پروتز گونه چیست؟⭐معرفی و بررسی انواع پروتز گونه

     
در مورد انواع پروتز گونه، چه می دانید

انواع پروتز گونه، به منظور زیبایی به کار برده می شود و هدف ساخت این نوع پروتز، با هدف ساخت پروتزهای مخصوص قطع عضو، مانند ساخت پروتز مچ پا، تفاوت اساسی و بنیادی دارد. برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد پروتز گونه، ادامه این مقاله را همراه ما باشید و علاوه بر آن، مقاله پروتز صورت چیست را نیز مطالعه کنید.

پروتز گونه چیست؟ در مورد انواع پروتز گونه، چه می دانید؟

پروتزهای گونه، نوعی پروتز زیبایی صورت هستند و به افراد کمک می کنند تا حجم گونه هایشان را افزایش دهند. برای برخی افرادی که گونه های افتاده ای دارند و می خواهند این قسمت صورت خود را برجسته تر و پُر تر نشان دهند، این نوع پروتز، کمک خوبی است. معمولا افراد در پی افزایش سن، دچار افتادگی و کاهش برجستگی گونه ها می شوند. با کمک عمل جراحی گونه، گونه ها به شکلی طبیعی، برجسته می شوند و مشکل افتادگی به صورت کامل حل می شود.

نکته ی دیگری که خوب است در مورد پروتزهای گونه ذکر شود، ماده ای است که در ساخت پروتز گونه استفاده می شود. این ماده، سیلیکون نام دارد و از جمله موادی است که بدن انسان در برابر آن، هیچ گونه حساسیتی از خود نشان نمی دهد. ایمنی که در گونه گذاری با سیلیکون مشاهده می شود، از سایر روش ها بیشتر بوده و پزشکان متخصص و با تجربه، از این روش برای گونه گذاری استفاده می کنند.

برای پر کردن صورت روش های دیگری مانند، تزریق ژل یا چربی نیز وجود دارد که از اساس و بنیاد با پروتزهای گونه تفاوت دارند. به یاد داشته باشید، قیمت پروتز گونه به دلیل تفاوتی عملکردی واضحی که با پروتزهای قطع عضو دارند، اصلا قابل مقایسه با سایر پروتزها، مانند قیمت پروتز مچ پا نیست.

در ادامه صحبت در خصوص پروتز گونه چیست؛ خوب است در مورد انواع پروتز گونه نیز نکاتی را بیان کنیم؛ سه دسته کلی پروتز گونه وجود دارد که به شرح زیرند:

 • پروتز ساب مالار: این نوع پروتز، در قسمت پایینی گونه قرار داده می شود و باعث کاهش میزان فرورفتگی ها خواهد شد.
 • پروتز مالار: این نوع پروتز را روی استخوان گونه قرار می دهد و به کمک آن، صورت فرد جوان تر دیده می شود.
 • پروتز ترکیبی: این نوع، از ترکیب دو پروتز بالایی ایجاد شده است و هم گونه و هم قسمت زیرین گونه ها را شامل می شود.
مزایا و معایب پروتز گونه چیست؟

مزایا و معایب پروتز گونه چیست؟

خوب است حالا که می دانید پروتز گونه چیست، در خصوص مزیت ها و معایب آن نیز نکاتی را بیان کنیم. مزیت های این نوع پروتز به شرح زیر است:

 • جوانسازی صورت
 • ایجاد خطوط در صورت
 • از بین رفتن افتادگی گونه
 • برجسته کردن و بزرگ کردن گونه ها

معایب این نوع پروتز نیز به این شرح است:

 • ممکن است خونریزی بیش از حدی باشد که انتظار می رود
 • ایجاد التهاب و عفونت
 • آسیب به اعصاب و ایجاد تغییرات در حس بینایی و یا سایر حواس
 • از بین رفتن تقارن صورت
 • ایجاد آسیب در ماهیچه های صورت
 • سختی در صحبت کردن و لبخند زدن در روزهای بعد از قرارگیری پروتز
 • لخته شدن خون
 • ایجاد عفونت

نکته ای که خوب است در تکمیل صحبت هایمان در مورد معایب و مزیت های پروتز گونه بیان کنیم این است که اگر فرد، برای انجام این عمل زیبایی به متخصصان ماهر و مجرب مراجعه کند، مزیت هایی که این عمل دارد افزایش پیدا کرده و عوارض نیز به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

ناگفته نماند برخی عوارضی که ممکن است فرد را به خود درگیر کند، از جمله عوارض طبیعی این عمل زیبایی به شمار می روند و فرد مجبور است آنها را تحمل کرده و صبر کند تا به مرور زمان این آسیب از بین برود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز صورت، پروز بینی و پروتز گوش با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

شاید خواندن مطالب زیر هم برای شما مفید باشد :

ساخت پروتز صورت

پروتز اعضای بدن

انواع پروتز گوش

پروتز بینی چیست؟

ماندگاری پروتز گونه (انواع پروتز گونه) چقدر است

چه کسانی می بایست پروتز گونه طبیعی نصب کنند؟

حال که متوجه شده اید پروتز گونه چیست، خوب است در مورد بهترین کاندیداهای نصب این پروتز نیز نکاتی را بیان کنیم. این نوع پروتز برای گروه های زیر می تواند مناسب ترین باشد:

 • افرادی که وزن زیادی از دست داده اند و به همین دلیل، گونه های آنها به شدت لاغر شده است.
 • افرادی که استخوان گونه صورت شان صاف است و هیچ برجستگی ندارد.
 • کسانی که فرم صورت آنها به صورت گرد است و برجستگی گونه های آن مشخص نیست.
 • کسانی که در اثر افزایش سن، گونه های شان کم حجم و دچار افتادگی شده است.
 • کسانی که می خواهند صورتی زیبا و جذاب داشته باشند نیز از جمله افرادی اند برای نصب پروتز های گونه اقدام می کنند.

با توجه به این می دانید پروتز گونه چیست و پروتزهای گونه در داخل بدن و صورت قرار داده می شود، توصیه می کنیم جهت انجام این عمل زیبایی به پزشکان خبره و ماهر مراجعه کنید و به خاطر آنکه هزینه کمتری از بابت این عمل جراحی بپردازید، به کسانی که هیچ سابقه ای برای انجام این عمل ندارند مراجعه نکنید. کاهش هزینه و مراجعه به افراد ناوارد می تواند صدمات جبران ناپذیری برای شما به دنبال داشته باشد.

انواع پروتز گونه چیست؟

ماندگاری پروتز گونه (انواع پروتز گونه) چقدر است؟

موضوع بسیار مهمی که در پاسخ به سوال پروتز گونه چیست، می بایست جواب دهیم، ماندگاری آن است. یکی از مواردی که باعث شده محبوبیت پروتزهای گونه افزایش پیدا کند، ماندگاری و دوام آنهاست. همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، برای برجسته تر کردن گونه ها از روش های مختلفی استفاده می کنند. تزریق چربی و فیلر، ماندگاری و دوام کمتری داشته و اگر توسط پزشکان و افراد غیر حرفه ای، و با موادی بی کیفیت صورت گیرد، دوام آنها حتی از چیزی که معمولا بیان می کنند، کمتر خواهد بود.

پروتز مخصوص گونه، به دلیل متریال خاصی که در تولید آن به کار برده می شود، نسبت به سایر روش ها، دوام و ماندگاری بالاتری داشته و افراد می توانند با نصب این پروتز در ناحیه گونه، از برجستگی دائمی این قسمت لذت ببرند. چربی و فیلر، غیر دائمی هستند و بعد از یک مدت، ممکن است عوارض و خطراتی را برای فرد به دنبال داشته باشند و حتی سلامت او و زیبایی صورت او را به خطر اندازند. پس کسانی که نمی خواهند دائما، عمل جراحی برجسته سازی گونه ها را انجام دهند و یا افرادی که می خواهند در سنین پیری، گونه های زیبایی داشته باشند، بهتر است برای پر کردن صورت خود برای نصب پروتزهای گونه بهره ببرند.

هزینه پروتز گونه در سال 1400- 1401 چقدر است؟

پروتز گونه چیست را در خطوط بالایی معرفی کردیم و حال وقت آن است که در مورد قیمت این نوع پروتز نیز نکاتی را بیان کنیم. هر فرد می بایست، هزینه متفاوتی را برای عمل جراحی نصب پروتز گونه پرداخت کند. برای مثال، فردی که پروتز گونه شرکت های برند و معروف را نصب می کند، هزینه بالاتری می پردازد، در مقایسه با فردی که برای خرید پروتز گونه شرکت های رده پایین اقدام می کند. علاوه بر این موضوع، مقدار مصرف پروتز نیز روی هزینه پروتز گونه سال 1400-1401 تاثیر بسزایی دارد؛ هر قدر میزان پروتز به کار برده شده، بیشتر باشد، فرد هزینه بالاتری برای آن پرداخت می کند.

انواع پروتز گونه نیز روی قیمت تاثیر دارد. همان طوری که در بالاتر اشاره کردیم، انواع مختلفی از این پروتز برای برجسته سازی گونه ها به کار برده شده، و هر کدام با قیمت متفاوتی ارائه می شوند.

هزینه پروتز گونه در سال 1400 1401 چقدر است؟

هزینه پروتز گونه در شیراز چقدر است؟ برای گونه گذاری، تهران بهتر است یا شیراز؟

موضوعی که دانستن آن در مورد پروتز گونه چیست، لازم و واجب به نظر می رسد، متفاوت بودن هزینه پروتز گونه در مناطق مختلف کشور است. اگر قیمت نصب پروتز را در شهرهای مختلف کشور با هم مقایسه کرده باشید، متوجه این تفاوت قیمت شده اید. برای مثال، هزینه پروتز گونه در شیراز با هزینه ای که برای نصب این پروتز در تهران دریافت می کنند، فرق می کند. روی این تفاوت قیمت، فاکتورهای متفاوتی تاثیر دارد.

یکی از مسائلی که روی قیمت هزینه های مربوط به نصب پروتز گونه تاثیر دارد، تجربه و مهارت پزشک است. اغلب پزشکانی که در تهران مشغول به کارند، از تجربه و تخصص بالاتری در حوزه نصب پروتز برخوردار بوده، و نتایج بهتر و موفقیت آمیزتری را برای متقاضیان رقم می زنند؛ این پارامتر باعث افزایش قیمت می شود. در ضمن، دسترسی به مواد اولیه ی با کیفیت، با قیمت بهتری در تهران امکان پذیر است.

حال که فهمیدید پروتز گونه چیست؛ در صورتی که شرایط نصب آن را دارید، می توانید به پزشکان و کلینیک های زیبایی در تهران مراجعه کرده و به این شکل، برای برجسته سازی گونه های خود، با اطمینان بیشتری قدم بردارید.

هزینه پروتز گونه در شیراز چقدر است؟ برای گونه گذاری، تهران بهتر است یا شیراز؟

نکات مهم قبل از عمل پروتز گونه چیست؟

هر کسی که می داند پروتز گونه چیست و قصد دارد برای برجسته سازی گونه های خود از آن استفاده کند، بهتر است با نکات مهم قبل از عمل پروتز گونه آشنا شود. ما در اینجا برخی از این نکات مهم را ذکر خواهیم کرد:

 • هر انتظاری از عمل پروتز گونه دارید به پزشک جراح خود بگویید. معمولا، صحبت در این خصوص به پزشک کمک می کند تا بتواند بهترین و مناسب ترین پروتز گونه را انتخاب کند.
 • از دیگر موضوعات بسیار مهم و حیاتی در روزهای قبل از عمل، صحبت با پزشک و ذکر کردن نام تمام داروهایی است که فرد مصرف می کند. با این کار شما به حفظ جان خود کمک زیادی خواهید کرد؛ زیرا برخی داروها، همچون داروهای رقیق کننده خون، ممکن است مشکلاتی را در طی عمل باعث شود. از جمله مشکلات مصرف این داروها و ادامه دادن آنها تا روز عمل، خونریزی و غیر قابل کنترل بودن آن است.
 • کسانی که سیگار می کشند باید 6 هفته مانده به عمل جراحی، سیگار را ترک کنند. سیگار اجازه نمی دهد که اکسیژن به بافت های پوست برسد و باعث کاهش سرعت بهبود می شود.
 • کسانی که می خواهند عمل پروتز گونه را انجام دهند، تا 6 ساعت مانده به عمل نباید چیزی بخورند و بنوشند.
نکات مهم قبل از عمل پروتز گونه چیست؟

کلام آخر

مقاله ی پروتز گونه چیست، توسط کارشناسان کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این کلینیک، در حوزه ساخت پروتزهای مخصوص قطع عضو، مانند پروتز لگن، پروتز زیر زانو، پروتز چشم، ساخت کفش و کفی طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *