قیمت زانو بند برای زانوی ضربدری⭐(زانو بند زانوی ضربدری)

زانو بند برای زانوی ضربدری

زانو بند برای زانوی ضربدری، قیمت آن، معرفی زانوی ضربدری و و معرفی روش های موثر برای درمان از جمله موضوعاتی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم؛ اگر در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید در ادامه با ما همراه باشید.

زانوی ضربدری چیست؟ پای ضربدری تا چه سنی قابل درمان است؟

اولین چیزی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، معرفی زانوی ضربدری است. یکی از اختلالاتی که ممکن است هر فردی را به خود درگیر کند، زانوی ضربدری است. در این اختلال، زانوها در نزدیک ترین فاصله نسبت به هم قرار می گیرند و شکلی شبیه به حرف ایکس انگلیسی (X) را پدید می آورند. این عارضه، در دوران کودکی و حتی در دوران بزرگسالی بروز کرده و زانو ها به حدی به هم نزدیک می شوند که حتی ممکن است در تماس با هم قرار گیرند.

موضوعی است که خوب است در مورد این عارضه بدانید این است که افرادی که اضافه وزن دارند و یا کسانی که در عضلات چهار سر ران خود احساس ضعف می کنند بیش از بقیه در معرض خطر ابتلا به زانوی ضربدری و یا زانوی ایکس هستند. از جمله عللی که باعث می شود این عارضه در افراد بروز پیدا کند می توان به این موارد اشاره داشت:

  • ارث
  • بیماری های متابولیکیِ استخوانی، مانند راشیتیسم
  • بیماری های استخوانی ژنتیکی
  • برخی عوامل فیزیولوژیک
  • تومور استخوانی
  • تروما
  • عفونت

سوال مهمی که برای مبتلایان به این عارضه ایجاد می شود، این است که پای ضربدری تا چه سنی قابل درمان است. زانوی ایکس یا زانوی ضربدری، در برخی کودکان دیده می شود اما نیازی نیست که برای تهیه و خرید زانو بند برای زانوی ضربدری اقدام کنند؛ چرا که در بعضی از بچه ها این عارضه به خودی خود درمان می شود. اگر، بعد از رسیدن سن فرد به 7 و 8 سالگی، هنوز هم این عارضه وجود داشت و درمان نشده بود آن موقع است که می بایست برای نصب بریس زانو و به صورت کلی، برای درمان اقدام کرد. اگر نمی دانید ارتز یا بریس زانو چیست، صفحه ارتز زانو را حتما مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از  قیمت ارتز زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مزیت های زانو بند برای زانوی ضربدری

بهترین راه برای اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی چیست؟

زانوی ضربدری، یکی از انواع انحراف زانو به شمار می رود و برای درمان آن روش های متفاوتی را پیشنهاد می کنند. قبل از آنکه پیچیده ترین روش های درمان این بیماری انتخاب شوند پزشکان ترجیح می دهند به سراغ روش های غیر جراحی رفته و بیمار را با کمک این روش ها درمان کنند. روش های اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی به شرح زیر است:

1-بستن زانو بند برای زانوی ضربدری

زانو بند را نوعی بریس یا ارتز می دانند. وقتی که فرد در مراحل اولیه ابتلا به ضربدری شدن زانوها قرار دارد، با استفاده از این روش می توان آن را درمان کرد. انواع متفاوتی از این نوع زانو بند در بازار وجود دارد که هر کدام را با قیمت های متفاوتی در اختیار افراد قرار می دهند. بریس ها را با توجه به شرایط بیمار، وضعیت عضله ها او و میزان انحراف زانو توصیه می کنند. طول مدت درمان با این روش اصلاح انحراف زانو، با توجه به سن فرد و شدت ضربدری شدن زانوها متفاوت است.

برای اطلاع از قیمت زانو بند برای پای ضربدری می توانید به کلینیک هایی چون پایار مراجعه کنید. این مجموعه، علاوه بر ارائه بریس های آماده می تواند بریس های اختصاصی نیز بسازد و در اختیار شما قرار دهد.

بستن زانو بند برای زانوی ضربدری به دلیل عارضه کمتری که در پی دارد می تواند بهترین روش درمان زانوی ضربدری باشد، ولی مشکلی که در مورد آن، به خصوص در کودکان وجود دارد، مقاومت آنها در برابر استفاده از این ارتز است. اگر کودک شما نسبت به این روش درمانی جبهه گرفته است می توانید جهت درمان از سایر روش ها استفاده کنید.

2- مصرف دارو

گاهی اوقات که ضربدری شدن زانوها به دلیل سوء تغذیه، کم بودن برخی مواد معدنی و ویتامین ها اتفاق می افتد، مصرف داروهایی که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند می توانند به درمان این عارضه کمک قابل توجهی کند. برای مثال، کسانی که به خاطر کمبود ویتامین دی، به عارضه ضربدری شدن زانوها مبتلا شده اند می توانند مواد غذایی حاوی این ویتامین، مانند تخم مرغ و یا ماهی را میل کنند. قرص های ویتامین دی نیز در بازار وجود داشته که باید مطابق با تجویز پزشک، مصرف شوند. اگر این ویتامین به اندازه کافی در بدن وجود داشته باشد احتمال آنکه بیماری درمان شود، به مقدار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. در کنار مصرف دارو، بستن زانو بند ضربدری می تواند سرعت بهبود این بیماری را افزایش دهد.

چگونه زانو بند برای زانوی ضربدری به درمان کمک می کند؟

حالا که متوجه شده اید زانو بند برای زانوی ضربدری یکی از بهترین روش ها برای درمان زانو ایکس است خوب است در مورد نحوه عملکرد آن و اینکه چگونه روی درمان این عارضه تاثیر می گذارد، نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

زانوبندهایی که برای درمان زانوی ایکس یا زانوی ضربدری به کار برده می شوند انواع مختلف دارند و به همین دلیل است که قیمت زانو بند برای پای ضربدری متفاوت است. درست است که زانو بندها با قیمت های متفاوتی ارائه می شوند، اما هدف کلی آنها ایجاد تراز در مفصل زانو است. با کمک این زانوبندها می تواند دامنه حرکتی زانو را کنترل کرد و سطح بهبودی را به حداکثر میزان خود افزایش داد.

زانو بند ضربدری، زانو را تحت فشار قرار می دهد و این تحت فشار قرار گرفتن زانو است که کمک می کند تا این عارضه، هر چه زودتر درمان شود. نکته مهمی که در مورد این زانوبند ها باید مد نظر قرار داد، زمان بر بودن پروسه درمان است. کسانی که این ابزار را نصب می کنند به مرور زمان شاهد اصلاح و درمان دفورمیتی ایجاد شده در زانوی شان خواهند بود. از این زانوبندها به عنوان یکی از روش های غیر تهاجمی درمان زانوی ضربدری در دنیا یاد می کنند.

 

زانو بند برای زانوی ضربدری و قیمت

قیمت زانو بند برای پای ضربدری (زانو بند برای زانوی ضربدری) چند است؟

اینکه قیمت خرید زانو بند برای زانوی ضربدری چقدر است به روش تهیه آن، قابلیت های آن و یا به صورت کلی به نوع آن ارتباط دارد. برای آنکه در جریان قیمت دقیق این زانو بند قرار بگیرید بهتر است به مراکز فروش مراجعه کنید. از جمله مراکز فروش این زانو بند ضربدری می توانیم به فروشگاه هایی اشاره کنیم که در حوزه ارائه تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند.

دیگر روشی که می توان برای خرید این زانو بند معرفی کرد، مراجعه به کلینیک هایی موسوم به کلینیک های ارتوپدی فنی است که از جمله آنها می توانیم به ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این مجموعه، هم ارتزهای آماده و هم ارتزهای اختصاصی مخصوص زانوی ایکس یا ضربدری را در اختیار شما قرار می دهد.

 

کلام آخر

زانو بند برای زانوی ضربدری، صحبت در مورد نحوه عملکرد آن و بیان قیمت از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. همان طوری که اشاره کردیم، در صورتی که نیاز به زانو بند زانوی ایکس اختصاصی داشتید می توانید به پایار بروید. خاطر نشان می کنیم، پایار در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت می کند و هر گونه سوال در مورد اندام های مصنوعی، مانند قیمت ساخت پروتز پا زیر زانو داشتید می توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *