پروتز دست بیونیک چیست؟⭐بررسی پروتز دست بیونیک

قیمت پروتز دست بیونیک

از اینکه قطع عضو آثار مخربی بر بدن انسان دارد، نمی توان چشم پوشی کرد، اما می توان از پروتزها به عنوان یکی از فوری ترین راه حل ها برای کنار آمدن با این مشکل استفاده کرد. پیشرفت های زیادی در حوزه ساخت پروتز مچ دست رخ داده که یکی از آنها پروتز بیونیک است. اگر در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه این مقاله سری از مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله پروتز دست ثابت را نیز مطالعه کنید؛ در افزایش شناخت نسبت به پروتزها کمک کننده خواهد بود.

پروتز دست بیونیک، پیشرفته ترین و جدیدترین پروتز دست در تهران، چیست؟

وقتی فردی دستش قطع می شود، ناراحتی های روانی و ضررهای مالی زیادی به او وارد می شود. این گروه برای آنکه به زندگی عادی خود برگشته و بتوانند به مشکلات خود به پایان دهند، می بایست برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز مچ دست اقدام کنند. پروتزهای بیونیک یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتز در دنیا هستند و به شکل کارآمدتر و راحت تری به کاربران خود کمک می کنند.

پروتز بیونیک دست، از جمله اندام های مصنوعی است که می تواند با کمک سیگنال های دریافتی از ماهیچه های فرد کار کند. این پروتزها برای آنکه کار خود را به درستی انجام دهند به سیگنال های الکتریکی نیاز دارند که توسط مغز صادر می شود. به بیان دیگر، این نوع پروتز دست در تهران می تواند سیگنال هایی که توسط ماهیچه های کاربر تولید می شود، شناسایی کرده و حرکات را تشخیص دهد.

نکته مهمی که می بایست در مورد این پروتز بدانید، حسگرها هستند. این پروتزها بدون وجود حسگرها نمی توانند به کار خود ادامه دهند. برای آنکه پروتز بتواند حرکت های ماهیچه دست را شناسایی کند، می بایست حسگرهایی که از آنها نام بردیم در داخل بدن فرد قرار داده شود. البته برخی از آنها نیز بدون قرار دادن حسگر در داخل بدن بیمار کار کرده و وظیفه خود را به درستی ایفا می کنند. فردی که پروتز بیونیک نصب می کند، قادر است همه انگشتان دست مصنوعی خود را تکان داده و کارهای روزانه خود را به کمک آن انجام دهد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز بیونیک دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

با مراحل ساخت پروتز دست بیونیک، جدیدترین پروتز دست در ایران آشنا شوید؟

با مراحل ساخت پروتز دست بیونیک، جدیدترین پروتز دست در ایران آشنا شوید؟

بعد از آنکه متوجه شوید پروتز دست بیونیک چیست، می خواهیم اندکی در مورد مراحل ساخت این نوع پروتز نیز اطلاعاتی به شما بدهیم. مراحل ساخت این نوع پروتز به شرح زیر است:

1- ساخت قالب؛

اولین مرحله از ساخت دست مصنوعی بیونیک، جدیدترین پروتز دست در ایران، ساخت قالب است. این مرحله یا با کمک اسکن صورت می گیرد و یا با کمک گچ. اسکن روش دقیق تری برای قالب گیری است اما ممکن است همه جا کاربرد نداشته باشد. پروتوزیست ها با توجه به شرایطی که در فرد در آن قرار دارد، تشخیص می دهند که از کدام روش برای قالب گیری استفاده کنند.

2- فشرده سازی؛

قبل از آنکه پروتز موقت نصب شود، استامپ یا قسمت باقیمانده باید فشرده شود. برای فشرده سازی از شفت فشاری و یا کلاه فشاری استفاده می کنند. این دوره ممکن است 2 تا 8 هفته طول بکشد.

3- نصب پروتز موقت و اصلاح جزئیات؛

برای آنکه پروتوزیست مطمئن شود که دست مصنوعی ساخته شده می تواند نیازهای فرد را به خوبی برآورده کند، پروتز موقت امتحان می شود. البته، در کنار این هدف، امتحان کردن اجزای مختلف پروتز نیز دیگر هدف قرار گیری پروتز موقت است. لازم است برخی تغییرات صورت گیرد تا پروتز بتواند نیازهای کاربر را به خوبی برآورده کند.

مزیت های پروتز دست بیونیک

چرا پروتز بیونیک را یک دست مصنوعی پیشرفته می دانند؟

پروتز دست بیونیک را جرات می توانیم یک دست مصنوعی پیشرفته بدانیم. علت این انتخاب را فناوری هایی می دانیم که در این پروتز در نظر گرفته شده است. همان طوری که در بالاتر اشاره کردیم، در برخی انواع پروتز بیونیک دست، حسگرها را در داخل بدن قرار می دهند که آن نیز با انجام یک عمل جراحی صورت خواهد گرفت. کسانی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند و پروتز بیونیک را نصب می کنند، قادر خواهند بود دست خود را به کمک ذهن کنترل کنند. این، یکی از مهم ترین مزیت ها و قابلیت هایی است که می توان در این نوع پروتز مشاهده کرد.

از دیگر قابلیت های جالب توجه در این نوع پروتز می توان به برداشتن و قرار دادن مجدد آن در جای خود اشاره کرد. امروزه، برخی انواع پروتزهای بیونیک را می توان به راحتی از جای خود برداشت و آن را مجددا پوشید. برای ساخت و نصب این نوع پروتز نیازی به انجام عمل جراحی نیست. البته، در ساخت آن حتما به ساختار ماهیچه ها و بدن کاربر دقت شده است، و به عبارت دیگر این نوع پروتز به صورت سفارشی برای فرد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست ساخته می شود.

از دیگر موضوعاتی که باعث شده ما این نوع پروتز را یک پروتز مدرن و پیشرفته بخوانیم، کم بودن وزن آن است. در ساخت این پروتز از سبک ترین متریال ها استفاده می شود و به همین دلیل به جرات می توان پروتزهای بیونیک را کاربر پسند نامید.

برخی دلایلی که باعث شده پروتز دست بیونیک را به عنوان یک دست مصنوعی جدید و مدرن بخوانند، در بالاتر ذکر کردیم، و حال می خواهیم در مورد دیگر دلایل این موضوع صحبت کنیم. در این پروتزها، تکنولوژی های پیشرفته ای اعم از تجهیزات الکترونیکی، نانوتکنولوژی و روباتیک به کار برده شده است.

در برخی انواع پیشرفته تر پروتزهای بیونیک، از رابط مغز-ماشین استفاد می کنند. این رابط ها به عنوان یک رابط نوروسنجی نیز شناخته شده و فرد می تواند به کمک آنها کنترل بهتر و راحت تری روی پروتز خود داشته باشد. این رابط ها حتی به فرد کمک می کنند تا با کمک تصویرسازی محرک های حرکتی، پروتز دست را تکان داده و آن را کنترل کند.

شاید جالب باشد که بدانید، بعضی انواع مدرن و پیشرفته پروتزهای بیونیک، قابلیت هایی چون تشخیص درد، امکان اتصال به اینترنت و کار کردن با گوشی های هوشمند و حساسیت های لمسی نیز دارند. با استفاده از این نوع پروتز، می توان کیفیت زندگی را به شکل باورنکردنی بهبود بخشید و فعالیت های متفاوتی را با نصب آنها انجام داد. این پروتزها باعث افزایش اعتماد به نفس افراد نیز می شوند.

 

ساخت پروتز دست بیونیک

چه کسانی می توانند برای ساخت پروتز دست بیونیک -دست مصنوعی هوشمند در ایران- اقدام کنند؟

یکی از چیزهایی که باعث شده پروتز دست بیونیک، با محبوبیت قابل قبولی نزد افراد درگیر با قطع عضو رو به رو شود، راحتی و بالا بودن عملکرد آن است. کسانی که می خواهند در انجام کارهای خود راحت باشند و هیچ محدودیتی را حس نکنند، بهتر است برای ساخت و سفارش این نوع پروتز اقدام کنند.

افرادی که دستشان از ناحیه زیر آرنج قطع شده است، مانند کسانی که از ناحیه مچ دست دچار قطعی عضو شده اند، یکی از بهترین گزینه هایشان برای ساخت پروتز، می تواند این نوع دست مصنوعی هوشمند در ایران باشد.

در ضمن، به خاطر داشته باشید، فرقی نمی کند که فرد در اثر یک حادثه دستش قطع شده و یا به صورت مادرزادی با قطع عضو درگیر است؛ در هر دو حالت افراد می توانند برای داشتن پروتزهای بیونیک اقدام کنند تا به اهدافشان برسند. این نوع پروتز، یاری گر خوبی برای از میان برداشتن موانع به شمار می رود.

هر چند که قیمت این پروتز بالاست، اما بهرحال توان و قدرتی که این دست مصنوعی در برطرف کردن نیازها از خود نشان می دهد، جبران قیمت بالای آن را خواهد کرد.

در قطع دست، ساخت پروتز دست بیونیک بهتر است یا پیوند دست مصنوعی؟

در مورد پروتز دست بیونیک، سعی کردیم همه نکاتی را که باید بدانید، بیان کنیم. نکته دیگری که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، بررسی این موضوع است که در شرایط قطع عضو از ناحیه دست، بهتر است برای پیوند دست مصنوعی اقدام شود یا بیمار برای ساخت پروتز دست از نوع بیونیک اقدام کند.

هم پروتزهای بیونیک و هم پروتزهایی که به بدن پیوند زده می شوند هر دو از جدیدترین انواع پروتزهای دست به شمار می روند. اینکه شما دست مصنوعی بیونیک را نصب کنید و یا برای پیوند اقدام کنید، به نظر پزشک شما و کارشناسانی که قرار است دست مصنوعی را برایتان بسازند بستگی دارد.

هر دو نوع پروتز، از جمله دست های مصنوعی گران قیمت به شمار می روند و شما علاوه بر داشتن شرایط جسمانی لازم برای نصب آنها باید از پس هزینه های ساخت نیز برایید. در مراجعه به کلینیک هایی که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند، با بررسی شرایطی که در آن قرار دارید و با در نظر گرفتن مسائل مالی، یکی از انواع دست های مصنوعی برای شما ساخته می شود.

پروتز دست بیونیک چیست؟ تفاوت آن با دیگر انواع پروتز دست

آیا برای نصب دست بیونیک می توان به مرکز پروتز دست در تهران مراجعه کرد؟

همان طوری که در بالاتر اشاره کردیم یکی از جدیدترین انواع پروتز دست در کشور و همین طور دنیا، پروتز دست بیونیک است. این پروتز به دلیل قابلیت های زیادی که دارد یکی از بهترین و کاربردی ترین انواع پروتز دست است. این پروتز، به بدن متصل شده و فرد می تواند به کمک آن عضلات خود را حرکت دهد. به دلیل ساختار و عملکرد متفاوتی که پروتز دست نوع بیونیک دارد، فرد می تواند به راحتی بسیاری کارهایی را انجام دهد که بعد از قطع عضو قدرت انجام آنها را از دست داده بود.

برای تهیه و نصب این پروتز ها باید به مرکز پروتز دست در تهران مراجعه کرد. از آنجایی که تکنولوژی ساخت این پروتزها هنوز در ایران وجود ندارد و برخی شرکت های خارجی تولید کننده پروتز توانسته اند پروتز بیونیک بسازند، به همین دلیل باید به مراکز ساخت پروتز مراجعه کرد. این مراکز با توجه به ارتباطاتی که دارند، ممکن است بتوانند این پروتز را در اختیار افراد نیازمند به نصب پروتز قرار دهند. کاهش مشکلات پوستی و انجام کارهای متنوع بخشی از امتیازات نصب این پروتز به شمار می رود.

پروتز دست بیونیک

قیمت پروتز دست بیونیک (پروتز دست متحرک) چقدر است؟

با توجه به همه مزیت هایی که در مورد پروتز دست بیونیک بیان کردیم، حدس زدن این موضوع که قیمت آن از سایر پروتزهای غیر متحرک بالاتر است، کار سختی نخواهد بود. این پروتز دست متحرک که کارایی و عملکرد بالایی دارد، با قیمت پایین در اختیار افراد قرار داده نمی شود.

جدای از موضوعی که در بالا بیان کردیم، نحوه نصب این پروتز نیز می تواند روی قیمت آن تاثیر بگذارد. برای مثال، کسانی که می خواهند این پروتز را به کمک مغز خود کنترل کنند، می بایست تحت عمل جراحی قرار گیرند. این عمل جراحی باعث افزایش هزینه ی ساخت پروتزهای بیونیک دست خواهد شد. کسانی که می خواهند پروتز را بپوشند و خارج کنند، هزینه ی کمتری برای ساخت آن پرداخت خواهند کرد.

روش قالب گیری از عضو باقی مانده نیز روی قیمت تاثیر گذار است. برای آنکه این نوع پروتز با عملکرد بالایی همراه بوده و فرد احساس راحتی زیادی را در زمان نصب آن تجربه کند، با دستگاه های اسکن پیشرفته سه بعدی یک قالب تهیه شده و از روی این قالب، پروتز ساخته می شود.

 

ساخت و خرید دست مصنوعی هوشمند (پروتز دست بیونیک) با توجه به چه مسائلی صورت می گیرد؟

ساخت و خرید دست مصنوعی هوشمند (پروتز دست بیونیک) با توجه به چه مسائلی صورت می گیرد؟

کسی که می خواهد برای ساخت و نصب پروتز دست بیونیک اقدام کند، باید به برخی مسائل و پارامترها توجه داشته باشد:

1- امتیازاتی که پروتز دارد؛

پروتزها با توجه به ساختاری که دارند، امتیازاتی در آنها به چشم می خورد. پروتزهایی که مدرن تر و پیشرفته تر هستند کارایی، عملکرد و امتیازات بالاتری دارند، در مقایسه با آن دسته از پروتزهایی که ساده تر هستند و پیچیدگی خاص در آنها به چشم نمی خورد. کسی که فعالیت های زیادی در طول روز دارد، بهتر است برای ساخت و خرید دست مصنوعی هوشمند که پروتز بیونیک یکی از زیر مجموعه های آن است، اقدام کند.

2- قیمت پروتز چقدر است؛

قطعا، هر قدر پروتز در سطح پیشرفته تری قرار داشته باشد و هر قدر بتواند در برآورده کردن نیازهای کاربر با قدرت و عملکرد بالاتری ظاهر شود، با قیمت بالاتری ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شود.

3- وزن پروتز چقدر است؛

دیگر موضوع مهم در انتخاب و ساخت پروتز دست، وزن پروتز است. کسانی که قسمت بیشتری از عضوشان قطع شده است، قدرت و توان کافی برای حمل و نصب پروتزهای سنگین را ندارند. هم برای ساخت پروتز دست و هم برای ساخت پروتز زیر زانو باید به این مورد توجه و دقت داشت.

بیونیک پروتز دست

آیا گران ترین قیمت دست مصنوعی در ایران به پروتز دست بیونیک تعلق دارد؟

با توجه به نکاتی که در مورد پروتز دست بیونیک بیان کردیم، حالا قصد داریم آن را در مقایسه با سایر پروتزها قرار دهیم و بگوییم که آیا این نوع پروتز، گران قیمت ترین نوع دست مصنوعی در ایران هست یا خیر.

دست مصنوعی بیونیک یکی از پیشرفته ترین و جدیدترین انواع دست های مصنوعی در ایران است، و به این دلیل که قابلیت های زیادی در آن به کار برده شده، یکی از گران ترین انواع دست های مصنوعی در کشور به شمار می رود.

از مهم ترین دلایلی که می گوییم این پروتز قیمت بالایی دارد، سیستم کامیپوتری است که در آن به کار برده شده است. در واقع، همان طوری که اشاره کردیم این پروتز به کمک سیستم کامپیوتری که در آن استفاده شده است به کاربر اجازه می دهد بسیاری کارها را خودش انجام دهد. حتی کاربران این پروتز می توانند به کمک بلوتوث، به دستگاه هایی مانند تلفن همراه متصل شوند.

قانونی که در دنیای پروتزها وجود دارد، این است که هر اندازه یک پروتز، پیچیده تر باشد، با قیمت بالاتری برای افراد ساخته می شود، و هر اندازه پروتز عملکرد ساده تری داشته باشد، با قیمت پایین تری ساخته می شود. پیچیده بودن عملکرد، دست های بیونیک را در گروه گران ترین پروتزها قرار داده است.

برای ساخت پروتز دست بیونیک چه باید کرد؟

برای ساخت پروتز دست بیونیک چه باید کرد؟

کسانی که با توجه به اطلاعات ارائه شده در این مقاله تصمیم گرفته اند برای ساخت و نصب پروتز دست بیونیک اقدام کنند، حتما می بایست با کارشناسان و متخصصان مشورت کنند. واقعیتی که در مورد دست های مصنوعی وجود دارد این است که هر نوعی از دست های مصنوعی برای همه افراد مناسب نیستند و کسانی که می خواهند برای ساخت یکی از انواع پروتزهای مخصوص دست اقدام کنند ابتدا باید تحت بررسی و ارزیابی قرار گیرند. طی بررسی هایی که توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه صورت می گیرد، مشخص خواهد شد که چه نوعی از دست های مصنوعی برای فرد مناسب است.

پس، اولین کاری که برای ساخت دست های مصنوعی بیونیک می توان انجام داد مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور است. در این کلینیک ها سوال های متفاوتی از فرد پرسیده می شود تا مشخص شود که میزان فعالیت های او در طی روز چقدر است و هدف او از نصف و ساخت پروتز چیست. بعد از بررسی، نوبت به قالب گیری می رسد. از روی قالب تهیه شده، پروتز برای فرد ساخته می شود. تنها بدین ترتیب است که می توان انتظار داشت پروتزهای ساخته شده، برای فرد بهترین باشند.

کلام آخر

پروتز دست بچه، قیمت آن و برخی مسائل مرتبط، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. توصیه می کنیم برای دریافت بهترین و کاربردی نوع پروتز دست برای کودک خود به سراغ مجموعه ها و کلینیک هایی در کشور بروید که در حوزه ساخت انواع پروتز، از جمله پروتز انگشت دست و پروتز آرنج مهارت بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *