حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج⭐( 7 حرکت اصلاحی)

حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج

حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج، آشنایی با آنها و انجام شان مناسب کسانی است که مچ پای شان به سمت خارج متمایل شده و یا چرخیده است. اگر در مورد این حرکت ها اطلاعات زیادی ندارید در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار ما را همراهی کنید.

علت چرخش مچ پا به خارج چیست؟ عوارض آن چیست؟

قبل از آنکه در مورد حرکت های اصلاحی مناسب برای چرخش مچ به خارج نکاتی را بیان کنیم، خوب است در مورد این سوال صحبت کنیم که علت چرخش مچ پا به خارج چیست و چرا برخی افراد با این عارضه، دست و پنجه نرم می کنند.

یکی از مهم ترین دلایلی که می توان در خصوص این عارضه بیان کرد، چرخش استخوان کف پا به سمت خارج است که در ادامه، صافی کف پا نیز از دیگر مشکلاتی می شود که فرد آن را تجربه می کند. گاهی اوقات، ضعف عضله هایی که مسئول چرخاندن ران هستند، باعث چرخش مچ پا به سمت خارج می شوند. معمولا، وقتی که عضله های پا مقاومت لازم و کافی را ندارند این حالت به وجود می آید.

کسانی که ماهیچه ران پای آنها کوتاه است نیز در معرض چرخش مچ پا به سمت خارج قرار دارند. درست است که این عارضه، منجر به قطع عضو و اقدام برای ساخت پروتز مچ پا نخواهد شد، اما به دلیل عوارض ناخوشایندی که دارد و همین طور کاهش کیفیت زندگی، خوب است حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج، انجام شود تا درمان به مرور زمان صورت گیرد. اگر مچ پای شما به سمت خارج چرخیده، ممکن است با عوارض زیر نیز رو به رو شوید:

  • انحراف زانو
  • انحراف لگن
  • ضربدری شدن پاها
  • خستگی در پاها
  • آرتروز مفصل ها
  • صافی کف پا
  • درد در ناحیه پا و زانوها

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از  قیمت ارتز مچ پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج

با بهترین حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج آشنا شوید؟

بستن ارتز مچ پا اگر با انجام حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج انجام شود، درمان با بیشترین سرعت و کمترین عوارض انجام خواهد شد. کسانی که می خواهند برای تهیه و خرید این ارتزها اقدام کنند، می توانند به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، مانند پایار مراجعه کنند. در این کلینیک، علاوه بر ارتزهای آماده، ارتزهای اختصاصی نیز برای شما ساخته می شود. الزام ساخت ارتزهای اختصاصی، از سوی پزشک معتبر صورت خواهد گرفت و گاهی اوقات نیز با همان ارتزهای آماده، درمان انجام می شود.

برخی از حرکت های اصلاحی چرخیدن مچ پا به سمت داخل به این شرح است:

1- حرکت شماره 1

برای انجام این حرکت، می بایست بنشینید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. پاها را از زانو خم کرده و باز کنید. در مرحله بعد، می بایست زانوهای خم شده تان را به سمت زمین نزدیک کنید. یک بار زانوی پای راست را به سمت داخل آورده و آن را به زمین نزدیک کنید و یک بار هم زانوی پای چپ را به سمت داخل بدن آورده و آن را تا نزدیکی سطح زمین بیاورید. از آنجایی که جهت انجام این حرکت، بر خلاف جهت پاهاست با انجام پیوسته و مرتب آن می توان امیدوار بود که مچ چرخش پا به سمت خارج حل شود.

2-حرکت شماره 2

از دیگر حرکت های بسیار مناسب برای چرخش مچ پا به خارج، نشستن روی زمین و فشار دادن به بالش با کمک پنجه های پا است. روی زمین بنشینید، پاها را باز کرده و یک عدد بالش زیر پاهای خود قرار دهید. سپس، سعی کنید با پنجه های پای خود به بالش فشار آورید و 6 ثانیه در همین حالت باقی بمانید. بعد از تمام شدن 6 ثانیه، استراحت کرده و دو مرتبه این حرکت را انجام دهید.

3- حرکت شماره 3

از دیگر حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج که می تواند به درمان این عارضه کمک کند، تمرینی است که در آن می بایست رو به دیوار بایستید. سپس، یکی از پاهای خود را به سمت جلو خم کرده و اجازه ندهید که پای عقبی، خم شود. برای آنکه از انجام این تمرین بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است کشش را در پایی که در عقب قرار گرفته است به خوبی حس کنید. انجام این تمرین برای هر دو پا توصیه می شود. اگر می خواهید از انجام تمرین ها بهترین نتایج را دریافت کنید می بایست در انجام آنها مداومت داشته باشید.

با حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج اشنا شوید

جراحی انحراف مچ پا بهتر است یا انجام حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی ها به وجود آید این است که انجام حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج بهتر است یا جراحی انحراف مچ پا. معمولا، عمل جراحی آخرین راه حلی است که پزشکان آن را توصیه می کنند و در صورتی انجام می شود که سایر روش های درمان، مانند بستن ارتزها، انجام حرکت های اصلاحی و سایر روش ها در درمان این عارضه فایده ای نداشته باشند.

اگر کسانی که به عارضه چرخش مچ پا به خارج دچار هستند، هر چه زودتر علائم این بیماری را متوجه شده و برای درمان به موقع آن اقدام کنند، نیازی به انجام عمل جراحی و رویارویی با عوارض آن نیست. حرکت های اصلاحی اگر به صورت مداوم و پیوسته انجام شود می توانند در درمان این مشکل، کمک کننده ظاهر شوند. عمل های جراحی به مانند هر عمل جراحی دیگری، عوارض و مشکلات خاص خود را دارد و چه بهتر است که افراد به جای درگیری با این عوارض به دنبال روش های درمانی باشند که هیچ مشکلی در ادامه برای شان به وجود نمی آورد.

کلام آخر

معرفی حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج، بررسی علت آن و همین طور مقایسه انجام حرکت های اصلاحی با عمل جراحی چرخش مچ پا به سمت خارج از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. در این مقاله اشاره کردیم که برای تهیه و ساخت ارتزها می توانید به کلینیک پایار مراجعه کنید. این مجموعه در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت می کند و شما و یا عزیزانتان، در صورتی که نیاز داشتید در جریان قیمت ساخت پروتز انگشت پا قرار گیرید می توانید با کارشناسان آن تماس گرفته و هر سوالی که داشتید بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *