اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی⭐اصلاح با زانو بند طبی

اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی چگونه است

از جمله عوارضی است که ممکن است برای هر یک از ما پیش آید، زانوی ضربدری یا زانوی ایکس است. در این حالت، زانوها بسیار به هم نزدیک می شوند و مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کنند. از آنجایی که درمان این عارضه از اهمیت زیادی برخوردار است، ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار در مورد اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

اصلاح زانوی ضربدری (ایکس) بدون جراحی به چه روش هایی امکان پذیر است؟

کسانی که زانوی آنها به حالت ضربدری در آمده است، به عوارض و مشکلاتی همچون مفصل سفت، درد در باسن، مچ پا و پاها، از بین رفتن تعادل در زمان ایستادن، لنگ زدن و ساییده شدن زانوها در زمان راه رفتن گرفتار می شوند. برخی ها نیز علاوه بر این نشانه ها و علائم، زانو درد نیز دارند. همه این عوارض باعث می شوند که افراد به دنبال یافتن بهترین روش ها برای درمان باشند. اگر زانوی ضربدری در مراحل اولیه خود باشد با کمک روش های غیر جراحی می توان آن را درمان کرد. از جمله روش های غیر جراحی اصلاح انحراف زانو می توان به این موارد اشاره کرد:

1- بستن ارتز زانو (بریس زانو)

یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان زانوی ضربدری انجام داد، بستن ارتز زانو یا بریس زانو یا همان زانوبند معروف خودمان است. معمولا، پزشکان و متخصصان توصیه می کنند که این بریس در شب ها بسته شود. این ارتز به پاها و زانو ها کمک می کند تا در راستای اصلی و درست خود قرار گیرند. از جمله کسانی که خوب است برای اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی از این روش استفاده کنند کسانی اند که زانوی ضربدری در خانواده آنها قبلا مشاهده شده است.

همان طوری که اشاره کردیم، این نوع بریس، زانوها را به سمت بالا هل می دهد تا در وضعیت درست قرار گیرد. گاهی اوقات، پزشکان تشخیص می دهند که فرد ارتز اختصاصی نصب کند. در این مواقع می توانید به کلینیک هایی، همچون ارتوپد فنی پایار مراجعه کنید. این کلینیک، هم زانوبندهای آماده دارد و هم قادر است ارتزهای اختصاصی مخصوص زانو را بسازد و در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 2- مراجعه به فیزیوتراپ

در کنارِ بستن ارتز، خوب است تمرین های ورزشی مخصوص این عارضه نیز انجام شود. فیزیوتراپیست ها یکی از بهترین افراد برای ارائه برنامه تمرین جهت درمان و اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی هستند. اگر بتوانید پزشکان فیزیوتراپ مطرح را شناسایی کنید، روند بهبود زانوی ضربدری سرعت می گیرد و شما می توانید حس خوب راه رفتن با زانوهای صاف را تجربه کنید.

کاری که فیزیوتراپ ها انجام می دهند تقویت عضلاتی است که ضعیف شده اند. از آنجایی که ضعیف بودن عضلات باعث می شود که زانوها حالت ضربدری به خود بگیرند، با تقویت آنها می توان کاری کرد که این عارضه نیز به سرعت درمان شود. کاهش احتمال آسیب دیدگی از دیگر مزیت های مراجعه به فیزیوتراپ ها و انجام تمرین هایی است که ارائه می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از  قیمت ارتز زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مراجعه به فیزیوتراپ ها و اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی

برای درمان زانوی ضربدری کودک چه کنیم؟

اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. بی توجهی به درمان این مشکل می تواند راه رفتن، ایستادن و بازی کردن را برای کودکان به کار سختی تبدیل کند. علاوه بر همه کارهایی که در بالا اشاره کردیم و می توان برای درمان زانو ضربدری در کودک انجام داد، اقدام برای ساخت کفش و کفی طبی نیز دیگر راه حل موثر جهت درمان زانوی ضربدری است.

با مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی، می توانید برای تهیه کفش های طبی ای اقدام کنید که بالا برنده پاشنه یا تکیه گاه قوس دارند. این دو وسیله را، هم می توان در داخل کفش و هم در زیر کفش قرار داد و به مرور زمان شاهد درمان زانوی ایکس در کودکان بود. کفش های مخصوص زانوی ضربدری گوه هایی دارند که به واسطه حضور آنها مچ پا صاف شده و وضعیت پاها اصلاح می شود. کلینیک های ارتوپدی فنی می توانند شما را در جریان قیمت کفش و کفی طبی نیز قرار دهند.

در کنار کفش های طبی، ساخت کفی های طبی نیز می تواند در درمان و اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی در کودکان کمک کننده باشد. برای ساخت این کفش ها از پای فرد یک قالب تهیه می کنند و سپس با توجه به آن یک نوع کفی مناسب و استاندارد برای او می سازند. این کفش ها باعث توزیع مناسب وزن می شوند، حرکت های غیر طبیعی مچ پا را اصلاح و به ثابت شدن مچ پا کمک قابل توجهی می کنند.

اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی

درمان زانوی ضربدری با لیزر بهتر است یا اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی؟

در مورد برخی روش های اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی صحبت کرده و حال می خواهیم تاثیرگذاری این روش ها را با درمان زانوی ضربدری با لیزر مقایسه کنیم. اگر فردی با روش های ذکر شده در درمان زانوی ضربدری بدون جراحی به مرحله درمان نرسد ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد.

در میان افرادی که برای درمان زانوی ضربدری به عمل جراحی نیاز دارند، کسانی هستند که به دلیل داشتن زخم های مزمن، مانند کسانی که دیابت دارند و یا افرادی که سوختگی و جراحت های بهبود پیدا نکرده دارند، ممکن است نتوانند تحت عمل جراحی قرار گیرند. این افراد بهترین ها برای درمان زانوی ضربدری با لیزر به شمار می روند. درست است که این روش ممکن است با عوارضی همچون قرمزی، آکنه، خارش و درد، جای زخم، عفونت و تغییر پیدا کردن رنگ پوست همراه باشد اما از جمله روش های بی خطر و درمان کننده برای کسانی است که در بالاتر در مورد آنها صحبت کردیم.

کلام آخر

معرفی روش های درمان و اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی و مقایسه آن با لیزر از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. همانطوری که گفتیم، یکی از روش های فوق العاده موثر برای درمان زانو ضربدری، بستن ارتز یا بریس است که برای ساخت و تهیه آن می توانید به پایار مراجعه کنید. خاطر نشان می کنیم این کلینیک در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعال است و شما برای دریافت قیمت ساخت پای مصنوعی می توانید با کارشناسان آن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *