علت و درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان⭐جدی بگیرید

درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان

درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان، موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اگر کودکی دارید که با این مساله دست به گریبان است در ادامه با ما همراه باشید؛ ما می خواهیم علت های بروز و روش های درمان آن را به شما معرفی کنیم.

علت انحراف مچ به خارج در کودکان چیست؟

قبل از آنکه در مورد روش های درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان صحبت کنیم، می خواهیم در مورد علل و دلایل این انحراف، اطلاعاتی را به شما بدهیم. اول از همه، خوب است بدانید که برخی از کودکان بعد از رسیدن به مرحله وزن گیری و ایستادن روی پاها این عارضه را نشان می دهند و مچ پای آنها به سمت خارج می چرخد. اگر این عارضه، ادامه پیدا کرده و هم چنان پای کودک به سمت بیرون چرخیده باشد، آن وقت است که می بایست نگران شد و اقداماتی همچون، تهیه و بستن ارتز مچ پا انجام داد.

یکی از مهم ترین مواردی که می توان در مورد علت انحراف مچ به خارج در کودکان بیان کرد، چرخیدن غیر طبیعی یکی از استخوان هاست. برای مثال، کسانی که در آنها استخوان لگن، استخوان ران و استخوان درشت نی به سمت بیرون چرخیده باشد این عارضه بروز می کند و این زمان است که می بایست برای درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان اقدام کرد.

از دیگر دلایلی که می توان گفت آن نیز باعث چرخیدن پا به سمت خارچ می شود، صاف بودن کف پا است. اگر به کف پای خود دقت کرده باشید حتما قوسی را در این قسمت مشاهده کرده اید. کسانی که این قوس را ندارند همان کسانی اند که به صافی کف پا دچار شده اند. از بین رفتن انحنای کف پا و ایجاد صافی کف پا باعث چرخش پا به سمت خارج شده و عوارضی را برای کودک ایجاد می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت های چرخش پا به سمت داخل، مقاله چرخش مچ پا به داخل چیست را مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از  قیمت ارتز مچ پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

با درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان اشنا شوید

برای درمان چرخش پاشنه در کودکان به سمت خارج چه باید کرد؟

بعد از آنکه دریافتیم علت چرخش پا در کودکان چیست، خوب است در مورد روش های درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان نیز صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه به شما بدهیم. مهم ترین کارها برای درمان چرخش مچ پای کودکان به خارج به شرح زیر است:

1- استفاده از ابزارهای پزشکی و کمک درمانی

یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان چرخش پاشنه در کودکان به سمت خارج انجام داد، استفاده از ابزارهای پزشکی هستند. از جمله این ابزارها می توانیم به ارتز یا بریس و پوشیدن کفش ها و کفی های طبی اشاره کنیم. نصب بریس، جزء یکی از اولین روش هایی است که پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند. عوارض آن کم بوده و در صورت که به صورت پیوسته انجام شود به احتمال بسیار زیاد چرخش پای کودک به سمت خارج درمان می شود.

اگر نمی دانید که برای ساخت کفش و کفی طبی و خرید ارتز چه کنید، اصلا نگران نباشید. کلینیک پایار، هم در حوزه ساخت کفش و کفی طبی فعالیت می کند، هم ارتزهای آماده دارد و هم ارتزهای اختصاصی برای فرد می سازد. شما می توانید برای تهیه این ابزارهای پزشکی به این مجموعه مراجعه کنید. علاوه بر آن، برای ساخت پروتز پا بالای زانو نیز می توانید با کارشناسان پایار مشورت کرده و از آنها درخواست کنید تا این نوع پروتز را برای شما بسازند.

2-گچ گرفتن

از دیگر کارهایی که به درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان کمک قابل توجهی می کند می توان به گچ گرفتن پا اشاره کرد. اگر کودک در سنی نباشد که بتواند کفش ها و کفی های طبی را بپوشد و یا امکان استفاده و نصب ارتز برای او وجود نداشته باشد، یکی از کارهایی که پزشکان برای درمان چرخش مچ به سمت خارج در کودکان انجام می دهند، گچ گرفتن پا است. از آنجایی که کودکان در سن رشد هستند، می بایست هر چند وقت یک بار برای تعویض گچ اقدام شود.

3- انجام حرکت های اصلاحی

حرکت های اصلاحی نیز درمان چرخش مچ پا به خارج تاثیر خوبی از خود نشان می دهند. والدین می توانند به فیزیوتراپیست ها مراجعه کنند و در مورد حرکت های اصلاحی که به کودکان شان کمک می کند تا درمان شوند، اطلاعات کسب کنند و آنها را در خانه انجام دهند. انجام این حرکت ها در کنار بستن ارتز و پرداخت هزینه و قیمت کفش و کفی طبی می تواند نتایج فوق العاده خوبی داشته باشد.

در مورد درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان چه میدانید؟

با حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج آشنا شوید؟

یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان انجام داد، انجام حرکت های اصلاحی است. ما در اینجا می خواهیم برخی از بهترین حرکت های اصلاحی جهت درمان چرخیدن مچ پا به خارج در کودکان را به شما آموزش دهیم. از آنجایی که شاید کودکان نتوانند این حرکت ها را انجام دهند، حتما در انجام شان به کودک کمک کنید. این حرکت ها به این شرح هستند:

1- حرکت اول

یکی از حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به خارج، این است که شما می بایست به کودک خود بگویید روی زمین بنشیند، پاهایش را دراز کند. بهتر است یک کش را دور پاهای او بیندازید و از او بخواهید تا در برابر متمایل شدن کش به سمت بیرون مقاومت کند. این حرکت یکی از بهترین حرکت ها برای درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان است که اگر به صورت پیوسته انجام شود به مرور زمان باعث درمان این عارضه خواهد شد.

2- حرکت دوم

از دیگر تمرین هایی که می توان برای درمان چرخیدن مچ پاها به سمت خارج انجام داد، قرار دادن یک پارچه در کف هر دو پا و دادن دو سر آن به دست کودک است. در این تمرین، کودک می بایست دو سر پارچه را گرفته و سعی کند پنجه ی پاهایش را به هم نزدیک کند. دقت داشته باشید که در این تمرین نباید زانوهای کودک خم شود.

حرکتهای اصلاحی برای درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان

بهترین روش درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان چیست؟

بسیاری والدینی که کودک شان درگیر چرخش مچ چا به خارج شده است همواره به دنبال آن هستند که بتواند بهترین روش را یافته و آن را به مرحله اجرا در آورند. بهترین روش درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان، شامل یک مورد نیست و والدینی که می خواهند کودکان آنها در بزرگسالی با عوارض و عواقب درمان نکردن چرخش به خارج، دست به گریبان نباشد می بایست مجموعه ای از کارها را انجام دهند.

ما در بالاتر به چند مورد از روش های درمانی اشاره کردیم و از شما نیز درخواست می کنیم، اگر نمی خواهید فرزندتان به آخرین راه حل درمان این بیماری که عمل جراحی است نیاز پیدا کند، بهتر است بستن ارتز، انجام حرکت های اصلاحی و تهیه کفش ها و کفی های طبی را در اولویت قرار دهید. این مجموعه راهکار را می توانیم بهترین روش درمان برای چرخش مچ پا به سمت خارج بیان کنیم و از والدین می خواهید که نسبت به درمان این عارضه بی توجه نباشند و کاری نکنند که سلامت فرزندشان در بزرگسالی با چالش های زیادی رو به رو شود.

کلام آخر

درمان چرخش مچ پا به خارج در کودکان، علت آن و معرفی بهترین روش درمان از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. همان طوری که اشاره کردیم برای تهیه ارتزهای آماده و اختصاصی و همین طور، ساخت و تهیه کفش های طبی می توانید با پایار صحبت کنید. ناگفته نماند، این مجموعه د رحوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت می کند و شما برای دریافت قیمت ساخت دست مصنوعی می توانید با کارشناسان آن در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *