پروتز صورت چیست؟⭐قیمت پروتز صورت چقدر است؟

     
پروتز صورت چیست چه کسانی بهتر است برای نصب این پروتز اقدام کنند

پروتز صورت چه نوع پروتزی است؟ چه کسانی می بایست برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند؟ آیا نصب آن، عوارض و خطراتی دارد؟ قیمت آن چقدر است؟ همه این سوالات را در این متن به بحث و بررسی خواهیم گذاشت؛ پس ما در ادامه همراه باشید و مقاله ی پروتز اعضای بدن را نیز مطالعه کنید.

پروتز صورت چیست؟ چه کسانی بهتر است برای نصب این پروتز اقدام کنند؟

یکی از انواع پروتزهای زیبایی، پروتز صورت است. معمولا از این نوع پروتز برای فرم دادن و پر کردن صورت استفاده می کنند. مهم ترین هدفی که نصب این پروتز محقق می کند، تغییر چهره فرد و افزایش زیبایی و جذابیت اوست. این نوع پروتز، از یک ماده جامد و کاملا سازگار با بدن ساخته شده است و معمولا کسانی که از آن استفاده می کنند، حساسیت خاصی به آن نشان نمی دهند. این پروتز، توسط یک پزشک متخصص و طی یک عمل جراحی، در قسمت های مختلف صورت نصب می شود.

موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد، افراد مناسب برای جراحی پروتز صورت هستند. کسانی که گونه های آنها صاف و یا نامشخص است و یا افرادی که چانه کوچکی دارند، و این چانه کوچک ترکیب صورت آنها را به هم ریخته است، از جمله کسانی هستند که می بایست برای نصب پروتز صورت اقدام کنند. به خاطر داشته باشید، هدف از ساخت این پروتز با هدف پروتزهای مخصوص قطع عضو، مانند ساخت پروتز زیر زانو تفاوت های زیادی دارند. کسانی که دچار قطع عضو شده اند، مجبورند برای آنکه اختلالی در زندگی شان ایجاد نشود، برای ساخت و نصب پروتزهای قطع عضو اقدام کنند.

در ادامه ی پرداختن به سوال پروتز صورت چیست، باید بگوییم که این نوع پروتز، یک پروتز زیبایی است و حتی کسانی که عیب ظاهری ندارند، برای نصب آن اقدام می کنند. با تغییراتی که نصب پروتز صورت ایجاد می کند، صورت افراد، پرتر شده و تغییر چشمگیری به وجود خواهد آمد. به خاطر داشته باشید نوع عملکرد پروتزهای مخصوص قطع عضو، باعث افزایش قیمت این نوع پروتز و همین طور قیمت پروتز زیر زانو شده است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز  صورت و پروتز اعضای بدن با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عوارض پروتز گونه یا پروتز صورت چیست

عوارض پروتز گونه یا پروتز صورت چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟

پروتز صورت، انواع و اقسام متفاوت دارد و یکی از معروف ترین و مشهورترین آن، پروتز گونه است. کسانی که دوست دارند گونه های پُری داشته باشند و زیباتر به نظر آیند، این نوع پروتز را در طی یک عمل جراحی به صورت خود اضافه می کنند. عوارض پروتز گونه و به صورت کلی، عوارض پروتز صورت چیست، موضوعی است می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.

کسانی که از پروتز گونه برای پر نشان دادن صورت خود بهره می برند، اگر به یک پزشک مختصص مراجعه کنند، عوارضی را مشاهده نخواهند کرد؛ اما کسانی که به پزشکان غیر متخصص و بی تجربه مراجعه می کنند تا قیمت پروتز صورت در به صرفه ترین حالت ممکن برایشان تمام شود، می بایست منتظر عوارض و پیامدهای آن نیز باشند. برخی از عوارض پروتز در ناحیه گونه به شرح زیر است:

 • بی حس شدن موقتی
 • کبود شدن
 • قرمز شدن پوست
 • ایجاد برآمدگی در محل تزریق
 • واکنش های حساسیتی مانند تورم و یا کهیر

در صورتی که هر یک از عوارض بالا را مشاهده کردید، یک کیسه یخ روی محل تزریق پروتز قرار دهید. اگر این علائم تا چند روز بهبود پیدا نکرد، هر چه سریع تر به پزشکان متخصص مراجعه کنید و اجازه ندهید که سلامتی تان به خطر بیفتد.

اگر می خواهید بدانید سایر عوارض پروتز صورت چیست، باید به این موارد اشاره کنیم: ماندن جای زخم روی صورت و بهبود پیدا نکردن کامل آن، خونریزی های داخلی، متورم شدن پوست، تغییر پیدا کردن رنگ پوست، ایجاد یک بافت چربی مرده در قسمت های عمقی پوست، به وجود آمدن کیست های چربی، جا به جا شدن پروتز، وجود نداشتن تقارن بین دو طرف صورت، نابینایی، درد ادامه دار و نیاز داشتن به جراحی مجدد.

عفونت و بروز لخته دو تا از بدترین عوارض این عمل جراحی زیبایی به شمار می روند. اگر یکی از این دو عارضه بیمار را به خود درگیر کند، پزشک جراح می بایست هر چه سریع تر پروتز را خارج کرده و اولین اولویت خود را نجات جان بیمارش قرار دهد.

خاطر نشان می کنیم، پزشکان قبل از آنکه بخواهند این عمل جراحی را انجام دهند، حتما در مورد عوارض احتمالی، اطلاعاتی را به بیمار خود می دهند و با بیان این عوارض به بیمار کمک می کنند تا با توجه به واقعیت ها جهت انجام این عمل جراحی زیبایی اقدام کند. در ضمن، برای آنکه درصد بروز این عوارض کاهش پیدا کند لازم است سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید و سعی کنید در طی جلسات مشاوره، در مورد همه نگرانی ها و ترس هایی که دارید با او مشورت کنید. امیدواریم حالا که می دانید عوارض پروتز صورت چیست، با چشمان بازتری نسبت به انجام این عمل اقدام کنید.

بدترین و جدیدترین عوارض پروتز صورت

بدترین و جدی ترین عوارض پروتز صورت چیست؟

درست است که موارد زیادی را می توان در پاسخ به سوال مزیت های پروتز صورت چیست، بیان کرد، اما اگر اشتیاق زیادی برای انجام این عمل زیبایی دارید، آیا تا به حال به عوارضی که نصب این پروتزها دارند فکر کرده اید؟ آیا می دانستید مرگ یکی از بدترین و جبران ناپذیرترین عوارضی است که ممکن است این عمل زیبایی برای شما به همراه داشته باشد؟

این عمل زیبایی ریسک زیادی دارد و اگر یکی از شرایط زیر وجود داشته باشد، فرد به یکی از بدترین عوارض پروتز صورت که همان مرگ است، دچار می شود. دلایلی که ممکن است باعث مردن متقاضی دریافت پروتزهای صورت شود به این شرح است:

 • انجام خطا در زمان تزریق مواد
 • نگهداری نکردن از مواد در شرایط صحیح
 • اشتباه در محل تزریق

اگر به پزشکان بی تجربه مراجعه کنید، چنانچه یکی از اشتباهاتی را که در بالا نام بردیم مرتکب شود، اولین کسی که ضرر آن را باید تحمل کند خود شما هستید. توصیه می کنیم، اگر می خواهید این عمل جراحی بدون هیچ گونه عوارض و با درصد موفقیت بالایی انجام شود، به پزشکانی ماهر و زبردست مراجعه کنید؛ به این شکل نیز خیالتان از بابت انجام درست این عمل راحت خواهد بود.

بررسی پروتز صورت

هزینه پروتز گونه در سال 1402 چقدر است؟

اولین موضوعی که خوب است در مورد هزینه پروتز گونه در سال 1402 یا قیمت پروتز صورت بگوییم، این است که عمل جراحی که برای قرار دادن این پروتز انجام می شود، یک نوع عمل جراحی درمانی نیست و بیمه ها برای آن هزینه ای را پرداخت نمی کنند. کسی که دوست دارد به شکل عملی بداند پروتز صورت چیست، باید کل هزینه این عمل را به شخصه پرداخت کند.

دیگر موردی که می بایست در مورد هزینه پروتز صورت بیان کنیم، عواملی است که بر قیمت نهایی این پروتز تاثیر می گذارند. مهم ترین عوامل تغییر دهنده قیمت پروتز در کلینیک های زیبایی به شرح زیر است:

 • هزینه ای که جراح برای جراحی دریافت می کند.
 • هزینه بیمارستان و بستری در آن
 • هزینه پروتز
 • هزینه آزمایش هایی که می بایست قبل از عمل انجام شود
 • هزینه داروهایی که بیمار به آنها نیاز پیدا می کند

برای دریافت قیمت دقیق این نوع پروتز، باید به پزشکانی که در این حوزه کار می کنند، مراجعه کنید. معمولا کلینیک های مختلف، هزینه های متفاوتی را از شما دریافت می کنند. سعی کنید علاوه بر آنکه قیمت نصب پروتز صورت برایتان در اولویت قرار دارد، حتما به تجربه و تخصص پزشک نیز توجه و دقت داشته باشید.

ماندگاری پروتز گونه چقدر است؟ آنچه که باید بدانید!

یکی از مباحثی که در مورد پروتز صورت چیست، باید به آن نیز پرداخته شود، ماندگاری پروتز گونه است. مهم ترین چیزی که باعث شده پروتزهای گونه با استقبال بی نظیری از سوی خانم ها و آقایان مواجه شوند، ماندگاری شان است. برخی از روش هایی که برای برجسته سازی و پر کردن صورت به کار برده می شوند بعد از مدتی نیاز به ترمیم مجدد دارند و به همین دلیل اصلا نمی توان روی ماندگاری آنها برای مدت طولانی حساب کرد.

خوبی و مزیت پروتزهای گونه، ماندگاری بالای آنها به دلیل روش اتصال آنهاست. برای متصل کردن این پروتزها از پیچ و مهره استفاده می کنند. در واقع، پروتزهای گونه را به کمک پیچ و مهره هایی که اشاره کردیم به استخوان متصل می کنند. با این روش، پروتزها امکان جا به جا و حرکت را از دست می دهند و به همین دلیل از اثرات ماندگارتری نسبت به ژل و فیلر برخوردارند. در یک کلام این گونه می گوییم، پروتز صورت، ماندگاری بالایی داشته و تا زمانی که فرد نخواهد آن را بردارد دائمی به نظر می رسد.

حال که می دانید پروتز صورت چیست و ماندگاری آن چقدر است، بهتر است جهت برجسته کردن گونه ها از روش هایی استفاده کنید که بعد از یک مدت کوتاه، نیازی به ترمیم ندارند.

پروتز صورت آقایان چیست

کاشت گونه دائمی چیست؟ تفاوت آن با پروتز صورت چیست؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که خوب است در مورد سوال پروتز صورت چیست، ذکر شود، این است که پروتز صورت انواع و اقسام متفاوت دارد. این پروتزها در قسمت های متفاوت صورت فرد نصب می شوند و تغییراتی را در ظاهر و چهره ایجاد می کنند.

یکی از انواع پروتزهای صورت، پروتز گونه است. همان طوری که در بالاتر اشاره کردیم، کسانی که گونه ندارند و یا گونه شان برجسته نیست خوب است برای نصب این نوع پروتز اقدام کنند. با توجه به تعریفی که بیان کردیم، حالا به خوبی مشخص است که پروتز گونه و پروتز صورت، تفاوت عملکردی خاصی ندارند و دو چیز متفاوت از هم نیستند.

برای آنکه اطلاعاتتان در این حوزه تکمیل شود، خوب است بدانید که پروتز چانه، نوع دیگری از پروتز صورت است. این پروتز که به تازگی محبوبیت آن میان خانم ها افزایش پیدا کرده، برای کسانی مناسب است که چانه شان عقب تر از حالت طبیعی قرار دارد. قرار دادن این پروتز در صورت نیز می بایست طی یک عمل جراحی و توسط پزشکان متخصص و مجرب انجام شود. در این عمل جراحی، بیمار را بی هوش کرده و پروتز را در قسمت چانه قرار می دهند.

تفاوت تزریق چربی و فیلر با پروتز صورت چیست؟

تفاوت تزریق چربی و فیلر با پروتز صورت چیست؟

روش های متفاوتی را می توان برای برجسته کردن گونه ها پیشنهاد کرد. یکی از آنها پروتز صورت بود که در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی را در مورد آن به شما داده و به سوال پروتز صورت چیست، نیز پاسخ دهیم. حال می خواهیم در مورد تفاوت این نوع پروتز و دیگر روش های برجسته سازی گونه ها حرف بزنیم.

در روش برجسته سازی گونه با کمک چربی، مقداری از چربی های بدن، مثل چربی ران و شکم را بر می دارند و آن را به گونه تزریق می کنند. این عمل زیبایی حدود 1 ساعت طول می کشد. ماندگاری این روش برای کسانی که از چربی بدن خودشان برداشته شده و در ناحیه گونه تزریق شده، بیشتر است.

در روش برجسته کردن گونه ها با کمک فیلر، از ژل استفاده می کنند. ژلی که برای این کار استفاده می شود کانولا نام دارد و عمل جراحی ترزیق فیلر به صورت نیز معمولا بین 15 تا 20 دقیقه طول می کشد. این روش، ماندگاری زیادی نداشته و عمر مفید آن 6 تا 12 ماه است.

در روش برجسته کردن گونه ها با کمک پروتز، پزشک یک برش در قسمت دهان و یا پایین گونه ها ایجاد کرده و سپس پروتز را از همین برش در قسمت گونه ها قرار می دهد. این روش یکی از بهترین و ماندگارترین روش های برجسته سازی گونه ها به شمار می رود و باید توسط متخصصان انجام شود. بهتر است افراد برای برجسته کردن گونه های خود به این روش اقدام کنند.

کاشت-گونه-دائمی-چیست؟-تفاوت-آن-با-پروتز-صورت-چیست؟

پروتز صورت آقایان چیست؟ تفاوت آن با پروتز صورت چیست؟

این روزها زیبا سازی صورت، نه فقط مخصوص خانم هاست، بلکه آقایان نیز رو به سوی پروتزها آورده و می خواهند به کمک آنها صورت خود را برجسته تر نشان دهند. معمولا آقایان، برای نصب پروتز در قسمت چانه و فک خود اقدام می کنند. البته ناگفته نماند، گاهی اوقات نیز نصب این پروتز جنبه درمانی دارد و برای بهبود عملکرد استفاده می شود.

با توجه به توضیحی که در بالا اشاره کردیم، اگر بخواهیم به سوال تفاوت پروتز آقایان و پروتز صورت چیست، بپردازیم، باید بگوییم که  این دو نوع پروتز، هیچ تفاوتی با هم ندارند و همان پروتزی که خانم ها برای برجسته سازی صورت خود استفاده می کنند، در آقایان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. جنس پروتز صورت در آقایان نیز از سیلیکون است و عمل نصب پروتز نیز در هر دو آنها به یک صورت انجام می شود.

موضوع مهمی که در مورد نصب پروتز آقایان باید مورد توجه قرار گیرد، انجام شدن عمل نصب پروتز صورت توسط پزشکان و متخصصان ماهر و با تجربه است. به دلیل تفاوت در آناتومی صورت خانم ها و آقایان، بهتر است برای برجسته سازی چانه و فک به پزشکانی مراجعه شود که از تجربه بالایی برخوردارند.

کلام آخر

این مقاله، توسط کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده و در آن به بررسی قیمت پروتز صورت و برخی مسائل مرتبط با آن پرداخته شده است. این کلینیک یکی از مطرح ترین کلینیک های ساخت پروتزهای مخصوص قطع عضو در کشور، مانند پروتز بالای زانو، پروتز لگن، پروتز انگشت پا و ساخت کفش و کفی طبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *