آیا بهترین⭐مرکز پروتز انگشت دست در کرج را می شناسید؟

پروتز انگشت دست در کرج

معرفی مراکز ساخت پروتز انگشت دست در شهر کرج، موضوع صحبت ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار است. اگر می خواهید بدانید ساخت انگشت مصنوعی در این مراکز چگونه بوده و قیمت آن چقدر است، در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل ساخت پروتز انگشت دست در کرج چگونه است؟

کلیه کسانی که در اثر یک حادثه، به خاطر بیماری و یا حتی به صورت مادرزادی انگشت دستشان قطع شده است، می بایست برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست اقدام کنند. این نوع پروتز برای اهدافی مانند پیانو زدن، تایپ کردن، انجام کارهای دفتری، انجام وظایف خانگی، انجام کارهای شخصی، افزایش اعتماد به نفس و همین طور گرفتن اشیاء کاربرد زیادی دارد.

برای ساخت انگشت مصنوعی، اولین کاری که می بایست انجام داد، مراجعه به کلینیک پروتز دست است. در این مراکز، از انگشت باقی مانده فرد یک قالب تهیه می شود. بعد از آن با مواد قالب گیری، یک پروتز اولیه برای فرد ساخته شده و تست می شود تا اطمینان پیدا کرد که انگشت مصنوعی مشکلی را ایجاد نمی کند.

مرحله بعدی ساخت و تهیه پروتز انگشت دست در کرج، ایجاد طرح ناخن روی انگشت است. معمولا با استفاده از سایه زدن و یا رنگ کردن پروتز، کاری می کنند که انگشت مصنوعی تهیه شده بیشترین میزان شباهت را به انگشت دست و رنگ پوست دست فرد پیدا کند. به این شکل، فرد با اعتماد به نفس بالاتری می تواند در میان اعضای خانواده خویش و جامعه حاضر شده و به فعالیت بپردازد.

آیا بیمه، هزینه ساخت و تهیه پروتز انگشت دست در کرج را پرداخت می کند؟

یکی از نگرانی هایی که برای افراد نیازمند به انگشت مصنوعی دست وجود دارد، هزینه ی ساخت آن است. اگر فرد در شرایط خوبی از نظر مالی قرار نداشته باشد، حتی پرداخت برخی مبالغ کم نیز برای او امکان پذیر نخواهد بود. در این مواقع بهترین کاری که می توان برای جبران هزینه ناشی از ساخت و تهیه پروتز انگشت دست در کرج انجام داد، کمک گرفتن از بیمه ها است.

ما در کشورمان دو نوع داریم؛ بیمه های دولتی و بیمه های تکمیلی. هر دو یک از این دو نوع بیمه با توجه به تعهداتی که ملزم به رعایت آن هستند، مقداری از هزینه ی ساخت این نوع پروتز را پرداخت می کنند، اما باید بدانید که از این نظر نیز تفاوت هایی بین آنها وجود دارد. بیمه های دولتی در ایران، تنها در برخی حوزه های درمان وارد شده و همه هزینه ها را پرداخت نمی کنند که ساخت اندام های مصنوعی یکی از همان جاهایی است که بیمه های دولتی در آن ورود پیدا نکرده اند.

افراد اگر بخواهند از خدمات بیمه ای استفاده کرده و به کمک آن هزینه ساخت پروتزهای مصنوعی را پرداخت کنند، هیچ چاره ای جز پرداخت حق بیمه به شرکت های خصوصی ندارند. این شرکت ها با توجه به سقف پوششی که برای شان تعیین شده است، بخشی از هزینه ساخت اندام های مصنوعی را پرداخت می کنند.

 

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز انگشت دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز انگشت دست در کرج کجاست

آیا انواع پروتز انگشت دست در کرج ساخته می شود؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند و با توجه به شرایطی که فرد در آن قرار دارد و همین طور میزان بودجه و توان مالی اش، یکی از انواع پروتز انگشت برای فرد ساخته می شود. برخی انواع پروتز انگشت دست در کرج به شرح زیر است:

1- پروتزهای سیلیکونی

یکی از انواع انگشت های مصنوعی که ارتوپد فنی های حاضر در کرج ممکن است بتوانند آن را بسازند، پروتزهای سیلیکونی هستند. کسانی که یک انگشت و یا قسمتی از انگشت خود را از دست می دهند، می توانند برای ساخت این پروتز اقدام کنند. سیلیکون از جمله موادی است که می توان خیلی راحت روی آن ناخن طراحی کرد و جلوه ای طبیعی در آن به وجود آورد.

از جمله مزیت های پروتز سیلیکونی ساخته شده در پروتز انگشت دست در کرج می توان به پایین بودن قیمت، پایین بودن وزن، راحتی در استفاده و عدم ایجاد حساسیت اشاره کرد. از جمله معایب این نوع پروتز می توان به نامناسب بودن آن برای انجام برخی فعالیت هایی که به دقت زیادی نیاز دارند و همین طور ناسازگاری اش با تغییر وزن و تغییر حجم دست اشاره کرد. کارایی این نوع پروتز محدود بوده و نیاز است که افراد دائما آن را تمیز کنند.

2- انگشت های مصنوعی بدن محور

از دیگر انواع انگشت های مصنوعی در کشور می توان به انگشت های مصنوعی بدن محور اشاره کرد. این نوع پروتز قادر است حرکات بدن را به خوبی تقلید کرده و طبیعی و روان حرکت کند. کسانی که می خواهند انگشت مصنوعی مقاومی داشته باشند بهتر است برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. انگشت مصنوعی بدن محور به کمک نیروی بدن حرکت می کند.

نکته دیگری که می توان در خصوص پروتز انگشت بدن محور بیان کرد این است که انگشت های این نوع پروتز به کمک یک دستکش به مچ دست وصل می شوند. سیم ها و کابل هایی که در این نوع به کار برده شده است به فرد امکان می دهد که بتواند پروتزی را که در مرکز پروتز انگشت دست در کرج ساخته شده است، حرکت دهد. از جمله مزیت های این نوع پروتز می توان به عملکرد بالا، قابل اطمینان بودن و قابلیت بلند کردن و گرفتن اجسام با آن اشاره کرد. از معایب آن می توان به خستگی جسمانی، وابسته بودن حرکت های پروتز به قسمت های باقیمانده بدن، سخت بودن نحوه استفاده و کم بودن قابلیت شخصی سازی اشاره کرد.

3- انگشت های مصنوعی برقی

از دیگر انواع انگشت های مصنوعی می توان به انگشت مصنوعی برقی اشاره کرد. در این نوع اندام مصنوعی، موتورهای کوچکی قرار داده شده است تا فرد بتواند انگشت را به کمک آنها حرکت دهد. کسانی که می خواهند در طی روز برخی کارهای سنگین را انجام دهند بهتر است برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. تنوع رنگی از دیگر مزیت هایی است که می توان در مورد این نوع پروتز عنوان کرد.

از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص پروتز انگشت دست در کرج از نوع برقی بیان کرد، دارا بودن تنظیم قابلیت ها در آن است. قابلیت های این پروتز را می توان تغییر داد و به این شکل، به بسیاری از نیازهای کاربر پاسخ داد و به او کمک کرد تا فقدان انگشت خود را کمتر حس کند. موضوعی که در مورد این نوع پروتز، اندکی نگران کننده به نظر می رسد، ظاهر غیر زیبای آن است. بهتر است برای آنکه مجبور نباشید به دیگران در خصوص ظاهر عجیب این پروتز توضیح دهید از دستکش های سیلیکونی استفاده کنید. این دستکش ها شباهت زیادی به دست انسان دارند و ظاهری طبیعی به آن می بخشند.

قیمت انواع پروتز در مرکز پروتز انگشت دست در کرج

4- انگشت های هیبریدی

دیگر پروتزی که در مرکز پروتز انگشت دست در کرج ممکن است توان و تخصص مورد نیاز برای ساخت آن وجود داشته باشد، انگشت های مصنوعی هیبریدی هستند. این نوع انگشت های مصنوعی نیز جزء جدیدترین ها به شمار می روند و در واقع مجموعه ای از قطعات غیر فعال و فعال به کمک نیروی بدن به شمار می روند.

از آنجایی که هر فرد، نیازها و میزان توانبخشی متفاوتی دارد، اقدام برای ساخت این نوع پروتز سازنده است و موجب افزایش کیفیت زندگی می شود. اگر این نوع پروتز متناسب با نیازها و شرایط بیمار ساخته شود، می تواند عملکرد فوق العاده بالایی را در برطرف کردن احتیاجات فرد بیمار از خود نشان دهد.

5-انگشت های مصنوعی برای فعالیت خاص

برای هر فعالیتی که به عنوان یک فعالیت خاص از آن یاد می شود، می توان یک پروتز خاص داشت. فعالیت هایی چون ورزش کردن و یا سرگرمی های دیگر، به کمک این پروتز، راحت تر انجام می شود. اگر مرکز پروتز انگشت دست در کرج نتوانست این پروتز را برای شما بسازد، بهتر است به کلینیک فنی های معتبر تهران مراجعه کنید. آنها، در حوزه ساخت انگشت های مصنوعی با قابلیت های خاص، توانمندتر و متخصص تر هستند و می توانند پروتز کاربردی تری برای شما بسازند.

برای آنکه بدانید کدام یک از انواع پروتز برای شما بهترین است و نیازهای شما به شکل منطقی تری پاسخ داده می شود، باید به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور مراجعه کنید و با کارشناسان انها صحبت کنید. در این کلینیک ها با توجه به نیازهایی که فرد دارد نوعی از پروتز برای او ساخته شده و در اختیارش قرار داده می شود. این مشورت، در صرفه جویی مالی و پیشگیری از پرداخت هزینه های بیهوده برای ساخت پروتز بسیار موثر است.

در مرکز فروش پروتز در تهران و کرج، چه نکاتی در مورد ساخت پروتز رعایت می شود؟

در مرکز فروش پروتز در تهران و کرج، چه نکاتی در مورد ساخت پروتز رعایت می شود؟

کسی که می خواهد برای ساخت پروتز انگشت دست در کرج، تهران و سایر شهرها اقدام کند باید بهترین مرکز را برای این امر انتخاب کند. در بهترین مراکز ساخت پروتز در تهران و کرج، نکات زیر در ساخت پروتز رعایت می شود:

  • در ساخت پروتز، از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها و مواد اولیه استفاده می شود.
  • پروتز با توجه به نیازهای بیمار ساخته می شود. برخی کسانی که فعالیت های خاصی در زندگی خود انجام می دهند، نیاز دارند تا یک نوع پروتز خاص داشته باشند. در مرکز فروش پروتز در تهران، با توجه به کارهایی که در طول روز انجام می دهید سعی می شود یک نوع پروتز کاربردی در اختیار شما قرار بگیرد.
  • توصیه می کنیم، کلینیک هایی را برای ساخت انگشت های مصنوعی انتخاب کنید که سابقه مفید زیادی در حوزه ساخت انواع متفاوت پروتز از جمله ساخت پروتز چشم نیز دارند. آنها با توجه به سابقه ای که دارند می توانند بهترین نوع پروتز را برای شما بسازند.

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره کردیم اگر نتوانستید یک مرکز معتبر برای ساخت پروتز انگشت دست در کرج بیابید، بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در تهران مراجعه کنید.

بهترین پروتز انگشت دست در کرج

قیمت پروتز انگشت دست در کرج چقدر است؟

موضوع مهمی که در مورد قیمت و هزینه تهیه ی پروتز انگشت دست در کرج وجود دارد، این است که این پروتز را نمی توان با یک قیمت یکسان برای همگان ساخت و عواملی متفاوتی را می توان نام برد که روی قیمت آن تاثیر دارد. برای مثال، یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت این نوع پروتز، ماده ای است که در ساخت آن به کار برده می شود. هر یک از انواع پروتزهایی که در بالا نام بردیم، از یک ماده اولیه به خصوص در ساخت آن استفاده می شود. البته به خاطر داشته باشید ممکن است نتوانید در شهر کرج انواع انگشت های مصنوعی را مشاهده کنید.

دوام پروتز نیز می تواند روی قیمت آن تاثیر داشته باشد. آن دسته از پروتزهایی که کیفیت بالایی داشته و از سایر انواع پروتزها استحکام بالاتری دارند، قطعا هزینه بیشتری نیز برای ساخت آنها در نظر گرفته می شود. کسانی که در طی روز از انگشت های مصنوعی خود استفاده بیشتری می برند و کارهای سنگینی را مجبورند با آن انجام دهند، چاره ای به جز اقدام برای ساخت انگشت های مصنوعی مقاوم و با کیفیت ندارند.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت انگشت مصنوعی در کرج می توان به هزینه بیمارستان، دستمزد پزشک، هزینه خرید پروتز و هزینه فیزیوتراپی اشاره کرد. به یاد داشته باشید، شرکتی که نوع ماده اولیه مورد نیاز برای ساخت انگشت مصنوعی را ارائه می کند، به صورت مستقیم روی قیمت پروتز اثر دارد.

 

پروتز انگشت سیلیکونی

بهترین راه برای ساخت و نصب پروتز انگشت دست در کرج چیست؟

در مورد پروتز انگشت دست در کرج صحبت کرده و انواع آن را به شما معرفی کردیم. نکته ای که از شما درخواست می کنیم به آن توجه داشته باشید، مراجعه به مراکزی است که توان و تخصص کافی برای ساخت بهترین و با کیفیت ترین نوع پروتز انگشت دست را دارند.

درست است که مراکز ارتوپدی زیادی در کرج مشغول به کار بوده و می توانند برای ساخت پروتز کمک کننده باشند؛ اما به یاد داشته باشید که شاید این مراکز نتوانند یک پروتز کاربردی برای افراد درگیر با قطع عضو بسازند. بهرحال، مراکز ارتوپدفنی حاضر در تهران به دلیل بهره بردن از کارشناسان زبده و ماهر و همین طور دسترسی آسان و راحت به مواد اولیه با کیفیت بالا، از قدرت بیشتری برای ساخت یک پروتز کاربردی برای شما برخوردارند.

البته، همه مراکز تهران نیز ممکن است نتوانند به شما کمک کنند؛ پس توصیه می کنیم برای ساخت این پروتز به کلینیک هایی، همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک با توجه به تجربه و سابقه قابل توجهی که دارد، می تواند در ساخت اندام های مصنوعی کاربردی کمکتان کند.

 

بهترین مرکز پروتز انگشت دست در کرج چه نام دارد؟

قیمت پروتز انگشت دست در کرج پایینتر است یا قیمت پروتز انگشت دست تهران؟

برخی از کسانی که در شهر کرج ساکن بوده و می خواهند برای ساخت و دریافت پروتز انگشت دست در کرج اقدام کنند، همواره قیمت انگشت مصنوعی در این شهر را با قیمت پروتز انگشت دست در تهران مقایسه می کنند. درست است که پارامترهای مشخصی باعث تغییر قیمت اندام های مصنوعی می شوند، اما از یک پارامتر تاثیرگذار دیگر نمی توان چشمپوشی کرد و آن هم، منطقه جغرافیایی است که متقاضی برای ساخت انگشت های مصنوعی دست اقدام می کند.

اگر با کلینیک های ارتوپدی فعال در شهرهای مختلف ایران تماس بگیرید و در مورد قیمت انگشت های مصنوعی از آنها سوال بپرسید، به خوبی متوجه نکته ای که ما در بالا گفتیم، خواهید شد.

بهر صورت، بهتر است در زمان نیاز و در صورتی که در کرج ساکن هستید از مراکز ساخت انگشت های مصنوعی در تهران نیز قیمت را استعلام کنید؛ قطعا می توانید کلینیک هایی را بیابید که انگشت های مصنوعی دست را با قیمتی مناسب و با کیفیتی قابل توجه می سازند. یکی از همین کلینیک ها که در شهر تهران کار می کند، پایار است. کارشناسان پایار 20 سال در حوزه ساخت اندام های مصنوعی تجربه و مهارت دارند.

 

پروتز انگشت دست

قیمت پروتز انگشت سیلیکونی، در مرکز تهیه پروتز انگشت دست در کرج چند است؟

یکی از انواع پروتزهایی که برای انگشت دست ساخته می شود، پروتز انگشت سیلیکونی است. این نوع پروتز، از جمله پروتزهایی است که در مرکز تهیه پروتز انگشت دست در کرج ساخته می شود. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد، قیمت پروتز انگشت سیلیکونی است. قیمت این پروتز، با توجه به مسائل و پارامترهای زیر تعیین می شود:

  • مساحت و وسعت قطع عضو، از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت انگشت مصنوعی است. در مواقعی که فرد یک انگشت کامل را از دست داده است، مجبور است هزینه بیشتری پرداخت کند در مقایسه با زمانی که یک بند و یا دو بند انگشتش قطع شده است.
  • کیفیت ماده به کار برده شده در ساخت پروتز سیلکیونی نیز تاثیر زیادی روی قیمت دارد. سلیکون هایی که دوام زیادی دارند و به راحتی رنگ را به خود نمی گیرند، گران قیمت بوده و فرد برای ساخت آنها باید هزینه بیشتری پرداخت کند.
  • کلینیکی که برای ساخت پروتز به آنجا مراجعه می شود هم روی قیمت اثر دارد. برخی مراکز برای ساخت اندام های مصنوعی هزینه بیشتری دریافت می کنند و برخی دیگر از آنها هزینه پایین تری می گیرند.
قیمت پروتز انگشت دست در کرج پایینتر است یا قیمت پروتز انگشت دست تهران؟

آیا برای پروتز انگشت دست در کرج می توان به کلینیک ساخت کفش طبی مراجعه کرد؟

ساخت پروتز انگشت دست در کرج نیاز به تخصص دارد و هر مجموعه ای نمی تواند این کار را به خوبی انجام دهد. سوالی که برخی افراد نا آشنا به انگشتان مصنوعی دست ممکن است بپرسند، این است که آیا برای ساخت این پروتز می توان به کلینیک ساخت کفش طبی مراجعه کرد یا خیر.

در نگاه اول ممکن است فکر کنید، مراکز ساخت کفش های طبی، در حال ساخت کفش ها و کفی های طبی هستند و به هیچ عنوان نمی توانند منبع و مرجع خوبی برای ساخت انگشت های مصنوعی به شمار روند. این گفته کاملا صحیح است؛ اما باید به خاطر داشت که برخی مراکز فعال در حوزه ساخت پاپوش های طبی، فعالیت های اصلی دیگری نیز انجام می دهند که یکی از آنها ساخت انگشت مصنوعی دست است.

خاطر نشان می کنیم، ممکن است همه مراکز فعال در حوزه ساخت کفش ها و کفی های طبی نتوانند انگشت مصنوعی بسازند؛ اما بدون شک اغلب کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور که انگشت مصنوعی می سازند، اگر دستگاه اسکن دقیق و پیشرفته داشته باشند می توانند در حوزه ساخت کفش ها و کفی های طبی نیز فعالیت کنند.

انواع انگشت های مصنوعی در مرکز پروتز انگشت دست در کرج

کلام آخر

پروتز انگشت دست در کرج موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم که با خواندن این مقاله متوجه شده باشید که برای ساخت انگشت مصنوعی بین مراکز فعال در تهران و مراکز فعال در کرج به کجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *