آن می شوند. برای مثال، وسعت اندام قطع شده، یکی از عواملی است که روی تغییر قیمت پروتز مچ پا تاثیر مستقیم دارد.

دیگر عامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز، ماده ای است که در ساخت آن به کار برده شده است. هر قدر متریال به کار برده شده در ساخت، کیفیت بالاتری داشته باشد و ظاهر آن طبیعی تر به نظر برسد، قیمت این نوع پروتز نیز افزایش پیدا می کند.

کلینیک ارتوپد فنی موضوع دیگری است که باعث تغییر قیمت می شود. اگر به نصب این پروتز نیاز داشته باشید و به کلینیک های مختلف مراجعه کنید، با قیمت های گوناگون مواجه خواهید شد. این تفاوت در قیمت ها، به دلیل تجربه و تخصص کارشناسان، متد قالب گیری و متد به کار برده شده در ساخت اتفاق می افتد. سعی کنید کلینیکی را برای ساخت این نوع پروتز انتخاب کنید که در تولید پروتز، کیفیت و مناسب بودن قیمت را لحاظ می کند.

آیا پروتز زیبایی مچ پا یکی از انواع پروتز مچ پا به شمار می رود؟

با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه ساخت انواع پروتز صورت گرفته است، امروز شاهد آن هستیم که برای قسمت های مختلف بدن، انواع متفاوت اندام مصنوعی ساخته می شود. با توجه به اینکه پروتزها دو نوع کاربردی و زیبایی دارند، پس به جرات می توانیم پروتز زیبایی مچ پا را یکی از انواع پروتز مچ پا بدانیم. از دیگر انواع پروتزهای مخصوص مچ پا می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

1- پروتز مچ با دریچه ی خالی

پروتز مچ با دریچه ی خالی یکی از انواع مچ های مصنوعی پا به شمار می رود. این نوع، یک دریچه داخلی با قابلیت جدا شدن دارد. از این دریچه برای عبور دادن قسمت هایی از پا که هنوز قطع نشده، استفاده می کنند.

2- مچ پای مصنوعی با دریچه پشتی

مچ پای مصنوعی با دریچه پشتی نوع دیگری از مچ پای مصنوعی پا به شمار می رود. این نوع، یک دریچه پشتی دارد و قسمت های باقیمانده پا به راحتی از آن عبور می کند.

3-مچ پای مصنوعی با طرح لوله بخاری

کسانی که وزن زیادی دارند و مجبورند برای ساخت مچ پای مصنوعی اقدام کنند، بهتر است مچ پای مصنوعی با طرح لوله بخاری را نصب کنند.

نکات مراقبتی پروتز زیبایی مچ پا

آیا پروتز سایم، یکی از انواع پروتز زیبایی مچ پا است؟

پروتزهایی که برای پا ساخته می شوند انواع و اقسام متفاوت دارند. یکی از انواع پاهای مصنوعی، پای مصنوعی زیبایی است که در مورد آن نیز توضیحاتی را بیان کردیم. نوع دیگری از پروتزهای مخصوص پنجه پا، پروتز سایم است. در قطع عضو از ناحیه سایم، پا را از مفصل مچ پا قطع می کنند. تفاوتی که این نوع قطع عضو با سایر انواع آن دارد، نگه داشتن یک پد چربی ضخیم در زیر استخوان پاشنه است. فرد با وجود این پد پاشنه می تواند فواصل کوتاه را بدون داشتن پروتز طی کند. این قطع عضو توسط فردی به نام جیمز سایم در سال 1842 ابداع شد. با توجه به شرایط خاصی که این نوع قطع عضو فراهم می کند، پروتز سایم می تواند برای برخی ها بهترین گزینه باشد.

این نوع پروتز یکی از انواع پروتزهای زیبایی نیست و از آن به عنوان به یک نوع پروتز زیبایی مچ پا یاد نمی کنند. این نوع پروتز از جمله پروتزهای کاربردی به شمار می رود و کسانی که درگیر قطع عضو از ناحیه پاشنه پا هستند و پای آنها به شکل سایم قطع شده است، می توانند با نصب یکی از انواع این نوع پروتز راه بروند و به مشکلات که قطع عضو برای آنها به وجود آورده است پایان دهند.

 

آیا پروتز سایم، یکی از انواع پروتز زیبایی مچ پا است؟

آیا بیمه قیمت پروتزهای زیبایی را پرداخت می کند؟

موضوع دیگری که ممکن است در مورد پروتز زیبایی مچ پا مطرح شود، پرداخت قیمت آن توسط بیمه است. ما در کشورمان چند بیمه دولتی داریم و آنها نیز خدمات متفاوتی را به بیمه شوندگان خود ارائه می کنند. این بیمه ها برخی هزینه های درمان را پرداخت نمی کنند و این یکی از مشکلاتی است که ما در کشورمان با آن مواجه هستیم.

بیمه های دولتی، هزینه پروتزهای زیبایی را پرداخت نمی کنند و این به عنوان یکی از نگرانی های افرادی مطرح است که پایشان از مچ قطع شده است. پاهای ما ستون های بدنمان هستند و یک نقص و کمبود در آنها می تواند خلل بزرگی در زندگی مان ایجاد کند. به همین دلیل، اغلب کسانی که دچار نقص عضو می شوند، ناچارند با وجود بالا بودن قیمت پروتزها، برای ساخت آنها اقدام کرده و مشکلاتشان را کاهش دهند. کسانی که نمی خواهند هزینه بالایی برای ساخت پروتز بپردازند، بهتر است از خدمات بیمه های خصوصی استفاده کنند.

برای ساخت پروتز زیبایی مچ پا به کجا باید مراجعه کرد؟

حال که دانستید پروتز زیبایی مچ پا چیست، وقت آن است مرجع سازنده این پروتز نیز معرفی شود. پروتز زیبایی مچ پا و حضورش می تواند دلگرمی برای کسانی باشد که ظاهر پایشان نازیبا شده است. این پروتز نقص به وجود آمده را به خوبی پنهان کرده و به فرد اجازه می دهد با اعتماد به نفس بیشتری در میان جمع خانواده و دوستان خود حاضر شود.

اگر خدای ناکرده، پایتان از ناحیه مچ قطع شده است، برای ساخت پروتز زیبایی مخصوص مچ پا به کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این کلینیک از وجود کارشناسان زبده و ماهر بهره می برد و زیباترین و کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار کاربران قرار می دهد.

عملکرد پروتز زیبایی مچ پا با تزریق ژل به ساق پا

قیمت پنجه پای مصنوعی بیشتر است یا قیمت پروتز زیبایی مچ پا؟

یکی از عواملی که باعث شده قیمت پنجه پای مصنوعی از قیمت پروتز زیبایی مچ پا بیشتر باشد، نوع ماده به کار برده شده در ساخت پروتز است. برای مثال، پنجه های کربنی را در نظر بگیرید؛ پنجه های کربنی یکی از جدیدترین انواع پروتزهای موجود هستند و قیمت بالایی دارند. نحوه کارکرد و عملکرد این پروتزها با پروتزهای زیبایی تفاوت زیادی دارد. یکی از این تفاوت ها، راحت تر بودن فرد در زمان راه رفتن است. پنجه های کربنی بر خلاف مچ های مصنوعی زیبایی که هیچ حرکت خاصی در آنها مشاهده نمی شود، به فرد کمک می کنند تا طیف وسیعی از حرکات را تجربه کند.

در ساخت پروتزهای زیبایی از سیلیکون که یک ماده ی ارزان قیمت و انعطاف پذیر است استفاده می کنند و به همین جهت است که قیمت آن از قیمت سایر انواع پروتزهای کاربردی پایین تر است. با این حال، اگر می خواهید به درک عمیقی از سوال پروتز زیبایی مچ پا چیست، برسید می بایست به مراکز ساخت پروتزهای مصنوعی در کشور مراجعه کنید. این کلینیک ها تجهیزات و توان فنی لازم برای ساخت پروتزهای زیبایی و همین طور پروتزهای کاربردی را دارند.

قیمت پنجه پای مصنوعی بیشتر است یا قیمت پروتز زیبایی مچ پا؟

آیا عملکرد پروتز زیبایی مچ پا با تزریق ژل به ساق پا یکسان است؟

یکی از اشتباهاتی که بین عامه مردم وجود دارد، به کار بردن عبارت های ژل مخصوص تزریق و پروتزهای زیبایی، به جای یکدیگر است. برخی افراد تصور می کنند که این دو، عملکردی یکسان داشته و در واقع یک نوع ماده افزاینده زیبایی به شمار می روند. خوب است بدانید، پروتز زیبایی مچ پا، نوعی اندامی مصنوعی است و برای کسانی ساخته می شود که پایشان قطع شده است. این افراد، برای آنکه بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری به زندگی خود ادامه دهند برای ساخت این نوع پروتز اقدام می کنند. در مقابل، عده ای هستند، برای آنکه به صورت غیر طبیعی و مصنوعی، ناحیه ساق پای خود را چاق کنند، از روش تزریق ژل به این قسمت استفاده می کنند.

اکنون که می دانید پروتز زیبایی مچ پا چیست و چه کاربردهایی دارد، حتما متوجه تفاوت آن با عملکرد تزریق ژل به ساق پا شده اید. به یاد داشته باشید، عملکرد و نحوه استفاده از این ژل ها با پروتزهای زیبایی، کاملا متفاوت است. برای ساخت پروتزهای زیبایی مچ پا، باید به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کنید، اما برای تزریق ژل به ناحیه ساق پا می بایست به کلینیک های زیبایی که این عمل در آنها انجام می شود، بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *